Jak odstranit škrábance z nábytku: přehled účinných metod

Není nutné kontaktovat chamtivé řemeslníky pro drobné opravy předmětů poškozených neopatrnou manipulací. Vysoce kvalitní restaurátorské práce mohou být prováděny samostatně. Často omylem nebo nedbalostí si nevšimneme, jak se tu a tam objevují škrábance. Jak je odstranit z nábytku, mnoho z nich ani podezření. Mezitím existují způsoby, jak bude tato publikace HomeMyHome.ru ráda mluvit.

Nespěchejte vyhodit cenný stůl Puškina, pokud první pokus selhal. Je pravděpodobné, že bude vyhovovat další z následujících metod

Použití speciálních nástrojů pro odstranění škrábanců na nábytku

Takovézávady se objeví během normálního provozu. Vzhled výrobků z přírodního dřeva je sám o sobě určitou hodnotou. Z tohoto důvodu není ukryt pod dodatečnými ochrannými nátěry. Pravidelnou vrstvu laku lze pokazit relativně malým úsilím, ranou, ostrým předmětem. Vezměme v první řadě na to, jak zakrýt škrábance na nábytku pomocí speciálních výrobních výrobků.

Nábytková tužka a zdvih

Zkušení zkušení odborníci vám doporučují použít vhodný tón na nábytek. Podle zkušených řemeslníků mají tyto nástroje v současné době několik výhod:

 • Přípravky jsou neškodné pro dřevěné povrchy, nenarušují lak a jsou téměř nepostřehnutelné.
 • Nízká spotřeba umožňuje provádět obnovu s minimálními náklady.
 • Při normální pokojové teplotě bar rychle schne.
 • Vytvořený nátěr je odolný proti vlhkosti, slunečnímu záření. To není špinavé, neznečišťuje atmosféru v místnosti se zahraniční vůně.
 • Aby se prodloužila jeho životnost, může být potažena lakem.

V obchodě je snadné najít pruh požadované barvy. Pro korekci odstínu je několik léků smícháno ve správném poměru

.
Informace!Univerzální výrobky této kategorie jsou vhodné pro restaurování výrobků z masivu, dřevovláknitých desek, dřevotřískových desek, laminátů, překližek, korku, některých polymerních materiálů.

Typický algoritmus práce:

 • odstraňte nečistoty z poškozené části;
 • značka v tónu nábytku je předem zbarvena poškrábáním;
 • protřepejte zdvihem, odšroubujte víčko;
 • platí postupně 2-3 vrstvy;
 • se nechá 10 až 15 minut sušit;
 • odstranit přebytečný materiál vlhkým hadříkem;
 • aplikovat vrchní nátěr na ochranu a vytvoření lesklého, hladkého povrchu.

Jak odstranit škrábance na dřevěném nábytku - sled správných úkonů

Pokud je výrobek příliš silný, zřeďte ho zahřátou vodou. Mimochodem, mrtvice se při zmrznutí nepokazí. Samozřejmě, před aplikací musí čekat, až se roztaví. Experimentování s pohodlným mícháním různých barev na skle. Dále je vzorek aplikován na poškozený povrch pro vizuální kontrolu.

Nábytková tužka (značkovač) se používá pro předběžnou úpravu třísek a trhlin, korekci estetických vad bez vyrovnání povrchu

Související článek:

Jak umýt zrcadlo bez skvrn různými způsoby: vodou, různými lidovými prostředky, domácími chemikáliemi, antistatickou látkou, jak odstranit vápennou usazeninu a stopy samolepek a značky - přečtěte si publikaci.

Jak odstranit škrábance z nábytkového vosku na dřevo

Pro zdobení hlubokého poškození použijte vhodný spotřební materiál. Stejně jako v předchozí verzi začnětevyberte požadovaný odstín. Po odstranění nečistot se vosk nanese nožem nebo se vtírá do malých škrábanců. Přebytek je odstraněn plastovou bankovní kartou nebo jiným improvizovaným zařízením. Po vysušení je povrch leštěn měkkým hadříkem. Vhodný materiál se zdřímnutím.

Nábytkový vosk v sortimentu

Než z jiných prostředků je možné malovat na škrábance na nábytku

.

Malé vady jsou odstraněny pomocí skvrn. Pronikne hluboko do struktury dřevěných výrobků, nezmění původní texturu. Tyto vlastnosti jsou ve srovnání s běžnými emaily a barvami, které tvoří monochromatickou spojitou vrstvu, lepší. Pro kontrolu vzorku se provádí na spodní straně stolku, další skrytá část výrobku.

Skvrna se používá samostatně a v kombinaci s jinými prostředky

K výběru vhodné restaurátorské technologie provedou zkušení odborníci předběžnou kontrolu. Vezmou Bílého ducha, navlhčí jemný tampon tamponu, několikrát ho potřínají kolem poškozené oblasti. Závěry jsou vzaty v úvahu s ohledem na charakteristické reakce:

 1. Barva se nezměnila, což znamená, že je poškozen pouze povrchový lak.
 2. Mírné ztmavnutí znamená relativně malou závadu. Je docela možné použít schéma obnovy vosku.
 3. S významnou změnou tónu jsou vlákna poškozena. Vyžaduje opravu s důsledným použitím několika speciálních nástrojů.

Je nutné podrobně zkoumat, jak opravit hluboké škrábance na nábytku. V tomto případě budete potřebovat akryl nebo jiné specializované tmely na dřevo. Aplikuje se plastovou /gumovou stěrkou.

Tento nástroj je vhodný k nápravě složitých vad

Po zaschnutí kompozice se povrch vyrovnává nulovým brusným papírem. Poté naneste plst a vytvořte dokonale hladký povrch. Přesná shoda barev je zajištěna smícháním barviva se směsí nebo úpravou barvivem.

Pro broušení složitých ploch se používají speciální nástroje

Související článek:

Jak čistit mikrovlnnou troubu doma je snadné a jednoduché: můžete najít originální a účinné způsoby použití nástrojů, které má každá domácnost na dosah ruky. naší publikace.

Jak odstranit škrábance z leštěného nábytku improvizovanými prostředky

Pokud nemáte čas navštívit obchody, můžete použít technologie uvedené v této části. Kromě jednoduchosti se vyznačují minimálními finančními náklady.

Jak odstranit škrábance z lakovaného nábytku s čajovými listy nebo jódem

Pěstování černého čaje. Tampon se aplikuje postupně, dokud se nedosáhne požadovaného tónu. Podobného výsledku lze dosáhnout s jodem. Naneste látku, která nezanechává žádné klky.na ošetřeném povrchu. Používá se také:

 • cigaretový popel;
 • směs olivového oleje a octa v podílu 75% a 25%;
 • barevný lak /leštidlo na boty;
 • motor a převodový olej.

Thrifty hosteska rychle najde v kuchyni vhodný lék na restaurátorské práce

Fotografie ukazuje, jak odstranit škrábance z nábytku z tmavého dřeva surovými vlašskými ořechy. Ve smažené formě tento výrobek obsahuje minimální množství barviva, takže příznivý účinek bude horší.

Jak zakrýt velké škrábance na nábytku

Můžete si koupit hotový tmel nebo připravit plnohodnotný protějšek doma jednoduchým receptem:

 • bezbarvý vosk (20 g) se roztaví při nízkém teple ve vhodné kovové nádobě;
 • terpentýn (15 g) se jemně vlije za míchání;
 • se přidá alkohol (10 g) během 2 až 3 minut;
 • se odstraní z tepla, ochladí se na teplotu místnosti.

Tento nástroj je vhodný pro různé restaurátorské práce. Změnou proporcí vosku můžete získat silnější kompozici pro zapuštění hlubokých škrábanců a trhlin. Nanáší se měkkou špachtlí, která nemůže poškodit sousední plochy. Na relativně rovném povrchu používají vlnu navlhčenou benzínem. Jak odstranit hluboké škrábance na dřevěném nábytkunejjednodušší prostředky po ruce? Zkuste použít majonézu. Nanáší se na poškozené místo silnou vrstvou. Strom absorbuje tukové složení, bobtná. Dokonce i velké praskliny postupně mizí. Barva v procesu dokončování může být korigována výše uvedenými technikami.

Článek na toto téma: ​​

Jak čistit troubu z tuku a šupiny v domácnosti. Pravidla čištění, bezpečnostní opatření, domácí chemikálie, lidové prostředky: sůl, mýdlo, citronová šťáva, peroxid, amoniak, ocet, prášek do pečiva.

Jak odstranit škrábance ze skleněného stolu pomocí různých technologií

Sklo je ve srovnání se dřevem mnohem silnější a odolnější vůči vnějším vlivům. Na těchto površích se však vytvoří škrábance. K jejich odstranění použijte:

 • specializované sestavy pro obnovu oken automobilů;
 • čirý lak na nehty;
 • zubní pasta.

Poslední možnost bude vyžadovat značné úsilí. Používá se k leštění povrchu a následnému mytí.

Je mnohem účinnější použít pastu GOI

Tento nástroj byl vytvořen na počátku 30. let minulého století. Navzdory pevné "věku", jeho spotřebitelské parametry jsou vysoce ceněny profesionály a běžné uživatele. Leštění se provádí ručně, bez nadměrného úsilí.

Informace! Domácí těstoviny mohou být vyrobeny z jedlé sody s vodou.

Související článek:

Jak čistit pračku kyselinou citrónovou. Podívejme se, jak čistit pračku kyselinou citrónovou a jinými improvizovanými prostředky pro zvýšení životnosti zařízení.

Obnovení vzhledu výrobků z jiných materiálů

\ t

Kožené výrobky obnovují včelí vosk nebo specializovaný vosk. Pokud je barva vhodná, jsou škrábance maskovány lakem na nehty.

Stejného výsledku lze dosáhnout po zpracování koženého čalounění rostlinným olejem

Plastové povrchy změkčují silným fénem. Postup se provádí opatrně, aby nedošlo k deformaci výrobku.

Elektrické nástroje se používají pro broušení trvanlivého kovu

Takové výrobky se zpracovávají konzistentním snížením zrna brusného materiálu. V určitých fázích můžete použít příspěvek "GOI". Díky kvalitnímu provedení technologických operací bude dosaženo ideálně hladkého zrcadlového povrchu.

Další informace

V každém případě je nutná důkladná předběžná studie, která by objasnila charakteristiky poškození. Tyto informace vám pomohou rychle a levně zjistit, jak odstranit škrábance z nábytku. Ptejte se v komentářích k publikaci. Nechte zde vlastní tipy akomentuje výsledky praktické aplikace různých technik.

Video: funkce technologie povrchové obnovy využívající vysoce specializované nástroje