Kouzlo barvy: jak se dostat fialové při míchání barev

Nemá vždy po ruce správnou barvu, ale je tu pár dalších? Používáme kouzlo, které je k dispozici v každodenním životě, a zjistěte, jak získat fialovou barvu při míchání jiných barev. Redaktoři internetového časopisu HomeMyHome.ru navrhují ponořit se do umělecké reality a získat potřebný stín.

Taková odlišná fialová

Jaká barva je fialová a jak to ovlivňuje osobu

Naše oko vidí monochromatické záření s krátkými vlnami s vlnovou délkou 380-440 nm ve fialové barvě. Vzhledem k tomu, že tento tón je získáván především kombinací modré a červené barvy, znamená to, že absorbuje horkou vášeň a hluboký klid. Osoba, která je v místnosti s levandulovým stínem, začíná filosofovat, lépe slyšet, být uvolněnější ohledně problémů.

Jaké barvy je třeba míchat, aby se dosáhlofialová

Jak získat fialovou barvu? Jaké barvy je třeba míchat, aby si vychutnaly odstíny šeříku a levandule? Vše záleží na tom, jaký druh tónu chceme přijímat: lehké, tmavé nebo nasycené.

Jaké barvy se mají míchat, aby se získala tmavě fialová barva

Jak získat tmavě fialovou barvu? Pouze přidáním tónu tmavých barev.

Tmavé odstíny fialové jsou nádherné jak v barvách, tak v materiálu

Pokud požadovaný odstín vůbec není, pak půjdeme dlouhou cestu. Nejprve smícháme červenou a modrou ve stejném poměru nebo 100% jedné barvy, 50% dalšího. Vezmeme-li více modré, dostaneme chladnější tón, a pokud použijete 100% červenou, výsledkem bude teplý stín. K výslednému odstínu postupně přidáme černou nebo zelenou. Klíčovým slovem je kousek po kousku!

Jak získat světle fialovou barvu

Z jakých barev mohu získat světle fialovou?

Proces míchání je zajímavý svým vlastním způsobem

.

Okolo promění obyčejný tón na světle levandulovou nebo světle fialovou. Pokud vezmete barvu na polovinu, dostaneme průměrný odstín. Čím více bílé, tím jasnější bude konečný výsledek.

Jaké barvy je třeba míchat, aby se získal jasně purpurový odstín

Pokud nemáte k dispozici všechny možné palety, ale je růžová, chrpa nebo modrá, můžete experimentovat a získat krásný šťavnatý odstín.

Růžové a chrpy

Chrpy a modré dávají modrofialovou

Jak nastavit odstín fialové

S kombinací červené a modré. Ale pokud změníte proporce, pak se změní odstín: míchání barev, nezapomeňte si všimnout, co a v jakém množství bylo přidáno.

  • tak, že tón je blíž k burgundskému, je vmíchán více červeného;
  • poskytne přebytek modré fialové;
  • šarlatový a modrý bude dodávat krásný fialový tón;
  • přidání malé žluté, hnědé nebo zelené, můžete získat původní odstíny.

Při míchání se přihlíží k typu nátěrových hmot: je snadnější odstranit závadu při práci s kvašem, než korigovat skvrny od akvarelů.

Jak vyrobit purpur: práce s barvami různých typů

Jak jsme se mohli dostat fialovou barvu, jsme se naučili. Je čas přejít na nuance.

Je nemožné malovat takovou krásu smícháním barev?

Olejová barva

Nejdůležitější věcí při míchání olejových barev je kvalita samotného materiálu. Pokud se ukázalo, že je nedostatečná kvalita, pak byste si neměli stěžovat, že to nebylo nádherné fialové tón, který ležel na plátně, ale chaotický nepořádek.

Umělci používají směšovací tabulku tónů

Existují tři možnosti prolnutí: plná, glazurovaná a velmi originální, když barvy nejsou smíšené, ale jsou jednoduše kresleny tahy blízko sebe. Pro fialovou můžetepoužít první metodu, pokud v ostatních dvou nejsou žádné dovednosti.

Akrylová a kvašová

Zásady práce s akrylovými barvami a kvašem jsou stejné. Proto, tipy, jak se dostat fialové barvy při míchání kvaš akrylové zápas.

Chcete-li získat odstíny fialové, fialové nebo levandulové, vezměte si modrou základnu a přidejte ji buď růžovou nebo červenou. Pokud také zapnete trochu černé nebo bílé, bude tón tmavší nebo světlejší.

Byla získána krásná paleta, i když byly získány pouze 4 barvy

Akvarel

Akvarel - rozmarná dáma a vyžaduje zvláštní přístup. Standardní fialovou barvu můžete zředit vodou a získat spoustu odstínů. Ale pokud zpočátku není takový odstín, pak použijte šarlatovou nebo červenou s modrou nebo modrou.

Zvláštnost akvarelu je v jeho vzdušnosti a průhlednosti

.

Míchání se provádí na plastové paletě, snaží se provést tahy na ponoru, nebo okamžitě promíchat barvu na papíře.

Přejeme vám kouzelnou kreativitu ve fialových tónech!

Video: Jak získat fialovou barvu