Jak postavit výbavu pro psy: návrhy fotografií a doporučení chovatelů psů

Vedení psa na řetízku je nesmyslné rozhodnutí nejen z hlediska chovu zvířete, ale iz hlediska ochrany území. Řetěz omezuje váš chlupatý strážce na pohyb a dělá z něj snadný cíl pro vetřelce. Kromě toho existuje výraz, který je doložen smutnou zkušeností: zlo, jako řetězový pes. Takový pes může projevit agresi nejen proti nechtěným návštěvníkům, ale i svým hostům a dokonce i samotným majitelům. Rizikem je také propuštění velkého psa volně se pohybujícího po místě. Nejen, že se dostane pod nohama, ale také dupat podél své květinové záhony a postele. Chcete-li vyřešit všechny tyto problémy, je třeba vybudovat kabinu pro psy. Fotky hotových návrhů od zkušených chovatelů psů vám pomohou najít správné pero pro vašeho psa. Dnes v revizi HomeMyHome.ru edice jsou krok-za-krokem pokyny, jak organizovat psa voliéry.

Voliéra by měla poskytnout vašemu zvířeti bezpečnost a pohodlné podmínky

Do-it-yourself psí box: typy návrhů s fotografickými příklady

\ t

Voliéra musí splňovat mnoho požadavků. Především je navržen tak, aby poskytoval psovi příjemné prostředí a chránil ho před povětrnostními vlivy. Zároveň se nenechte unést zbytečnými detaily. Pokud se pes ve voliéře cítí lépe než ve svobodě, jeho pracovní kvality budou ztraceny. Domácí mazlíček by měl být rád, že opustí své území a provede příkazy hostitele, měl by mít zájem o životní prostředí, aby chránil váš dvůr.

Strážní psi s dobrou podsadou nepotřebují speciálně izolované kabiny, ale v oblastech s drsným podnebím byste měli dbát na to, aby váš čtyřnohý přítel nezmrzl

.

U loveckých plemen je nezbytně nutná plošina na nadmořské výšce, odkud bude vhodné kontrolovat území. Pro zvířata s krátkými tlapami je třeba vytvořit šikmou desku nebo žebřík, na kterém mohou stoupat po výšce. V místech, kde je léto spalujícíslunce, ujistěte se, že otevřete klece s markýzou nebo střechou. V mírném podnebí dost stánků. Pokud pravidelně jdete do dachy a váš chlupatý přítel vyrostl ve městě, je lepší pro něj připravit voliéru, kde může sledovat svou rodinu bez rizika ztráty v sousedních zahradách.

Pro dočasnou péči o psa můžete použít skládací klece, což platí zejména v případě, že máte štěňátko

Voliéra pro dva nebo více psů je nezbytně prostorná stavba, někdy je vhodné v ní uspořádat tunel.

Jak postavit uzavřený prostor na místě vlastníma rukama

Místo pro psa v této oblasti může být přiděleno ve vzdálenosti od domu nebo v jeho blízkosti. Poslední možnost je výhodná, protože jedna stěna je připravena, bude snazší upevnit kryt.

Kryt připojený k domu bude klesat méně, nemusíte chodit daleko za úklid a krmení, budete slyšet psa, pokud vydá poplach

Instalace takové konstrukce v blízkosti domu není vždy možná. Pojďme přijít na to, jak si vybrat místo a řádně vybavit kryt.

Pouliční uzávěry pro velké a střední psy: výběr místa

\ t

Místo pro klec pod širým nebem a stánek pro psy by mělo být vybráno na suchém místě, které není zaplaveno vodou nebo deštěm. Dalším důležitým bodem - vyzvedněte ji od oken obytného domu. Bez ohledu na to, jak se o psa postaráte, bude tam ještě zvláštní vůně. Je nežádoucí, aby pronikl do kuchyně nebo do vaší ložnice.

Je také nežádoucí, aby pes sám dýchal zbytečné „vonné látky“, takže jeho místo by mělo být umístěno mimo ohrady domácích zvířat (krávy, prasata, kuřata, koně) a venkovní toalety nebo žumpy

. ]

Chovatelé psů kategoricky nedoporučují držet psy ve stejném peru s jinými zvířaty. Mohou ztratit své pracovní kvality a budou nemocní. Dobrá volba by byla území, přirozeně chráněné před přímým slunečním zářením, ve stínu stromů nebo keřů.

Na níže uvedené fotografii jsou uvedeny příklady venkovních uzavřených prostor pro psy:

Stavební materiály pro voliéře psů

K vytvoření takové konstrukce se tradičně používá kovové pletivo, přednostně takové, které se prodává v tvrdých profilech. Proutěný řetězový spoj pod tlakem psa může být deformován, ohýbán a trhat. Jako upevňovací prvky se používají kovové sloupy. Pokud plánujete vytvořit krásný psí box, který zapadne do celkového architektonického souboru, můžete použít cihly, včetně dekorativních.

Cihlové pero je kapitálová struktura, která bude trvat více než jednu generaci vašich domácích mazlíčků

.

Dalším výhodným materiálem pro stavbu je dřevo. Ekologický a teplý strom zaručuje vašemu domácímu zvířeti zdravé mikroklima. Používá se pro podlahy, kabiny astěny na závětrné straně.

Důležité!Výška konstrukce musí být taková, aby pes nemohl skákat přes plot. Věnujte pozornost tomuto bodu, zejména pokud váš pes je plemeno skoku.

Nástroje pro práci

Všechno je zde jednoduché: budete potřebovat stejné nástroje jako pro běžnou výstavbu, například altán pro letní dům. Pokud plánujete vytvořit platformu, zahradní šnek je užitečný pro sloupovou základnu. Dřevoobráběcí nástroje jsou nezbytné pro práci se dřevem: pila, kladivo, rovina, sekera. Kovové konstrukce musejí být svařeny dohromady tak, že bude zapotřebí svařovací stroj. Pro práci s cihlami potřebujete stěrku a míchačku na beton nebo koryto pro míchání malty a lopaty. V každém případě užitečná ruleta a stavba.

Výstavba kabiny pro psy - práce na jeden den, nic víc, pokud se samozřejmě nerozhodnete začít s cihlovým zdivem

Jak správně určit velikost prostoru pro psy

\ t

Rozměry psích per by měly odpovídat velikosti psa. Pro plemena s kohoutkem do 50 centimetrů, jako jsou anglický ovčák, španěl, teriér, buldoci, je požadována plocha 6 m². Pokud plánujete vybudovat vlastní voliéru pro husky, rotvajleři, německé ovčáky nebo jiné velké psy s kohoutkem od 50 do 65 centimetrů, vyberte 8 m². Pro velké psy, dalmátce, malamuty a kavkazské pastevecké psy potřebujete alespoň 10 m² obytného prostoru. Pokudve vaší budově nebude jeden, ale dva psi, oblast by měla být zvýšena ne méně než jeden a půl krát.

Pro psa s mláďatem je také zapotřebí „plochý“ jeden a půl krát více

Pokud pustíte psa každý den na noc nebo plánujete udržet ho ve voliéře pouze část dne, můžete zmenšit velikost pera na 6 metrů.

Jak vytvořit pevný základ a podlahovou voliéru

Podlaha psa by neměla být studená, je to důležité pro zdraví psa. Mezi další požadavky na kvalitu krytu skříněk pro velké a střední psy - pevnost, odolnost proti vodě a snadné čištění. Pokud jste museli místo vyplnit betonem, zakryjte jej alespoň asfaltem, není to tak zima. Musí existovat malá dřevěná podlaha, na které může pes ležet, minimální velikost takové podlahy je 150 × 200 cm.

Ideální možností je, aby podlaha byla kompletně zašitá kvalitní deskou

Dřevo je třeba hoblovat, všechny uzly odstraňovat a ošetřovat z hniloby a hmyzu. Deska podlahy je položena na poleny, vše musí být pevně a pevně upevněno, desky by se neměly ohýbat. Na podlahu není shnilá, pod ní musíte nechat volný prostor o výšce 5 - 15 centimetrů. V otevřených cihlových prostorách pod podlahami je třeba zajistit větrací otvory.

Důležité!Nepoužívejte hřebíky k upevnění prken, mohou zranit psa. Nejlepší je to provést pomocí šroubů nebo šroubů.

Stěny domu pro ohradu pro psy a ohrady

Jakýkoli projekt voliéry pro psy bude vyžadovat osvětlení, dostatečně vysoký plot, místo na spaní a odpočinek zvířete - stánek.

