Design obývacího pokoje s rohovou pohovkou: stylová řešení pro váš domov

Ani jeden majitel nově zakoupeného bytu nerozbil hlavu nad tím, jak stylově a zároveň je praktické vybavit obývací pokoj. Kromě regálů, konferenčního stolku, nástěnných maleb je neodmyslitelným atributem této místnosti pohovka. Hosté jsou ubytováni a uvolněni ve volných minutách. Návrháři se shodují, že rohová pohovka je nejlepším řešením pro obývací pokoj, zejména pokud je malá. Tato náhlavní souprava šetří místo a pomáhá jej co nejúčinněji organizovat. Existuje mnoho možností pro design obývacího pokoje s rohovou pohovkou. Podívejme se na to, jak se vám to podaří vložit do interiéru.

Design obývacího pokoje s rohovou sedačkou

Barevná řešení pro obývací pokoj a pohovku

Odstín pohovky by měl být v souladu s barevným uspořádáním místnosti, jinak se tento kus nábytku bude jevit jako nadbytečný. Proto před nákupem pohovky, rozhodnout, jakou barvu stěny v obývacím pokoji bude. Ujistěte se, že barvy vypadají dobře. Nabízíme několik možností pro harmonickou kombinaci pohovky a obývacího pokoje:

Barvy Popis
Béžové stěny + rozkládací pohovka Teplá béžová káva dobře kontrastuje s chladným modrým odstínem. Jak je známo, modrá barva je uklidňující, ale designéři ji nezanedbatelně ignorují v interiéru obývacího pokoje. Mezitím si na pokoj položíte pohovku, neutralizujete "studený" efekt modré. Kromě toho, modré odstíny vizuálně rozšířit místnost, takže pokud jste přišli s designem malý obývací pokoj s malou rohovou pohovkou, pak toto řešení je nejúspěšnější.

Béžové stěny - rohová sedací souprava

Barvy Popis
Červené stěny + sněhově bílá pohovka Červená také často nespravedlivě zůstává na vedlejší koleji, zatímco obviňuje energii a pozitivní. Mezitím, bílá rohová pohovka uklidní oko a učiní design obývacího pokoje s rohovou pohovkou nenápadnou.

Kombinace červených a bílých zklidňuje a potěšuje oko

.

Barvy Popis
Béžové stěny + rozkládací pohovka Tento poměr barev vám umožní vytvořit interiér ve stylu "high-tech". Tyto odstíny jsou univerzální, dobře se navzájem kombinují, takže jsou žádoucí v oblasti interiérového designu. Jsou nepostradatelné, když potřebujete vizuálně zvětšit prostor místnosti, takže design malého obývacího pokoje s rohovou pohovkou nebude bez písku abéžové květy.

Pískové a béžové barvy jsou univerzální pro jakýkoliv interiér

Barvy Popis
Bílé stěny + žlutá pohovka Neobvyklé barevné řešení, kdy se rohová pohovka stává hlavním prvkem místnosti. Na pozadí bílých stěn, světlý nábytek vypadá skvěle, a pokud mluvíte o žluté barvě, stává se ještě pozitivnější.

Neobvyklé barevné řešení osloví milovníky exotiky

.

Barvy Popis
Světle fialové stěny + pohovka tmavá barva V tradičním provedení je fialová používána jen zřídka, ale to není důvod, proč by neměly malovat stěny obývacího pokoje v této barvě. Navíc je v dokonalé harmonii s tmavým odstínem a není nápadný. Proto, pokud chcete vytvořit jednoduchý interiér v obývacím pokoji, věnujte zvláštní pozornost těmto dvěma barvám.

Tmavá barva rohové pohovky dokonale ladí s fialovou barvou stěn

Související článek:

Interiér haly v bytě foto. V samostatné publikaci se můžete dozvědět o hlavních směrech výzdoby sálu v bytě s výběrem fotografií.

Jak umístit a vyzdobit rohovou pohovku v obývacím pokoji?

Na moderním trhu s nábytkem existuje velký počet rohových modelů.pohovky pro velké obývací pokoje a pro malé prostory. V Sovětském svazu nebyly žádné rohové pohovky: dominovaly přímé modely, které nemohly být srovnávány s moderním nábytkem . Nyní si můžete zakoupit modely ve tvaru písmene L i ve tvaru písmene U, které zabírají veškerý volný prostor proti zdi a pomohou označit všechny hosty.

Různé typy rohových pohovek

Vezměte v úvahu, že pohovky ve tvaru písmene L zanechávají více místa, a proto umožňují vysát si o umístění jiného nábytku. Pokud se rozhodnete dát do obývacího pokoje model ve tvaru písmene U, buďte připraveni na to, že taková pohovka tvoří jakýsi půlkruh, v jehož středu budete skutečně muset vybavit obývací pokoj. Nicméně, tento design manipulace má své výhody: místnost bude útulné a pohodlné během setkání.

Pokud jste majitelem prostorného obývacího pokoje, věnujte zvláštní pozornost obloukovým modelům. Přestaví interiér místnosti a učiní ji jedinečnou.

Arc pohovky

Pro katastroficky malé obytné místnosti jsou skládací rohové pohovky, které lze snadno odstranit, když tento kus nábytku není potřeba. Naopak, když přišli návštěvníci, snadno se přemění ze složeného stavu na pohodlnou pohovku.

Chcete-li vytvořit zajímavý design obývacího pokoje s rohovou pohovkou, nezapomeňte na něj přidat malé polštáře. Pokud chcete experimentovat,vybrat si polštáře s kresbami a vzory, ale je důležité, aby nevyčnívaly z pozadí pohovky, ale pouze doplňovaly.

Související článek:

Obklady do koupelny. Foto, design . V samostatné publikaci jsou uvedeny užitečné informace o výběru obkladů a správné dekoraci koupelny.

Výhody a nevýhody rohové pohovky

Stejně jako každá jiná věc má rohová pohovka své výhody i nevýhody. Podívejme se na ně, abychom zvážili výhody a nevýhody nákupu tohoto nábytku. Výhody tedy zahrnují tyto charakteristiky:

  1. Ve srovnání s obyčejnými pohovkami a křesly poskytuje rohová pohovka pro lidi více sedadel. To je navzdory skutečnosti, že šetří významné čtvereční metry;
  2. Tento model zabere veškerý volný prostor na stěně, který se obvykle nepoužívá vůbec. Rohová pohovka umožňuje uspořádání prostoru co nejefektivněji, vyplnění všech čtverečních metrů;
  3. Tato náhlavní souprava umožňuje vytvořit útulnou a domáckou atmosféru, která dokonale zapadne do odpočívadla.

Hlavní nevýhodou rohové pohovky je její cena. Ve srovnání s klasickými modely je to mnohem dražší. Výhody, které poskytuje, však tuto menší nevýhodu předčí.

Z výše uvedeného materiálu můžeme vyvodit tyto závěry:

  • Rohpohovka je ideálním řešením pro malé obytné místnosti;
  • Existuje mnoho modelů a barev takových modelů, takže mezi širokou nabídkou najdete právě takovou pohovku, která dokonale zapadá do designu vašeho obývacího pokoje;
  • Správně zvolené barevné kombinace učiní interiér jedinečným.

Video na toto téma nabízí několik dalších možností umístění a designu rohové pohovky v obývacím pokoji: