Navrhněte dětskou školku pro chlapce a dívku společně: jak vyzdobit dětský pokoj?

A Vzhledem k vysokým nákladům na prostorné apartmány žije většina ruských rodin v apartmánech s jednou nebo dvěma ložnicemi. V podstatě klasickým příkladem rezidence pro obyčejné lidi je dům skládající se ze dvou místností. To je standardní domov pro průměrnou rodinu otce, mámu a dvě děti. Rodiče zpravidla dostanou jeden pokoj a ve druhém musí žít společně. A pokud s konstrukcí prostor pro muže stejného pohlaví, problémy často nevznikají, protože mají stejné preference, pokud jde o vzhled, pak je často obtížné vybrat správný nábytek pro chlapce a dívku. Dále se naučíte, jak přijít s návrhem školky pro chlapce a dívku dohromady, aby nikdo nebyl porušen.

Design dětského pokoje

Barevná řešení pro dětského chlapce a dívku

Při výběru barev pro místnost vznikají největší obtíže, protože každé dítě má zpravidla své vlastní preference o oblíbené barvě. V tomto případě můžete prostor zvlášť rozdělit a ozdobit roh dívky ve stínuchce, a území chlapce, respektive v barvě, kterou preferuje. Ujistěte se, že barvy jsou v souladu s ostatními: v tomto případě bude design dětského pokoje pro chlapce a dívku vypadat co nejúčinněji. Dobrý pár se tedy skládá z následujících barev:

 • Jasně žlutá + světle modrá. Bohatá žlutá a pastelově modrá kontrastuje krásně a vytváří neobvyklý interiér;

Jasně žluté a pastelově modré barvy jsou skvělé pro heterosexuální děti

 • Růžová + vápno. Obě barvy jsou dostatečně jasné, ale zároveň nenatahují oči, takže děti nebudou unaveny a zůstanou v místnosti;

Růžové a zelené nevytvářejí oči a jsou skvělé pro společnou školku

 • Červená + modrá. Získáte barevný interiér, který by měl být vyložen nábytkem z monochromatických pastelových odstínů;

Kombinace červené a modré je univerzální pro místnost chlapce a dívky

.
 • Oranžová + fialová. Neobvyklá kombinace zářivě oranžové a klidné fialové barvy poskytne vynikající výsledky při vytváření interiéru.

Vytvoření neobvyklého interiéru dokonalé kombinace pomeranče a fialové

Je třeba poznamenat, že kombinace barev je pouze jednou z možných cest situace. Kombinace jasného kontrastuodstíny by se neměly zaměřovat na nábytek a dekorační prvky, jinak by byl design školky pro chlapce a dívku příliš přesycený.

Druhým řešením problému je nátěr stěn místnosti v jednom neutrálním pastelovém odstínu (bílá, béžová, světle modrá atd.). Současně by měl být kladen důraz na nábytek. Oddělit rohy chlapce a dívky se ukáže být dekorativní prvky a ozdoby.

Neutrální stěny a světlé interiérové ​​předměty

Související článek:

Interiér haly v bytě foto. V samostatné publikaci se můžete dozvědět o hlavních směrech výzdoby sálu v bytě s výběrem fotografií.

Možnosti umístění nábytku a dekorativních předmětů

\ t

Nejdůležitějším stavem nábytku je samozřejmě funkčnost a praktičnost, avšak při výběru sluchátek pro děti je třeba vzít v úvahu jejich vkus a touhu po tvořivosti. Často mladší generace má rád originální nábytek. Vyvolává schopnost dítěte fantazírovat.

Stojí za to dbát na to, aby části nábytku tvořily sexuální distribuci dítěte. Proto nekupujte identická lůžka, noční stolky a skříně pro obě děti. Nábytek by měl svědčit o jeho designu, že jde o příslušnost chlapce nebo dívky.

Co by mělo být v rohu chlapce: Postel , připomínající loď nebo auto ve tvaru. Pokud chlapec upřednostňujeklasický design, umístit na svém území obyčejnou postel. Pokud se čtverečních metrů v místnosti trochu, pak postel je dokonale umístěn i nad stolem. Také chlapec bude potřebovat šatní skříň a noční stolek. V tomto případě lze sdílet stůl se židlí.

Nábytek a vybavení pro chlapce

Co by mělo být v rohu dívky: Kromě šatníku a postele by dívka měla být vybavena toaletním stolkem se zrcadlem a dalším nezbytným příslušenstvím: hřebenem , gumičky, šperky, atd. Pokoj můžete vyzdobit panenkami a měkkými hračkami.

Nábytek a interiérové ​​zboží pro dívky

Vynikající možností pro společný dětský pokoj je palanda, která pojme děti na malém prostoru. Stůl může být také pro obě děti najednou.

Související článek: \ t Související článek:

Interiéry bytů v moderním stylu. V samostatné publikaci se dozvíte o současných trendech designu, jejich příkladech a nuancích designu.

Územní prostor: aby děti byly pohodlné!

Územní prostor v místnosti umožňuje pohodlně ubytovat dva nebo více osob na stejném území. Návrháři nabízejí několik možností pro rozdělení místnosti:

 1. Barevné zónování: roh chlapce lze natřít v jeho oblíbené barvě adívčí koutek je stín, který má nejraději. Kromě toho by mělo být vyjádřeno pohlaví v nábytku a ozdobných ozdobách ;
 2. Použití příček: tato možnost je vhodná pro velké plochy pokojů, kde každé dítě bude mít vlastní samostatné lůžko. Příčky se dodávají v několika formách: od odolné lepenky, plastu nebo textilu. Stojí za povšimnutí, že tkaniny jsou široce používány pro návrh školky pro chlapce a dívku dohromady;
 3. Také použití fotopapírů je dobrou volbou: pro každý roh je vlastní obrázek.

Vymyslet interiér pro místnost chlapce a dívky - je to zajímavé a není obtížné, pokud projevíte kreativitu!

Závěry

  Aby děti byly ve stejné místnosti pohodlné, je třeba studovat zásady zónování a aplikovat je v praxi;
 • S nedostatkem čtverečních metrů je ideální palanda, která řeší problém malého dětského pokoje;
 • Barvy rohů chlapce a dívky by měly být vybrány tak, aby tyto odstíny byly v souladu s ostatními, jinak budou oči v neustálém napětí.

Video: možnost návrhu pokoje pro chlapce a dívku