Plot nejen ochrání vaše hosty před přílišnou pozorností psa, ale zachrání ho před nechtěným kontaktem s jinými zvířaty, která mohou přinést nebezpečnou infekci

Klec pod širým nebem může být orámována mřížkou na všech čtyřech stranách, ale v tomto případě bude pes trpět pronikavým větrem a průvanem, v zimě bude paddock smeten. Chovatelé psů doporučují instalovat pevné zábrany na dvou nebo třech stranách klece pod širým nebem. To může být cihla, betonové bloky, deska, kovové profily nebo OSB štíty připojené k kovovému rámu. Je důležité, aby váš mazlíček nemohl uniknout tunelem. Spodní část stěny by tedy měla být vyztužena betonovou hranou nebo kovovou síťovinou.

Otevřená část otevřené klece je opatřena tuhou mřížkou připevněnou k kovovému rámu

.
Důležité!Všechny části kovového rámu musí být pečlivě vyčištěny a zpracovány tak, aby zvíře nebylo zraněno ostrými otřepy nebo vyčnívajícími kolíky.

Do-it-yourself montáž střech psí voliéry

\ t

Střechu psa lze vyrobit z břidlicové, kovové fólie, ondulin nebo měkkých dlažeb. V místech s horkým podnebím je lepší zvolit materiál, který se na slunci neohřívá.

Při montáži střechy je důležité kreslitpozornost věnovaná konstrukční pevnosti

Pro upevnění se používají samořezné šrouby. Je důležité zajistit, aby ostré konce upevňovacích prvků nevyčnívaly.

Video: volná konstrukce do-it-yourself

Dveře, kabiny a podavače pro psy

Dveře do voliéry musí být zavěšeny tak, aby se otevíraly uvnitř pera a ne venku. Takže si můžete být jisti, že se pes sám nezlomí. Na dveřích je třeba instalovat šrouby na vnější a vnitřní straně. Podavač by neměl být umístěn na podlaze, ale ve výšce vhodné pro psa. Pro zvířata středních plemen stačí 20 - 30 centimetrů.

Pokud musíte odejít a pes je nakrmený vašimi přáteli, měli byste připravit otočný mechanismus, který vám umožní pokládat potraviny mimo kryt

Místo pro spaní, stánek je důležitá stavba. Zde se pes může ukrýt před chladem a teplem. Nesnažte se vybudovat obrovský byt. V kabině je pes zahříván vlastním teplem, takže čím méně volného prostoru je tím lepší. Mělo by být přesně dost místa, aby si zvíře mohlo lehnout a otočit se.​​

K určení velikosti chovatelské stanice a jejího průlezu potřebujete znát plemeno vašeho psa

Malí psi velikosti jezevčíka nebo mopslíka se vejdou do chovatelské stanice 60 × 55 × 70 cm (60 - výška) s otvorem 30 × 40 cm Pro středně velká plemena (rotvajleri, buldoci a boxeři) stánek 80 × 75 × 115 cm s otvorem o rozměrech 35 × 50 cm, pokud plánujete svůj vlastní stánek v uzavřeném prostoru pro pastýře, psa nebo vlkodav,počítají rozměry 95 × 100 × 135 cm a otvor 40 × 60 cm.

Poradenství!Střecha boudy musí být otevřená nebo odnímatelná. Takže můžete provádět čištění, dezinfekci a dezinsekci. V případě nouze, odstranění střechy, můžete pomoci nemocnému psovi.

Pro stánku použijte jehličnaté dřevo, které má příznivý vliv na zdraví zvířete. V oblastech s drsným podnebím se doporučuje vyrobit kabinu s dvojitě izolovanými stěnami. Mimo chovatelskou stanici, čalouněný materiál, nepropustný.

Kabina je instalována na platformě, která zajišťuje ochranu před vlhkostí zespodu a pronikáním parazitů. Před chovatelskou stanicí umístěte lavičku

Tip!Laz v chovatelské stanici musí být umístěna na jižní straně, takže zachráníte byt psa od chladných severních větrů.

Pokud jsou ve vaší voliéře dva psi, kabiny by měly být umístěny naproti sobě.

Příklady výkresů s velikostí kabin v prostorách pro psy:

Jak si vyrobit vlastní domácí voliéře

Pokud budete mít psa v bytě, buďte připraveni na nečekaná překvapení.

Ve vaší nepřítomnosti může znuděný pes proměnit nábytek na kousky, trhat věci a boty, rozbít drahé vybavení

Jediným prostředkem spásy je koupě nebo uzavření prostoru pro psa v bytě. Pokud uzůstali jste od nepaměti ohrádky, použijte ho pro malého psa nebo štěně. Podlaha v takové aréně je obvykle zavřená olejem, takže bude snadné vyčistit po dítěti a vaše koberce budou po určitou dobu v bezpečí. K dispozici jsou hotové vnitřní klece pro domácí zvířata. Zde je několik příkladů:Rozměry a provedení prostorů pro psy v bytě

Obdélníková voliéra - nejvhodnější forma bytu. Tento design můžete nainstalovat v každém rohu místnosti. Domácí pera materiály jsou také vaše volba: kovové pletivo, plast nebo dřevěný plot. Můžete dokonce použít tkaninu nataženou přes rám.

Je vhodné, je-li voliéra demontována. Můžete si ji vzít s sebou na chatu. Typicky se takové konstrukce skládají z hliníkových rámových trubek a markýzy

Důležité!Pokud je vaše zvíře příliš aktivní, musí být pero s paletou.

Velikost vnitřní arény je odlišná od vnějšku, protože pes je v ní jen v nepřítomnosti majitelů, tedy části dne. Je jasné, že kabina v tomto případě není potřeba. Velikost by měla být taková, aby pes mohl podniknout několik kroků a volně se otočit na území.

Jak vyrobit psí ohradu v bytě vlastníma rukama

Malé a poměrně odolné ohrádky lze vyrobit nezávisle. Zde je postup:

Ilustrace Popis akce
Pro voliéře připravte tvrdou síťovinu. Přibližně 5 metrů pro malého psa.
Pokládání ploché desky, ohnutí mřížky v pravém úhlu.
Aby nedocházelo k deformaci mřížky v požadované poloze, upevněte ji ke dnu pomocí rovných prken. Je lepší to udělat pomocí šroubů se zaoblenými hlavami.
Chcete-li vstoupit do klece pod širým nebem, namontujte dva svislé pásy a upevněte malé dveře na závěsy.
Zajistěte západku na dvířkách. Zevnitř ve vnitřní aréně zámek nepotřebujete.

Není to špatný nápad malého psa - ohrádka ze stanu pro děti

Voliér kutilství: základní chyby

Venkovní nebo domácí voliéra - to je dům pro vašeho domácího mazlíčka. Vše musí být bezpečné a hygienické. Mnoho majitelů psů dělá stejné chyby při stavbě klece, takže následující tipy nejsou zbytečné:

  • nikdy nešetřit na materiál, zejména upevňovací prvky;

Velcí psi mohou zlomit chabé struktury

  • nenechávejte uvnitř klece vyčnívající ostré předměty, uzly a otřepy;
  • připevněte síť tak, aby bylanepropadl a nebyl roztržen;

Nepoužívejte ozdobné ornamenty, ve kterých by se tlapy nebo hlava psa mohla uvíznout

  • Umístěte voliéru tak, aby váš mazlíček mohl vidět dvůr a jeho majitele, bude to mít pozitivní vliv na jeho psychiku.

Nepodléhejte květinovou zahradu u klece pod širým nebem, její pach může trpět

Fotografie a tipy pro péči o psy

Neustále sledovat stav voliéry. Je nutné promazat závěsy a pohyblivé části podavače, aby bylo dřevo ošetřeno z hniloby. V zimě je třeba pero očistit od sněhu, a jakmile se oteplí - nedovolit tvorbu tavenin. Ujistěte se, že střecha chovatelské stanice neuniká.

V zimě zakryjte otvor silným závěsem. Aby se zabránilo jeho zabalení, váha je lemována na dno

Nejméně jednou za tři měsíce musíte zvládnout ohradu a chovatelskou stanici pro blechy. Jednou týdně je třeba vyměnit podestýlku - slámu nebo piliny.

Pokud se vyskytnou silné mrazy, přidejte další podestýlku a oblékněte psa hadříkem

Jak učit psa do voliéry

Je nezbytné naučit zvíře doslova od narození. Pokud jste nikdy neomezili svého domácího mazlíčka v pohybu a najednou jste se rozhodli ho poslat do voliéry, dostane vážnou psychickou traumatu. Tak to neudělejte náhle a nečekaně.

Začněte s krmením ve voliéře

Když poprvé trávíte čas se psem,Použijte svého přítele na místo. Povzbuzujte ho a použijte příkaz place. Teprve poté, co se zvíře použije, můžete ho na krátkou dobu zavřít.

Nechte své oblíbené hračky a některé věci ve voliéře, aby se pes necítil osamělý

Pokud máte zkušenosti v této věci, doplňte náš materiál o cenné doporučení v komentářích!