Rychle, efektivně a navždy: jak se zbavit švábů v bytě

Je těžké najít osobu, která by byla spokojená s výskytem hmyzu v bytě. Výjimkou jsou sběratelé, kteří sbírají exotické druhy, ale nedovolují svým domácím mazlíčkům volně se pohybovat po celém domě. Nepozvaní nájemníci, švábi, se mohou ve vašem domě usadit nečekaně. Dnes v revizi vydání HomeMyHome.ru budeme mluvit o tom, jak se zbavit švábů v bytě navždy. Vezmeme v úvahu nejúčinnější způsob řešení těchto nepříjemných hmyzů, naučíme se, jak zabránit vzniku Prusacků ve vaší kuchyni.

Hmyz vykazuje zvýšenou aktivitu v noci, takže během této doby je snadno najdete

Odkud pocházejí nezvaní hosté a co je přitahuje

Pokud ve vašem domě nikdy nebyl hmyz a jakmile jste je v noci v kuchyni ulovili, je důvod myslet. Jak se hroty dostaly do vašeho domova? K zabití švábů můžete použít celou řadu opatření, ale pokud neblokujete kanál jejich přijetí, bude vše zbytečné. Nové hordy vystoupí na místo padlých soudruhů a tuto bitvu můžete ostudně ztratit. Nejběžnější zdroje invaze jsou:

 • spolubydlící, zanedbávající hygienické normy;
 • sáčky a sáčky z obchodů;
 • věci z dlouhých cest;
 • poštovné: balíky a dopisy.

Dobrý den, soused!

Je-li na zemi nad nebo pod „nefunkčním“ bytem, ​​s největší pravděpodobností narazíte na tento problém. Prusakové se tam nejprve usadí a pak nevyhnutelně půjdou prozkoumat nová území a ve vašem bytě určitě najdou mezeru. Mají sebemenší mezeru, nemluvěo "dálnicích": větrání a doly. V bytech, kde bezohlední majitelé chovali hmyz, zpravidla není tolik jídla, takže kolonie baleen jistě pošle skauty po celém kraji při hledání lepšího podílu.

Pokud máte ve zvyku ponechat jídlo v kuchyni volně dostupné, černé velryby ho budou milovat

Hordy červeného hmyzu mohou napadnout váš domov, pokud sousedé zahájili hubení škůdců. Naléhavá evakuace může zaplavit vaši kuchyni v doslova minutách, a to je opravdu katastrofa, která je téměř nemožné zvládnout.

Tip!Boj proti švábům není jen vaší rodinnou záležitostí. Pokud je takový problém, musíte spojit své úsilí se sousedy. Pouze společná práce na ochraně proti škůdcům může zaručit zničení kolonií hmyzu.

Neočekávaný nákup

Škodlivé se mohou dostat jak na pytlích, tak na baleních ze supermarketu. Tam, kde je hodně jídla, se hmyz cítí velmi dobře. Nemusíte si všimnout, jak samička knírek vlévá do sáčku s potravinami, a už ve vaší kuchyni bude snášet vejce a doslova po několika dnech budete mít novou kolonii.

Prusak může být dovezen nejen z obchodu s potravinami, ale také z jakékoli prodejny

Jižní hosté

Dovolená, služební cesta nebo fascinující cesta - to vše může také způsobit, že se v bytě objeví barbel. Zvláště pokud jste zůstali v hotelech s ne moc dobrýmipodmínek. Švábi se k vám mohou přesunout v kufru nebo sáčku s věcmi. Tak to dopadá: ušetřit na dobrý hotel, ztratit nervy, čas a peníze na dezinsekci.

Ne každý jižní host bude vítán

Tip!Pokud zapůjčíte kufr kamarádovi na služební cestu, zkontrolujte jej před návratem do šatny na obvyklé místo.

balíček pro vás

Je těžké si představit, že švábi velmi často cestují s poštou. Bezvízový přechod přes hranice s nákupy prostřednictvím internetových obchodů. Překvapivě to bylo díky tomuto dopravnímu kanálu, že se Prusové usadili bezpečně na všech kontinentech.

Nepřekvapujte tedy, když se po obdržení požadovaného balíku z Číny objeví ve vašem bytě exotická zvířata

Co Wharves Love

Skaut nebo žena náhodně se pohybující v kufru - tyto parazity nezůstanou v žádném bytě. Potřebují zvláštní podmínky, pokud nejsou - hmyz bude hledat další území pro reprodukci. Co je může zaujmout ve vaší domácnosti:

 • potraviny jsou volně dostupné- mohou to být nejen potraviny, ale také jedlé odpadky. Kromě toho je hrst mouky dostačující pro to, aby kolonie mohla poskytovat potravu po dlouhou dobu, protože šváb může jíst každých pár dní;
Je to důležité!Nikdy nenechávejte koš plný, jídlo v kuchyni nebo špinavé nádobí ve dřezu. Všechnopřiláká hmyz.

Švábi se obzvláště rádi "řídí" v kuchyni, kde je něco k zisku

 • voda- jako každý živý tvor, švábi nemohou žít bez vody. A opět je pro ně dost málo kapek, dokonce i těch, kteří se zdržují na stěnách umyvadla, a únikový kohoutek se pro ně stane plným proudem Niagary;
 • teplo- Prusové nemají rádi chlad, takže mají rádi vytápěné byty. A pokud jsou místa pro úkryt - zaostávají za tapetou, prasklinami v soklech nebo jiných podobných úkrytech, jistě se tam usadí.
Informace!Exotické tvory z východu preferují kanalizační potrubí.

Ze všeho výše uvedeného vyplývá následující závěr: za prvé hledejte zdroj invaze. Pokud hroty proniknou z dalšího bytu, hledejte a uzavírejte mezery, umístěte sítě na větrací šachty. Zkontrolujte tašky a kufry, zatřepejte všechny balíky, než je vložíte do skříněk.

Nejúčinnější prostředek švábů v továrně vyráběném bytě

Jak se rychle zbavit švábů? Nejprve se podívejme, zda tito škůdci mají slabá místa. Ve skutečnosti jsou, na rozdíl od všech pověstí o jejich fenomenální vitalitě:

 • Švábi jsou křehký hmyz, který lze snadno rozdrtit;
 • se obávají nízkých teplot a horkého vzduchu;
 • hmyz nemá rád drsné pachové látky;
 • Prusáky nesnáší žízeň;
 • parazity mohou být otráveny.
Skutečnost!Šváb může žít nějakou dobu bez hlavy.

Pokud šváb padl na záda, nebude schopen převrátit se a zemřít hladem

Prostředky proti hmyzu, insekticidy lze zakoupit v jakémkoli obchodě s hardwarem. Podívejme se, jakou formu mají a jak je používat.

Jak trvale zničit šváby v bytě pomocí sprejů a aerosolů

Aerosol - zbraň pro nouzové ošetření švábů. Pohodlně, aerosol je vždy po ruce, nemusíte vařit a aplikovat nic, stačí se dostat sprej.

Insekticid v tomto případě působí téměř okamžitě, ale nezabíjí vajíčka hmyzu

.

Výhody a nevýhody insekticidních sprejů:

Pros Nevýhody
Okamžitý výsledek. Krátkodobá akce.
Po použití není třeba čistit. Potřeba odstranit osoby a zvířata během zpracování.
Cenově dostupná cena. Potřeba dlouhodobého větrání po aplikaci.

Tento způsob nakládání se šváby je vhodný, pokud je kolonie evakuována do vašeho bytu během dezinselace sousedů. Seznamte se s proudem jedu z kanystru a neproniknou do vašeho domova.

Švábové prášky a gely

VíceJednou z metod, jak se zbavit červených švábů, je použití jedu ve formě gelu nebo prášku. To je nalil přímo v místech, kde byl viděn barbel.

Tyto látky můžete umístit na kousky lepenky a uspořádat je na odlehlých místech, kde milují švábi

Výhody a nevýhody prášků a gelů z švábů:

Profesionálové Nevýhody
Je možné současně zpracovat velkou plochu. Je nutné provést přípravné práce.
Vysoký výkon. Po použití je nutné provést mokré čištění.
Okamžitý výsledek.

Pokud se rozhodnete, jak se zbavit švábů v kuchyni, nejlepší volba je prášek nebo gel. Aplikujte ji kolem instalace přihrádky za dřezem a podél soklů. Možná to bude stačit k porážce nezvaných hostů.

Důležité!Po aplikaci insekticidu ve formě prášku je po chvíli nutné provést mokré čištění.

Prášek se může vyrábět v lisovaném stavu ve formě kusu. Obrysy místnosti kolem obvodu - a švábi nebudou moci překročit tuto linii

Koncentrovaná řešení proti hmyzu

Insekticid v kapalné formě se přidává do vody při mytí podlah nebo stříkáním do stanovišť švábů. Nevýhody a výhody kapalných roztoků:

Pros Nevýhody
Můžetesoučasně zpracovávat velkou plochu. Je nutné provést přípravné práce.
Vysoký výkon. Po aplikaci je nutné provést mokré čištění.
Okamžitý výsledek.

Jak se zbavit švábů v hostelu pomocí kapalných insekticidů? Je to velmi jednoduché - musíte vyčistit podlahy v pokojích a chodbě s ním.

Pamatujte: je nutné s takovými léky pracovat velmi opatrně a všemi prostředky používat ochranné prostředky: rukavice a respirátor

Jak se zbavit domácích švábů lidových prostředků

Můžete ušetřit na továrních insekticidech tím, že se uchýlíte k oblíbeným receptům. Dlouhou dobu se člověk potýká s šváby, takže existuje spousta zkušeností s přípravou jedů z odpadních materiálů. Tak, jak se zbavit černých a červených švábů v bytě s pomocí lidových prostředků?

Kyselina boritá a čpavek z švábů

\ t

Dobrý lék na šváby v bytě je kyselina boritá. Je volně prodáván ve stáncích lékáren. Škůdcům se nelíbí tento žíravý prášek, protože spaluje přes jejich integumenty a způsobuje nesnesitelné svědění. Pokud šváb jednou narazí na tento prášek, neobjeví se znovu na tomto místě.

Kyselina boritá může být jednoduše rozptýlena v místě výskytu parazitů a kyselým roztokem pro čištění celé podlahy

Můžete použít jedovatou návnadu pomocí kyseliny borité. Pro tento prášekhnětený s vařeným žloutkem. Z výsledné hmoty dělají koule a položí je kolem bytu.

Důležité!Návnada kyseliny borité může přitáhnout pozornost domácích zvířat. Takže je lepší ho nepoužívat, pokud máte psa nebo kočku.

Alkohol amoniak také odváží hmyz svým ostrým aroma. Jeho akce je krátká, ale pokud pravidelně provádíte důkladné mokré čištění čpavkem, Prusové budou obcházet váš byt.

Borax a arsen v lidových prostředcích pro domácí hmyz

Tetraborát, nebo jednoduše borax, je dalším prostředkem, jak se účinně zbavit švábů. Jak ho používat:

 • se smísí borax, cukr a škrob v poměru 3: 1: 1;
 • rozptýlí prášek návnady v místech, kde se objeví hmyz.

Arsen je vysoce toxická látka. Pomůže také v boji proti hordám červené, ale musí se používat velmi opatrně. Vyhněte se kontaktu jedu s kůží a sliznicemi, nepracujte s ním, pokud jsou v domě děti nebo domácí zvířata.

Arsen je smíchán s práškovým cukrem a rozptýlen v místech, kde dochází k škůdcům

Po týdnu je nutné důkladně omýt všechny ošetřené povrchy.

Frost jako prostředek boje s Prusky

Už víte, že parazité nemají rádi chlad. Jak se můžete těchto poznatků zbavit švábů? Je to jednoduché: otevřete všechna okna na mrazivý den.a nechte byt vychladnout hodinu nebo dvě vypnutím topného systému. Pokud máte podezření, že vajíčka hmyzu jsou ve věcech nebo kusech nábytku - přiveďte je do chladu. Vejce také umírají na zimu. Ale v bytě ve velkém domě hrozí nebezpečí, že zatímco je váš domov zamrzlý, bude mít barbel čas na evakuaci sousedů, kteří mají teplo.

Aspoň tak dlouho, jak budete schopni problém vyřešit

Několik dalších tipů, jak se zbavit švábů doma

Kníry se bojí tepla. Takže pokud máte parní generátor, nebo jen parník, použijte jej k čištění míst, kde jsou stopy hmyzu. Para zabíjí vejce na nejpřístupnějších místech. Další způsob, jak zničit Prusak osady jsou rostliny s ostrým aroma. To může být divoký rozmarýn, pelyněk, pelargónie, levandule nebo zimolez.

Svazky rostlin jsou rozmístěny v kuchyňských linkách, lze použít čerstvé nebo sušené bylinky. Škůdci obejdou tuto prostorovou stranu

Používání mechanických pastí

Pokud není mnoho škůdců, snažte se je chytit pomocí nejjednodušších mechanických pastí. Chcete-li takovou past je velmi jednoduchá: budete potřebovat oboustrannou pásku a návnadu. Lepicí páska je nalepena na kus lepenky, takže lepivá vrstva zůstává otevřená. Ve středu lepenky je třeba dát návnadu: kus klobásy nebo slaniny. Švábi budou mít tendenci cítit jídlo a držet se skotské. Jediná věc - podívejte se, kam umístíte past, nedostat se do ní sami.

Informace! Švábi jsou velmi zvědaví, takže jistě projeví zájem o nový předmět, zejména pokud voní jedlý.

Lepící pasty jsou také v tovární výrobě

Elektrické pasti a pasti s jedy

Technický pokrok dosáhl problémů kontroly hmyzu. Na prodej se objevily elektrické pasti v síti. Jsou dobré, protože nepoužívají toxické látky. Mohou být použity bez obav o bezpečnost dětí nebo zvířat. Past musí být umístěna jedlá návnada. Švábi, přitahovaní vůní návnady, stoupají do pasti a zemřou elektrickým proudem. Zajímavé je, že těla mrtvých jedinců emitují feromony, které také přitahují své příbuzné.

Existuje mnoho recenzí o těchto zařízeních a všechny obsahují pozitivní doporučení

Důležité!Elektrické pasti podléhají při práci s elektrickými spotřebiči bezpečnostním pravidlům. Instalujte je na suchém místě mimo dosah malých dětí. Nezapomeňte přístroj pravidelně čistit a vyměňovat návnadu.

Jak udělat jednoduchou past s vlastními rukama

Pro výrobu nejjednodušší mechanické jímky se vyžaduje skleněná nádoba nebo láhev. Mimo skleněnou nádobu obalenou papírovou páskou, látkou nebo papírem. To umožní hmyzu snadno dosáhnout krku.

Z vnitřní strany hrdla nádoby nebo láhve ji rozprostřete rostlinným olejem.Poté, co šváb vstoupí do banky, nebude moci vystoupit na kluzkém vnitřním povrchu. Na dně pasti umístěte návnadu: klobásu, sladkosti, plátek brambor nebo kefír.

Aktualizujte návnadu jednou denně a odhoďte chytené prusacky

Jak se zbavit švábů v bytě trvale: profesionální ochrana proti škůdcům

Veřejné instituce a maloobchody využívají služeb profesionálních inspektorů. To je drahé potěšení, takže majitelé bytů se musí ocitnout v naprosto beznadějné situaci, aby si takové služby mohli objednat. Produkty, které používají odborníci, jsou extrémně toxické, nenajdete je v prodeji.

Je zde významná výhoda: po práci dezinsektorů nebudete mít nejen šváby, ale také komáry, mouchy, štěnice domácí, klíšťata, blechy, pavouky a další členovce

Společnosti poskytující podobné služby obvykle používají dánský lék Sinuzan nebo německý K-Otrin. Tyto chemikálie se prodávají ve velkých nádobách a mají široké spektrum činností.

Preventivní opatření proti hmyzu v bytě

\ t

Pokud existují hmyz, který způsobuje jen odpor, jsou to švábi. Jak se jich zbavit, studovali jsme, zbývá jen zvážit preventivní opatření. Jsou velmi jednoduché:

 • provádějte pravidelné čištění, zpravidla vysajte a otřete všechny povrchy vlhkým hadříkem každý týden,lépe s malým množstvím amoniaku;
 • zabalte všechny výrobky do vzduchotěsné nádoby, nenechávejte zbytky jídla na stole nebo v dřezu;

Vyjměte odpadkový koš častěji, v kuchyni vložte nádobu s uzavřeným víkem

 • neumožňují netěsnosti v instalatérství, suší stěny a koupelnu po koupání;
 • ujistěte se, že nechráněné tahy a štěrbiny nevedou k sousedním bytům, zavřete větrací šachty jemnou mřížkou.

Časté chyby v boji proti švábům

Uvádíme řadu prostředků a metod kontroly hmyzu. Můžete je používat jeden po druhém nebo v komplexu. Vyhněte se běžným chybám:

 • Nepoužívejte extrémně toxické látky, pokud jsou v domě děti nebo zvířata;
 • po rozprášení aerosolů a sprejů nezapomeňte místnost vyvětrat;
 • nepoužívají současně návnady a jizvy.

Použít zkušenost někoho jiného

Jak se říká, zkušenost je synem obtížných chyb. V boji proti nepříjemným škůdcům používejte rady na fórech, jak se zbavit švábů a hodnocení zákazníků o účinnosti určitých prostředků. Týká se to zejména příprav na výrobu a pastí. Ne všechny inzerované produkty splňují očekávání. Rozumět jim pomůže obyvatelům, aby si léky v praxi vyzkoušeli.

Tak dřívenež koupit drahý sprej nebo prášek, přečtěte si, co si o tom myslí

Máte-li úspěšné zkušenosti s používáním jakýchkoli prostředků, sdělte své doporučení v komentářích!

Video: jak se zbavit švábů doma