Jak se stát princeznou na hrášku, nebo Která matrace je lepší - jaro nebo bez pružiny

Klidný, zdravý spánek je klíčem k blahu. Pro vlastní zdraví je důležité dbát na stav vaší postele a především na matraci. Jaký typ matrace je lepší: jaro nebo jaro - mnozí z těch, kteří nakupují ve specializovaném obchodě, si tuto otázku položí sami. Výhody a nevýhody pružinových matrací, ortopedické variace jsou dobré, což je nádherná matrace bez pružinového bloku. Jako vždy, jen v našem on-line magazínu HomeMyNome.ru se dozvíte nejužitečnější tipy na výběr domácích potřeb a vybavení. Kromě toho, pouze zde budete moci navigovat předem za cenu, stejně jako přečtěte si recenze těch, kteří se již rozhodli.

Používáte matraci každý den, takže je velmi důležité zvolit správně

Matrace pružin a jejich typy

\ t

V 18. století nahradily jarní matrace klasické vatové ložní prádlo a péřová péřová lůžka. Tato moderní inovace se rychle rozšířila do Evropy a doposud pramenná základna pro postele neztrácejí své pozice a jsou vždy populární.

Konstrukce pružinových modelů je neustále doplňována novými technickými řešeními, která poskytují pohodlné podmínky pro spánek a odpočinek

.

Jarní péřová lůžka lze rozdělit do dvou typů: se závislými a nezávislými prameny. Zvažte je podrobněji.

Matrace se závislými pružinami

\ t

Jarní blok takového lůžka zahrnuje přibližně sto pramenů na metr čtvereční. Každá z pružin je pružná a tuhá. Jsou propojené, takže pokud na matraci zatlačíte na jednom místě, ohne se na větší ploše. Předpokládá se, že závislý design je ekonomickou třídou a nemá dobré ortopedické vlastnosti.

Zařízení bloku - „bonnel“

Samotné pružinové bloky„bonnel“. Každý prvek v tomto provedení je spojen s dalším. Díky tomuto spojení se snižuje podpůrný účinek. To znamená, že výrobek se ohýbá po celé ploše těla, přičemž nebere v úvahu jeho ohyby. Pokud budeme studovat recenze o "bonnel" jarních bloků, je zřejmé, že kupující jsou přitahováni především relativně nízkou cenou výrobku. Kvalita se nazývá "přijatelná".

Matrace s pružinami do kapes

\ t

Nezávislé pružiny v matraci - co to je a proč se nazývají kapsy? Především si uvědomujeme, že počet pružin na 1 m² výrobku je několikrát více než v bloku „bonnel“. A co je nejdůležitější, nejsou spojeny dohromady. Každá pružina nezávisle reaguje na zátěž, to znamená, že v takovém peřinovém prostoru bude každý ohyb vašeho těla podepřen. V kvalitním výrobku ne méně než 1 000 pružin na 1 m². A nazývají se kapsou, protože každá pružina je umístěna v kapse.

Kapsy jsou propojeny, ale tato skutečnost nemá vliv na fungování celého systému

Informace!Matrace s pružinami kapesního typu s obrysy těla pražce, nepřenáší vibrace na osobu ležící vedle něj. Takže se vaše druhá polovina může otočit ve vašem spánku tak, jak chcete, nebude vás nijak obtěžovat.

Podle přezkumu je výhoda matrace s nezávislými pružinami ve své bezhlučné podobě. V kvalitních výrobcích od 500 pramenů do 1 m².

Matrace pružin pro děti a dorost

\ t

Ihned učinit výhradu, že pružinová matrace v zásadě není nejlepším nápadem pro dětský pokoj . O tom vám řekne každý ortoped. Ale ne každá rodina si může dovolit drahý model zvláštního směru. V prodeji najdete dětské přikrývky s malým počtem pramenů - pouze asi 100 na 1 m². Takové modely nemohou zaručit kvalitní podporu dětských zád. Pokud jste si již vybrali dětskou pružinovou matraci, vyberte si modely pevněji, na dřevěném nebo ocelovém rámu.

Taková postel se neohýbá jako houpací síť a dítě se nesníží ze své postele ve snu

Pro školáka nebo teenagera je lepší zvolit model s kapesními pružinami a hustotou 300-400 kusů na 1 m². Nižší hustota dítěte se nevejde.

Výhody a nevýhody pružinových matrací

\ t

Za účelem nalezení odpovědi na otázku, co je nejlepší koupit matraci, zvažte výhody a nevýhody jarních výrobků:

Profesionálové Nevýhody
Náklady na modely se závislými pružinami jsou poměrně nízké. Taková postel si může dovolit téměř každá rodina. Matrace jsou citlivé na okamžité zatížení. Pokud vaše děti vyskočily na postel - je možné, že jeden z pramenů v noci křičí na vaší straně.
Matrace se samostatnými pružinami podporují dobře páteř.
Výrobky jsou prakticky tiché, což zaručuje pohodlné podmínky pro spaní.
Kvalitní výrobky přizpůsobené hmotnostibude trvat dlouho.
Modely pružin podléhají opravě. Pokud jste prodali uprostřed - tam jsou mistři, kteří za malý poplatek obnoví stav postele.
Informace!Pružné matrace se skládají nejen z pružin a krytu. Mezi kovovým blokem a pláštěm je výplň. Kvalita výrobku závisí na výplni. Je lepší zvolit kokosový list nebo latex - tyto materiály vám zaručí příjemný pocit.

Co jsou matrace bez pružinového bloku

Ortopedové doporučují používat modely bez pružin. Podporují záda díky kombinaci různých plniv a zároveň mohou mít tři stupně tuhosti. Analyzujme rozdíl mezi místy na spaní a nejoblíbenějšími výplněmi.

Latex

Latexové matrace se v našem každodenním životě objevily poměrně nedávno. Dříve se latex používal pouze jako vrchní vrstva v jarních modelech. Teď úplně vyměnil pružiny. Co je v latexu atraktivní? Patří do kategorie hypoalergenních materiálů, takže latexové matrace jsou zobrazeny všem, kteří trpí neustálými a sezónními alergiemi.

Mikroskopické roztoče nebo škodlivé bakterie nebudou nikdy získány v takovém předmětu

Nevyvolává žádné toxické látky a poskytuje mimořádný komfort. Všechny tyto výhody však platí pouze pro vysoce kvalitní přírodní latex. Levné analogy vyraženyČína, může přinést ne dobré, ale poškození.

Informace!Vysoce kvalitní latexový materiál nevypouští cizí pachy. Na tomto základě je snadné rozeznat falešné.

Tuhost latexových matrací se může lišit v závislosti na přání kupujícího a výrobní technologii. V odpovědích na latexové modely jsou nespokojené výpovědi, že tělový otisk zůstává na posteli, ale nejen takové produkty trpí.

Na pružinové matraci budou časem „poklesy“ a nesrovnalosti

Obyvatelé jižních regionů budou pociťovat značný nedostatek latexu. Ve skutečnosti není příliš příjemné spát na latexu v horkém počasí nebo jednoduše v přehřátém bytě. Moderní výrobci tuto skutečnost vzali v úvahu a nyní je snadné najít modely s vlastní ventilací na prodej. Další nevýhodou latexu je jeho hmotnost. Takové modely jsou velmi těžké, je těžké se pohybovat sami. Všechny tyto nedostatky se více než překrývají s výhodami přírodního materiálu. Kvalitativně odstraňuje nahromaděné napětí ze svalů zad, ramen a boků, odstraňuje bolest v páteři a kloubech.

Tyto matrace jsou nepostradatelnou věcí pro tvorbu správného držení těla

.

Je třeba rovněž uvést trvanlivost výrobku. Záruka kvality - půl desetiletí. Po celou dobu Vás latexová matrace potěší svým komfortem.

Informace!Latexové matrace nepřenášejí vibrace na dvojité modely.

Polyuretan

Výrobky z polyuretanové pěny přitahují kupující svou cenou. Cena pěnových modelů je nízká a kvalita moderního materiálu plně splňuje přísné hygienické požadavky. Tyto výrobky obsahují díky výrobním technikám 90% vzduchu. Proč jsou polyuretanové pěnové matrace dražší a levnější? Vše závisí na struktuře výrobku.

Pro ekonomiku někteří výrobci spojují několik vrstev pěnové gumy. Pokud je vrstva monolitická - bude stát více

Informace pro zamyšlení: násilní odpůrci PPU tvrdí, že tento materiál může být zdraví škodlivý v důsledku obsahu uhlovodíků ropného původu. Když se tyto látky zapálí, uvolňují toxické sloučeniny, ale v přirozeném stavu je kvalitní materiál stabilní a bezpečný.

