Obklady do koupelny: fotografie, design a doporučení

T Tradiční vodotěsný nátěr je obklad pro koupelnu. Fotografie, design a některé triky dekorace, budeme podrobně popsat a ukázat v této publikaci. Před výběrem dlaždice, porcelánové kameniny, měli byste zjistit hlavní nuance pokládka tohoto obložení materiálu.

Vizualizace projektu koupelny s použitím dlaždic různých barev a velikostí

Video: Tajemství výběru keramických dlaždic

Specifikace dlaždice, volby volby

Po prostudování základních principů rozdělování dlaždic na podlahové povrchy, stěny, je mnohem snadnější zvolit tento materiál. Snižuje se řezný odpad, v interiérech nedochází k žádnému ořezáváním /pahýlům a snižuje se pracovní náročnost dokončovacích prací.

Uspořádání místnosti pro obklady

Informace!Ne každá koupelnová deska na fotografii, která vám vyhovuje, je vhodná pro zdobení koupelen.

Tajemství volby

\ t

Nesprávný výběr dlaždic může zabránit koupelně v dokončení. Kromě toho je tento okamžik odhalen na cestě.funguje Proto musí majitel nemovitosti věnovat pozornost, a to nejen tomu, jaký druh koupelny dlaždice fotografie má, ale také na následující nuance:

 • výrobce - nejlépe pouze zahraniční společnosti, které umožní vyhnout se nerovnoměrným barvám, velikostem, geometrii, a to iv rámci téže šarže;

Známí výrobci dlaždic

 • - představuje hotové řešení několika komponentů (podlaha + dekory + okraje + světlé a tmavé pozadí), matné pro podlahu, lesk pro stěny;
​​

Sbírka obkladaček

 • řez - je zakázáno řezat dekory, pozadí /dlaždice lze řezat v libovolném směru.


Dobrá rada!Ve standardních a velkých bytech je lepší nepoužívat hranice. Jsou určeny pro koupelny z 15 čtverců. Hlavní hodnota hranice - vytvoření jediného pásu, v praxi přerušeného dveřmi, instalatérstvím, tyto prvky jsou ztraceny, částečně uzavřené objekty.

Zásady stylingu

Hlavní nuance dokončovacích prací při použití porcelánového kameniva a dlaždic jsou:

 • Metody úpravy:


 • classic - osa středu stěny se shoduje se středem střední dlaždice, která je na prvním místě přilepena, zářezy v rozích zaručují velký formát, spotřeba dlaždic se mírně zvyšuje,design je dokonalý;

Dispozice je klasická

 • od rohu - řádek je vyplněn z rohu, velikost dlaždice na protější stěně je nepředvídatelná, úzký pás drasticky snižuje estetiku interiéru, ale s šířkou více než poloviny je takové schéma docela vhodné;

Neúspěšné uspořádání rohu

 • od středu - celá dlaždice se pokládá od středu stěny do rohů, ve kterých se získají dva řezy.

Uspořádání z centra, používané ve zvláštních případech

Uspořádání „zatáčení“ se nedoporučuje, zbývající dva se používají v závislosti na konkrétní konfiguraci koupelny, krabicích uvnitř.

 • Metody uspořádání:

Existuje mnoho možností pro uspořádání dlaždic. Všechny se liší v míře složitosti a dovednosti mistra, stejně jako dosaženého efektu.

Hlavní možnosti uspořádání dlažby

Zde je několik příkladů interiérů koupelen s různým uspořádáním dlaždic:

Interiér koupelny s horizontálním uspořádáním

Uspořádání svislých dlaždic

Různé způsoby kombinování rozvržení

 • Sdělení:

Když čelíte tajným kontrolním otvorům, použije se středové uspořádání se dvěma bočními panely.zářezy v rozích. Tato možnost je mnohem hezčí než poklop bez obložení .

Návrh kontrolního šrafování

 • Systémy GCR:

Sádrokartonová sádrokartonová deska může uměle vybudovat krabice a stěny tak, aby odpovídaly rozměrům nosných konstrukcí pro celé vodorovné řady bez podřezání. Tato technika je naprosto ekonomicky oprávněná i v malých lázních, koupelnách Chruščova, Brežněva. Ztráta užitečného pracovního prostoru 0,2 - 0,5 čtverečků se zvýšením kvality interiéru je plně oprávněna k použití.

Krabice vyrobená ze sádrokartonových desek může být uspořádána tak, aby na ně zapadly celé řady dlaždic

 • Dlažby:

Klasické schéma uspořádání se používá častěji u malých doplňků. V koupelnách se sprchami je celý povrch podlahy obrácen od středu. Pokud je v místnosti vana, místnost je rozdělena do dvou zón s obrazovkou pod ní, každý prostor je vyplněn z vlastní osy.

Distribuce kameninových kamenů

Počet oříznutí je zdvojnásoben, ale v každé zóně zůstává kvalita distribuce velkoformátového obkladu. Je třeba mít na paměti, že dlažba by měla být položena tak, aby místo pro obložení dlaždic padalo na místa, která budou naplněna nábytkem .

Doporučení pro pokládku dlažeb

Dobrá rada! Hlavní chybou mistra domu a profesionálního obkladače je vertikální orientace stěnové dlaždice. Pokud se položí vodorovně, sníží se počet úzkých zářezů, rozměry místnosti se opticky zvýší.

Související článek:

​​ Dlažby pro kuchyň: fotografie a ceny. Samostatná publikace představuje fotografickou sbírku zajímavých dlaždic s volitelnými tipy a cenami.

Technické rysy designu, stylu, pohodlí

Abychom měli fotografii koupelny a nejlepší design v konkrétním interiéru, měli byste se řídit racionální kombinací barev:

 • tmavá podlaha - méně snadno nasáklá, hygieničtější, s použitím tmavé spárovací hmoty, necitlivé na nečistoty;

Hnědé a béžové tóny jsou vhodné do každého interiéru

Využití tmavého materiálu v kombinaci s černobílými kresbami vypadá velmi stylově

Příklad stylového interiéru pro malou místnost

 • injektáž - lehčí než pozadí dlaždic, aby bylo možné načíst méně vidění v malé místnosti s množstvím kontrastních dekorativních prvků;

Barva malty odpovídá barvě dlaždice

Dlaha stejné barvy, ale tmavší tón

 • stěny - nejúspěšnější řešení operaceJedná se o návrh svislých povrchů o tři prstence - lehký střední, tmavý dno, přiléhající k podlaze, podobný hornímu.

Správná kombinace barev v interiéru

Užitečné informace!Vertikální design s odlišnou barvou pozadí vypadá ve vizualizačních programech elegantně, v praxi je zavěšen ručníky, župany, zakrytými policemi, nástěnným nábytkem a koupelnovými doplňky.

Článek k tématu:

Interiér koupelny je kombinován s toaletou. Samostatná publikace poskytuje informace o správné přestavbě koupelny a úspěšných příkladech interiéru.

Foto dlaždice pro koupelnu: design, tipy, triky dekorace

Malé koupelny, dlažba, design a originální fotografie, které mohou být studovány donekonečna, aniž by dospěly k určitému závěru pro interiér vlastní koupelny, jsou nejproblematičtější v designu. Návrháři jsou profesionálové, kteří jsou schopni barevně zdůvodnit výběr barev pro každou místnost.

Klasická kombinovaná koupelna ve fialových tónech

Střídání barevných pruhů na stěnách vypadá velmi organicky

Rozdělení místnosti do zón pokládáním dlažeb v nestandardním úhlu

Každý domácí mistr bude schopen vyzdobit interiér Chruščovovy koupelny ne méně účinně, pokudbude dodržovat výše uvedené požadavky na výběr a distribuci obkladů na stěnách, podlah s malými přílohami:

 • přechod od spodního tmavého horizontálního pásu ke světlému pozadí by měl být umístěn 7–10 cm nad lázní;
 • v záchodě je tento přechod umístěn mezi tlačítkem zařízení a toaletou na jakékoli úrovni (blíže ke středu);
 • výška horního tmavého pásu pod stropem se doporučuje 1 - 1,5 řad dlaždic položených vodorovně.

Pro srovnání je znázorněn návrh koupelnové dlaždice: fotografie se svislým a vodorovným umístěním dlaždic.

Různé polohování dlaždic na stěnách

Užitečné informace!Dlažba pro malou koupelnu Původní design na fotografii může být libovolné velikosti, bez ohledu na počet kanálů, uvnitř kterých jsou skrytá komunikační a měřicí zařízení.

Diagonální stohování na stěnách a římsách

Použití několika druhů materiálů

Kombinace béžové a purpurové vypadá reprezentativně

Diagonální typ skládání šachů a tmavé stěny vypadají aristokraticky

Podle principů zdobení koupelen s obklady si tedy můžete vybrat originální nebo klasická koupelnová řešení a sami je realizovat.