Technologie aplikace omítky brouka: výroba a použití foto a video, ceny hotových směsí

Tato úprava nátěru umožňuje vytvořit reliéf. Ve srovnání s hladkými povrchy poskytuje působivější vzhled, a proto si zaslouží oblibu ve stavebnictví. V tomto článku redaktoři HomeMyHome.ru důkladně prostudovali technologii aplikace kůrovcové omítky a připravili informace o typech směsí a nákladech na hotové výrobky, různých metodách a příkladech úspěšně realizovaných projektů.

Specifický název techniky získané zvláštním vzhledem povrchu

Drážky se podobají pohybům ve dřevě z larv hmyzu, kůrovce

Jak vypadá kůra brouka

\ t

Po dokončení zpracování a ztvrdnutí roztoku se na povrchu vytvoří náhodně umístěné prohlubně, které tvoří komplexní vzor.

Opakování není viditelné ani na velkých plochách

Nepřítomnost stejných prvků poskytuje exkluzivní vzhled omítky z kůrovce. Recenze odborníků a běžných uživatelů potvrzují spokojenost s estetickými charakteristikami. Taková úprava vytváří dojem přirozenosti, která je charakteristická pro přírodní analogy.

Aby se dosáhlo požadovaného výsledku, v roztoku sádry se použijí speciální přísady, což je poměrně velká frakce. Při aplikaci směsi stěrkou na povrch se vytvoří drážky. Jejich tloušťka a hloubka je dána velikostí částic plniva. Zvýšení a snížení jeho množství na jednotku objemu lze odpovídajícím způsobem upravit.hustota čáry vzoru.

Na těchto fotografiích lze jasně vidět sádru „kůrovec“

Informace!Pro lepší pochopení technologie je nutné pečlivě studovat teorii a praxi. Užitečné budou znalosti o nuancích výrobních metod. Pomohou vám vytvořit si vlastní speciální stavební směsi pro úspěšnou realizaci jedinečných individuálních plánů.

Použití omítkových směsí kůrovců pro interiér a exteriér

\ t

Tyto formulace se připravují s granulemi 0,7-3,6 mm. Velké komponenty jsou užitečné pro externí práce. Opouštějí široké linie, které jsou viditelné z dálky. Není nutné v interiéru, takže pro výzdobu interiéru dávají přednost malým zlomkům.

Je třeba poznamenat, že technologie použití dekorativní omítky „kůrovce“ závisí na konkrétním účelu.V místnosti mohou být vytvořeny optimální teplotní podmínky. Venku bude muset počítat s "pochmurami" počasí. Kromě teploty je důležitá vlhkost. Kvalitní tvorba výkresů je omezena na dobu tuhnutí směsi. Je třeba vzít v úvahu doporučení výrobce.

K odstranění chyb je nezbytné zvládnout pracovní dovednosti předem, pokusit se vytvořit na zkušebních místech vysoce kvalitní zkušební nátěry

.
Informace!Nadměrně silná vrstva omítky vytváří dodatečnou izolaci pro stavební konstrukci. To však snižuje jeho sílu,zvyšuje riziko vzniku trhlin.

Vlastní úprava fasády „kůrovec“: základy a důležité detaily této techniky

Tyto povrchy jsou během provozu vystaveny různým vlivům:

 • Ultrafialové záření vybledne.
 • Změny teploty způsobují tepelné deformace.
 • Vlhkost, která spadá do struktury vrstvy, vytváří různé vady.

Povrchová úprava domu „kůrovcem“ se provádí na vnější straně pouze kompozicemi uzpůsobenými pro tyto práce

Jak bylo uvedeno výše, je lepší použít směsi s velkými (od 1,5 mm a více) granulí, přičemž je třeba připomenout, že průtok v tomto případě bude o něco vyšší ve srovnání s plnivy z malých frakcí.Při změně velikosti od 1 do 2,5 mm bude rozdíl přibližně 15-20%.

Informace!Fasádní omítka je obvykle dražší. Z tohoto důvodu je při výběru nutné porovnat dvě kompozice v komplexu s přihlédnutím k kupní ceně a spotřebě na metr čtvereční.

Musíme zajistit, aby adheze kompozice odpovídala parametrům základny. Příslušné poznámky jsou uvedeny v průvodní dokumentaci výrobce. Také ukazuje optimální teplotu, dobu tuhnutí směsi. V této části návrhu je užitečná mikroventilace vytvořené vrstvy. Zabrání tvorbě plísní, plísní.

Toto je fotografie z dokončování fasády s kůrovcempotřeba používat lešení pro bezpečnou práci ve výškách

Z vnějšku budovy odborníci doporučují instalaci izolační vrstvy . To vám umožňuje pohybovat rosným bodem tak, aby se snížila pravděpodobnost hromadění vlhkosti uvnitř konstrukce. Pro tyto práce se často používají desky z pěnových polymerů. Upevnění vrstvy omítky se provádí pomocí výztužné sítě.

Tento příklad vysvětluje potřebu obecně studovat všechny související stavební operace. Chcete-li zjistit, jak aplikovat na fasádu „kůrovce“, je nutné objasnit následující parametry:

 • Doba provedení práce a odhadovaný teplotní rozsah.
 • Nutnost provádět technologické operace ve výškách, demontovat odtoky a další konstrukční prvky.
 • Materiál povrchu, na který bude omítka aplikována.

Tyto údaje vám pomohou vybrat správnou kombinaci, zakoupit potřebné nástroje a příslušenství.

Teorie a praxe používání technologie pro vnitřní výzdobu

\ t

Uvnitř budovy nejsou žádné atmosférické vlivy, které by mohly narušit spotřebitelské vlastnosti dekorativního nátěru

Jak je však vidět na obrázku, v úzkém koridoru se zvyšuje riziko poškození omítky. Další obecné požadavky jsou následující:

 • Malovanépovrch musí být stabilní, nenechávejte značku náhodným dotykem.
 • Dobrá odolnost vůči mokrému čištění, čisticím prostředkům pro domácnost.
 • V tomto případě jsou zvýšeny požadavky na ochranu životního prostředí.

Vysoké lesy zde nejsou potřeba, ale schodiště bude užitečné

Vnitřek kůrovce se vyznačuje relativně malými granulemi.To však není požadavek. Někdy se k vytvoření originálního reliéfu používá směs s velkými frakcemi. Stejně jako v případě vnějšího provedení je zde důležitá i předběžná příprava povrchu. Dodržujte doporučení výrobce. Je lepší vyhnout se průvanu a prudkým poklesům teploty, aby bylo zajištěno rovnoměrné vytvoření kvalitní vrstvy bez skrytých vad.

Technologie nanášení omítek z kůry: foto a video materiály, výroba stavebních směsí

\ t

Vlastnosti kompozic do značné míry závisí na parametrech hlavní složky. Následující tabulka vysvětluje důležité body pro uživatele:

Základ Výhody Nevýhody
Minerální

Rozumné náklady, nehořlavost, odolnost proti mechanickému namáhání, trvanlivost.

Nízká plasticita, možnost praskání při nárazu, pokles teploty. Barva ponanesení vrstvy.

Silikát

Působí jako ochranná vrstva. Není poškozen v podmínkách vysoké vlhkosti. Hotová omítka je schopna projít parou. Ve výrobní fázi můžete do něj přidávat barviva.

Vysoké náklady ve srovnání s jinými směsmi. Pro spolehlivou přilnavost k povrchům je nutné použít speciální základní nátěr. Silikátové formulace rychle tuhnou, takže práce s nimi bez chyb je možná pouze s odpovídajícími dovednostmi.

Akryl Výborná přilnavost pro spolehlivé zajištění vrstvy na různých površích, hydrofobnost a odolnost proti vlhkosti, pružnost. Přípustné tónování ve fázi vytváření směsi.

Relativně nízká odolnost vůči vysokým teplotám.

Níže jsou uvedeny podrobné pokyny, jak aplikovat dekorativní kůrovce. Nejdříve však musíte zvolit správnou kompozici. Nezapomeňte zvážit podmínky pro budoucí provoz.