Jaká matrace je pro dětský pokoj lepší: pružina nebo polyuretanová pěna? Mějte na paměti, že PPU není nejlepší materiál pro dětskou postel. To neposkytuje odpovídající podporu páteře.

Dlouhodobé užívání tohoto lůžka může vést ke zakřivení zad a skoliózy

Výrobky z pěnové gumy jsou velmi elastické a elastické, vydrží osoby s velkou hmotností bez viditelných následků. Pokud lidé s různými váhami spí na matraci z dvojité polyuretanové pěny, neovlivní to jeho stav. Polyuretanová pěna si dlouhodobě zachovává svůj tvar - to je další argumentlaskavost Je lehký a dobře prodyšný. Nevýhodou tohoto výrobku je schopnost absorbovat vlhkost a pachy.

Kokosové vlákno

Internet je plný negativních recenzí o kokosovém výplni. Předpokládá se, že vlákna tohoto ovoce odpařují formaldehydové sloučeniny a mohou vést k vážným zdravotním problémům, zejména u dětí. Nespěchejte věřit všemu, co je napsáno. Ve skutečnosti přírodní materiál nevydává žádné toxiny.

Coir je v podstatě sláma, která nemůže nikomu ublížit

Ale latexové lepidlo, které drží tato vlákna dohromady, může skutečně uvolňovat formaldehyd. Odpovědní výrobci se od tohoto způsobu tvorby výplně vzdalují. Nedrží vlákna spolu s umělým latexem, ale stisknou je a děrují jehličkami. Taková plniva jsou naprosto bezpečná, ale bohužel méně trvanlivá.

Poradenství!Bezpečnost vybraného produktu si můžete ověřit vyžádáním certifikátu kvality od prodávajícího.
​​

Matrace s kokosovým výplní, kokos, doporučeno pro osoby s onemocněním páteře. Léčitel Dikul, známý v naší zemi, doporučuje používat pouze takové produkty. Doba provozu takového lůžka je až 20 let.

Kokos je odolný vůči vlhkosti, cizím pachům a nezpůsobuje alergickou reakci

Vši a štěnice obecná nežijí v kokosových vláknech, materiál se nerozkládá. Měkkost matrace závisí na tloušťcekokosová vrstva.

Jiné typy plniv

\ t

Pro podlahy nad pružinami použijte silnou vlněnou plst nebo vatu. Speciální izolační vlastnosti oceňovala ovčí vlnu. Kromě uvedených přírodních materiálů, výrobci používají holofiber pro plnění peří postele - měkký polyesterový vláknitý materiál, který je odolný vůči vlhkosti a pachům. Aby bylo možné shrnout všechny pozitivní vlastnosti různých výplní, výrobci matrací používají vícevrstvé výrobky, včetně přírodního latexu, kokosového vlákna a polyuretanové pěny.

Tyto složité struktury jsou oceňovány pro své vynikající ortopedické vlastnosti a dlouhou životnost

.

Výhody a nevýhody matrací bez pružin

\ t

Plněné matrace mají určité nevýhody a ještě více výhod. Zvažte je:

Pros Nevýhody
Výrobky s tuhou náplní mají dobré ortopedické vlastnosti. Cena za kvalitní matrace bez pružin je poměrně vysoká, zejména pokud se používají kombinované vrstvy.
Latexové výrobky jsou vhodné pro ty, kteří preferují měkké lůžko. Tyto výrobky mají hmotnostní limit pro osobu do 140 kilogramů. Při větším zatížení se rychle deformují.
Modely bez pružin jsou tiché a nepřenášejí vibrace na osobu spící vedle nich.
Tyto výrobky mohou být přepravovány válcováním. Některé druhyvýrobky mají působivou hmotnost.
U hmyzu se syntetickou náplní hmyz nezačne, neabsorbuje pachy.

Pokud již zvolíte typ plniva - dávejte přednost hypoalergenním přírodním materiálům.

Pohodlí obsluhy: která matrace je lepší - pružina nebo pružina

Pokud si ale myslíte, která matrace je lepší a pohodlnější - s pružinami nebo bez nich, pak se ukazuje, že existuje přímé spojení v pocitech z různých typů lůžkovin a věku člověka. Pro mladé lidi je lepší zvolit tuhé výrobky, které udržují jejich tvar dobře. Stejným principem jsou matrace vybírány pro lidi s bolestmi zad. Jsou tedy vhodnější modely s kapesními pružinami nebo kokosovým výplní.

Latexová plniva pro matrace - nejlepší volba peří pro seniory. Na takové posteli se budou cítit mnohem pohodlněji

Ortopedické vlastnosti: co si vybrat

Nezapomeňte, že lůžko by mělo odpovídat výšce a hmotnosti osoby. Měla by být nejméně o 20 cm vyšší než výška a nesmí být již 80 cm, pokud jde o ortopedické vlastnosti, hodně záleží na preferencích a zdravotním stavu majitele. Děti potřebují lůžek s dobrou ortopedickou oporou - to mohou být modely s kapesními pružinami, kokosovým výplní nebo vysoce kvalitní matrace s kombinovanými vrstvami. Dospělí lidé by měli dávat přednost modelům s velkým množstvím pramenů. Latex aPPU v tomto plánu ztrácí další možnosti.

Než si koupíte poměrně drahý výrobek, neváhejte konzultovat ortopeda

Která matrace vydrží déle

Doba provozu lůžka závisí nejen na kvalitě materiálu. Je jasné, že levné modely vyrobené z materiálů, které nesplňují vysoké standardy kvality, netrvají dlouho. Pokud výrobce ušetřil na počtu pružin nebo použitém nekvalitním kokosovém materiálu, výrobek rychle selže. Stejně důležité jsou však provozní podmínky.

Pružné matrace vydrží špatně mechanické zatížení, navzdory tomu často děti používají jako trampolínu

Pokud se vlhkost periodicky dostává na lůžko z peří, pružiny v něm rychle rzi a zhroutí se. V průměru se má za to, že lůžko s pružinovým zařízením by si mělo zachovat své vlastnosti po dobu 10 let. Modely bez pružin nelze měnit 15 let.

Odpovídající matrace a lidská hmotnost

Jak důležitý je tento faktor? Pokud je váha osoby v průměru, to znamená, že nepřekročí 110 kg, může si vybrat jakýkoliv model, aniž by věnoval velkou pozornost technickým vlastnostem, ale důvěryhodností pouze svých vlastních preferencí. Lidé s hmotností nad 110 kg by měli věnovat pozornost výrobkům bez pružin. Rovnoměrně rozdělují zátěž a dobře podporují všechny křivky těla.

Pokud dáváteje možné, že se s nákladem nebudou vyrovnávat a budou nerovnoměrně deformovány, což způsobí, že nebudete mít pohodlnou polohu na spaní

Hodnocení výrobců ortopedických matrací

Mezi nejlepší produkty patří samotní kupující. Před zakoupením matrace si přečtěte recenze od uživatelů. Zodpovědné obchody neskrývají svou negativní zpětnou vazbu. A mohou vám poskytnout úplný obraz o kvalitě a pohodlí při provozu matrace. Už jsme si všimli, že neexistuje žádná definitivní odpověď na otázku, která matrace je lepší - jaro nebo bez pružiny. Vše záleží na vašich požadavcích, preferencích a finančních možnostech. Odpověď na otázku, která společnost je lepší koupit matraci, však můžete najít. Analyzovali jsme pro vás hodnocení výrobků podle Yandex.Market, a to je to, co se stalo:

5. místo - „Comfort Line“

Comfort Line Roll Classic byl v hodnocení nejlepších výrobců pro vysoké ocenění modelů bez pružin. Jsou pohodlné a mají dlouhou životnost. Výrobce používá různé typy plniv. Jediná nuance, kterou si uživatelé všimnou, je vůně, která je přítomna v prvních měsících po zakoupení matrace.

Model „Comfort Line Roll Classic“

4. místo - Ormatek

Domácí výrobce Ormatek využívá nejmodernější technologie vypůjčené od vývojářů z USA a Evropy. Továrna "Ormatek" vyrábí pružiny a výrobky bez pružin. ZvláštníPozornost je věnována možnostem výměny vzduchu a hygienických matrací.

