Vracíme starý vzhled oblečení a nábytku: jak umýt krev doma

Ne každý ví, jak otřít krev uvězněnou na oblečení nebo nábytku. A to je vážný problém, protože tento druh znečištění je někdy obtížné stáhnout, mírně řečeno. Redaktoři HomeMyHome ale naznačují, že vytrvalost a užitečné rady pomohou vrátit věci do jejich dřívějšího vzhledu a krvavá skvrna zmizí bez stopy. Studujeme tedy doporučení a urychleně je používáme!

Je možné odstraňovat krevní skvrny lidovými metodami

Prvním impulsem ve vzhledu krve na věcech pro mnohé je pokus o zmrazení všeho v horké vodě. To je nejběžnější chyba! Čerstvé skvrny jsou studené a staré skvrny jsou teplé. Ale ne příliš vysoké teploty!

Aby se zabránilo tomu, že se místo stane nepříznivým, což bude obtížné bojovat, proces čištění není zpožděn

.

Druhé důležité pravidlo: tření čerstvých krvavých nečistotnemůže. Zdá se nám, že když vezmeme štětec a jak si s ním otřete skvrnu, zmizí. Bez ohledu na to! Těmito pohyby se třeme pouze do hlubokých vrstev látky. Místo musí zvlhnout, odstranit přebytečnou kapalinu a pak postupovat podle doporučení pro praní tohoto typu tkaniny.

Je důležité vzít v úvahu typ materiálu: benzín a rozpouštědlo nejsou vhodné pro syntetiku, musíte být opatrní při odstraňování skvrn. Nejdříve se proto pokusíme vyjet stezku lidovými metodami.

Získáváme nový bod

Pokud je to oblečení, nejdřív jděte do koupelny a omyjte problémovou oblast pod proudem. Dále nalijte studenou vodu do umyvadla a nechte tam šaty po dobu 30 minut, po které změníme kapalinu. Není to špatné, když namáčíte slanou studenou vodu.

Nyní aplikujte peroxid vodíku na znečištěnou plochu vatovým tamponem a zatlačte na něj. Místo se začne rozjasňovat těsně před očima

Po ošetření peroxidem se skvrny promyjí mýdlem na prádlo (72%). Nyní je lepší poslat položku do pračky. Pokud má režim odstraňování skvrn, bude to perfektní. Ale, bohužel, pokud tkanina není bílá, ale barevné, pak celý obraz může prolévat spolu s zmizelým krevní stopy.

Pokud je tkanina tenká, jako šifon nebo hedvábí, pak je třeba problém lokálně potřít škrobovou vodou na obou stranách a nechat věc vyschnout. Pak se škrob odtrhne a oděv se promyje.

Pokud je skvrna stará

Nezoufejte, pokud je špína stará. První postižené místoje navlhčen ve studené vodě a potom je použit amoniak. Vhodný roztok 1 lžičky alkoholu ve sklenici vody. O hodinu později se ta věc umyje.

Znečištěný oděv můžete namočit na 4-5 hodin v roztoku soli rychlostí 2-3 lžičky na 1 litr studené vody. Poté proveďte obvyklé praní.

Důležité!Hodně soli nelze užívat. Silná koncentrace spíše napomůže srážení bílkovin v krvi a takové znečištění je téměř nemožné odstranit bez stopy.

Existují i ​​jiné osvědčené nástroje.

Soda

Jedlá soda má s tímto problémem docela dobrou práci. Musíte vzít 1 litr studené vody a míchat 2-3 lžíce sody v něm.

V řešení zadejte pouze špinavé místo a nechte věc po dobu 12 hodin

.

V ideálním případě by bylo dobré použít odstraňovač skvrn, je-li to možné, a pak věc umýt.

Glycerol

Glycerin v malém množství se zahřívá ve vodní lázni (stačí jedna bublina). Teplý prostředek by měl být aplikován na bavlněnou podložku, která otírá krev.

Navíc nejprve ošetřují vnitřek a poté přední stranu výrobku.

Glycerin odstraňuje skvrny, dokud nezmizí

Škrob

Staré krevní skvrny odstraňuje škrob. Zvláště účinný nástroj pracuje na jemných tkaninách. Pomocí této metody je nutné zpracovat pastu znečištění škrobu na obou stranách věci.

Boj proti krevním skvrnám průmyslovými prostředky

Pomoci těm, kteří si přejí odstranit kaštanově červené znečištěníoblečení, nábytek nebo koberec, již dlouho spěchali na pomoc různých výrobců. V současné době trh nabízí řešení problému pomocí kapalných (gelových), práškových a pevných kompozic.

Pevné prostředky považují mýdlo a speciální tužku. Štítky označují, pro jaký typ povrchu je kompozice vhodná

.

Účinné odstraňovače skvrn pro čistotu

\ t

Existuje několik slušných nástrojů, které jsou přičítány funkci odstraňovače skvrn. Nejlepší v tomto oboru je kyslík obsahující bělidlo, ale existuje řada práškových výrobků. Tam je prášek použitý v prádelnách - “Biomig”. Je zředěn ve studené vodě a namočený před věcmi zastiryvaniem.

Další odstraňovač skvrn je pravděpodobně znám všem: „Vanish“.

Vanish je dobrý jako multifunkční prostředek na ochranu čistoty

.

Aby bylo možné vydat krvavou stopu, je-li čerstvá, mycí prostředek víla pomůže, navíc je vhodný pro všechny druhy tkanin pro nábytek a koberce.

"Eared nanny" jako odstraňovač skvrn je bezpečný pro dětské věci, ale velmi účinný proti stopám krve

Z pevných látek jsou účinná mýdla Antipyatin a Aist. Pachy z nich jsou specifické, ale skladby fungují perfektně.

V jakém pořadí konáme

Než se doslova ponoříte do mycího procesu, měli byste si pamatovat, co chemie dělá s naší kůží a nosit gumové rukavice.

Připravené rukavice, skvrny na místě, odstraňovač skvrn v okolí. Pokud pracujete s produkty poprvé, podívejte sepokyny na štítku.

Tip!Je lepší neohrožovat materiál a mírně snižovat koncentraci kompozice, ředit ji vodou.

Snížením koncentrace zajistíme tkaninu. Faktem je, že nástroj je aplikován na některé z jeho omezených oblastí, a vzhledem k nadměrné pozornosti, kterou mu věnuje chemie a následné mytí, nemusí věc vypadat nejlépe. Zředěný produkt nebude na materiál působit tak agresivně, ale stále bude plnit svou funkci.

Pokud vás trápí pochybnosti, stojí za to použít odstraňovač skvrn na nějaké jemné vrstvě materiálu a trochu pozorovat reakci látky. Zvláště tento tip je důležitý pro jemné tkaniny.

Pokud není pochyb, pak sbíráme vodu o teplotě 25-30 ° C a znečištěné místo jemně opláchneme. Potřebujete přesunout ruce od okraje ke středu

Pamatujte, že nemůžete nic třít: platí to pro čerstvé a sušené skvrny. Pokud dojde ke znečištění vody, nejprve ji vyjměte a pak ji vypusťte. Tento postup opakujte a nechte tento produkt namočit.

Po půl hodině si vezměte vatový tampon nebo novou houbu na mytí nádobí. Na disk naneste bělidlo a jemně ho naneste na znečištění. Okamžitě propláchněte nástroj není nutné, měl by jednat.

Důležité!Bělidla jsou dobrá pouze pro bílé věci. Pokud není na ruce průmyslový odstraňovač skvrn, který je vhodný pro váš typ tkaniny, použijte tradiční metody. Bude to mnohonásobně lepší než čekání na vyschnutí krve.

Vymažte věci skvrnou od krve v pračce

Snaha o úplné otření krvavé skvrny v pračce bez námi popsaného předběžného ošetření by byla zoufalým krokem.

To je dobré i v případě, že má zařízení režim odstraňování skvrn

Není-li nutný režim, budete jej muset vybrat ručně. Okamžitě vylučujeme i teplou vodu: dáme jen studenou vodu. Přinejmenším.

Kromě samotného detergentu přidejte do otvoru pro prášek několik polévkových lžic stolní soli nebo lžičku tekutého amoniaku. Pokud je k dispozici odstraňovač skvrn vhodný pro textilie, pak místo soli a soli amoniaku.

Jak odstranit specifické krevní skvrny

\ t

Obecný přehled o odstranění krvavých známek na tkanině, kterou jsme vytvořili, je čas zvážit další možnosti, protože život je plný překvapení, ale budeme pro ně připraveni!

Denim

Můžete použít všechna výše uvedená doporučení, ale protože džíny jsou tlusté tkaniny, musíte něco přidat.

Namočte džíny na půl hodiny do studené vody s přídavkem tekuté mycí kapaliny

Pak se uvede do činnosti hadřík z mikrovlákna nebo houba. Aplikovala čisticí prostředek a nechala na místě 15-25 minut. Odstraňte zbytky krve stejnou látkou, navlhčete je ve vodě a aplikujte na skvrnu. Čisticí prostředky pro džíny vhodné kaše z jedlé sody, soli a škrobu, peroxid, a pokud je látka lehká - soda, zahřívanáglycerinu a amoniaku.

Rozprašuje se čpavek a čištění začíná 5-10 minut po aplikaci.

Pravděpodobně bude nutné tento proces mnohokrát opakovat

.

Po všech manipulacích jsou džíny důkladně opláchnuty ve studené vodě a odeslány do stroje na mytí.

Bílá tkanina

Bílé tkaniny jsou rozmarnější než barevné. Známka krve může navždy zůstat rezavou připomínkou. Kdo rád spí na takovém lůžku nebo nosí oblečení s podobnou "výzdobou"? V boji za bělost pomůže soda. Vezměte 25-30 g jedlé sody a 2 šálky studené vody.

Namočíme špinavé místo v roztoku na půl hodiny

Po namočení použijte mýdlo nebo „antipyatin“. Zpracujeme je skvrnu a dopravíme je do pračky.

Při práci s bílými tkaninami se doporučuje používat bělidlo obsahující kyslík.

Čalounění

K odstranění krevních skvrn z čalounění pohovky se berou v úvahu dva body: typ čalounění a typ odstraňovače skvrn.

Účinný v "anti-blood" Antipyatnin, Dr. Beckmann, Amway SA8 SOLUTIONS ™ (sprej), Unimax Ultra

Kromě těchto prostředků však existuje ještě několik možností, jak vrátit pohovku do původního vzhledu. Zvažte dostupné metody.

Při čištění čalounění se nejprve na vlhkou houbu nebo látku nanesou všechny prostředky a teprve potom se nasadí na špinavý povrch. Všechny čistící pohyby jsou prováděny pouze ve směru vláken hmoty a skvrna je upravována od okraje ke středu.

Pokudčalounění je vyrobeno z látky, pak se mýdlo na prádlo vejde 72%, ale můžete odstranit nečistoty a obyčejný aspirin. Tableta se rozpustí ve sklenici mírně teplé vody a provede se ošetření.

Je-li v domě prášek do pečiva, který sám o sobě dokonale rozbije proteinové sloučeniny, pak je také povoleno pracovat. Stačí 2 lžíce prášku na pečení rozpustit ve 2 polévkových lžících vody. Tato kaše by měla být aplikována na místě po dobu jedné hodiny a poté odstraněna hadříkem a studenou vodou.

Perfektně odstraňuje krev z čalounění čalounění a bóraxu. Je nutné nalít sklenici vody a 1 čajovou lžičku amoniaku do jedné pánve, a vzít lžičku boraxu do sklenice vody v jiném.

Ošetření se provádí postupně, nejprve solením, potom roztokem boraxu

.

Je-li čalounění vyrobeno z umělé kůže, provádí se ošetření šlehačkou z roztoku sklenice studené vody, čpavku a mycího prostředku. Vyčistěte skvrnu starým kartáčkem na zuby.

Kožené čalounění se opět očistí od starých skvrn, pokud vezmete 1 díl citrónové šťávy a stejné množství zubního kamene. Vše smíchané v kaši a dát na nečistoty.

Trpělivost a po 10 minutách se vše vymývá vlhkou houbou

Semišový nábytek se čistí vodou a čpavkem.

Potah matrace

Potah matrace se nestane přitažlivějším, když se snaží snížit krvavé znečištění, bude to všechno v rozvodu. V boji za čistý vzhled tohoto výrobku jsou všechny prostředky dobré. Jedná se o lidové metody a odstraňovače skvrn.

Všechny zásadyčištění zůstane stejné: studená voda, nanesení kompozice na houbu, ošetření skvrny do středu od okrajů, mytí výrobku vlhkou houbou

Při dosahování cíle používat všechny představitelné prostředky nestojí za to. Neměla by bezmyšlenkovitě míchat chemii. Reakce látek na tkanině bude nepředvídatelná a může vést k potřebě nákupu nové matrace.

Suché čištění může vždy přijít na záchranu, kde mohou rychle a efektivně zvládnout místa, pokud to z nějakého důvodu nebylo možné doma

Pokud by byla naše doporučení užitečná, budeme rádi, že o tom budeme vědět! Prozatím sledujte video tipy na toto téma.

Video: Jak umýt krev