Akrylová omítka dobře funguje při dokončování koupelny

Zachovává integritu a vzhled při vysoké vlhkosti, zabraňuje pronikání vody do stavebních konstrukcí. Deformace tepelné roztažnosti takovou vrstvu nepoškozují.

Silikátová omítka v kuchyni

Prostředky na bázi „tekutého skla“ nepodléhají škodlivým účinkům.mikroorganismy. Jsou odolné vůči vysokým teplotám, šoku. Tyto povrchy odpuzují vodu.

Minerální směsi se často používají pro fasády

Informace!Silikátové omítky, které jsou schopné propouštět páru, jsou vhodné pro venkovní práce. Používají se v kombinaci s různými ohřívači, stěnami z pěnobetonových tvárnic.

Článek na toto téma:

Dekorativní omítka pro vnitřní stěny. Tento článek se bude zabývat typy stěnových omítek, nástroji potřebnými pro jeho aplikaci, technologií nanášení povlaku.

Jak si vyrobit „kůrovcovou“ omítku vlastníma rukama: instrukce krok za krokem s komentáři

Následující tabulka popisuje hlavní parametry procesu vytváření a aplikace malty:

Fotky Vysvětlující popis
Sádrový materiál se skládá ze dvou hlavních frakcí: hlavního plnivaa granulí .
Velké součásti jsou přibližně stejné velikosti. Definují šířku drážek, které se získají při pohybu.

Suché složky se umístí do nádoby.

Nalije se vodou.

Výsledkem důkladného promíchání bude homogenní roztok.

Při nanesení na povrch nesmí tloušťka vrstvy překročit velikost velkých granulí.

Pomocí nástrojů se pohybují, vytvářejí zářezy, po ztuhnutí se vytváří vzor charakteristika této technologie.

Jak vyrobit „brouka“ - podrobně popsaný v oficiálních pokynech výrobce směsi.Je jednodušší pracovat s hotovými řešeními, která je třeba míchat pouze pomocí stavebního mixéru (vrtat s tryskou při střední rychlosti) až do hladké.Trvá déle, než omítka vytvoří suché komponenty. Pokud není uvedeno jinak, platí následující obecná doporučení:

 • Prášek se nalije do vody v malých dávkách, za stálého míchání. To zabrání tvorbě velkých hrudek.
 • Kapalina by neměla obsahovat silně zapáchající, zbarvené a jiné nečistoty, které by mohly zhoršit konečný stav roztoku.
 • Při této operaci neberte horkou vodu s teplotou nad + 40 ° C.
 • Po dokončení prvního míchacího cyklu se směs na krátkou dobu usadí a postup se opakuje. Výjimkou je silikonová omítka, která by měla být aplikována co nejrychleji.

Po aplikaci vlastníma rukama může být omítka z kůry broušena. To zjednoduší vytvoření jediného odstínu na celém velkém povrchu. Je obtížnější pracovat s přídavkem pigmentů. Je velmi obtížné se mýlitdávkování. V některých případech se jedná o rychlost povrchové úpravy.

Informace!Přidáním velkých granulí do kůry řepy se zvyšuje spotřeba na m². Kvalifikovaní řemeslníci nedoporučují používat frakce větší než 4 mm.

DIY dekorativní kůrovec omítka: video s vysvětlením

Typická technologie přípravy roztoku ze suché směsi je uvedena na tomto videoklipu:

Jiné metody se liší časem míchání a dalšími drobnými detaily. S vědomím základních rozdílů není obtížné vybrat nejlepší variantu pro omítkovou základnu a granule pro určité vnější nebo vnitřní zdobení. Ale je poněkud obtížné se mýlit s tónováním. Tento proces je proto podrobněji diskutován:

Fotky
Správná opatření a tipy
Požadovaný odstín lze určit pomocí praktických experimentů.
Za tímto účelem můžete smíchat 0,5-1 kg suché omítky s vhodnou barvou a vodou.
Výsledná směs se nanese na malou plochu povrchu a nechá se zcela zaschnout.
Všimněte si, že barva se postupně stává světlejší, ačkoli rozdíl nebyl zpočátku patrný.
Pokud máte uspokojivý výsledek, můžete pokračovatk výrobě pracovních objemů sádry. Je třeba vzít v úvahu nejen zvolené proporce, ale i rychlost jednotlivých operací. Kohler se přidává do vody, ale ne do roztoku. Tím se zabrání tvorbě skvrn na hotovém povrchu.
Je nutné připravit takové množství směsi, aby bylo dostačující pro viditelnou část prostoru (od jednoho do druhého rohu budovy, mezeru ke dveřím).
Čistá voda.
Pro experimenty můžete použít nádobku o malé velikosti. Pro přesné nalezení optimálních proporcí je užitečná velká plastová stříkačka s dělením.
Získat požadované množství suché směsi.
Je nezbytné předem připravit kontejner pro přípravu roztoku.
Požadovaný odstín je vybrán pomocí jiného barevného schématu.
Smíšená dvě barviva.
Další - nalijte je do vody.
Roztok se míchá.
Pomalu usínejte suché přísady. Vrták s tryskou by měl být používán současně, takže operace je pohodlnější provádět s asistentem.
Po důkladném promíchání je nutné získat konzistenci blízkou hustému krému.

Související článek:

Texturovaná omítka z obvyklého tmelu vlastníma rukama. V tomto článku se podíváme na to, jak pomocí několika nástrojů můžete provést několik možností struktury.

Výběr struhadla pro omítku

Tento nástroj musí přemístit pevné velké granule bez nadměrné fyzické námahy pracovníka. Také užitečné:

 • pohodlné uchopení;
 • trvanlivost;
 • nízká hmotnost;
 • odolnost vůči mechanickým a jiným vnějším vlivům.

Tato mřížka pro „kůrovce“ plně splňuje výše uvedená kritéria

Je třeba dodat, že je vyroben z plastu.Na rozdíl od kovových protějšků takový nástroj není poškozen korozí.Měkký pracovní povrch je vhodný pro pohyb pelet. Nezávislá výroba struhadla nedává smysl, protože tovární výrobek je levný.

Použití dekorativní omítky z kůrovce: podrobný návod

Foto Akce a komentáře
Často je vrstva sádry vytvořena přímo na blocích pěny (izolace). V každém případě musíte vytvořit rovný povrch, bez vad, dutin a výčnělků.
Pro dosažení požadovaného výsledku odstraňte maltu ze spár. Na penoplexu nebo jiné pevné látcemontážní mřížka izolačního lepidla.
Technologie pro použití kůrovcové omítky se liší v závislosti na konkrétním složení. V tomto příkladu se směs používá pro vnější práce s granulami žuly 2,5 mm. Po dokončení práce se očekává, že tento výsledek.
Tato kresba se nazývá „déšť“. K jeho vytvoření použijte jednu z nejjednodušších technik tvorby obrazu. Tato technika je vhodná pro ty, kteří nevědí, jak omítky "kůrovce". Stojí za zmínku, že příčné čáry (uvedené na fotografii) v tomto případě by měly být vyloučeny. Tyto vady se objevují při vytváření několika horizontálních vrstev.
Začněte odstraněním vyčnívajících švů na stěně garáže.
Tento postup se provádí opatrně, protože vrstva sádry nesmí být větší než několik milimetrů. Použijte brusný papír s průměrem zrna. Vhodná je také čtvrtina silikátové cihly s hladkými hranami.
Dobře vyčištěný povrch je vhodným podkladem pro vytvoření vysoce kvalitního vrchního nátěru.
Dále - naneste základní nátěr hlubokým penetrací malířským válečkem.
Pro přípravu sádrové směsi zvolil autor projektu ekonomickou variantu. Suché přísady usínají v dávkách specifikovaných výrobcem.
Je nutné změřit určité množství vody. Přesné dodržení proporcí umožní dosáhnout optimální viskozity omítky.
Prášek se nalije do vody.
Pro míchání použijte vrták se spirálovou tryskou. Nastavte průměrnou rychlost otáčení.
Po přerušení (8-10 min) zkontrolujte viskozitu pomocí špachtle.
V první fázi můžete použít široký kovový nebo plastový struhadlo. Přebytek roztoku se odstraní špachtlí.
Roztok se aplikuje směrem dolů. Úhel roviny nástroje vůči stěně je udržován od 40 do 50 stupňů. V této fázi je hlavním úkolem nanášet rovnoměrnou vrstvu sádry, jejíž tloušťka není větší než velikost největších granulí.
Při správné přípravě povrchu a normální konzistenci malty nesmí spotřeba omítky „kůrovec“ překročit jmenovité hodnoty. Směs je bezpečně připevněna ke stěně, nestojí dolů. Je nutné dodržet stanovené časové intervaly. První fáze je od 20 do 30 minut. Opravy se provádějí při vysoké teplotě vzduchu podle zvláštních pokynů výrobce směsi. Dovednost výkonného umělce je nezbytná. Tyto faktory určují oblast zpracovatelského místa.
V rozích budovy byly namontovány takové děrované výrobky. Jsou přitlačeny ke zdi, pokryté vrstvou omítky.
Použité nářadí se omyje, vezme si polyuretanový struhadlo.
S jeho pomocí vytvářejí kresbu „déšť“. Stěrka se pohybuje svisle, rovnoběžně, bez pohybu v bočních směrech.
Vzhled povrchu po dokončení pracovních operací.
Po vysušení mohou být stěny natřeny podle vašich představ.
Důležité!Nejpodrobnější instrukce nepomohou přesně zjistit, jak aplikovat kůrovce. Je nutné zvládnout základní pracovní operace v dostatečném předstihu, aby nedošlo k překročení normalizované doby povrchové úpravy.

