Dlažební desky pro koleje v zemi. Ceny, možnosti designu a správná volba.

V důležitým bodem v designu každé sekce je vytvoření krásných stop. Úspěšně doplňte stylovou krajinářskou dlažbu pro chodníky v zemi. Ceny mohou být různé, stejně jako počet možností pro chodníky. Dlaždice představuje praktický a univerzální kryt pro zahradní a domovní sousední cesty. Tento materiál je stále populárnější, což ovlivňuje rozšíření jeho sortimentu. Kvalita a výkonnost kolejí závisí na řádně připravené základně a na způsobu instalace. Na stranách cest jsou nutně namontovány obrubníky, hydroizolace je prováděna ve slepých oblastech.

Rozmanitost materiálu

Odrůdy dlažebních desek

\ t

Volba dlažebních desek pro koleje v zemi ovlivňuje mnoho faktorů. Ceny nejsou jediným definujícím ukazatelem. Za pozornost stojí také výrobci a výrobní technologie. Důležitými parametry jsou kvalita, vzhled výrobku ageometrické rozměry.

Světlé prvky

Užitečné informace!Model jasných barev může být špatný vzhledem k nadbytku barev. O dobré kvalitě lze říci vyzváněcí zvuk, když zasáhnete dlaždici na dlaždici. Pokud je zvuk hluchý a na zadní straně jsou skvrny, znamená to nízkou kvalitu výrobku.

Po výběru výrobku určitého typu je nutné provést výpočty požadovaného množství materiálu. Nákup by měl být o 5% vyšší než ve výpočtech.

V závislosti na materiálu se rozlišují tyto druhy dlaždic:

 • Nejběžnějšími variantami jsou betonové výrobky. Vyrábí se vibrováním a vibračním litím. Takový materiál je odolný a šetrný k životnímu prostředí.

Možnost z betonu

 • Obklady z přírodního kamene se vyznačují zvýšenou hustotou, odolností proti oděru a vlhkosti. Využívá žuly, čediče a mramoru.

Dlažby z přírodního kamene

 • Při výrobě pryžových desek se aktivně používají suroviny z recyklace pneumatik z automobilů. Taková dlažba se liší kvalitou tlumení a hlukem a má také vysokou mrazuvzdornost a odolnost proti vlhkosti.

Dlaždice z kaučuku

 • Plastová část je vyrobena ze směsi písku apolymerů. Materiál má dobrou trvanlivost a protiskluzové vlastnosti.

Plastové povlaky

 • Osvětlená dlaždice se skládá z kamene s integrovaným LED světelným zdrojem. Takové prvky vydrží těžké zatížení.

Osvětlené prvky

Bez ohledu na výběr materiálu se kolejnice z materiálu obkládaček liší svou multifunkčností. Ukládají se před nečistotami a dávají úplnost a dobře upravený na jakékoli místo.

Vlastnosti a možnosti návrhu

Využívá různé typy dlažebních desek pro koleje v zemi. Ceny za jednotlivé modely mohou být velmi cenově dostupné. Můžete si zakoupit barevné i monochromatické dlaždice, stejně jako reliéfní materiály se vzory, s hladkými a matnými povrchy.

Mezi oblíbené varianty patří tyto typy výrobků:

 • Dlažba se vyznačuje snadnou montáží a praktičností. Postupem času tento materiál získává přirozený efekt stárnutí a je vhodný pro registraci místa ve stylu země. Produkty různých barev umožňují vytvářet kompozice se vzory.

Jednoduchá verze

 • Gzhelka je model s opakováním vzorů, které se liší velikostí.

Nestandardní Gzhelka

 • Váhy, síťovina a pavučina jsou původní varianty.

Kombinovaná úprava

 • Mrak je charakterizován vzorem připomínajícím hliněný povrch.

Neutrální oblak

 • Klasická dlažba může být hladká nebo hrubá. Na tomto obrázku se skládají ze čtyř sektorů, které jsou odděleny pruhy.

Tradiční verze

 • Varianta kaso pomáhá vytvořit kresbu v gotickém slohu.

Tajemná gotika

 • Parketový prvek se vyznačuje žebrovaným povrchem, který chrání před náhodným pádem.

Parketový styl

 • Voštiny mají tvar šestiúhelníku. Při pokládání takový materiál zabere spoustu času.

Stylové voštiny

 • Vlna má vyřezávaný povrch a je jako břidlice.

Zvlněná konstrukce

 • Rouno se vyznačuje abstraktním ornamentem.

Neobvyklé konfigurace

Užitečné informace!U turistických tras může být materiál méně trvanlivý než u parkovacích míst. Tloušťka dlaždice je asi 3 cm.

Související článek:

Dlažební desky ve dvoře soukromého domu: foto. Mnoho příkladů dlažebních desek a možností pokládkyspeciální publikace našeho portálu.

Stylistické rysy návrhu kolejí

Aby bylo možné vytvořit jedinečný design místa, musí být trasy naplánovány v souladu s určitým stylem krajiny. Zároveň je třeba věnovat velkou pozornost způsobu pokládky dlažebních desek pro koleje v zemi. Ceny jednotlivých variant se mohou značně lišit.

Při organizování a provádění skladeb je třeba zvážit některá pravidla:

 • Cesty musí být v souladu s okolním krajinným stylem a být spojovací částí mezi různými prvky příměstské oblasti.

Harmonická kombinace

 • Povrch by neměl být hladký.
 • Hladké stezky nevyhovují každému designu. Nejlepší možností by byly cesty vinutí.

Tvary vinutí

 • Stezky by měly být na stejné úrovni jako kryt trávníku nebo o něco nižší.

Blízko cest jsou lavičky pro odpočinek a speciální osvětlovací zařízení. Neobvyklé zahradní postavy ptáků a zvířat oživují prostor. Pro registraci tratí byly použity kudrnaté postele nebo zajímavé okraje z rostlin.

Systém pokládky obkladového materiálu může být odlišný: v šachovnicovém vzoru nebo ve formě vánočního stromu. Uspořádání v chaotickém způsobu je vhodné pro krajinářský design v rustikálním stylu.

Trať ve venkovském stylu

Užitečné informace!S krásnými cestami můžete ozdobit prostor kolem různých objektů v zahradní krajině. Původním řešením je použití vzorovaného designu. Mezery mezi prvky jsou uměleckou technikou, při které trávník roste v cestě.

Jak vybrat správnou dlaždici?

Uznání kvality dlažebních desek pro koleje v zemi může být obtížné. Vysoké ceny nejsou ukazatelem vysoké kvality. Následující doporučení vám pomohou správně se rozhodnout:

 • Kvalitní materiál má bohatou barvu.
 • Je nutné věnovat pozornost výrobní technologii. Hotové výrobky musí mít certifikáty.
 • Pokud vozy vstoupí do dráhy, musí být tloušťka prvku nejméně 4,6 cm.
 • Čím menší je velikost dlaždice, tím silnější je.

Abyste zajistili kvalitu produktu, musíte si koupit jednu dlaždici a rozdělit ji na polovinu. Měli byste zkontrolovat homogenitu výrobku. V kvalitním prvku nebude přítomen písek, hlína a sraženiny barvy.

Kvalita a barva

Kromě kvality materiálu ovlivňuje správná technologie pokládání životnost.

Na čem závisí cena?

Krása krajinářského designu je značně ovlivněna dlažebními deskami pro koleje v zemi. Ceny materiálu závisí namnoho faktorů. Běžná položka stojí mezi 300-600 rublů za metr čtvereční. Pro drahé možnosti jsou výrobky za 1,5 tisíc rublů za metr čtvereční. Kromě toho budou pro pokládání materiálu zapotřebí dodatečné náklady. Instalace na připraveném základu bude stát 400-700 rublů, a náklady na pokládku na nepřipraveném povrchu se liší od 1000 rublů.

Přehled nákladů na některé druhy

Obrázek Model Velikost Barva Průměrná cena, rub.
Kalifornie 300x300x30 Šedá
Žlutá
Hnědá
Červená
270
340
350
330
Cloud
300 x 300 x 30 Šedá
Žlutá
Hnědá
Červená
280
340
350
330
Gzhelka 298x298x45-220x220x45
Šedá
Žlutá
Hnědá
Červená
400
460
460
440
Váhy 245x190x60 Šedá
Žlutá
Hnědá
Červená
420
460
460
450
Vlna
237x103x60
Šedá
Žlutá
Hnědá
Červená
410
460
460
450
12 Cihly
500x500x60
Šedá
Žlutá
Hnědá
Červená
420
480
480
460

Video: levné tratě v zemi

Vlastnosti dlažeb

\ t

Správné provádění pokládání dlaždic pomůžespeciální instrukce. Pokud dodržujete tuto technologii, trať se nezlomí a nedeformuje. Instalační práce začínají přípravou. Za prvé, označení požadované oblasti. K tomu, podél okrajů budoucí dráhy, jsou tahány nitě, které jsou připevněny k pólu. Aby vlákno nepropadlo, jsou instalovány co nejčastěji.

Instalační schéma

Po přípravě se provedou následující akce:

 • Vytvoření základu pro pokládku. Z hloubky 15 cm se odstraní zemina. Pak se naplní sutiny a písek, které jsou dobře zkroucené. Podstavec musí být větší než dráha, aby mohl být instalován obrubník.
 • Kámen na hranicích je instalován den před hlavním zařízením.
 • Deska se pokládá na suchou směs nebo cementovou maltu. Pro pevnější styl se používá gumová palička.
 • Zásypový šev se provádí jemným pískem. Další metody rmutování zahrnují suchou směs, která se po instalaci nalije dostatečným množstvím vody.

Montážní práce

Dobrá rada!Konstrukční zatížení může být dáno o dva dny později, poté co se povrch dlažby stává pevnějším.

Související článek:

Pokládání dlažebních desek s instrukcemi krok za krokem. Praktický krok-za-krokem průvodce pro vlastní pokládku dlaždice v samostatném materiálu z našichportálu.

Užitečné doporučení

Při výběru materiálu je třeba vzít v úvahu, že obzvláště světlé odstíny se získají přidáním barviv nízké kvality. V budoucnu se takové barvivo rychle vymyje a ztrácí svou původní barvu. Zároveň se tvoří póry, kde proniká voda. Nemůžete koupit výrobky, pokud obsahuje hliněný písek. Zobrazí se nažloutlé skvrny, které se tvoří na zadní straně produktu. Po dokončení práce je nutné ponechat v případě opravy malé množství náhradních dílů.

Užitečné informace!Pokud se na povrchu materiálu objeví skvrny od vápna, nebuďte rozrušeni. K tomu dochází, když cementová malta nastavuje a neovlivňuje ukazatele kvality výrobku.

Stylový design krajiny

Původní myšlenky

Se správným přístupem se dlažba pro chodníky v venkovském domě stane skutečnou výzdobou dvora a zahrady. Ceny si můžete vybrat podle svého rozpočtu. Kromě vlastností produktu a jeho kvality je důležité řádně obkládat. Tento materiál by měl být harmonicky kombinován se všemi prvky kompozice krajiny.

Video: Cesta do-it-yourself