"Oheň, žádné Wi-Fi": jak se dostat rychlý internet na dacha

Moderní člověk si nedokáže představit svůj život bez internetu. A není to jen o zábavě. World Wide Web se stal nepostradatelným asistentem ve všech oblastech života. Dokonce i na dovolené nebo na víkend do země cítíme naléhavou potřebu získat potřebné informace v síti. Co dělat, když je internet třeba i daleko od domova? K nápravě této situace existuje několik jednoduchých a cenově dostupných způsobů. Redaktoři HomeMyHome.ru shromáždili pro vás nejužitečnější doporučení, jak navigovat internet do země nebo do venkovského domu .

I když máte urgentní obchod, můžete si vychutnat dovolenou v zemi, pokud máte stabilní připojení k internetu

Který internet je vhodnější pro připojení k soukromému domu a na chatě

Především před každým majitelem haciendy v zemi existuje otázka: jak si vybrat nejlepší způsob připojení k internetu, který zaručuje vysokou rychlost připojení a přiměřenou cenu pro provoz? Na čem závisí vaše volba? Ve většině případů spojení znamená použití kabelu, ale to není vždy možné, zejména pro oblasti vzdálené od města. Pokud v této oblasti neexistují kabelové sítě, budete muset hledat alternativy.

Vesnice bez internetu - nyní je těžké si představit

Možnosti připojení k internetu na chatě

\ t

Dosud existují pouze tři možnosti:

 • spojit se síťovým kabelem;
 • připojení přes mobilní sítě pomocí 3G a 4G;
 • komunikace přes satelitní parabolu.

Nelze jednoznačně říci, která z uvedených možností je nejoptimálnější, v každém konkrétním případě je vhodný vlastní typ připojení. Zvažte všechny metody podrobněji a analyzujte situaci, ve které je volba konkrétního typu přístupu optimální.

Kabelové internetové připojení v venkovském domě

Kabelové metody připojení mají několik druhů:

 • síťový kabel ( kroucený pár );
 • systém s optickými vlákny;
 • televizní (koaxiální) metoda;
 • přístup přes telefonní linku.

Každý, kdo má alespoň malou znalost síťových připojení, bude určitě říkat, že vlákno je ideální volbou z tohoto seznamu. Na druhém místě z hlediska kvality je kroucený pár. Oba typy přístupu jsou ve městech. Pokládka takových komunikací se zabývá velkými poskytovateli služeb.

Kabelový internet - stabilní a vysoce kvalitní připojení

U krouceného páru se používá technologie založená na protokolech TSP /IP. To znamená, že poskytovatel vytáhne síťový kabel z přepínače do počítače. Čím delší je kabel, tím více šumu v signálu a ve vzdálených oblastech se rychlost sítě dramaticky snižuje.

Optické vlákno řeší problém útlumu signálu v důsledku moderních technologií využívajících SFP moduly, přepínače a směrovače. Optické vlákno je drahé potěšení a doposud si ho mohou dovolit převážně obchodní objekty. Garantovaná rychlost 1000 Mbps v jakékoli vzdálenosti má poměrně působivý poplatek za předplatné, takže jen velmi málo lidí se rozhodne pro takové drahé připojení. Ale za tím, bezpochyby, budoucnost.

Kabel s optickými vlákny je moderní zařízení, které zaručuje vysokou rychlost signálu

Uvedené druhy přístupu ještě nedosáhly osad dachy. Poskytovatelé mají dostatek zákazníků v megacities. V tomto případě můžete věnovat pozornost existující v mnoha předměstských osad kabelové televize a kabelového telefonu. Tyto inženýrské sítě mají schopnostparalelní internetové připojení.

Koaxiální kabel umožňuje přístup k síti pomocí technologie DOCSIS. Rychlost připojení bude záviset na tom, kolik uživatelů je současně připojeno k tomuto televiznímu kabelu. V průměru bude příjem 40 Mbit /s, návrat - 9 Mbit /s. Telefonní linka poskytuje technologii dual-up, ISDN nebo ADSL.

Telefonní společnosti vám ochotně nabídnou své služby

Poskytovatel deklaruje maximální rychlost 24 Mbit /s, ale ve skutečnosti takové údaje neuvidíte, protože kvalita a věk veřejných služeb neumožní dosáhnout podobných výsledků. Všechny druhy kabelového připojení jsou bezdrátové v jednom: poskytují stabilní signál. Pokud tedy rozhodujete o připojení k internetu v obci a máte možnost zajistit si přístup telefonicky nebo kabelovou televizí, neváhejte dlouho.

Jak organizovat bezdrátové připojení k internetu na chatě

Jak připojit internet v domě bez telefonu nebo kabelové televize ? Existuje taková příležitost. První věc, která přijde na mysl, je technologie Wireless Fidelity, nebo, jak jsme to říkali, Wi-Fi. Může se objevit ve vaší domácnosti, pokud je v komunitě letních obyvatel místní bezdrátová síť. Zhruba řečeno, serverové vybavení je instalováno ve středu obce nebo na ulici, která pokrývá všechny blízké domy.

