Malý, ale vlastní: neskutečný, optimální a luxusní design jednopokojového bytu

Malé útulné apartmány s jednou ložnicí - volba pro mladý pár nebo vášnivý bakalář. Prostor je obvykle malý, do 30-40 m², a zde je třeba vše naplánovat tak, aby bylo krásné i pohodlné. Je to tento ateliér a bude tématem naší recenze. Budeme hovořit o tom, jak poskytnout všechny důležité nuance rozvržení a jaké materiály použít v designu. Představujeme například fotografie nejúspěšnějších interiérů od profesionálních designérů.

Malý jednopokojový byt se může stát útulným a pohodlným díky promyšlenému designu

Moderní interiérové ​​nápady pro jednopokojový byt v letech 2017 a 2018

Moderní interiér je souborem pravidel, která umožňuje, aby i malá oblast byla vzorem elegance a pohodlí. Mezi těmito pravidly patří:

 • použití lehké palety barev s oddělením barev podle účelu: nejlehčí je strop, o něco tmavší stěny a tmavá podlaha;
 • použití odrazných a zrcadlových rovin vám umožňuje měnit vnímání prostoru, vizuálně přidávat neexistující čtvereční metry;
 • ubytování v malých místnostech kompaktní nábytek jednoduché formy s transformačními mechanismy;
 • přiměřené použití příslušenství, odstranění vnějších dekorativních předmětů;
 • ohleduplný přístup k umístění osvětlovacích zařízení, kombinace přirozeného umělého osvětlení.

Důležitými podmínkami pro úspěšný design jsou dovedné zonální techniky a řádné osvětlení

Jak zahájit projekt projektu jednopokojového bytu

Konstrukce 1pokojového bytu není pouze promyšleným interiérem obývacího pokoje. Projektmusí zahrnovat všechny pokoje: koupelna, WC, kuchyň a chodba. Vzhledem k tomu, že byt je malý, měl by být vnímán jako celek. Špatný tón, pokud máte chodbu v japonském stylu, v pokoji je Provence a v kuchyni vládne minimalismus.

Když jsou všechny místnosti sjednoceny jednou myšlenkou a hladce se doplňují, pak se oblast jeví jako větší

.

První věc, kterou je třeba přemýšlet při navrhování projektu, je, jak co nejvíce využít každý metr čtvereční. Možná, pro praktičnost, byste měli zvážit přestavbu, například kombinovat kuchyň a místnost. Tato společná možnost promění malý byt na studio a přidá užitečný obývací prostor do obývacího pokoje. Toto sdružení není v rozporu s kuchyní, zejména s malou kuchyní Chruščova. Další úspěšnou možností je kombinovat místnost s loggií. V tomto případě by měl být návrh jednopokojového bytu koordinován se službami kontrolujícími stavbu.

Důležité!Sanace by neměla ovlivnit nosné stěny. Než začnete pracovat, pečlivě zkontrolujte plán bytu a poraďte se s odborníky BTI.

Pokud si nejste jisti svými schopnostmi, obraťte se na odborníky a objednejte si projekt od nich. Nebude vám nabídnuta pouze řada možností, ale také se projeví jasné 3D modely, které vám umožní vizuálně prezentovat výsledek.

Tip!Pokud vyměníte tradiční dveře za posuvné nebooblouk, pak se zbavit mnoha "mrtvých" zón.

Dalším důležitým bodem při vytváření projektu je definice funkčních zón. Tam jsou oblasti, které nelze opustit: spánek, pracovní a rekreační oblasti.

Jak správně naplánovat návrh jednopokojového bytu

V malém bytě musíte použít všechny metody ke zvýšení využitelné plochy:

 • Zkombinujte místnost s lodžií. K tomu se nemůžete dotknout celé stěny, ale pouze odstranit jednotku okna a otočit uvolněný prostor do regálu nebo regálů pro květiny;
 • lodžii lze použít jako malou studii nebo ložnici;
 • v bytech s nestandardními vysokými stropy můžete postavit druhou úroveň s lůžkem.

Použít parapety jako pracovní plochu: mohou se proměnit v lavičku, květinovou polici nebo polici, stůl

Tyto a další metody umožní racionální využití každého centimetru prostoru.

Jak může jedna zóna prostor v jednopokojovém bytě

Pro rozlišení funkčních oblastí lze použít různé metody:

 • Využití pódií.

Na pódiu můžete skrýt zásuvky pro věci nebo postel. A nahoře - nastavte jídelní nebo pracovní plochu. Výška pódia - od 30 cm, to je dostatek pro umístění postele, až 1,5 m - zde můžetepoužívejte kvalitní skříně. Vysoké pódium může být základem pro spaní.

Příklady zonování pomocí pódií:


Oblouk nezabírá mnoho místa a může být použit jako plnohodnotný demarkační systém. Oblouk může být zdoben textilem, osvětlením nebo jinými dekorativními prvky. Vzduch, vyřezávané vzory zdůrazňují eleganci interiéru. Masivní oblouky dodají pocit spolehlivosti a důkladnosti.

Příklady oblouků v interiéru:


 • Diferenciace podle barvy.

Je možné oddělit zóny bez použití nábytku a příček. Stačí to udělat pomocí barvy, pomocí tapety nebo kontrastních stěn. Neobvyklé barevné řešení zdůrazňují různé zóny. K tomuto účelu můžete také použít kombinaci jednobarevné stěny se vzorem nebo ozdobou. Dalším příkladem zónování je alokace ploch na podlaze. To lze provést s použitím jiného nátěru a jeho barvy.

Vzorky zónových barev:


 • Použití lehkých a dočasných přepážek.

Posuvné přepážky, světlo, skříně a obrazovky jsou další možností, jak vybrat zónu v jediném prostoru. K tomu je vhodné sklo, dřevo, kovaný kov, tkanina, bambus. Všechny tyto oddíly lze pohodlně snadno odstranit, například pokud potřebujete uspořádat párty.

Jak vypadají světelné oddíly:


Související článek:

Při uspořádání bytů jsou populární populární příčky pro zónový prostor. V tomto přehledu uvádíme příklady dobře provedeného rozdělení prostoru.

Barva v provedení jednopokojového bytu

Klasickou verzí barevného řešení v malém prostoru je použití odstínů jedné barvy z lehkého měřítka. Je třeba připustit, že takový interiér je nudný a neliší se ve zvláštní milosti.

Je lepší přijmout tři barvy a použít je moudře. Takové rozhodnutí umožní ukázat představivost a kreativitu

Pro dekoraci vezměte základní odstín - pro malý prostor by měl být lehký, lze použít i bílý. InJako druhé barevné schéma vyberte tlumený světlý tón přirozeného původu. A konečně, pro akcenty použijte jasnou nebo tmavou barvu. Poměr těchto kombinací je: 60 × 30 × 10.

Odborný pohled
Jaroslav Galaiko
Vedoucí designér a vedoucí studia Ecologica Interiors Studio
Položit otázku\ t
„Jasné tóny velkých objektů by měly být umístěny hluboko v místnosti. Kolem místnosti lze umístit malé příslušenství. "

Úspěšné kombinace pro malý byt:

\ t
Primární barva Druhý tón Příslušenství
Bílá Světle růžová, broskev, měkká zelená, světle modrá, tlumená žlutá Jakákoli jasná barva
Krém nebo béžová Čokoláda, terakota Červená, růžová, karmínová, oranžová
Světle modrá Světle zelená Bílá, modrá, jasně zelená, smaragdová
Světle šedá Klidná žlutá Světle modrá, černá, bílá
Světle růžová Světlo Lilac Fuchsie, fialová, jasně modrá
Peach Světle hnědá Krém, čokoláda, zlato

Jako první a druhý tón můžete mít různé odstíny stejné barvy. Nepoužívejte "jadernou" kombinaci červené se zelenou, oranžovou a fialovou a žlutou s modrou.

malý prostor bude kontrastní kombinací bílé a černé

Související článek:

Tabulka barevných kombinací v interiéru. Budeme hovořit o tom, jak kombinovat barvy v interiéru a vliv barvy na náladu člověka. Učíme se, jak plánovat návrh prostor.

Jak správně používat příslušenství

V interiéru nejsou žádné maličkosti. Bez ohledu na styl , není kompletní bez příslušenství. Oživují životní prostředí, vytvářejí akcenty a přitahují pozornost. Někdy s jejich pomocí můžete obratem odvrátit pozornost od jakýchkoli nedostatků nebo vad.

Příslušenství může být čistě dekorativní. Patří mezi ně sochy, suvenýry, fotorámečky, panely a obrazy. Máte-li sbírku brýlí, mečů nebo lahví písku z různých zemí světa, neváhejte je dát na veřejnou výstavu, samozřejmě, správně uspořádat výstavu.

Oblíbená kolekce je vynikající interiérová výzdoba

Dekorační prvky mohou mít také funkční účel. Originální nábytek, textil, indoor květiny - to vše bude příjemné na pohled a přitáhne pozornost. Při výběru příslušenství je důležité dodržovat opatření a dodržovat styl interiéru. Nadměrně přetížené ozdobnými prvky, design bude vypadat hrubě a bez chuti.

Jasné doteky dělají z interiéru velmi atraktivní

Nechť je světlo!

Ve věcech osvětlení musíte dodržovat základní jednoduchá a jasná pravidla:

 • Osvětlení prostoru by mělo být rozděleno na základní, dekorativní a pracovní. Hlavní je lustr, pracovní je zaměřen na pracovní plochy a dekorativní osvětlení nábytku a dekoračních předmětů.
 • Každý pokoj v bytě by měl mít svůj vlastní světelný scénář. V jednopokojovém bytě pro obývací pokoj, musíte přemýšlet o všech třech možnostech osvětlení, pro kuchyni můžete použít pouze funkční osvětlení, pro koupelnu a chodbu budete muset kombinovat hlavní světlo s dekorativním zrcadlovým osvětlením.
 • Pro svítidla v bytě použijte moderní svítidla. Umožní vám nejen výrazně ušetřit za elektřinu, ale také vám umožní plynule nastavit světlo.

Nejvhodnější možností ze stávajících je LED svítilna

 • Osvětlovací zařízení by měla být vybrána nejen podle principu přizpůsobení stylu interiéru, ale také praktického komfortu. Neměly by vrhat zbytečné stíny, odpovídat síle vaší elektrické sítě a moderním lampám.
Pohled odborníka
Jaroslav Galaiko
Vedoucí projektant a vedoucí studia Ecologica Interiors
Položit otázku\ t
"Pokud posíláte nástěnná světla ke stropu, onbude vizuálně vyšší. “

Módní a praktické materiály pro moderní interiérový design jednopokojového bytu

Módní návrháři aktivně používají moderní materiály pro výzdobu interiérů. Mezi hlavní trendy patří porcelánové dlaždice s imitací přírodního kamene, kovu nebo dřeva.

Nový materiál - krion. Jedná se o akrylovou imitaci kamene, teplou na dotek. Používá se v interiéru i exteriéru

Nyní se móda vrátila k použití obvyklé překližky , ze které se tato umělecká díla vyrábějí. Výrobci dokončovacích materiálů nabízejí výběr originálních 3D panelů, které lze použít v koupelně, v kuchyni a v obývacím pokoji. Na trhu se objevily i absorpční panely, které absorbují toxické látky z atmosféry místnosti, což je nový trend v designu ekologického bydlení.

Mezi módní trendy patří panely na stěnách ze soli, ionizující vzduch a tapety z přírodních materiálů, které absorbují nepříjemné pachy

Dalším novým výrobkem je speciální film na okenním skle, který jej chrání před mechanickým nárazem a reaguje na úroveň ultrafialového záření. Ale tohle je všechno nové. A nyní o více tradičních materiálech pro výzdobu interiéru s odkazem na jednopokojový byt:

Dekorace chodby

Hala je první místnost, která vás přivítá v bytě nebo domě. Pro jeho konečnou úpravu je důležité používat materiály odolné vůčimechanického poškození a znečištění. Zvažte ty nejoblíbenější:

 • Dřevo.Tento materiál nevyjde z módy a bude dlouho populární. Vytváří dobré mikroklima uvnitř. Dřevěné panely na chodbě vypadají velmi dobře, ale vyžadují údržbu.
 • Tapeta.Často se používají k dokončení chodby. Nyní tapety s omyvatelným povrchem a hustou strukturou jsou v prodeji. Je však stále lepší kombinovat je s panely, dřevěnými nebo MDF panely.
 • Korek.Relativně nový materiál pro nástěnné dekorace. Vyrábí se ve formě panelů nebo rolí se samolepící základnou. Tento povrch dokonale izoluje zvuk a izoluje stěny.

Je třeba poznamenat, že korek není snadno omyvatelný a jeho měkký povrch je nestabilní vůči mechanickému namáhání

 • Plast. PVC panely jsou levným a praktickým způsobem dokončení koridoru. Jsou snadno omyvatelné, snášejí mechanická zatížení a mají bohatý sortiment barev, včetně těch, které napodobují přírodní materiály. Ke stejnému typu povlaku lze přiřadit a MDF.
 • Imitace kamene.Sádra analogové dlaždice z přírodního kamene je originální způsob, jak vyzdobit chodbu. Jen by měl pečlivě zvážit návrh chodby, aby to nevypadalo jako kamenná jeskyně.

Šikovný design s umělým kamenemvypadá velmi originální

Související článek:

Dokončení chodby ozdobným kamenem a tapetou. V publikaci se budeme zabývat obtížemi, s nimiž se lze setkat při provádění této práce, jaké materiály použít a jak správně kombinovat dekorativní kámen s jinými materiály pro konečnou úpravu.

Návrh obývacího pokoje

Jediná místnost v bytě může být zdobena různými materiály:

 • Barva.Toto je nejjednodušší a zároveň populární metoda nástěnné dekorace v obytných oblastech. Můžete snadno najít svůj oblíbený odstín, kombinovat různé barvy.
 • Tapety na plochu.Jednoduchá a logická volba. Na prodej jsou tapety s barvami pro každý vkus. Papír, vinyl, netkaný, bambus, korek - můžete si vybrat libovolný.

Foto-tapeta nebo nátěry s 3D vzorem, který „rozbije“ prostor, přidá chuť

 • Dekorativní omítka.Není levné, ale trvalé a praktické pokrytí. Pokud to udělal pán, můžete získat velmi kvalitní imitaci přírodního kamene nebo dokonce kůže. Tento povlak lze prát a vydrží déle než deset let.
 • Sádrokartonové desky.Tento materiál není dekorativní, ale umožňuje vytvořit trojrozměrné struktury, které mohou zdobit stěny, výklenky, stropy, oblouky. Je možné stavět v sádrokartonových deskách lampy.

Materiály do kuchyně

Pro kuchyň je nutné zvolit takové materiály, které jsou připraveny vydržet režim zvýšeného využívání prostoru. Teplo, vlhkost, saze a mastnota - to vše se usadí na stěnách. Proto je lepší zvolit nátěry, které se snadno čistí a čistí:

 • Keramické dlaždice.Moderní dlaždice mohou napodobovat jiné materiály, lesklé nebo matné.

V kuchyni jsou dlaždice obvykle umístěny v prostoru odbavovací plochy

 • Barva odolná proti vlhkosti. Tento povlak s antimikrobiálními účinky se dobře omývá a neumožňuje množení plísní a plísní.
 • Tapeta odolná proti vlhkosti.Polymerem potažený válečkový materiál je darem pro kuchyni. lze prát i pomocí měkkého kartáče.

Související článek:

Interiér kuchyně v moderním stylu. Módní trendy, fotografické příklady od profesionálních návrhářů a doporučení k výběru nábytku a dekorace - v našem materiálu.

Design toalety a koupelny

Pro vlhkou místnost jsou nejlepší materiály, které jsou odolné vůči vodě a vlhkosti:

 • Plast.PVC panely se montují na rám, z tohoto důvodu můžete ztratit trochu drahocennou plochu. Zbytek je levný a praktický typ nátěru.
 • .Keramika je pro vodu lhostejná. V prodeji najdetecelé obrázky na dlaždici . Velmi populární v designu koupelny jsou mozaikové varianty.
 • Omítka odolná proti vlhkosti.Moderní omítkové směsi obsahují komponenty odolné proti vlhkosti.

Tento design koupelny vypadá trochu netradičně, ale oceníte pohodlí jejího provozu

Související článek:

Interiér koupelny je kombinován s toaletou. Samostatná publikace poskytuje informace o řádné přestavbě koupelny a úspěšných příkladech interiéru.

