Některé účinné způsoby čištění pračky kyselinou citrónovou a jinými prostředky.

Žádná hospodyňka nemůže dělat bez „pomocníka“ při mytí doma a jaký drahý model si nekoupí, může se náhle zlomit. Jedním z hlavních důvodů nesprávné práce je hromadění nečistot uvnitř. Aby se prodloužila životnost vozidla, podívejme se, jak čistit pračku kyselinou citrónovou a jinými improvizovanými prostředky.

Vzhledem k tomuto množství stupnice je topný článek rozbit

Příčiny nečistot

Existuje několik důvodů pro hromadění nečistot, především je to voda ze systému zásobování vodou, která přichází s příměsí různých chemických prvků. Hromadí se, tuhnou, vedou k poruše topných těles, bubnu nebo jiných částí.

Tvorba plísní pod gumou

Druhým důvodem je práce technologie využívající teplo.Čím teplejší je voda, tím více je při každém použití. Takovému destruktivnímu procesu lze předejít instalací speciálního polyfosfátového filtru, který změkčuje vodu, achránit topení.

Pokud jste nepřemýšleli o nebezpečích rozsahu, zde jsou některé nežádoucí důsledky jeho výskytu:

 • Za elektřinu zaplatíte více, protože po zakrytí topného tělesa váha zabrání ohřevu vody, a proto stroj spotřebuje více energie. Pokud si všimnete zvýšení délky mytí za zařízením, jedná se o první známku nežádoucích formací uvnitř.
 • Kvůli konstantnímu zatížení zlomů topných článků. Pokud jej nenahradíte včas, softwarový modul zařízení se rozpadne, což znamená, že budete muset koupit novou jednotku nebo utratit peníze za velké opravy.
 • Vzhled houb a plísní je také výsledkem práce na stupnici. Určete to nepříjemným zápachem "pomocníka".

Čistý buben

Je lepší čistit prvky pračky včas, než nakupovat nové díly, utrácet peníze za odborný hovor.

Jak čistit pračku kyselinou citrónovou

O neobvyklých vlastnostech kyseliny citronové je již dlouho známo. Například zahradníci čistí ruce, aby eliminovali následky práce se zemí, ženy v domácnosti ji používají k odstranění šupiny ze železa, a to je „pomocník“ v mytí, který je předmětem jejího jednání.

Přidat kyselinu

Pojďme zjistit, jak pračku čistit kyselinou citrónovou. Kupte si předem 100 g kyseliny, kterou není těžké získat.

Pokyny pro mini čištění:

 • Zvolterežimu s nedostatkem prádla a vystavit od 60 do 90 stupňů.
 • Do nádoby na prášek nalijte kyselinu.
 • Nastartujte vozidlo.

Pomocí této jednoduché metody odstraníte váhu a odstraníte nepříjemné aroma uvnitř zařízení.

Spuštění prázdné podložky

Věnujte pozornost!Tuto metodu nelze použít více než jednou ročně.

Pokud chcete odstranit špatný zápach, nalijte kyselinu do bubnu. Není třeba přemýšlet o varování uživatelů, že tato metoda je pro technologii škodlivá, protože zakoupené čisticí nástroje obsahují mnohem agresivnější složky ve složení. Proto jednou za 365 dní můžete očistit, prodloužit život "asistenta".

Související článek:

Která pevná pračka je lepší. Jak se dostat k výběru, musíte se rozhodnout, který model technologie je lepší a lepší. Pokusíme se tuto otázku podrobně vyřešit s touto otázkou.

Jak čistit pračku z jiného měřítka

Není-li kyselina citrónová po ruce, není čas běhat a nakupovat a stroj vymaže déle. Existuje alternativa - to je použití octa. Zvažte, jak čistit pračku octem. Připravte si 1 šálek octa 9% (bílý).

Kam nalít ocet?

Mini instrukce:

 • Zapněte stroj a nastavte libovolný režim na 60stupňů s pomocným oplachováním.
 • Do nádoby se pod práškem nalije ocet.
 • Nastartujte vozidlo.
Věnujte pozornost!Po vyčištění je nutné vypustit vypouštěcí ventil a vyprat, protože se v tomto procesu odlupuje.

Tato možnost je účinná, ačkoli je vhodnější používat kyselinu citrónovou, má menší vliv na prvky pračky.

Jak čistit pračku ze zápachového stroje

Formace na různých prvcích pračky vedou ke zhoršení provozu veškerého zařízení a hromadění nečistot, což způsobuje nepříjemný zápach a plíseň. Tato situace by proto měla být také urychleně napravena.

Úplné členění

Čištění pračky před nečistotami a pachy může být automatické pomocí síranu měďnatého. Tato technika se dlouhodobě používá jako nejlepší lék na plísně. Vyrábí se ve formě prášku, který by měl být zředěn v množství 30 gramů na 1 litr vody.

Pak manuálně zpracovejte prvky uvnitř, nezapomeňte na prostředky ochrany rukou a nechte jeden den vzduch. Po 24 hodinách usněte v jakémkoliv stroji pro mytí a odešlete jej do režimu 60 nebo 90 stupňů. Pak opět přeskočte prázdnou techniku ​​v režimu "bez prádla", ale bez přidání cokoliv.

Zúčtování uzavřených ploch pod plomby

Další možností jepoužívat sodu. Která rostlina v poměru půl sklenice vody a sody, a zpracovat vnitřek technologie.

Věnujte pozornost!Při zpracování není nutné nechat ujít žádné prvky, včetně gumy, těsnění a dalších částí.

Nezapomeňte po vyčištění zařízení spustit v režimu máchání, aby se zcela odstranily všechny zbytky produktu.

Jak vyčistit filtr a buben v pračce

Zvažovali jsme, jak čistit pračky kyselinou citrónovou a další možnosti. Takové metody se týkaly všech prvků, nicméně existují části, které vyžadují zvláštní pozornost - je to nádrž samotná a odtokový filtr.

Filtr pro vypouštění

Nejprve analyzujeme, jak čistit buben pračky před nečistotami. Pokud pro tuto položku není k dispozici žádná funkce čištění, můžete použít následující tipy:

 • V samotném bubnu nalijte 100 ml bělidla a zapněte nepřítomnost věcí s teplotou 60 ° C.
 • Nalijte 2 sáčky kyseliny citrónové přímo do bubnu a vystavte režim s nejvyšší teplotou. Dále je nutné použít oplachovací režim pro úplné opláchnutí.
Poradenství!Po každém použití zařízení nechte dvířka otevřená tak, aby uvnitř nebyla žádná nadměrná vlhkost.

Pro čištění vypouštěcího filtru musí být odšroubován. Tento prvek je umístěn ve spodní části pračky pod víkem. Samotná položkapodobně jako korek s dodatečnou nití nebo spirálou. Vypněte filtr a vypusťte zbývající vodu.

Poté ručně smažte všechny odpadky. A nenechte se překvapit objevením nečekaných věcí uvnitř, například malých věcí nebo kamenů z dámských podprsenek. Po tomto postupu pevně utáhněte filtr na místě.

Stále používáme čistá zařízení

Aby bylo jasnější, nabízíme sledování videa o čištění této položky.

Video: čištění filtru pračky

Některá doporučení

Pokud chcete, aby vám pračka sloužila co nejdéle, postarejte se o ni. Chcete-li to udělat, měli byste čas vyčistit z rozsahu a houby. K čištění používejte různé nástroje, jako je kyselina citrónová nebo soda. Nezapomeňte na potřebu odstranit a vyčistit odtokový filtr.

Nyní stroj pracuje

Pokud používáte ocet, omyjte pračku několikrát, abyste zcela odstranili její zbytky. Při ručním čištění byste měli pečlivě manipulovat s místem pod gumičkou a těsněním.Kyselina citrónová by se měla používat méně než jednou ročně.Je-li pračka již rozbitá, je vhodné zavolat průvodce, který diagnostikuje poruchu.