Výroba kotlů na tuhá paliva dlouho hořící vlastní ruce: výkresy a montážní proces

Před zahájením samostatné výroby kotlů na tuhá paliva je nutné připravit náčrty. Měly by odrážet hlavní a další prvky. Základem je navržení výkresů kotlů na tuhá paliva s dlouhým spalováním. Udělej to sám vlastníma rukama.

Vzhled vlastního provedení

Výhody a vlastnosti konstrukcí s dlouhodobým spalováním

\ t

Z konvenčních kotlů se analogy s dlouhou podporou hoření vyznačují přítomností dvou pracovních komor najednou. V první z nich se přímo skladuje palivo a ve druhém se uvolňují plyny. Důležitou roli hraje včasná dodávka kyslíku. Jako zařízení pro vyfukování vzduchu můžete použít běžný ventilátor s přímočarým ovládánímautomatizace.

Hlavní prvky ohřevu kotlů na dlouhé spalování

Z podstaty jednotek je třeba uvést:

 • minimální počet záložek pohonných hmot;
 • vysoká efektivita práce;
 • použití různých druhů tuhých paliv;
 • malé množství sazí v potrubí během provozu;
 • spolehlivost konstrukce.

Princip fungování moderního modelu

Poznámka!Mezi nedostatky je třeba zmínit i obtížnost vlastní produkce. I když je možné použít hotové výkresy kotlů na tuhá paliva pro dlouhodobé spalování vlastníma rukama, je možné jednotku vyrobit.

Proces výroby kotlů na tuhá paliva dlouho spalující vlastní ruce: výkresy a montáž

Ihned je třeba poznamenat, že konstrukce mohou mít jak horní plynovou spalovací komoru, tak spodní. V prvním případě produkty spalování vstupují do pracovního prostoru pod vlivem přírodních sil a ve druhém - pomocí přídavného zařízení pro vstřikování vzduchu.

Konstrukční výkresy pro nezávislou výrobu

Vzhledem k tomu, že kotle s přítomností dolní spalovací komory se obtížně vyrábějí a vyžadují instalaci dodatečného zařízení během instalace, nemá smysl uvažovat o nich. Rychlejší a hospodárnější provedení konstrukce s horní komorou pro spalování plynů.

Příkladkrok za krokem dělat domácí jednotku

Níže je popsáno, jak vyrobit kotel na tuhá paliva s dlouhým spalováním sami pomocí dostupných materiálů.

Použitelné prvky

Pro výrobu stavby bude vyžadovat:

 • trubka o průřezu 500 mm a délce 1300 mm;
 • trubka o průměru 450 mm a délce 1500 mm;
 • trubka o průřezu 60 mm a délce 1200 mm;
 • dva prstence široké 25 mm a průměru 500 mm;
 • kovové rohy a kusy kanálu;
 • plech;
 • azbestové tkaniny;
 • závěsy a rukojeti.

Tělo konstrukce může být vyrobeno z takové trubky

postup montáže trupu

Zaprvé, trubky s průřezy 1500 a 1300 mm jsou zapuštěny do sebe. Jsou spojeny pomocí kroužku z rohu 25x25 mm. Kruh o průměru 450 mm je vyříznut z plechu a připevněn ke konci trubky. Funguje jako dno. Výsledkem by měl být malý sud.

Na spodní straně konstrukce je vyříznut otvor ve tvaru obdélníku 15x10 cm pro dvířka popelníku. Křídlo je upevněno k otvoru pomocí závěsů a ventil je také instalován.

Pro konstrukci lze použít běžnou plynovou láhev

Obdélníkový otvor pro palivovou komoru je vytvořen právě nad ním. Rozměry lze stanovit nezávisle. ZpravaZvolené rozměry budou záviset na snadnosti naložení palivového dříví nebo jiného paliva. Se stejnou technologií instalované dveře se západkou.

V horní části vlastní konstrukce se vyrábí vývod, kterým proudí výfukové plyny do komína. Na stranách jsou pomocí svařování upevněny trysky, které jsou nezbytné pro připojení k topnému systému budovy. V nich je závit jistě řezaný.

Umístění kouřovodu

Zařízení rozdělovače vzduchu

Kruh s průřezem o 20–30 mm menším, než je průměr vnitřní části kotle, je vyříznut z kusu cínu. Ve středové části je vytvořen kruhový otvor pro potrubí rozvodu vzduchu. Její průměr by měl být 6 cm, přímo do díry a přivařena k základně.

Rozváděč vzduchu se stabilizátorem

Na dno kovové palačinky jsou připevněny kusy rohu. Na druhé straně je smyčka fixována svařováním, které je nezbytné pro pohyb konstrukce nahoru a dolů. Pro nastavení přívodu vzduchu přímo do spalovací komory je uspořádán tlumič.

Rozvod vzduchu pomocí svařovaných rohů

Do konstrukce se vloží kruh o průměru 500 mm vyříznutý z vhodného kusu kovu. Horní konec trubky se zasune do otvoru, po kterém se přivaří horní víko kotlepevně Kabel je připevněn ke smyčce, což umožňuje rozpojování a zvedání rozvaděče.

Typ montáže

Věnujte pozornost!Byla představena nejjednodušší schémata kotlů na tuhá paliva s dlouhým spalováním. Není to tak těžké sestavit robustní design pro své vlastní ruce, zejména pokud máte zkušenosti se svařováním a dalšími nástroji.

Kotel na tuhá paliva pro dlouhé spalování si udělejte sami: video ke kontrole

Další možností je použití plynové láhve pro tělo. Z ní můžete vytvořit zcela efektivní design pro vytápění budov malé velikosti. Chcete-li se seznámit s vlastnostmi domácího zařízení pro vytápění, můžete se podívat na video. Kotel pro dlouhodobé spalování vlastníma rukama bez výkresů může být na něm zhotoven.

Vzhled vlastního provedení s tepelným výměníkem

Existují nějaká negativní hodnocení týkající se kotle na tuhá paliva s dlouhým spalováním?

Někdy spotřebitelé zanechávají negativní návrhy týkající se návrhů, ale s větší pravděpodobností budou spojeni se společnými nevýhodami, které jsou obecně spojeny se spotřebiči na tuhá paliva.

Je povoleno používat různé druhy paliv

Můžete zdůraznit následující nevýhody:

 • pro skladování pohonných hmot je třeba použít zvláštní prostory nebo stavby;
 • v každém případě musí být palivo naloženo ručně,navzdory nižšímu počtu stažení;
 • Při instalaci všech modelů kotlů na tuhá paliva musí být přijata zvláštní bezpečnostní opatření;
 • není možné regulovat proces spalování paliva ve spalovací komoře s určitou přesností.

Schéma instalace kotle v systému ohřevu vody

Věnujte pozornost!Existuje spousta minusů, ale kotle na tuhá paliva jsou jedinou cestou ven ze situace, kdy hlavní rozvody plynu a elektřiny nejsou k dispozici.

Zatížení paliv nelze automatizovat

K ceně hotových modelů pro vytápění tuhým palivem

Pokud nevyrábíte kotle s dlouhým hořením nebo jednoduše nechcete, můžete si pořídit hotovou konstrukci. Je nutné si uvědomit, že modely pro vytápění velkých místností budou drahé. V tabulce najdete ceny kotlů Stropuva.

Můžete ocenit stylový design kotle Stropuva

Tabulka 1. Ceny kotlů Stropuva

Model Výkon v kilowattech Náklady v rublech
S-8U 8 70 000
S-15U 15 116 000
S-20U 20 123 000
S-40U 40 142 000

Související článek:

Kotle na dlouhé spalování dřevem. Z této publikaceDozvíte se vše o kotlích na dřevo, jejich odrůdách a nuancích použití.

Ačkoliv cena staveb je poměrně vysoká, zdůvodňují se pro dlouhodobý provoz. Představené modely mají poněkud stylový design, takže nejsou žádné problémy se zavedením do celkového designu místnosti.

Hlavní výhody produktů Stropuva

Shrnutí

Po pečlivém prostudování výkresů kotlů na tuhá paliva pro dlouhodobé spalování by bylo snadné postavit domácí model vlastníma rukama. Je však nutné používat svařovací stroj a pracovat se standardními nástroji, jinak může výroba trvat poměrně dlouho.

Video: kotel pro dlouhodobé spalování vlastníma rukama