LED stropní světlo pro domácnost - výhody a nevýhody

O svítidla pracující s LED tlapkami jsou nejhospodárnější a nejbezpečnější. LED stropní lustry pro dům jsou schopny poskytnout celou řadu světelných teplot, takže mohou být použity k vytvoření komfortního osvětlení v každé místnosti. Pomocí dálkového ovladače lze nastavit jas a počet hořáků.

Lustr v obývacím pokoji

Technické vlastnosti a typy výrobků

LED lustry jsou zařízení, ve kterých diody - polovodičová zařízení fungují jako zdroj světla. LED je krystal, který vyzařuje světlo, když je vystaven stejnosměrnému proudu. Konvenční žárovky nebo energeticky úsporné žárovky vyzařují v širokém rozsahu a LED má specifickou hodnotu spektra, takže svítidla s kombinací různých diod se používají k osvětlení obytných budov. LED zařízení jsou nejdražší, ale úspory elektřiny při jejich používání jsou prostě obrovské, takže se takové lampy vyplatí během6 až 9 měsíců používání.

Přečtěte si více o LED svítidla naleznete v samostatné publikaci našeho portálu.

Model s vícebarevnými diodami

Modely s LED diodami se skládají z velkého počtu malých svítilen pro 1 až 5 diod. Často se používá ve stejných přístrojových diodách různých barev, což vám umožní nastavit osvětlení během dne. Pomocí ovládacího panelu můžete přidat nebo odečíst světlo, aniž byste museli vstávat z pohovky, korigovat spektrum na teplé nebo studené straně. Drahé modely jsou vybaveny světelnými senzory a v různých denních hodinách lustr mění své provozní režimy nezávisle na sobě.

Model s podsvícením LED

Video revize lustru s LED osvětlením

Výhody

Pro výrobky v pokoji LED je charakteristický bohatý design, ale především ten, kdo na sebe upozorňuje, ale vzhled není jedinou výhodou:

  • absolutní environmentální bezpečnost je způsobena absencí výparů rtuti v přístrojích;
  • pro výrobu žárovek a žárovek, pro ně se nepoužívají skleněné baňky, a proto při provozu nehrozí nebezpečí náhodného zlomení a poranění;
  • V každé lampě je instalován kondenzátor, který umožňuje připojit lampu ke zdroji střídavého proudu bez použití drahých transformátorů;
  • blikající frekvence kontrolky LED jeod 50 do 100 Hz, což není lidskému oku patrné, což znamená, že podmínky pro odpočinek se stávají nejpohodlnější;
  • LED produkty se nebojí vibrací, vysoké vlhkosti a nízkých teplot, takže mohou být použity v jakýchkoli prostorách v soukromém domě.

Stropní model v ložnici

Nevýhody

Hlavní a velmi významnou nevýhodou stropního lustru LED pro domácnost lze považovat za jeho vysokou cenu. LED diody pracují na stejnosměrném proudu a ve vývodu střídavě. Aby bylo možné tyto lampy používat v domácích podmínkách, je každá žárovka vybavena vlastním kondenzátorem a elektronickým spouštěcím systémem. Komplexní výrobní proces výrazně zvyšuje náklady na tato zařízení.

LED světlo

LED diody jsou citlivé na přehřátí, takže konstrukce svítidel předpokládá možnost vzduchového chlazení. Těleso výrobků je vytvořeno tak, že diody LED jsou od sebe vzdáleny v maximální vzdálenosti. Životnost takových zařízení není ovlivněna počtem inkluzí - odstávkami, nicméně v důsledku pravidelného přehřátí mohou lampy selhat poměrně rychle. Drahé lustr modely jsou vyrobeny z kovu a plastu s vysokou průhledností, takže možnost přehřátí je minimalizována.

Typy LED lustrů pro domácnost

\ t

Zařízení LED se mohou skládat z jedné LED diody a mohou být vybavenyenergeticky úsporné zářivky, pak se polovodiče používají pouze jako podsvícení. Výrobky se také vyznačují způsobem montáže a umístění na strop - vestavěný panel, v blízkosti stropu.

Lustr s výzdobou pro místnosti s nízkými stropy

LED stropní lustry pro dům s dálkovým ovládáním jsou zařízení, která mají několik režimů provozu. Existují režimy hladkého a ostrého nastavení jasu. Plynulé nastavení funguje na principu elektrického stmívače, to znamená, že množství dodávané elektřiny se postupně zvyšuje a snižuje. V méně nákladných modelech není tato funkce k dispozici, ale můžete zapnout a vypnout jednotlivé skupiny lamp.

Model kompaktního stropu

Související článek:

LED lampy pro vnitřní osvětlení. Co jsou tato zařízení a proč získávají takovou popularitu?

Montáž stropního lustru

Moderní síťové LED diody pracují na síti, takže kabeláž a připojovací bod nesou potenciální nebezpečí požáru. Při instalaci lustru nemusíte instalovat další zařízení, usměrňovače, pojistky a spouštěcí mechanismus je již součástí designu žárovek.

V soukromém domě v drtivé většině případů jsou stropy zhotoveny z dřevěných trámů, proto je nutné použít protipožární vedení.věnovat zvláštní pozornost. Všechny vodiče by měly být skryty ve speciálním vlnitém pouzdru a jejich průřez by měl být dostatečně velký, aby nedošlo k přehřátí vodičů při dlouhodobém provozu.

Instalace lustru

V přímé instalaci lustru nejsou žádné potíže, protože všechny hlavní upevňovací prvky jsou dodávány s lustrem. Lustr by měl být namontován na pevné základové desce nebo nosném nosníku. Je jednodušší upevnit je na dřevěné nosníky než na betonovou desku, protože není nutné předvrtat a instalovat plastovou hmoždinku.

Instalace by měla být prováděna během dne a dům by měl být bez napětí. Po dokončení práce zkontrolujte funkci zařízení a správné připojení. Pokud je spojení nesprávné, dojde ke zkratu, systém RCD bude fungovat a obvod napájení se otevře a lustr zhasne.

Pokyny pro výběr nástrojů

Než si koupíte lustr, musíte znát oblast místnosti a vybrat výkon zařízení vzhledem k tomuto parametru.

  • Výška lustru by měla být ve stejné výšce
  • čím více hran má kryt, tím jasnější a pestřejší bude světlo, a naopak přítomnost neprůhledných prvků snižuje jas;
  • průhledné dekorační prvky vyrobené z vysoce kvalitního skla, schopné rozdělit světlo na všechny barvy duhy.

Lustr s krystalovými suspenzemi

Vlastnosti provozu

Stropní lustry LED pro soukromý dům s dálkovým ovládáním lze provozovat v každé místnosti, včetně ložnice a dětského pokoje. Zapnutí a vypnutí pomocí dálkového ovladače nebo stacionárního spínače a seřízení a seřízení se provádí pomocí „líného“. Přečtěte si také o výhodách a nevýhodách LED osvětlení v bytě na stránkách naší online encyklopedie.

Video: instalace LED lustrů s dálkovým ovládáním