Video z aplikace "kůrovce" vlastníma rukama

Chcete-li se naučit jiné techniky, můžete vidět tento pokyn od zkušeného mistra:

Zde je popsáno, jak odstranit některé chyby při vytváření složitých vzorů ze svislých a vodorovných čar.

Věnujte pozornost!Pomocí houby je možné vyloučit převisy, dokud roztok neschne.

Nuance malování „kůrovce“ ve dvou barvách, znaky komplexních technologií

Foto Hlavní pracovní operace, důležité nuance
Po vysušení omítka odstraní oblázkypovrchu. Nejdříve použijte špachtli, pak široký štětec.
Dále je povrch opatřen základním nátěrem a prvním nátěrem.
Pro druhou vrstvu je nutné připravit speciální glazuru. Budete potřebovat lepidlo na tapety (2 díly). Zředí se vodou v normálním poměru podle pokynů výrobce.
K výslednému roztoku se přidá jeden díl akrylového laku.
Požadovaná barva je dána přidáním barvy. Pro lepší expresivní vzhled použijte kontrastní kombinaci odstínů.
Vytvořená glazura se nanáší širokým štětcem.
Hotový povrch.

Výše ​​uvedené pokyny vysvětlují, jak natřít kůrovce ve dvou barvách. Video níže jasně ukazuje pravidla pro provádění operací při práci se základnou ze silikonových komponent:

Akvizice dekorační kůrovcové omítky: ceny, technické vlastnosti různých kompozic, výrobci

Náklady na profilové výrobky, které představuje moderní trh, závisí na různých faktorech:

 • značka;
 • zemí produkce;
 • účel (pro interiér nebo exteriér);
 • velikosti granulí;
 • formy hlavního plniva;
 • výrobní možnosti(prášek, roztok připravený k použití).

Bez pečlivého zkoumání není možné zvolit optimální kůrovou omítku. Cena za tašku může být atraktivní, ale v dražší verzi bude poskytována spolehlivá záruka, zlepšené výkonové charakteristiky. Nemělo by se zapomínat na to, že je třeba „platit dvakrát“ s nadměrnou strnulostí. Pro správné srovnání je nutné vzít v úvahu dopravní, přípravné a základní pracovní operace a další dodatečné náklady.

Výběr omítky fasádní kůry: ceny a specifické nabídky trhu

Ochranná známka /název směsi
Velikost granulí, mm Základ Balení, kg Cena, rub. Poznámky
Ivsil /Textura 2 Polymer 25 309-360 Spotřeba od 1, 2 do 4 kg s vrstvou od 1 do 3 mm.
OSNOVIT /Exterwell 2,5 Vápno 25 380-420 Spotřeba od 2,6 do 2,9 m2. Povrch - pro malování.
VETONIT /kůrovec 2.5 Vápno, cement 20 420-460 Je vhodné použít při teplotách od + 5 ° C do + 30 ° C.
Eunice (Unis) /COREED DECOR 2 Minerál 25 545-620 Záruční životnost omítkové vrstvy je 15 let. Paropropustnost - od 0,1 mg /mx hh Pa
Optimista /Elite D 710С, Bark Beetle XS - Akryl 7 509-580 Roztok připravený k použití. Spotřeba - 1 kg na metr čtvereční. Přípustný tónovací tón.

V jednom případě odborníci doporučují zajistit dobrou propustnost par pro odstranění přebytečné vlhkosti z izolační vrstvy. V dalším provedení je lepší aplikovat hermetickou vrstvu. Tyto parametry by měly být kontrolovány, aby se zohlednila shoda stavebních konstrukcí při volbě fasádní omítky pro venkovní práce. Cena by měla být považována za podléhající úředním zárukám.

Přehled cen a profilů pro venkovní práce

\ t
Název značky, název směsi Velikost granulí, mm Základ Balení, kg Cena, rub. Poznámky
CERESIT /CT 35 "Brouk" 2,5 Minerál 25 640-720 V sortimentu jsou směsi s granulemi od 2,5 do 3,5 mm.
Bergauf /Dekor, Ozdobné omítky z kůry 2,5 Minerál, cement 25 530-640 V otevřené nádobě zůstává roztok připraven k použití po dobu nejvýše dvou hodin. Přijatelné práce při teplotě podkladu ne vyšší než + 25 ° C.
Prospektoři /kůrovci 3 Minerál 25 430-490 Spotřeba - až 4 kg na metr čtvereční. Pomocí modifikovaných přísad byla zajištěna odolnost proti praskání.
Finncolor /Mineral Decor 2 Vodítko 16 1280-1340 Existuje možnost tónování. Spotřeba- ne více než 2,6 kg na 1 m2.
VGT /Galerie Rolovací dekorativní omítka 2-2,5 Akryl 9 570-720 Po vytvrzení tvoří vrstvu „dýchání“.
Informace!U omítky Bark Tsoezit je cena v tabulce uvedena bez dodávky. Pro přesné srovnání různých pozic musíte zvážit náklady na dopravu, náklady na kg a služby stěhovatelů.

Kolik stojí kůra brouk cena omítky: cena práce za m²

Je-li zamýšleno zapojení profesionálních výkonných umělců, je třeba pro ekonomickou analýzu zvážit následující parametry:

 • Náklady na služby se zvyšují při práci ve výškách, v obtížných podmínkách.
 • Je-li proveden velký pokyn k dokončení interiéru, je snížena.
 • Aby se odstranily neočekávané náklady, je třeba připočítat náklady na přípravné práce, demontáž a následnou instalaci prvků stavebních konstrukcí.
 • V některých případech je oprava provázena rekonstrukcí inženýrských sítí, změnami izolace a dalšími obecnými parametry budovy.
Informace!Při výběru dekorativní kůry brouka omítky, cena za práci m2 může být přijata 400-500 rublů. na m2. bez zohlednění výše uvedených faktorů.

Praktická aplikace dekorativní omítky z kůrovce: fotografie s příklady

Níže jsou uvedeny příklady povrchových úprav interiéru afasády domů. Fotografie z kůry brouka omítky v soukromých domech lze použít k realizaci vlastních projektů.

Harmonická kombinace barev a reliéfních vzorů

Pomocí tónování je možné zvolit exkluzivní odstín omítky „kůra řepy“, fotografie fasády zobrazuje pouze jednu možnost z velké palety barev

Pro přesný výběr estetických parametrů je vhodné použít počítačové modelování

Tato dokončovací technika může být použita v kombinaci s různými materiály

Barková omítka, fotografie v bytě, interiér moderní ložnice

Závěr a další poznámky

Údaje uvedené v přezkumu trhu jsou pouze přibližné. Obchodníci někdy uvádějí minimální množství pro hromadné zásilky. Na druhé straně provádějí speciální marketingové kampaně, kdy lze zakoupit kvalitní zboží v přiměřeném množství