Silná matrace Ormatek Flex

3. místo - „Beautyson“

Vůdci tohoto výrobce přinesli kombinované výrobky z latexových a kapesních pružin. Díky absenci toxického lepidla a vysoké kvalitě materiálu jsou matrace „Beautyson“ na našem trhu velmi oblíbené. Spousta pozitivních ohlasů na produkty této společnosti od lidí s velkou hmotností.

Matrace Beautyson Baby Elite

2. místo - „Ascona“

Téměř každý má tuto značku. "Ascona" nabízí široký výběr nejen jarních lůžek, ale i ortopedických polštářů. Mnoho uživatelů se ptá, které matrace jsou lepší - „Ascona“ nebo „Ormatek“? Oba tito výrobci zaručují vysokou kvalitu výrobků, ale „Ascona“ se odlišuje speciálním patentovaným systémem od deformací, který po dlouhou dobu udržuje postel v původním stavu.

IMPRESSION matrace PLUS

1. místo - „Magniflex“

„Magniflex“ zvítězil v tomto hodnocení v obtížném boji s „Ascona“, ale právě tento výrobce získal většinu návštěvníků Yandex Market. Nejpohodlnější matrace jsou vyrobeny v Itálii. Vyznačují se speciálním „paměťovým“ systémem - povrch lůžka určuje polohu, která je pro vás vhodná. Všechny matrace mají dvě pracovní strany - pro chladné a horké období je to velmi pohodlné. Cena těchto modelů je poměrně velká, ale věřte mi, onistojí to.

Matrace Magniflex Stretching 9

Tabulka cen pro modely s nejvyšším hodnocením

\ t

Abyste si představili cenu výrobků uvedených výrobců, zveme vás, abyste se seznámili s cenami pro dětské a dvojité modely:

Foto Model Výrobce Náklady, rub.
Comfort Line Baby Eco-Hard TFK (pro děti) Komfortní linka 4025
Comfort Line Eco Slim TFK Komfortní linka 7396
Ormatek Kids Dream (pro děti) Ormatek 4990
Ormatek Optima Classic EVS420 Ormatek 13840
Beautyson Baby Queen (pro děti) Beautyson 4065
Beautyson Hit Anatomic S1200 Beautyson 24140
Ascona Baby Flex Jump (pro děti) Ascona 2095
Stav bilance Ascona Ascona 9616
Magniflex Merino (Merinos) (pro děti) Magniflex 11900
Magniflex Merino

Magniflex 36500

Související článek:

Jak si vybrat matraci pro manželskou postel. V publikaci se zabýváme výhodami a nevýhodami modelů se závislými a nezávislými pružinami, matracemi bez pružin a kombinovanými modely, pravidly pro výběr ortopedické matrace dletuhost, velikost, výplň a vnější povlak. Ceny, recenze a hodnocení nejlepších matrací 2017−2018

Přezkum videa odborníkem: která matrace je nejlepší zvolit

Přinášíme vám pozornost a názor odborníků na volbu nejlepšího lůžka:

Hodnocení zákazníků: Která je lepší - Matrace s pružinou nebo bez pružiny

\ t

Pokud budeme analyzovat spor v této otázce na mnoha fórech, můžeme říci, že bilance je nakloněna kombinovaným jarním modelům. Zde je několik jasných recenzí, které vám mohou představit podstatu problému:

Podrobnostinaleznete na adrese http://forum.matrasy.ru/viewtopic.php?f=2&t=5548&sid=727e5da985e889cae916c6aad91b9ecf&start=0.
Přečtěte si vícena adrese http://forum.likar.info/topic/958404-matras-pruzhinnyiy-ili-bespruzhinnyiy/?page=2.
Přečtěte si vícena adrese https://www.forum.mista.ru/topic.php?id=768885.

Závěr

Je nepravděpodobné, že byste si koupili postel ve spěchu. Matrace je položka, kterou budete používat každý den. Pečlivě zvážit klady a zápory a vybrat nejlepší možnost, podle našich doporučení a zpětné vazby od skutečných kupujících.

Ještě lépe, když se rozhodl o některých modelech, jděte do salonu s druhou polovinou a bez toho, aby byl skromný, si lehněte na demonstrační exponáty

.

Pouze tímto způsobem můžete najít nejlepší péřovou postel a nebudete se cítit zaručeně každé ráno.princezna na hrášku.

Pište v komentářích, co si o této otázce myslíte a podělte se o své zkušenosti!