Postarejte se o záda, nebo jak si vybrat matraci pro manželskou postel

Téměř čtvrtina života, který člověk stráví ve snu. Chci se ráno probudit, energický, ospalý a šťastný. To je možné, pokud je matrace vybrána správně. Pokud jeho pružiny selžou nebo se jeho model nedokáže přizpůsobit poloze těla, ráno se člověk probudí s bolestí zad a ve špatné náladě. V dnešním přehledu budeme hovořit o tom, jak si vybrat matraci pro manželskou postel, jaké typy jsou a co hledat při nákupu na prvním místě. Po cestě představíme žebříček nejlepších matrací 2017–2018. podle našeho vydání.

Dobře zvolená matrace je zárukou zdraví a dobrého nočního odpočinku

Jak to zjistitJe čas změnit matraci

Každý výrobek má trvanlivost. To platí i pro matrace. Záleží na řadě faktorů:

 • ;
 • výrobní materiál;
 • rysy provozního procesu.

Průměrná životnost pružinových matrací je 5-7 let. Latexové pružinové modely s dobrou péčí jsou až 20 let. Matrace se samostatnými pružinami fungují až 15 let. V průběhu času, a to i při nízké hmotnosti spaní a kvalitní péči, matrace bude hromadit velké množství prachu, jeho vlastnosti kvality se sníží. Pokud uplynula životnost, doporučujeme vám změnit postel na novou, i když vypadáa tak dobře.

Není možné skladovat starý výrobek co nejdéle, protože se v něm hromadí prach

.

Základní modely

Existují dva hlavní typy matrací podle vnitřní struktury:

 • pružina;
 • bez pružiny.

Jedná se však o integrovaný přístup. V tak důležité věci, jako je volba matrace pro manželské lůžko, jsou důležité detaily a nuance. Když už mluvíme o moderníche-modelech, je důležité zdůraznit čtyři:

 • se závislými pružinami;
 • se samostatnými pružinami;
 • bez pružiny;
 • .

Každý z nich by měl být podrobně zvážen.

Klasické modely Bonnel se závislými pružinami

Uvnitř této matrace jsou vyrobeny pružinyz uhlíkové oceli. Ve jménu výrobku se nachází slovo „závislý“, vše proto, že pružiny jsou spojeny dohromady. Tento typ matrace je k dispozici po velmi dlouhou dobu a byl dříve považován za jeden z nejpopulárnějších, pohodlných, trvanlivých.

Vzhled výrobku se závislými pružinami

Tento návrh se nazývá „Bonnel“, má řadu pozitivních vlastností:

 • nízké náklady;
 • konstrukční pevnost;
 • trvanlivost (minimální životnost 5 let).

Tento model se však každému nebude líbit. Hlavní mínus systému Bonnel se skládá přesně z pružin. Drží významnou váhu pražce a mohou významně opřít, pokud má jeden z partnerů podstatně větší váhu. Výsledek - role během spánku a nepříjemnosti při usínání.

Další hlavní nevýhodou je nedostatečná ochrana pramenů. Vyrobeny z kovu, mohou časem rezat, což zkazí nejen vzhled vnějšího obalu, ale i ložního prádla. V průběhu času může také docházet k vrzání.

Modely s nezávislými pružinami

Moderní verze pružinového výrobku má klasifikaci nezávislou na skutečnosti, že každá pružina je umístěna v samostatném obalu a nemá žádnou vazbu s ostatními. Tato struktura má následující výhody:

 • nedostatek pískání a jiných cizích zvuků;
 • pevnost pružiny je vysoká;
 • schopnost přizpůsobit se tvaru lidského těla.

Cena tohoto výrobku bude vyšší než cena závislých pramenů. Tyto modely postupně dobývají trh a dnes jsou nejoblíbenější.

Uvnitř matrace se samostatnými pružinami vypadá takto

Vysoké náklady nelze označit za nevýhodu takového výrobku, protože je třeba vynaložit více materiálu a energie na jeho výrobu. Model nemá žádné jiné významné nevýhody.

Matrace bez pružin

\ t

Mnoho lidí si vzpomíná na dobu, kdy jsme spali na pružinových matracích. Moderní exempláře jsou na rozdíl od sovětského typu, které nebylo tak pohodlné spát, ale bylo vhodné jít s ním do přírody.

Bylo vhodné přepravovat a přepravovat sovětské modely

Verze bez pružin se může zpočátku zdát něčím neobvyklým a nekvalitním. Tento pocit je klamný. Jarní možnosti v mnoha směrech vynikající jaro. Ideálně sledují kontury lidského těla, nehromadí prach uvnitř, jsou vyrobeny z materiálů, které nezpůsobují alergické reakce.

Nejekonomičtější varianty jsou vyrobeny z polyuretanové pěny nebo pěnové pryže. Nevýhodou je, že v průběhu času ztrácí svůj tvar a stává se zpevněným. Polyuretan má odlišnou tuhost v závislosti na požadavcích kupujícího. Nejdražší variantou je přírodní latex. Ontrvanlivé a trvanlivé. Povolit takový nákup nemůže všichni. Další možnost výplně - lisovaná ovčí vlna. Není to role, není slyats a nezpůsobuje alergii.

Vnitřní struktura moderní matrace bez pružin

Kombinované modely

S ohledem na vysoké náklady na některá přírodní plniva, mnoho výrobcůa nabídku na kombinované opce. Nejběžnější kombinace pěny a ekologického kokosového kokosového ořechu. Dodává výrobku pružnost a tvrdost , zabraňuje růstu bakterií, má dlouhou životnost.

Takto vypadá vrstva vyrobená výhradně z kokosového intergutu

Důležité!Kokosový ořech je materiál vyrobený z části slupky kokosové palmy. Nehnívá, neabsorbuje nepříjemné pachy, má baktericidní vlastnosti díky přítomnosti ligninu ve složení. Pacientům trpícím alergií se doporučuje, aby na takových matracích spali.

Samotná pěnová pryž je materiál s krátkou životností. Dokonce i tvrdé druhy nakonec ustupují pod tíhou lidského těla. Pokud ji zkombinujete s kokosovým vláknem, získáte kvalitní verzi kvalitní postele.

Verze kombinovaného přípravku

Jak si vybrat ortopedickou matraci pro manželskou postel

Při nákupu nového ložnicového nábytku v obchodě se mnozí z nás potýkají s nabídkou koupit matraci.Pro nepřipravenou osobu bude obtížné učinit volbu a on si koupí, co mu prodávající nabídne. Další možností pro spontánní akvizici je, když je matrace vybavena ložnicí. Tento výrobek je zpravidla cenově výhodný.

Ortopedické vzorky se nazývají proto, že jsou schopny zaujmout tvar lidského těla a dovolit vám užívat si dobrého odpočinku. Nesprávná matrace způsobí bolesti zad, probudí se v noci. Bude velmi těžké usnout na takové posteli. Pokud potřebujete ortopedickou matraci, musíte studovat detaily dobře, protože ovlivňuje kvalitu spánku a celkovou pohodu. Možnost cenově výhodného nákupu manželské postele s matrací je někdy atraktivní, ale doporučujeme, abyste si produkt koupili samostatně podle přísných parametrů:

 • stáří spotřebitele;
 • hmotnost spotřebitele;
 • stav páteře a kostry;
 • životní styl osoby.

Tuhost

Závislost na věku kupujícího souvisí se skutečností, že až do věku 27 let osoba dále roste a potřebuje pevné místo na spaní, a po 50 letech pro kupujícího bude měkčí kopie lepší.

Během spánku by páteř měla být rovná

Existují tři typy tuhosti výrobku:

 • co nejpevnější;
 • je průměrný;
 • je měkká.

V nepřítomnostizdravotní problémy volba může být vyřešena jednoduše: koupit možnost, se zaměřením na věk. Osoby od 27 do 50 let vyzvednou jakoukoliv pohodlnou kopii. Lidé, kteří se profesionálně podílejí na sportu, se doporučuje spát na tvrdé posteli. Také zvýšená tuhost matrace se doporučuje všem, jejichž hmotnost je mnohem vyšší, než je obvyklé a která se blíží 100 kg.

Další věc je, když člověk trpí problémy se zády. Bohužel dnes je to běžný důvod, proč hledat lékařskou pomoc. Výběr matrace je profesionálem zcela důvěryhodný. Lékař by měl informovat o tom, jaký typ přípravku zvolit. Možná budete muset zvolit kombinovaný model s různým stupněm tuhosti.

Nesprávně namontovaná matrace vytvoří mnoho problémů

Není neobvyklé, že lékař doporučuje manželovi a manželce výrobek s různým stupněm rigidity. V tomto případě, vzhledem k velikosti lůžka, zakoupili dvě kopie.

Velikost

Nezáleží jen na délce a šířce modelu na dvoulůžku, ale také na jeho výšce. Nejdůležitější kvalitou matrace je pohodlí a komfort pro odpočinkovou osobu. V tomto případě záleží na velikosti. Pár by se ve snu neměl rušit.

Tabulka standardních velikostí manželských postelí je uvedena níže:

Jméno Délka a šířka lůžka, cm Délka a šířka matrace, cm
Double 168 × 210 160 × 200
Evropská norma 188 × 210 180 × 200
Velikost King 210 × 220 193 × 203

Výška matrace se pohybuje od 3 do 50 cm a závisí na vnitřní výplni a typu modelu. Příliš nízké matrace jsou nepříjemné.

Důležité!Při výběru výrobku, který se hodí, nezapomeňte změřit vnitřek lůžka, nikoli vnější.

Obchody mohou nabídnout jak standardní, tak neobvyklé velikosti.

Plniva

Již dříve jsme hovořili o moderních výplních. Všechny z nich jsou rozděleny do dvou typů:

 • přírodní;
 • syntetický.

Pro alergiky je důležité, aby přípravek nezpůsoboval alergie. K přirozeným patří:

 • latex;
 • vlněné vlákno;
 • cítil;
 • kokosové vlákno;
 • odpalování;
 • mořské řasy.

Různé vnitřní výplně umožňují vytvářet vysoce kvalitní výrobky s nízkou cenou

Všechna tato plniva jsou dobře prokázána, nehromadí statickou elektřinu, nezpůsobují alergie. Jediné mínus přírodních materiálů spočívá v jejich vysoké ceně. Výrobci po celém světě pracují na vytvoření lehkého, odolného a levného umělého materiálu. Dnes pro výrobu matrací:

 • polypropylen;
 • polyurethanová pěna;
 • struttofiber

Každý zákazník si snadno vybere materiál, který mu vyhovuje. Pro ty, kteří chtějí ušetřit, doporučujeme vybrat si výrobky s umělým výplní.

Vnější nátěr

Důležitý je také vnější obal výrobku. Vzhledem k tomu, že životnost se odhaduje na několik let, je nutné, aby měla pevnost, pružnost, krásný vzhled. Nejčastěji výrobci používají žakár. Skládá se z bavlny a umělého polyesteru. Žakár s vysokým obsahem bavlny se používá při výrobě luxusních matrací. Hustá tkanina prochází vzduchem dobře.

Kromě pozitivních vlastností má žakár krásný vzor

Klíště se také široce používají, avšak tato tkanina se dobře hodí pro tenké výrobky. Je příjemný na dotek a nezpůsobuje alergické reakce.

Jak si vybrat matraci pro manželskou postel

Jít do obchodu, chci jasně pochopit, jak si vybrat dobrou matraci pro manželskou postel. Tento podnik je zodpovědný a jak se ukazuje, není snadné. Nenechte se ve spěchu určit doma, že chcete koupit jarní nebo jarní produkt. Také se neomezujte na kontrolu zboží jednoho skladu. Nejjednodušším způsobem je otestovat matraci sami. V oknech a výstavních sálech naleznete vždy vzorky.

Ideální - zkoušení matrace samotné v obchodě

Vprodejny nábytku dávají výrobky na kurt v sekci, kde můžete vidět počet vrstev, jejich tloušťku, kvalitu a také zjistit, jaké je složení modelu. Tento pohodlný způsob vám umožní zvolit si konkrétního výrobce. Pokud kupující nemá doporučení od ošetřujícího lékaře, zdravotní problémy a nadváhu, bude volba závažná. Nejjednodušší možností je koupit manželskou postel s matrací od výrobce. To ušetří čas, ale před nákupem doporučujeme seznámit se s kvalitou modelu, přilákat nebo otestovat rukou.

