5 základních způsobů, jak odečítat vodoměry, aniž by opustil domov

Používáte-li nástroje, je důležité, aby byly odečteny odečty měřidel společnosti, která tyto služby poskytuje. Osobní návštěvy kanceláře společnosti jsou ztráta času a nervů, čekajících v řadě. Kromě toho jsou kanceláře v kancelářích obvykle otevřené ve stejnou dobu, kdy musíte být na svém pracovišti. Jak předložit odečty vodoměrů, aniž byste opustili svůj domov, jak rychle tyto informace obdrží poskytovatel služeb, výhody a nevýhody různých možností dálkového přenosu dat - o těchto otázkách budeme diskutovat v dnešním článku.

Zbavte se plýtvání časem ve frontách, naučte se moderní způsoby přenosu dat služeb prostřednictvím internetu a telefonu

Kdy se mají odečítat údaje o průtoku vody

Informace o spotřebě vody musí být předkládány každý měsíc. Pokud to děláte pravidelně, ke stejnému datu, pak vaše platby nebudou růst do trestu. Kromě toho budete pohodlně ovládat své výdaje.

Důležitou otázkou je, které dny v měsíci by měly být provedeny? Ukazuje se, že v každém případě může být den přenosu dat přes vodoměry odlišný. Nejčastěji si dodavatelské společnosti stanovují celkovou dobu sběru informací, což je poslední týden v měsíci. Termín může být stanoven ve smlouvě mezi dodavatelem a spotřebitelem, věnovat pozornost této položce. Dalším způsobem, jak nastavit datum, je od okamžiku, kdy je přístroj nainstalován. To znamená, že pokud bylo zařízení nainstalováno 15., pak první a následující platby by měly být provedeny 15. dne.

Je lepší vyjasnit ve správcovské společnosti nebo Vodokanalu, v jakých číslech od vás očekávají informace, a dodržovat tento harmonogram

Co ohrožuje pozdní přenos údajů z vodoměrů

Možná se vám může zdát situace, kdy nebylo možné v pravý čas předat odečty vodoměrů správcovské společnosti. Byl jste na dovolené, na služební cestě, byli převezeni do nemocnice, nebo jste prostě zapomněli - může se stát cokoliv. Není třeba paniky. Jednolůžkový pokojPass neohrožuje nic. Podle stanoveného pořadí budete automaticky považováni za náklad podle údajů z předchozího měsíce.

Navíc, pokud vaše zapomnětlivost trvala tři měsíce, pak nastanou všechny tři měsíce tímto způsobem

.

Ale po třech měsících (v některých městech po 6 letech - vše závisí na dodavatelské společnosti) obdržíte potvrzení s nepříjemně zvýšenou částkou. Proč Vzhledem k tomu, že od tohoto okamžiku bude výpočet probíhat podle standardů a zpravidla zvýší náklady na služby o jeden a půl násobek. Ve vaší nepřítomnosti, dodavatel nemůže dostat odečet měřidel, jsou ve vašem bytě, takže výpočet bude provedena na maximum. Takže pokud jste si to včas uvědomili - jděte do multifunkčního centra v místě bydliště s pasem a skutečným svědectvím a vyřešte tento problém se zástupcem společnosti.

Zaměstnanec MFC vloží potřebné informace do databáze a záležitost bude vyřešena

.

Pokud jste si to uvědomili ve špatnou dobu - nezáleží na tom ani jedno. Přeplatky nebudou promrhány. Opět platí, že se správnými odečty měřidel a prostě neplatí v následujících měsících, dokud si nevyberete přeplatku.

Jak správně měřit hodnoty vodoměrů

\ t

V každém bytě a v každém bytě jsou přepážky vody, elektřiny a plynu. To není pocta módě a ne ústupek dodavatelským společnostem - to je skutečná metoda úspor pro každého majitele domu. A i když používají tato měřicí zařízeníextrémně jednoduché, ale budeme věnovat otázku, jak se odečítá vodoměry, několik řádků. Faktem je, že i když je postup pro přijímání svědectví velmi jednoduchý, stále existují některé běžné chyby. Nepřesnosti v zaznamenávání údajů znamenají zbytečné plýtvání, zejména pokud platíte kromě studené vody i horkou vodu za zvýšené ceny.

Takto vypadá vodoměr

Začněme obchod s pultovým vyhledáváním. Pokud jste nedávno koupili nebo pronajali byt, je omluvitelné, že jeho polohu neznáte. Začněte hledat v koupelně nebo na toaletě - v bytových domech jsou zde instalovány měřicí přístroje. Další, méně pravděpodobná možnost - pod dřezem v kuchyni. Pokud má váš dům teplou vodu, pak by měly být dva metry a jsou umístěny na dvou stoupačkách. Měřič studené vody je zpravidla označen modře, žhavě červeně.

Pokud nejsou žádné značky, stačí se dotknout potrubí. Najít teplé - na něm a nainstalovat měřicí zařízení pro horkou vodu

Pokud jste začali hledat zařízení v době, kdy se provádějí údržbové práce, a nemůžete určit, která z trubek bude brzy dodávat horkou vodu, otevřete ventil přívodu studené vody a podívejte se, které zařízení se kola otáčí.

Tip!Noví nájemníci a noví osadníci by měli zkontrolovat, zda měřicí přístroje pracují, když byly instalovány, a zda na nich existují odpovídající plomby. Jinak mohou všechny hříchy minulých nájemníkůpověsit na tebe.

Která čísla jsou na pultu důležitá a která z nich nejsou

Zvažte měřicí zařízení. Na něm uvidíte osm čísel. Pět z nich je černé a bílé, tři - červené a bílé. Červená čísla ukazují litry, černé - krychlové metry. Pro přenos údajů pro studenou nebo teplou vodu je třeba zaznamenat data černých čísel.

Takže informace na pultu vypadají

Jak vytvořit záznam: zapište všech pět černých čísel do poznámkového bloku a zaokrouhleno na poslední částku velkým způsobem, pokud červené barvy ukazují součet více než pět set. Výsledné pětimístné číslo by mělo být uvedeno v potvrzení.

Stanovisko odborníka
Kirill Mikhailov
Vedoucí skupiny "Zásobování vodou a likvidace vody", GRAST LLC
Položit otázku
„Ujistěte se, že v domě nebo bytě nedochází k úniku vody. To může ohrozit nejen problémy se sousedy, ale i zbytečné výdaje. “

Tímto způsobem můžete zkontrolovat nepřítomnost úniku: vypněte všechny kohoutky a podívejte se na čítače. Pokud se kolo měřiče otáčí, dokonce i pomalu, hledejte únik.

Jsou nepříjemné chvíle, kdy opravdu musíte platit za vzduch. Pokud byl v domě provedena údržba s potrubím, pak po zapnutí kohoutku půjde vzduchová komora. A metr se točí, jako byste konzumovali vodu.

Je to škoda, ale nelze s tím nic dělat. Jediná možnost - pokud možno neotevřete kohoutek v naději, že sousedé propustí průdušnici

Malé video o tom, jak správně číst:

Související článek:

Jak provést odečty elektroměru pro indukční, elektronické (Merkur-200, Merkur-230, Energomer, Micron, Saiman) a třífázové typy a také Jak přenášet data - přečtěte si publikaci.

Jak ověřit správnost ukazatelů vodoměrů a vypočítat spotřebu za měsíc

Před přenesením naměřených hodnot pro horkou nebo studenou vodu zkontrolujte, zda správně funguje. Odstraňte možnost úniku, jak je popsáno výše. Poté připravte velkokapacitní nádrž, jejíž přesnost přesně víte, a naplňte ji. Zaznamenejte červená čísla předem. Pokud jste dosáhli čtyřiceti litrové nádrže a hodnoty se zvýšily přesně o 40 litrů - vše je v pořádku. Pokud je výsledek menší než 40 litrů - to není důvod pro smutek, ale alarmující příznak. To znamená, že elektroměr není v pořádku a bude stále muset být změněn, protože zaměstnanci Vodokanalu mohou tyto odchylky identifikovat.

Jsou-li naměřené hodnoty více - okamžitě přeneste do nejbližšího instalatérského skladu nové zařízení a odešlete žádost správcovské společnosti o změnu přístroje

Nyní, jak vypočítat spotřebu vody pomocí odečtu zařízení na měření vody. K tomu potřebujete dvě čísla: údaje za poslední měsíc a aktuální data. Například v účtence proMinulý měsíc je uvedeno 50020 metrů krychlových a aktuální hodnota je 50032. Odečteme informace z předchozího dokladu z dnešních dat a dostaneme 12. Ukazuje se, že je splatných 12 metrů krychlových vody.

Co dělat, když uděláte chybu a nesprávně předáte svědectví

Někdy se stává: zapomněli jste nosit brýle a nesprávně zaznamenaná čísla. Uložil informace a pak viděl, že se mýlili. Situaci můžete napravit, i když je to nepříjemné. Je nutné pozvat zástupce správcovské společnosti as jeho účastí na vypracování zákona o usmíření, a tak provést opravy.

Má smysl začít tento celý příběh pouze v případě, že rozdíl v údajích váží silně na účet za vodu

Jak mohu poslat odečty měřidel vody

Pokud nemáte čas a příležitost osobně přijít do kanceláře správcovské společnosti, můžete použít alternativní způsoby přenosu údajů z vodoměrů:

  • kolonka pro shromažďování důkazů;
  • SMS zpráva;
  • telefonní hovor;
  • portál "Gosuslugi";
  • elektronická krabice;
  • osobní účet na internetových stránkách dodavatele.

Můžete si vybrat některou z uvedených metod a zhodnotit, jak je to vhodné.

Nemusíte ani opustit dům a přizpůsobit se pracovní době a víkendům

Zvažte, jak toho dosáhnout v praxi.

Jak předávat údaje o vodoměrech přes internet: tři možnosti

máte ve svém domě počítač a je připojen k celosvětové síti, můžete zapomenout na fronty u pokladny. Nejen, že nemusíte přemýšlet o tom, jak měřit vodoměry, plynoměry a elektroměry, ale také jak platit. To lze provést i bezhotovostně přes internet. Jak tedy přenášet hodnoty vodoměrů přes internet? Podívejme se na dostupné možnosti pro zasílání informací.

Osobní účet na internetových stránkách poskytovatele služeb

K využití této možnosti budete muset jednou navštívit kancelář společnosti. Přitáhněte pozornost svých zaměstnanců o jejich přání přenášet informace tímto způsobem. Dostanete adresu webu a přihlašovací údaje vašeho účtu: uživatelské jméno a heslo. Mimochodem, adresu místa lze nalézt na účtenkách.

Poté, co stačí jít na zadanou adresu, zadejte své přihlašovací jméno a heslo a postupujte podle pokynů systému

Ve vašem účtu můžete vyplnit údaje vodoměrů a při příštím zadávání nových údajů vám systém připomene číslice posledního měsíce. Pokud si přejete, můžete heslo změnit sami, což je pro vás jednodušší. Ale v každém případě je pro zápis na stránky lepší napsat někde v památném zápisníku. Pokud jste zapomněli své heslo, budete muset vrátit do kanceláře znovu obnovit přístup.

Jak podávat odečty vodoměrů prostřednictvím internetových stránek Státní služby

Služba předkládání informací je také na internetových stránkách „Gosuslugi“. K tomuto systému je připojeno více měst. Na těchto stránkách nemůžetePředkládejte pouze informace o měřicích zařízeních, ale také o jakýchkoli záležitostech týkajících se státních a obecních institucí. Pro přístup k tomuto portálu budete muset navštívit multifunkční centrum ve vašem městě a předat své osobní údaje k registraci.

Vaše údaje budete muset zadat do dotazníku, potvrdit číslo mobilního telefonu a e-mailovou adresu

Po potvrzení registrace pokračujte: přejděte do části „Bydlení a komunální služby“ a postupujte podle pokynů systému. Je možné, že budete požádáni o zadání registračního čísla přístroje nebo kódu plátce.​​

Předávání informací prostřednictvím elektronické pošty

Pokud poskytovatel služeb společnosti poskytuje takovou příležitost, můžete předložit informace pro výpočet prostřednictvím elektronické schránky. K tomu je vhodná jakákoliv adresa, nezáleží na tom, zda je otevřena pošta na mail.ru, yandex.ru nebo někde jinde. Hlavní věc je, že máte e-mailovou adresu poskytovatele služeb. Pečlivě si přečtěte potvrzení o zaplacení, obvykle je na něm uvedena adresa, pokud společnost obdrží odečty vodoměrů.

Jak mohu předávat odečty vodoměrů telefonicky

Pokud nemáte internet, pak je jistě telefon - pevná linka nebo mobilní telefon. Je také vhodný pro přenos informací. Existují dva způsoby, jak je zvážit.

Přes pevnou linku

Znovu se podívejte na potvrzení o vodě. Na něm by měl být telefon s pevnou linkou, který přijímá informace. Vytočte toto číslo. NeJe možné, že vám robot odpoví. Pomalu vám dá doporučení a budete je muset následovat. Data je třeba zadávat pomocí tlačítek telefonu v režimu tónu.

Mnohem jednodušší, pokud vám operátor odpoví

Předtím, než zavoláte, připravte si svou minulé potvrzení a nové odečty. Musíte sdělit operátorovi vaše data, adresu a zařízení pro měření dat.

Používání SMS

Zeptejte se správcovské společnosti, zda lze údaje přenášet prostřednictvím krátkých zpráv. Algoritmus je typicky následující: zprávy jsou odesílány na krátké číslo, kód plátce, číslo zařízení a aktuální odečet měřiče jsou v textu uvedeny.

Související článek:

Jak snadné a jednoduché předávat odečty měřidel elektřiny ? Jaké metody přenosu dat lze použít? Jak si vybrat individuální verzi, která nevyžaduje mnoho úsilí a času? Přečtěte si v naší publikaci!

Shrnutí: výhody a nevýhody uvedených metod poskytování důkazů

\ t

Zjistili jsme tedy, jak důležité je správně zaznamenávat odečty měřidel. Každá z těchto metod podání má své výhody i nevýhody. Na jedné straně jsou všechny možnosti přenosu informací přes internet významnou úsporou času a nervů. Na druhou stranu, ne každý má přístup k World Wide Webu a mohou existovat určité potíže pro starší lidi, kteří si nejsou jisti počítačovým vybavením.

Ano a registrační postup u některých zdrojů způsobuje potíže, ne každý bude mít dost trpělivosti, aby práci dokončil

Navíc ne všichni poskytovatelé služeb jsou připraveni pracovat přes internet: ve vesnicích a malých městech ne všichni zvládli tuto techniku. Telefon je snadný způsob, jak předložit informace, ale potřebujete čas a trpělivost, abyste se dostali k operátorovi, a při zadávání SMS je snadné udělat chybu.

Naše rada se zaměřuje na jeden způsob prezentace informací, důkladně je prostuduje a používá se směle. Pokud máte nějaké dodatky a komentáře k tomuto tématu - napište komentář!