Profil LED pásu - účel a rozsah

V současné době jsou zdroje LED široce používány v moderním životě, to se týká zařízení elektrického osvětlení v ulici a uvnitř areálu, osvětlení budov, jakož i zdobení vnitřních prvků a jednotlivých konstrukcí. Designéři často dost zdůrazňují položky nábytku nebo dekorativní osvětlení používají LED pásky, díky jejich dobrým technickým vlastnostem a různým výkonům. Pro instalaci LED svítidel tohoto typu jsou zapotřebí speciální zařízení, která zajistí spolehlivou montáž těchto světelných zdrojů. Profil pro LED pásek je standardními rozměry a z čeho je vyroben, ať už je to možné ručně, stejně jako přehled cen a nabídek v podrobném přehledu online magazínu HomeMyHome.ru.

Páska LED - světelný zdroj pro umělé osvětlení pro různé účely

Jaký je profil pásu LED?

Hlavním účelem profilu pro pásek LED je bezpečně upevnit tento zdroj světla na povrchu konstrukce budovy, nábytkových prvků nebo jiných vnitřních prvků uvnitř i venku. Některé typů LED svítidel mají dostatečný stupeň ochrany proti vniknutí vlhkosti, takže mohou být použity k osvětlování bazénů a jiných objektů umístěných ve vodním prostředí. V tomto případě je spolehlivé upevnění klíčem k úspěšnému provozu světelných zdrojů a profily pro LED pásky úspěšně zajišťují tento stav. Kromě toho při použití objektů mimo vodu je dalším účelem těchto profilů odstranění tepla z povrchu diod LED generovaných během jejich použití.

Profily pro LED pásky jsou vyrobeny z různých materiálů

Všechny typy profilů mají zvláštní tvarprvky, které slouží k upevnění a ukončení (zástrčky, pásky, upevňovací prvky). Povrch difuzorů může být bezbarvý nebo matný a tělo z hliníkových modelů slouží jako vodivé jádro, působí jako anoda (anodizuje strukturu).

Jaké materiály jsou vyrobeny

Při výrobě profilů používaných pro upevnění pásů LED se používají různé druhy plastů a hliníku. Každý z těchto materiálů má proto své výhody a nevýhody podrobněji o nich.

Plastikové modely

Při výrobě této skupiny výrobků se používá polykarbonát a jiné druhy syntetických materiálů. Plastové profily jsou lehké, snadno se instalují a udržují a navíc mají několik dalších výhod:

 • nízká cena;
 • univerzálnost použití;
 • elasticita;
 • různé geometrické tvary a velikosti.

Plastové modely se dodávají v různých barvách, velikostech a tvarech

Díky svým dielektrickým schopnostem nemohou plastové profily působit jako vodič, avšak tato vlastnost umožňuje jejich použití v prostředích schopných vést elektrický proud, jako je voda a jiné kapaliny.

Modely z hliníku

Konstrukce z hliníku,mají trvanlivost a nepodléhají korozi, což určuje rozsah jejich použití. Kromě toho, hliník vypadá velmi stylově, zejména při konstrukčním zpracování. Průmysl vyrábí hliníkové profily pro LED pásky různých geometrických tvarů, stejně jako difuzory z různých materiálů, které zlepšují světelné charakteristiky LED pásů.

Hliníkové výrobky mohou ozdobit jakýkoli interiér

Hlavní typy profilů

Ve své podobě, která určuje možnost použití, mají profily několik typů.

Roh

Rohový profil pásu LED může být vyroben z hliníku nebo plastu. Tento typ výrobku je obvykle vybaven odnímatelnými čočkami, což je výhodné při provozu osvětlovacího zařízení. Účelem těchto profilů je osvětlení povrchů v rozích spoje dvou kolmo uspořádaných rovin a různých konstrukcí.

Úhlový model, opatřený LED páskem

Vestavný

Konstrukce vloženého profilu předpokládá jeho instalaci uvnitř povrchu, na kterém je namontován. To vám umožní skrýt nesrovnalosti v místě instalace produktu a ztělesnit zajímavé autorské nápady designérů. Pro montážní konstrukce tohoto typuje nutné provést přípravné práce vyjádřené vytvořením drážky nebo otvoru, ve kterém je zabudovaný profil namontován s následnou instalací LED pásu.

Možnost položení profilu zadlabu do nábytkové desky z dřevotřískové desky

Faktura

Jedná se o nejběžnější a nejrozšířenější typ profilů, který je dán jednoduchostí jeho instalace, kterou může provádět každý vlastník sám. Při montáži lze použít různé typy spojovacích prostředků (samosvorné kleště, hřebíky na nábytek apod.), Lepidla a tmely. Při výrobě výrobků tohoto typu lze použít různé typy plastů a hliníku. Plastové modely jsou flexibilní, což umožňuje jejich montáž i na nedokonale hladké povrchy.

Velikost a počet LED pásů umístěných v režijních modelech může být různý

Flexibilní

Modely s povrchovým a vloženým profilem vyrobené z plastu a hliníku mohou mít určitou plasticitu, což umožňuje jejich použití na povrchech, které mají složitý geometrický tvar. Tyto modely jsou výrobci umístěny jako flexibilní profil pro montáž LED pásu. Plasticity se dosahuje výrobou speciálních přísad během výroby, jakož i geometrickým tvarem povrchu profilu.

Vzhled pružného provedení

Kabelový kanál

Konstrukce kabelového kanálu používaného pro montáž LED pásů je podobná konstrukci podobných výrobků používaných pro pokládání elektrických vodičů a kabelů. Jednoduchost instalace a univerzálnost použití jsou hlavními výhodami tohoto typu profilů.

Kabelový kanál může být vyroben z hliníku nebo plastu

Související článek:

Kabelové kanály. V publikaci se zabýváme typy a velikostmi kanálů, výrobními materiály, kritérii pro správný výběr, metodami použití, přezkoumáním výrobců a modelů, doporučeními odborníků.

Standardní geometrické rozměry

Výrobci s různými geometrickými rozměry vyrábějí různé typy a modely podobných výrobků, ale jednou z nich je možnost umístění světelných zdrojů LED ve svém vnitřním prostoru .

Průmysl vyrábí LED pásky následující sekce:

 • Obvyklý typ luminiscence:
 • šířka - 8–13 mm;
 • tloušťka - 2,2–5,5 mm;
 • délka - do 5 m.
 • Luminiscence laterálního typu:
 • šířka - 6,6 mm;
 • tloušťka (výška) - 12,7 mm;
 • délka - do 5,5 m.

Geometrické rozměry různých modelů různých výrobců se od sebe liší, ale nejběžnější jsou uvedeny na následujícím obrázku.

Klasifikace řady hliníkových profilů "PALJAZZWAY"

Profil do-it-yourself pro LED pásky - můžete to udělat jako

Vzhledem k dostupnosti nákupu LED pásků, jejich dobré technické vlastnosti, pokud jde o úsporu energie, jakož i možnost vytvoření individuálního stylu s jejich použitím - otázka vytvoření profilu pro jejich instalaci je pro mnoho uživatelů zcela relevantní. Hlavními podmínkami pro úspěšnou výrobu profilů vlastními rukama jsou: dostupnost volného času, schopnost kreativně myslet a schopnost práce s ručními nástroji.

Pro vlastní produkci profilu postačují počáteční dovednosti při práci s ručními nástroji

Zaprvé, pro výrobu profilu, který slouží jako základ pro následnou montáž LED pásů, lze použít elektrické kabelové kanály, které jsou široce zastoupeny na trhu elektrických výrobků. V tomto případě je kabelový kanál namontován jako při pokládání elektrických a nízkonapěťových vodičů a LED pás je umístěn ve svém vnitřním prostoru. Kryt kabelového kanálu v tomto případě není nutné instalovat, ale jako difuzor můžete použít ozdobnou fólii nebo to udělat úplně.bez něj. Další možností je použít elektrickou základní desku nebo ozdobnou, vybavenou kanálem pro pokládku vodičů a kabelů.

Použití plastových rámů pro montáž světelných zdrojů LED

Montáž takových prvků se provádí v souladu s určeným účelem a LED pás se ukládá do vnitřního prostoru kanálu na základní desce.​​

S odnímatelnou konstrukcí výrobku se vyjímatelná část odstraní a čočka může sloužit, jako v případě použití elektrického kabelového kanálu, dekorativní fólie nebo jiného průhledného materiálu upevněného na povrchu soklu. V případě použití jednodílných výrobků je nutné odříznout vnější povrch podstavce, čímž se zajistí pronikání světla vyzařovaného zdrojem do vnitřku místnosti a také zajištění odvodu tepla generovaného diodami LED během provozu.

Použití stavebního plastového profilu pro montáž LED pásky

Pokud je nutné rozsvítit schody schodiště nebo jiné stavební konstrukce, na kterých musí být namontovány speciální prvky, které mají dutiny (štěrbiny, štěrbiny atd.), Pak na těchto místech můžete také pro balení LED pásů. V tomto případě budete muset rozšířit existující mezery, po kterých mohou být použity jako profily proinstalace světelných prvků a dekoru. Při provádění osvětlení v rozích stavebních konstrukcí nebo nábytku a interiéru pro montáž LED pásu můžete použít plastové nebo hliníkové stavební profily, které se používají pro dokončovací práce. V tomto případě se montují v místě zamýšleného umístění pomocí vhodných upevňovacích prvků. Používá se LED páska s lepící základnou, ke které je připevněna na použitý stavební profil.

Díky lepivé základně může být páska LED připevněna přímo k povrchu stavebních konstrukcí a dekorativních prvků

Související článek:

V tomto materiálu si povíme, jak je realizováno schéma zapojení LED pásu 220v do sítě. Tento design můžete nainstalovat sami. A my vám s tím pomůžeme.

Za jakou cenu koupit profil pro LED pásky - přezkum stávajících návrhů

Profily pro montáž LED pásů se prodávají v obchodech a obchodních řetězcích, které prodávají světelné produkty, jakož i elektrické materiály. Kromě toho je možné tyto produkty zakoupit na internetu, kde je zastoupeno velké množství společností působících na tomto trhu. V následující tabulce jsou uvedeny ceny různých typů profilů od začátku druhého čtvrtletí roku 2018, v průběhu realizaceprodukty prostřednictvím internetových zdrojů:

Obchodní společnost Materiál Zobrazení profilu Model Geometrické rozměry (šířka × délka), mm Průměrné náklady (k dubnu 2018), rub.
www.ledformula.ru Hliník Faktura "SlimLine 10" 36,6 × 2000 1722
"SlimLine 20" 20 × 2000 3600
„PowerLine“ 80 × 2000 6688
Vložené "SlimLine 8" 18 × 2000 1490
HR-2000 ANOD 19,2 × 2000 445
U-S35-IN 35 × 2500 2680
Roh KLUS-LOCK-FM-2000 ANOD 9,2 × 52 × 2000 529
"KLUS-P45-2000 ANOD" 17 × 42 × 2000 930
ALU-45 18 × 55 × 2000 2740
www.spb.shopleds.ru Plast Faktura WPH-LINE-1212-2000 OPAL 12,2 × 2000 424
Flexibilní WPH-FLEX-STR-H20-5000 8,9 × 5000 1447
Roh WPH-KANT-H10-2000 OPAL 10,3 × 10,2 × 2000 358

Cena profilu pro pás LED a jeho sortiment nabízený k prodeji závisí na místě nákupu, takže při rozhodování o koupi těchto výrobků je lepší kontaktovat velké organizace specializující se na provádění elektrických a energeticky úsporných výrobků. ].

V obchodní organizaci se můžete dotknout výrobku, který se vám líbí, a získat podrobné informace od obchodního asistenta

Množství podobných nabídek na trhu vám umožňuje vybrat produkty požadované velikosti a v souladu s finančními možnostmi uživatele.

Video: „Profil pro LED pásek. Přehled a funkce instalace "