Mnoho obchodů, které si navzájem konkurují, nabízí kupujícím možnost využít těchto akcií. Jeden z nich se nazývá "testovat matraci." Budete mít možnost zakoupit matraci a otestovat ji po dobu tří měsíců. Pokud se ukáže, že je to nepohodlné, může si ji kupující snadno vyměnit za jiný model s přihlédnutím k jejich preferencím.

Inzerujte jeden z obchodů "Testujte matraci po dobu 90 dnů"

Která firma matrace zvolit

Na trhu je dnes mnoho výrobců matrací. Zde jsou jen některé z nich:

 • Ormatek (Ivanovo);
 • Perrino (Moskevská oblast);
 • Matrace (Moskva);
 • TM Morpheus (Perm);
 • Koruna (Tuymazy).

Toto jsou pouze zástupci Ruska, evropští výrobci a společnosti z Ukrajiny pracovali dobře. Nejznámější výrobce v zemi - společnost "Ascona". Hodně vydávápočet modelů. Například ukázat, jak si vybrat matraci Ascona.

Model Ascona Focus

Určete délku a šířku vnitřní části lůžka a také zvažte preferenci tuhosti. Výběr matrace pro mladou rodinu si můžete zvolit pro produkt střední tvrdosti. Po přečtení recenzí zákazníků zjistíme, že nejlepší produkty se ukázaly jako nejlepší:

 • model Hit16 cm vysoká z umělé pěny a vysoce odolného bavlněného žakaru;
 • model Fiestase samostatnými pružinami o výšce 17,5 cm a vrstvami plsti a pěnového materiálu;
 • Model rovnovážné praxese závislými prameny.

Volba může být provedena testováním každého z nich v obchodě. Charakteristiky všech tří možností jsou podobné.

Model Ascona Hit

Výběr matrace pro manželskou postel s různým stupněm tuhosti

Každý model má dvě hlavní funkce: podporu těla během spánku, vytváření pohodlí. Pro splnění těchto požadavků budete muset vybrat výrobek určité tuhosti. Manželská postel předpokládá, že na ní spí pár. Každý z partnerů se může lišit od preferencí, váhy, zdravotního stavu.

Doporučujeme proto věnovat pozornost následujícím typům výrobků:

 • S proměnlivou tuhostí.Takové modely se používajírůzných materiálů a každé lůžko má svůj vlastní typ tuhosti. Jedna polovina může být měkká a druhá tvrdá.
 • S pružinovým blokem DS.Tyto modely byly vyvinuty vědci pro partnery, jejichž hmotnostní rozdíl je 30–50 kg nebo více. Podstatou návrhu je, že každé jaro je tvořeno bezprostředně dvěma, druhý je skrytý uvnitř. Vážné zatížení bude dělat druhou jarní práci a oba partneři se budou cítit stejně pohodlně.
 • S dvojitou pevností.Každá strana má jiný stupeň tuhosti a někdy i jiné typy vnějšího nátěru.
 • S nezávislými pružinami a asymetrickou výplní , když je jedna ze stran položena tvrdým materiálem, jako je kokos, a druhá měkkým latexem. Nelíbí se tu ztuhlost? Stačí otočit matraci.

Hodnocení matrací pro manželskou postel 2017−2018

Obecně je nesprávné porovnávat pružinové a pružinové matrace, takže naše hodnocení bylo provedeno s ohledem na rozdělení výrobků do kategorií. Hodnocení bodů v bodech (pětibodová stupnice) označuje hodnocení výrobků vyrobených skutečnými kupci při projednávání modelů na různých fórech. Při hodnocení recenzí redaktoři studovali 100 různých modelů moderních produktů.

Pružinové matrace:

\ t
Foto Jméno Popis Hodnocení
Variant Ormatek Oboustranná matrace směkčí strana s vrstvou latexu a pevnějším kokosovým vláknem s přípustným zatížením 140 kg 4,9
Perrino Mediforms Combo Přilákala kupující na demokratickou cenu a kvalitu, nezávislé prameny 4,9
Thoris Optima Option Přiměřená cena a vysoká kvalita pružin 4,8
Ascona Balance Extra Závislý pružinový blok, polyuretan 4,8
Hukla Savoy F4 Tvrdá matrace německé kvality 4,7
Matramax Flores Ruská matrace střední tvrdosti s přípustným zatížením do 165 kg 4.7
Ryton Cleon EVS420 Univerzální s nosností do 120 kg 4,7

Hodnocení výrobků bez pružin:

\ t
Foto Jméno Popis Hodnocení Hodnocení
Ormatek Ocean Soft Velmi měkké, při opakování obrysů těla 5
Ryton Life Drive Mikromasážní efekt je vytvořen pomocí vnitřního výplně Ormafoam 4,9
Sleepline Power Memory Importovat kopii s paměťovým efektem 4,8
Ormatek Palma Skládá se z několika vrstev palmového vlákna, polyuretanové pěny a plsti, má vysokou tuhost 4,8
Virtuoso Premier Univerzální tuhost a kvalitní materiály za přijatelnou cenu 4,8

Cena matrace pro dvoulůžko

Pokusíme se odpovědět na otázku, kolik stojí matrace na manželské posteli. Rozsah cen na dnešním trhu je velký. Minimální cena za jeden výrobek je asi 3500 rublů. Neměli byste očekávat od výrobku za tak vysokou cenu. Drahé možnosti budou stát 100.000 rublů a více. Jedná se zpravidla o vysoké modely (34–39 cm) s vysoce kvalitním povlakem.

Glamour matrace od výrobce Ascona bude stát 100.000 rublů

Ratingy matrací však ukazují, že mezi kopiemi za rozumnou cenu můžete najít pohodlné modely. Optimální cena za dvoulůžko bude od 13 000 do 30 000 rublů

Zdraví vaší rodiny je ve vašich rukou!

Jaká matrace koupit za dvoulůžko: Hodnocení zákazníků

Recenze a fóra o výběru matrací pro manželskou postel - nepostradatelným asistentem moderních občanů. To je to, co obyčejní občané píšou o výše popsaných produktech.

ZaruNa:Matrace Perrino Mediforms Combo. Ležel na další matraci v obchodě a poslouchal prodejce, pomyslel jsem si: „Jaký zázrak? Všechny matrace jsou ortopedické. Nezbyly žádné jednoduché. “A chtěl jsem levnou matraci s odnímatelným potahem a střední tvrdostí. Matrace je taková věc, kterou oceníte s časem. No, nemožné v obchoděUrčete, zda z této matrace projde (nebo onemocní) nebo ne! Musíte na něm spát alespoň týden ...Přečtěte si víceo Irsku: https://irecommend.ru/content/mediform-kombo-khoroshii-matras-deshevle-10-tysyach-foto-sloev.
ann_chem:Matrace Virtuoso Perrier. Drahé, ale pohodlné. Pro ty, kteří milují tvrději. Výhody: dostatečně tvrdý, krásný kryt z žakarů, ortopedické, dobře podpírající záda Nevýhody: obtížné otáčení Po opravě se rozhodli udělat normální ložnici s postelí, nikoli pohovkou. Před tím, 10 let spalo na pohovce z továrny „8. března“, bylo to bez pramenů, pouze latexu, to je dost tvrdé. A zvykli jsme si na to, že jsme určitě chtěli matraci bez pružin. Kromě toho jsem často zpět po práci v oblasti mezi lopatkami a krkem, můj manžel má také problémy v horní části zad, av tomto případě budete potřebovat tvrdou matraci, alespoň, takže lékaři říkají ....Víceo Irsku: https://irecommend.ru/content/dorogo-no-komfortno-dlya-tekh-kto-lyubit-pozhestche.

Jak vidíte, výběr dobré a pohodlné matrace není jednoduchá záležitost. Po prostudování podrobných pokynů bude tento úkol snazší. Pamatujte si, že čím lepší produkt, tím jasnější sny!

A konečně, kognitivní video o tom, jak se vyrábějí matrace a jak je správně vybrat: