18 účinných receptů na dezinsekci, nebo jak se zbavit mravenců v domě

Malí, všudypřítomní mravenci jsou skutečným problémem v domácnosti. Nepokazí jen vaši náladu vaší vlastní existencí. Tento hmyz zasahuje do spánku, může kousat a může zničit vaše výrobky. Téma tohoto materiálu HomeMyHome.ru - jak se zbavit mravenců v domě. Budeme zvažovat všechny nejefektivnější prostředky průmyslového nebo domácího a zejména jejich využití.

Domácí mravenci jsou nepříjemným sousedstvím pro obyvatele domu nebo bytu

Druhy domácích mravenců

Celkem je na planetě 14 tisíc druhů mravenců. Tři z nich dávají přednost usazování v domech lidí. Všechny jsou nebezpečné: hmyz přenáší infekce, kazí jídlo a nábytek. Co tyto tři typy odlišuje.

Pohled Obrázek Vlastnosti
Red Pharaoh Ant Preferují vytápěné prostory, často se usazují ve veřejných institucích: mateřských školách, nemocnicích, školách. Usadí se na místech, kde je teplá, vlhká a jíst, co jedí.
Zloděj domácí Jsou to satelity větších druhů, žijí v blízkosti mraveniště a kradou potraviny od svých sousedů. Hnízda zlodějů se nejčastěji vyskytuje ve skříních, dutých stěnách a místech, kde je zkažené dřevo.
Sod ant Nejškodlivější ze tří druhů, protože se raději neusadí přímo v domě, ale vedle něj. Umístěny v suterénu v trhlinách betonových základů a deskových desek.

Někteří mravenci mají křídla - jsou to samci a královny. Křídla se v nich objeví dočasně - po dobu páření

Základní doporučení, jak se trvale zbavit mravenců v domě

Aby drobný hmyz vytvořil svou kolonii v obydlí osoby, musí existovat příznivé faktory:

  • dostupnost zdroje potravin;
  • příznivá teplota pro přežití a reprodukci.

Takové podmínky nejčastěji odpovídají klimatu kuchyně a koupelny, sklepa.

Je vzácné najít domácí mravence v obytných místnostech pouze v případě, že nejedí nebo nesadí rostliny

.

Domácí mravenci žijí v kolonii, ve které jsou všechny role přísně rozděleny. Tam jsou královna, drony, vojáci a dělníci. Hmyz představuje cestu ke zdroji potravin se zvláštním zápachem, takže tok nosičů nebude ztracen podél cesty. Aby mravenci přemohli velký zdroj potravy, vstříknou kyselinu, takže produkty, na které „dávají oči“, nejsou vhodné pro lidskou spotřebu. Kolonie se neustále vyvíjí, takže pokud nebudete bojovat s nezvanými hosty, mohou doslova zaplavit celý dům a učinit váš život nesnesitelným. Čím dříve začnete bojovat, tím snadnější bude, když se zbavíte mravenců v domě.

Začněte odstraněním příznivých podmínek pro ně, nalezením místa hnízda a pokračováním fyzické likvidace kolonie

.

Jak najít a odstranit mraveniště

Dokud nenajdete místo královny mravence, veškeré úsilí bude marné. Nahradit mrtvé jedince se objeví nové a nové hordy. Takže řešení otázky, jak se zbavit mravenců v dřevěném nebo cihlovém domě začíná hledáním hnízda. Chcete-li zjistit zdroj problému, sledujte činnost pracovního hmyzu. Nesou jídlo ve směru hnízda.

Ve většině případů trvá vyhledávání několik minut,pouze pokud kolonie není umístěna na nepřístupném místě

Související článek:

Jak se zbavit švábů v bytě navždy : domácí výrobky a průmyslové insekticidy, proč se švábi mohou usadit v bytě, co dělat, aby se tomu zabránilo , tipy na výrobu pastí vlastníma rukama a recepty na přípravu směsí z hmyzu, přehled o účinnosti různých metod - v naší publikaci.

Jak se vypořádat s mravenci v domě pomocí pasivních prostředků průmyslové výroby

Spuštění společnosti pro hubení škůdců - obecné čištění celého domu. Je důležité odstranit všechny zdroje potravinového hmyzu, otřete všechny možné stanoviště přidáním dezinfekčních prostředků a uzavřete mezeru tmelem nebo tmelem. Pokud jste již v této fázi schopni detekovat hnízdo, stačí ji naplnit vroucí vodou.

Pokud nebylo možné ihned zjistit polohu dělohy, použijte prostředky na hubení škůdců z výroby:

Mechanické lapače a zábrany

Mechanickým lapačem nebo bariérou může být vynikající preventivní nástroj. Vyhledávání mravenců ulovených návnadou nevede kolonii.

Recept 1 - lepicí pásky

Lepicí páska se silnou lepivou základnou a atraktivní návnada pro hmyz může zničit významnou část kolonie. Umístěte ho na kolejnicemigrujících pracovníků.

Recept 2 - elektrická past

Zabíjí hmyz se slabým vypouštěním elektřiny. Tato metoda je účinná nejen proti malým mravencům, ale také proti švábům a různým broukům. Mějte na paměti, že taková zařízení zabíjejí pouze fungující hmyz, děloha v mraveniště je nahradí novými potomky, takže výsledek bude téměř ne.

Recept 3 - pasti s jedem

V takových pastích je umístěna návnada otrávená insekticidem. Pracovníci mravenci nezemřou ihned, odnesou jed v mraveniště.

Související článek:

Jak se zbavit černých mouch v kuchyni za pomoci výrobků pro domácnost a chemikálií pro domácnost; zda jsou mláďata nebezpečná a odkud pocházejí z kuchyně; prostředky prevence vzniku hmyzu v obilovinách, zelenině a odpadních vodách - přečtěte si publikaci.

Jak řídit mravence z domu pomocí ultrazvuku

Kontrola škůdců ultrazvukem je relativně nová metoda, která si získává svou popularitu. Pokud jste zmateni otázkou, jak se dostat mravenci z domu, věnujte pozornost tomuto know-how. Taková zařízení jsou stále poměrně drahá a ne vždy dávají očekávaný výsledek.

Recept 4 - Ultrazvukový repelátor

Životnost zařízení je tři měsíce. Repelenty se liší v poloměručinnosti a napájení: může pracovat na síť nebo baterie. Obvykle taková zařízení působí nejen proti mravencům, ale také proti švábům, štěňatům a mouchám.

Aktivní odpor: jak může jeden jed mravenců v domě

Pasivní metody kontroly hmyzu mají obvykle minimální účinek, takže v každém případě budete muset použít metody aktivního ničení. Pokud si nejste jisti svými schopnostmi, vyhledejte pomoc odborníků.

Recept 5 - profesionální ochrana před škůdci

Pokud se vám i přes všechny pokusy nepodařilo najít hnízdo kolonie a všechny osvědčené metody nepomohly, obraťte se na řemeslníky. To platí zejména v případě, že kolonie mravence je terorizována několika byty najednou. Tato objednávka vás bude stát méně na lůžko a současné zpracování všech přilehlých místností tento problém zcela odstraní. Před příchodem specialisty odstraňte všechny výrobky, osobní předměty a pokojové rostliny. Přemýšlejte o tom, kde můžete zůstat na den, zatímco jedy jsou ve vašem bytě. Po několika týdnech proveďte mokré čištění v celém domě. Cena služeb v oblasti disinsektorů od července 2018 je od 2000 rublů.

Jak se zbavit mravenců v soukromém domě s chemikáliemi

Výrobci insekticidních přípravků nabízejí širokou škálu výrobků v různých formách. Můžete použít spreje, prášky, tužky, gely.

Důležité!Některé drogy nemohoupoužití, pokud jsou v domě zvířata nebo malé děti.

Každý typ těchto léků má své nevýhody:

  • aerosoly působí pouze lokálně. Pokud není hnízdo nalezeno, jsou neúčinné;
  • gely by neměly být používány, pokud máte psa, kočku nebo malé dítě;
  • Křídy a prášky jsou také velmi toxické a měly by být používány velmi opatrně.
​​

Jak zničit mravence v domě s aerosoly a prášky

Toxické chemikálie v aerosolovém balení - rychle působící nástroj. Hmyz zachycený pod proudem aerosolu umírá téměř okamžitě. Ve většině případů takové sloučeniny nejsou nebezpečné pro člověka, ale při jejich použití je třeba dbát na ochranu dýchacích cest.

Recept 6 - Spreje a aerosoly

V prodeji najdete spoustu insekticidních aerosolů, které jsou nejoblíbenější.

Jméno Obrázek Vlastnosti
Raptor Léčivo je založeno na insekticidu Deltamethrin. Sprej má vůni máty, která dovedně maskuje obvyklou vůni specifickou pro insekticidy.
Boj Droga korejského původu s jistotou bojuje proti všem plazivým hmyzům. Má příchuť citronu nebo máty.
Čistý dům Spray pracuje k ničení vos, mravenců, švábů a štěnice domácí.Jeden barel postačuje pro zpracování 30 m².

Recept 7 - prášky a tyčinky

Mnohé ženy v domácnosti dávají přednost sprejům a práškům. Neexistuje od nich žádný pach, takže můžete tyto nástroje používat kdykoliv a v jakékoli místnosti. Pokud nevíte, jak se zbavit mravenců v kuchyni, použijte křídy a prášky. Musíme však přiznat, že tato metoda je méně účinná než aerosoly. Mezi nejoblíbenější přípravky pro domácí použití je třeba uvést několik.

Jméno Obrázek Vlastnosti
Pyrethrum Prášek z běžného léčivého heřmánku je přírodní a velmi účinný odpuzovač hmyzu.
Delicia Tento prášek musí být rozpuštěn ve vodě a nanesen na místa pohybu mravenců a do trhlin, kde se mohou skrývat.
Muracid Prášek se aplikuje ve formě zředěné vodou. Stříkali místo, kde se objevil pohyb škůdců. Účinná látka - insekticid Diazinon.
Masha Nejoblíbenější a nejúčinnější nástroj podle názoru HomeMyHome.ru. Účinný proti štěňátkům, švábům a mravencům. Výrobní společnost neustále zlepšuje složení křídy.

Účinné mravenčí produkty ve formě gelů a mikrokapslí

\ t

Pokračujeme ve studiu toho, jakpřinášejí černé a červené mravence z domu. Další v řadě jsou gelové formulace.

Recept 8 - Bodový aplikační gel

Gely se nanášejí v malých kapkách podél soklů a podél okrajů polic a skříní, kde se nacházejí mravenci. Účinek si okamžitě nevšimnete - za 10-15 dní, ale je velká šance zničit srdce kolonie - dělohy. Pracovníci nesou gel v mraveniště, přitahovaném jeho vůní.

Nástroj Obrázek Vlastnosti
Globol Německá droga má obrovskou účinnost: jedna kapka zabíjí až 500 hmyzu. Originální nástroj má holografickou nálepku.
Čistý dům Vysoce toxický prostředek, který musí být používán velmi opatrně. Kolonie zemře během několika dnů po aplikaci kompozice.
Velký bojovník Pracuje proti domácímu a zahradnímu hmyzu. Začíná jednat v první den. Tečkované.
Triple Strike Produkt na bázi cypermetrinu funguje první den. Nová aplikace je nutná po 21 dnech.
Řezy Levný gel určený k léčbě bytů. Jedna trubka postačí pro 40 m².
Brownie Platí po velmi dlouhou dobu - 3 měsíce. Nemá silný zápach a je účinný proti všem druhům domácích mravenců.
Raptor Vysoce účinný lék, dokonale kombinovaný s rovnoměrným aerosolem. Pracuje během týdne.

Recept 9 - koncentrát

Mikrokapsle mají prodloužený účinek. Jen jedna kapsle léku je dostatečná k ochraně životního prostoru o velikosti 100 m². Jedním z nejznámějších léků tohoto druhu je „Get“.

Jak se zbavit mravenců lidovými prostředky doma

Můžete použít lidové prostředky k boji proti mravencům v domě. Většina z nich je ve vašem domě.

Recept 10 - soda

Soda je nejjednodušší odpověď na otázku, jak se zbavit černých mravenců ve vašem domě. Soda se míchá s práškovým cukrem, mírně navlhčeným a tvarovaným do kuliček.

Recept 11 - Pekařské droždí

Schopnost kvasinek během fermentace expandovat je tajemstvím jejich úspěchu v boji proti mravencům. Oni prasknou jestliže návnada je vyrobena z kvasnic a medu nebo džemu.

Recept 12 - krupice a proso

Tyto potravy z kozího mazlíčka s radostí odnášejí ve svých mravencích. V průběhu času, obilí bobtná a stává se pokryta plísní, která ničí průchody v hnízdě a vede ke smrti mladých. Podle jiné verze hmyz vnímá tato zrna jako vlastní vejce a „šetří“ je, přenesou kolonii na jiné místo.

Recept 13 - Káva

Hmyz nemá rád aroma z kávy, a proto opouští místa ošetřená kávovým základem.

Recept 14 - detergent na mytí nádobí

Další jednoduchou možností, jak dostat mravence z domu lidovými prostředky, je použít mýdlový roztok. Oni jsou postříkáni hnízdem, a hmyz umře. Mimochodem, je to skvělý nápad, jak dostat mravence z lázně.

Recept 15 - kyselina octová a citronová šťáva

Ocet a kyselina citrónová korodují chitinózní potah a jejich ostrým aroma odradí hmyz. Roztok octa nebo citronové šťávy je ošetřen podlahami a nábytkem, nalije se přímo do mraveniště.

Recept 16 - česnek

Pokud cesnak rozetřete s místy pohybu pracovních jedinců, kolonie opustí své stanoviště. Stroužky česneku jsou uloženy v zásuvkách a na policích.

Jak se zbavit mravenců v domě čpavkem a kyselinou boritou

Recept 17 - kapalný amoniak

Ve vašem domě se objevili mravenci, jak se jich zbavit čpavkem? Je nutné rozpustit amoniak ve vodě v poměru přibližně 1:40 a ošetřit všechny povrchy v místnosti. K provedení takového zpracování je nutné použít respirátor a rukavice.

Recept 18 - farmaceutická kyselina boritá

Lidový lék na zničení kolonie hmyzu v bytě - směs bórukyseliny s vařenými brambory a žloutkem. Proti tomuto hmyzu testovanému složení bojovali i naše babičky. Směs se formuje do kuliček a umisťuje se na místa hromadění mravenců a švábů. Ujistěte se, že vaše mazlíčky nemají zájem o tyto kuličky.

Preventivní opatření

Je snazší zabránit výskytu nezvaných hostů, než je pokusit se je stáhnout. Pokuste se tedy dodržovat jednoduchá pravidla:

  • pravidelně provádějí mokré čištění, včetně použití účinných látek, které mohou odradit hmyz;
  • pečlivě zabalit produkty a neuchovávat je na přístupných místech pro mravence;
  • zajistěte, aby ve stěnách a podlaze nebyly žádné praskliny;
  • odstranit krmivo pro psy a kočky poté, co zvířata jedla;
  • ošetřují všechna místa možného pronikání mravenců malými nebo gelovými.

Jak se rychle zbavit mravenců v bytě a domě

Takže jsme přezkoumali 18 receptů na dezinsekci a doufáme, že mezi nimi jste pro váš případ našli nejvhodnější. Pamatujte, že pro efektivní chov hmyzu v bytě ve výškové budově je důležité spolupracovat se sousedy, jinak se kolonie bude pohybovat z bytu do bytu.

A pokud máte soukromý dům, pracujte v zahradě, protože mravenci nemohou napadnout jen váš dům, ale také významně poškodit sklizeň

Chcete-li k našim informacím něco přidat, napištekomentáře! Vaše zkušenosti ocení naši čtenáři.

Video: 3 způsoby, jak se zbavit mravenců v domě