Bezdrátový signál umožňuje používat počítač kdekoli

Přístup kSíť přes takové spojení vás bude stát 800–1000 rublů měsíčně, cena bude záviset na rychlosti a omezeném provozu. Nemusíte zápasit s tím, jak držet internet v domě a instalovat nějaké speciální vybavení. Pro stacionární počítač potřebujete pouze Wi-Fi router a notebook, telefon nebo tablet zachytí signál.

Informace!Mějte na paměti, že takové spojení nebude „táhnout“ práci několika počítačů najednou. Budeme muset v rodině navázat pořádek návštěvy celosvětové sítě.

Několik tipů na výběr směrovače Wi-Fi:

 • router musí podporovat protokoly poskytovatele;
 • RAM zařízení by měla být alespoň 64 MB;
 • zkontrolujte, zda má modem WAN konektor pro připojení kabelu;
 • Upřednostňuje známou značku nabízející multifunkční zařízení.

Signál Wi-Fi není stabilní a náklady poskytovatelů služeb jsou vyšší než v kabelové verzi

WiMAX Internet bez drátů v soukromém domě

Jaký jiný internet lze uspořádat v soukromém domě ? Věnujte pozornost technologii WiMAX. Nyní se rozvíjí v oblastech megacit. Princip WiMAX - připojení přes bezdrátový rádiový přístup. Chcete-li tuto technologii použít, budete muset zakoupit sadu: modem a malou anténu, která musí být instalována tak vysoko, jak je to možné - na střeše nebo stožáru v blízkosti domu. Rychlost WiMAXrádiový přístup - až 20 Mbit /s. Pokud se chcete dostat do země neomezený stabilní Internet - to je jedna z dostupných možností.

Rádiový přístup je jednou z možných možností připojení k síti

Tento typ spojení má nevýhody: pronájem souboru zařízení není levný, ne všechny osady mají dostatečně silný signál pro hladký provoz a měsíční poplatek bude stát nejméně 3000 rublů. Je nepříjemné, že společnosti, které takový signál dodávají, využívají tzv. „Individuálního“ přístupu k tvorbě cen, což znamená, že pokud budete mít slušný venkovský dům, bude internet stát „slušnou“ částku.

Pokud porovnáme technologii WiMAX a Wi-Fi, je třeba poznamenat:

 • WiMAX je vhodný pro vzdálená místa;
 • Wi-Fi je vhodnější pro místní sítě.

Satelitní internet v zemi

Jak jinak můžete instalovat internet na chalupě? K dispozici možnost - využití satelitního vybavení. Co nám to dává:

 • satelitní komunikace poskytuje poměrně vysokou rychlost připojení;
 • Provoz takového spojení je zcela autonomní;
 • instalace zařízení bude trvat trochu déle, vše můžete provést sami;
 • Vaše spojení bude zcela bezpečné, bez rizika spojování třetích stran a zachycení informací;
 • satelitní zařízení lze instalovat do nejvzdálenějších zařízenírohy země.

Satelitní anténa namontovaná na střeše domu

Tato metoda má své nevýhody:

 • práce na spojení závisí na povětrnostních podmínkách, s oblačným a zataženým počasím, kdy rychlost klesá;
 • náklady na družicové služby jsou poměrně vysoké;
 • instalace zařízení je jednoduchá, ale musíte zřídit odborníka, aby zřídil;
 • často existují problémy s adresou IP.

Tento typ připojení je však pro mnoho možností. Zvažte jeho typy.

Jednosměrný nebo obousměrný internet v chatě

Satelitní zařízení vám může nabídnout dvě možnosti technologie:​​

 • Jednosměrný přístuppracuje na principu asynchronie. Signál je rozdělen na odchozí a příchozí. Příchozí informace přicházejí přes jeden kanál ze satelitu a odchozí informace procházejí mobilním nebo pozemním spojením a jsou již vysílány na satelit. Takové spojení zaručuje rychlost 5000 Kbps.
 • Dvousměrný systémzahrnuje simultánní přenos příchozího a odchozího signálu přes satelit. To zajišťuje kompletní ochranu informací a vynikající rychlostní charakteristiky.

Nemáte-li drátové komunikační zařízení v příměstské vesnici, je logické zvolit si obousměrný kanál. Bude to stát více, ale to zaručujestabilní zaměstnání

Která anténa je výhodnější pro internet na chatě

K dnešnímu dni je nejaktivnější a nejdostupnější nabídka na satelitním internetu od federálního poskytovatele Tricolor. Pokryl síť téměř celého území země. Soupravy satelitních antén tohoto operátora lze nalézt v mnoha rekreačních vesnicích a vesnicích.