Jak zařídit jednopokojové apartmány s různou oblastí: možnosti fotografování

Pokud přistupujete k problematice interiérového designu s fantazií, můžete dosáhnout působivých výsledků. Dokonce i skromný 33 m² jednopokojový apartmán s promyšleným designem se může proměnit v obraz, stejně jako na této fotografii.

Ve skromné ​​odnushku může dokonce ubytovat rodinu s dítětem. Komfortních podmínek je dosaženo použitím zonovacích technik, jak je popsáno výše. Vybrali jsme pro vás galerii fotografií z příkladů, jak můžete inteligentně naplánovat apartmány s různými plochami, od 30 do 40 m². Možná, který z těchto návrhářských vývojů vás inspiruje k tomu, abyste se sami rozhodli.

Příklady provedení malého jednopokojového bytu o rozloze 30 m²

Třicet čtverců je nejrychlejší prostor pro byt. Při návrhu takového prostoruJe důležité použít minimální potřebný nábytek, jinak riskujete nepořádek v místnosti.


Jak může jednopokojový apartmán o rozloze 35 m² vypadat takto: foto příklady

V malém bytě je důležitým faktorem poměr. Zvažte vše, šířku a délku místnosti, výšku stropů. Pokud je výška nestandardní a stropy jsou velmi vysoké, máte štěstí: můžete vybavit část bytu druhým patrem a umístit tam rekreační oblast.


Moderní design jednopokojového bytu 40 m² ve ​​fotogalerii

V domech postavených v posledních několika desetiletích mají i odnushki působivou oblast. 40 m² je prostor pro fantazii, umožňující aplikovat různé typy dispozic. S takovým prostorem můžete rozdělit jednu místnost do dvou oddělených místností, pokud je to potřeba. Vzhledem k tomu, interiér v takovém bytě může vypadat.


Související článek:

Interiéry bytů v moderním stylu. V tomto článku se podíváme na to, co je v moderním interiéru, jaké směry stylu existují na příkladu fotografie a videa.

Důležité body v designu ateliéru

Uspořádání ateliéru vychází z tvaru místnosti. Pokud místnost vypadá jako pouzdro na tužku, to znamená, že má podlouhlý obdélníkový tvar, je snadné jej rozdělit na funkční zóny. Obvykle jsou dveře a okna v tomto provedení umístěny v úzkých částech místnosti a proti sobě. Zóny rozdělují dlouhou místnost na několik krátkých. V místě, které je nejvzdálenější od vchodu, mají obvykle ložnici, blíže ke vchodu je video zóna a jídelní stůl. Možnosti rozvržení jsou uvedeny níže.


.Ale existuje také možnost, ve které jsou všechny stěny v místnosti stejné, to znamená, že se jedná o náměstí. Okenní otvory nemohou být jedno, ale dva, pokud je byt úhlový - tato možnost je také docela dobrá. Se dvěma okny je zonace ještě jednodušší. Plochu můžete umístit na jedno okno a odpočinkovou plochu na druhou. V rohu nejdále od okna je logické umístit postel.

Video: Tipy pro plánování:

Design interiéru malého ateliéru: Myšlenky fotografií

Konstrukce malého ateliéru by měla být provedena ve stejném stylu. Jak si to správně vybrat? Při určování stylistického směru je třeba vzít v úvahu následující body:

 • charakteristika dispozice bytu, od výšky stropů po počet oken a architektonické požitky;
 • potřeby a životní styl majitelebytů Je to jedna věc, pokud je určena pro osamělého umělce, a další věc pro mladý pár;
 • je důležité zvážit počet osob žijících v bytě a přítomnost dětí.

Jak to všechno lze zařídit, podívejte se na fotografii.


.

Související článek:

Dispozice interiéru a garsonky foto ve stylu: loft, hi-tech, klasika, pop art, provence, moderní styl a Klady a zápory studiové apartmány, základní techniky zónování - přečtěte si publikaci.

Jak vidíte, i malá odnushka může být velmi originální. Nebojte se experimentovat! Pokud máte takový malý byt, a vy jste použili zajímavé techniky v jeho designu - podělte se o to v komentářích!