Tato společnost nabízí různorodý cenový systém, ve kterém si každý uživatel může vybrat pohodlnou a cenově dostupnou variantu

Kolik je internet z trikolorní televize do dachy

Abychom si mohli představit náklady na služby tohoto poskytovatele, seznámíme vás s některými údaji z roku 2018:

Doprava Průměrné náklady (k dubnu 2018), rub. za měsíc
1 275
2 490
3 680
5 1045
10 1095
20 3650
30 5180
50 8000
100 14000

Společnost garantuje rychlost 40 Mbit /s na příchozím kanálu a 12 - na odchozí. Toto připojení má neomezený tarif, ale můžete se k němu připojit pouze do 30.09.2018. I když to bude stát 990 rublů za měsíc, a trikolor nevysvětlí, co se stane po 30. září.

Instalace satelitního internetu v soukromém domě bude stát v průměru 30 000 rublů - to je cena vybavení Tricolor.

Článekna téma:

Krimpovaný kroucený pár. V této publikaci se podíváme na to, proč je to potřeba, a jaký nástroj je zapotřebí, jak pinoutovat kroucený pár, jak jej správně provádět pro různé typy vodičů a kabelů.

Co znamená rychlý mobilní internet v soukromém domě

Nikdo nepotřebuje pomalý internet. V naší době vysokých rychlostí je velmi důležitá dynamika získávání informací. Z tohoto důvodu i v přítomnosti kabelových telefonních sítí mnozí preferují mobilní internet. Který poskytovatel zvolit?

Mobilní spojení - rychlé, ale ne nejlevnější

Jak provádět internet na dacha: vyberte mobilního operátora

Aby nedošlo k překročení s volbou poskytovatele služeb, postupujte podle jednoduchého algoritmu pro výběr mobilního operátora:

 • Kontaktujte několik svých sousedů, kteří používají různé poskytovatele, aby změřili rychlost připojení na svých počítačích;
 • zjistit, jaké tarify používají a kolik nákladů na služby operátora stojí;
 • přemýšlet o vašich potřebách provozu a zda potřebujete neomezený přístup a zároveň omezit rychlost připojení.

Součet všech přijatých informací. Nezapomeňte si je napsat. Vytvořte tabulku uvádějící náklady na používání sítě, dostupnou rychlost a hodnocení uživatele. Bude pro vás snadné vybrat nejlepší volbu. Zbývá jen poděkovat sousedům a zaříditpro ně párty s kebaby.

Žádná reklama vám neříká pravdu o všech nedostatcích služeb provozovatele. To lze provést pouze skutečnými uživateli

Jak připojit mobilní internet v zemi? Je to velmi jednoduché - zakupte modem 3G nebo 4G, vložte kartu SIM a používejte ji podle svého potěšení. Takový modem bude fungovat v notebooku, stacionárním počítači a může distribuovat signál Wi-Fi pro jiná zařízení.

Jak vytvořit zesilovač internetového signálu do země pro modem 3G a 4G

Než vám nabídneme dílnu, budeme diskutovat, co může ovlivnit kvalitu signálu mobilního operátora. Několik faktorů:

 • vzdálenost k nejbližšímu sloupu s mobilním zařízením;
 • existence v blízkosti organizací nebo podniků používajících zařízení, která mohou rušit mobilní komunikaci;
 • materiály použité při stavbě domu (některé mohou vysílat signál);
 • místo instalace modemu (u okna, v horních patrech).
Pohled odborníka
Nikolai Cheryomushkin
Vedoucí skupiny "Systémy nízkého napětí, automatizace a plánování" GRAST LLC
Položit otázku\ t
„Kvalita signálu může být navíc ovlivněna počasím, přítomností kopců, hor nebo lesů v domě. Je také důležité, jak počítač pracuje s modemem, a to závisí na operačním systému a síle antivirového programu. “

Mnoho lidí je obeznámeno se situací, kdy musí zachytit signál

Jak lze signál zlepšit? Zkuste nainstalovat modem do okna nebo na horní patra. Dalším způsobem je vybavit modem reflektorem. To může být nejjednodušší rovina fólie nebo plechovka řezaného piva. Konečně, můžete použít zesilovače továrního signálu, opakovače, které lze nalézt v každém obchodě s elektronikou. Všechny tyto metody mohou zlepšit provoz modemu o 30%, což je slušný výsledek. A další příležitost, jak udělat anténu zesílit signál vlastními rukama. Jak to udělat je popsáno v malé video instrukci:

Závěry

Jak vidíte, existuje mnoho možností, jak vytvořit internet v zemi a všechny jsou k dispozici. Vyberte si nejvhodnější z nich. Bylo by skvělé, kdybyste se podělili o své zkušenosti s ostatními letními obyvateli v komentářích!

„Faya, neexistuje žádný wi-fay, je tu druhý život v komatu“ - to není vaše volba, pokud si pečlivě přečtěte tento materiál