Jak si vybrat a nainstalovat dětský sportovní areál v bytě

Moderní děti bohužel trpí sedavým životním stylem. Televize a internet po dlouhou dobu připoutali dítě k pohovce nebo židli. Bez fyzické námahy je držení těla narušeno, svaly se vyvíjejí špatně a imunita klesá. Ne vždy má dítě možnost navštěvovat specializované sekce, ale můžete si domluvit malou posilovnu doma. V tomto případě budete pomáhat dětskému sportovnímu komplexu. V bytě lze instalovat samostatně a bez zvláštních oprávnění. V tomto materiálu, HomeMyHome.ru redaktoři shromáždili všechny nejužitečnější informace o sportovních komplexech, nuance jejich instalace a typy sportovních potřeb.

Správný vývoj dítěte je přímo závislý na fyzické aktivitě

Z jakých materiálů lze vytvořit sportovní komplex pro děti v bytě

Existují tři druhy materiálů, z nichž vytvářejí dětské sportovní komplexy: kov, dřevo a plasty. Je těžké říci, který z uvedených materiálů je lepší. Každý má své vlastní nuance. Důležité je jen jedno: všechny předměty, se kterými si dítě hraje, musí být vyrobeny z bezpečných součástí.​​

Plast

Ne každý plast podléhá přísným bezpečnostním požadavkům. Zvláště toxické jsou produkty levné čínské výroby. Jsou snadno identifikovatelné svým silným, specifickým zápachem. Pokud umístíte takovou soupravu do dětského pokoje, dítě bude neustále dýchat škodlivé výpary. V průběhu času otrava těla povede k bolestem hlavy, poruchám spánku, alergickým reakcím. Proto se nenechte zmást, jako slavný pop, pro lacinost. Pokud vaše volba padla na plastovou konstrukci, požádejte obchod o certifikát kvality a elementární hodnocení kvality materiálu jeho vůní. Herní plastikové komplexy v bytě obvykle nakupují pro děti od roku. Jsou vhodné, protože se snadno montují, nevyžadují zvláštní upevnění. A co je důležité - lze je prát pomocí dezinfekčních prostředků.

Plastové skluzavky a schody, lehké a světlé

Strom

Dřevěný dětský sportovní areál - výběr odpovědných rodičů. Ekologický materiál zaručuje vašemu dítěti úplnou bezpečnost. Schody a zábradlí ze dřeva neklouznou, takže dítě náhodou nepadne ze skluzavky nebo schodů. Kromě toho, dřevo je teplý materiál, a dlouhý povyk na dřevěné platformě neohrožuje vaše dítě s chladem, i když je byt v pohodě. Jediným minusem dřevěné soupravy je to, že neodolává těžkým nákladům, takže pokud očekáváte, že se s dětmi podělíte o potěšení ze sportovních aktivit, nic se neobjeví. Baculatý táta nebo maminka s luxusními formami dřevěného žebříku to nemůže postavit. Je třeba si uvědomit ještě jednu věc: je nutné pečlivě vybírat sady vyrobené z masivního dřeva, ale z překližky. Složení překližky zahrnuje toxická lepidla, která, stejně jako špatná kvalita plastů, mohou poškodit rostoucí tělo. A opět certifikát kvality, který vám pomůže.

Dřevěné stavebnice jsou vynikající pro použití v bytových podmínkách

Kov

Kovové výrobky - nejlepší volba pro velkou rodinu. Můžete použít sportovní vybavení v celé rodině bez obav z náhodného zlomení něčeho. Pokud dáte takové sportovní centrum pro děti do bytu, nemůžete se vůbec bát, že z něj dítě jednou vyroste. To je užitečné v adolescenci, a když váš student složí poslední zkoušku. Pokud jsou schody a zábradlí takékluzké a studené - to lze upevnit pomocí elektrické pásky, lepicí gumy nebo měkkých obložení. Takové obložení vám mimo jiné umožní vyhnout se náhodným zraněním ve třídě.

Kovové konstrukce jsou velmi spolehlivé a lze je použít bez omezení hmotnosti

Rozměry dětských sportovních komplexů pro domácnost

Než si koupíte dětský sportovní areál v bytě, určete pro něj místo. Tyto soupravy mohou zabírat od 0,5 m² a dosahovat výšky 2,4–3 m. ”A 6–12 m².

Způsoby upevnění sportovního areálu v bytě

Upevnění sportovního vybavení - velmi důležitý bod, kterému by měla být věnována zvláštní pozornost. Nejen jednoduchost použití závisí na tom, ale nejdražší je zdraví vašeho dítěte. Nejspolehlivější je způsob upevnění upevňovače mezi podlahou a stropem. Existují i ​​jiné způsoby, jak výrobci nabízejí montáž na stěnu a upevnění projektilu na strop.

Důležité!Před změnou způsobu upevnění, který poskytl výrobce, zvažte, jak spolehlivě bude celá konstrukce na konci. Nepoužívejte lepidla s nízkou pevností, konstrukční pásky a lana. Zajistěte, aby stěna nebo strop vydržely potenciální zatížení .

Podrobněji zvážit metody upevnění.

Způsob montáže rozpěrky

Způsob montáže je atraktivní, protože neexistujetřeba vyvrtat zeď. Pokud uvažujete o permutaci - komplex může být přesunut do jiné místnosti. Důležitý bod: před zakoupením rohu změřte výšku místnosti. Nejdříve byste měli pravidelně dotahovat upevňovací prvky distančních vložek, abyste bezpečně upevnili svislé části konstrukce.

Nejčastěji jsou soupravy s tvarem ve tvaru písmene L nebo tvaru T připojeny

.
Informace!Vraspor může být fixován, i když jsou stropy pokryty sádrokartonem. Pro spolehlivé upevnění instalujte těsnění mezi strop a střechu.

Nevýhodou tohoto způsobu upevnění je, že nemůže být používán s populárním povrchem: falešné a stropy se střechy.

Sportovní zařízení pro dětské stěny

Upevnění na stěnu se provádí pomocí kotev. Tyto sportovní komplexy jsou kompaktní a dobře zapadají do malých bytů. To, co je vhodné - je možné použít, pokud jsou v bytě napínací stropy . Tento držák je duplikován, s výjimkou stěny a na podlaze. Vše je velmi silné a spolehlivé, pokud si přejete, můžete přidat i výkyvů do této sady.

Montáž na stěnu zajišťuje bezpečnost sportovního vybavení

Závěsný sportovní roh

Zavěšená konstrukce šetří prostor v bytě. Ve skutečnosti se jedná o vodorovnou tyč, do které můžete přidat lano, prsteny a žebřík. Takové vybavení není vhodné pro nejmenší, jeho použití je příliš nebezpečné.Pokud plánujete používat přílohy, ujistěte se, že montáž na strop může podporovat vaši hmotnost. A přesto si před výběrem této možnosti pozorně zamyslete, není to nic, co je považováno za nejnebezpečnější.

Pro montáž na strop musíte mít velmi pevný základ

Venkovní dětský sportovní areál pro děti

\ t

Sady podlah není třeba stanovit. To je obvykle mušle pro nejmenší. Jsou uspořádány tak, aby zůstaly stabilní, i když je do hry zapojeno několik dětí. Příkladem takového dětského sportovního komplexu je model Early Start. Zde na to reagují rodiče.

Přečtěte si víceo doporučení iRecommend: http://irecommend.ru/content/sport-s-pelenok-foto.

Mnoho plastových a dřevěných konstrukcí je umístěno na podlaze

Sportovní vybavení v areálu a jejich použití

\ t

Sportovní rohy se mohou skládat pouze z jednoho projektilu nebo mají několik dalších prvků v konfiguraci, které pomohou s plnohodnotnými sportovními aktivitami s dítětem.

Čím více těchto prvků bude, tím lepší bude vývoj Vašeho dítěte

.

Švédská zeď

Švédská zeď je schodiště až ke stropu s vodorovnou lištou nahoře. Je upevněn na zdi a může být dodatečně vybaven lanem, kroužky nebo žebříkem. Jako doplněk k takovému projektilu je nakloněná deska. Rodiče jsou velmi pozitivnímluvit o takovém projektilu.

Přečtěte si víceo doporučení iRecommend: http://irecommend.ru/content/luchshii-podarok-dlya-aktivnogo-rebenka-foto.

Jak užitečné jsou lekce o mřížkách? Pomáhají posilovat svaly na zádech, rozvíjet správné držení těla a trénovat ruce a nohy. Kulaté kroky stěny pomáhají v boji proti plochým nohám.

Celá sada zabírá málo místa a může být instalována v malé místnosti nebo dokonce na chodbě

Důležité!Během tříd musíte zajistit své dítě, při pádu z výšky může utrpět vážné zranění.

Komplex domácího sportu se zdí lze použít pro celou rodinu. Ve verzi pro dospělé je stěna doplněna paralelními lištami a pro děti může být upevněn i basketbalový koš.

Horizontální tyče pro děti v bytě

Na zeď mohou být namontovány malé vodorovné tyče určené pro děti tak, aby dítě s jeho výškou mohlo pracovat samostatně. Pravidelná cvičení na vodorovné liště posilují záda a paže, břišní svaly. Po několika měsících pravidelných tréninků, chlapec zapůsobí na všechny dívky na dvoře.

Horizontální tyče pro děti se montují na zeď, vchod nebo strop

Existují posuvné modely, které lze instalovat v jakékoli výšce. Bar mohou využít i babičky.

Přečtěte si víceo doporučení iRecommend: http://irecommend.ru/content/dlya-domashnikh-i-dlya-gostei.

Existují modely, které jsou stanoveny pro švédštinuzdi. Pokud bude tyč používána všemi členy rodiny, je lepší zastavit volbu na vyztužené konstrukci.

Prsteny a gymnastické prsteny

Rukokhod - užitečný projektil pro rozvoj fyzické odolnosti. Třídy na rukojeti trénují různé svalové skupiny, mají příznivý vliv na vývoj hrudníku.

Gymnastické prsteny - další neocenitelný projektil. Pro dětská cvičení je lepší zvolit prsteny ze dřeva - ruce do nich neklouznou. Ale mějte na paměti, že projektil není pro dítě bezpečný.

Přečtěte si víceo doporučení iRecommend: http://irecommend.ru/content/nebezopasno-dlya-zdorovya-vashikh-detei.

Pro dítě jsou vybrány kroužky o menším průměru a samotné lekce mohou být proměněny v vzrušující hry pro koordinaci a vytrvalost.

Gymnastické prstence dokonale rozvíjejí svaly

Ostatní sportovní vybavení pro děti

\ t

Kromě uvedeného základního sportovního vybavení jsou domácí sportovní komplexy pro děti vybaveny:

  • provazový žebřík;
  • bungee;
  • suspendovaná síťovina;
  • basketbalový koš;
  • boxovací pytel;
  • houpačky.

Velmi oblíbeným doplňkem je lezecká stěna - děti mohou vylézt po zdi až ke stropu

Důležité!Každý sportovní komplex musí být navíc vybaven bezpečnostními rohožemi. Velikost rohože musí odpovídat plošenastavit.

Jak si vybrat a nainstalovat dětský sportovní areál pro byt

Co je důležité zvážit při výběru sportovního koutku v dětském pokoji a způsobu jeho instalace:

  • Vlastnosti stropu.Máte-li vzdálenost od podlahy ke stropu 240 až 300 cm - v případě potřeby si můžete koupit komplexy s upevňovacími prvky. Pro přesné nastavení držáku použijte nastavovací stojan, který je umístěn uvnitř hlavního stoupacího potrubí a snadno se rozprostírá do požadované vzdálenosti.

Pokud je komplex dřevěný a jeho výška je větší, než potřebujete, budete muset podat hlavní stojany, obvykle je lepší to udělat zdola

Je nutné opustit montáž distanční vložky, pokud jsou v bytě napínací stropy. V tomto případě zvolte nástěnný držák. Mimochodem, pokud jste zpočátku nainstalovali roh návštěvník, a pak se rozhodl získat střechu stropy, to nevadí - zkušený řemeslníci udělá vhodný vzor. Pokud jsou zavěšené konstrukce, můžete použít tři způsoby montáže: namontujte široké těsnění pro snížení zatížení, vytvořte otvory v zavěšeném stropě a opřete stojany na základně nebo upevněte stojany na vodítkách konstrukce sádrokartonu.

  • Paul v bytě.Ve skutečnosti to, co pokrylo podlahu v místnosti, není tak důležité. Jediné, co může způsobit potíže, je keramická dlažba. Je-li komplex upevněn montáží na podlahu, bude nutné vrtat dlaždici. Ale jen málo v dětském pokojimístnost instaluje podlahovou krytinu.

Všechny ostatní varianty umožňují jednoduchý a spolehlivý způsob upevnění

Pokud si pronajímáte dům a majitelům není dovoleno pokazit podlahu, použijte pod poličkami měkké podložky, v tomto případě roh nezanechává stopy na podlaze.

Upevnění na stěnu kotevními šrouby je nejspolehlivější

Pokud jsou stěny opláštěny sádrokartonovou deskou, pevně vstupujte do hlavní stěny pomocí kotev s dlouhou délkou. Na sádrokartonových příčkách sportovní komplexy nejsou připevněny, taková stěna praskne na první lekci.

Malý video kurz o instalaci sportovního koutku v bytě:

Dětský sportovní areál v bytě: ceny pro oblíbené modely

\ t

Mnoho výrobců nabízí sportovní rohy. Redaktoři HomeMyHome.ru provedli analýzu nabídek na Yandex.Market a zvou vás seznámit se s charakteristikami a cenami nejoblíbenějších modelů.

Model Obsah balení Plocha, m³ Cena od března 2018, rub. Nejlepší nabídka

Švédská zeď ROMANA "Carousel"Kometa Další-1
Švédská stěna, gymnastické kruhy, hrazda, lichoběžník, lano. 0,72 6840 http://turnik-land.ru/

Sportovní a herní komplex "Vzorec zdraví" Murzilka-S
Bungee, lezecká síť, prsteny, žebřík, skluzavka, lezecká stěna, houpačka, basketbalový koš, žebřík. 2.55 14300 http://babadu.ru/

Sportovní a herní komplex CHING-CHING SL-17 Dům
Basketbalový koš, žebřík, tunel, skluzavka. 3,57 9260 https://tehnokon.ru/

Sportovní a herní komplex "Health Formula" Cube-U Plus
Lezecká síť, žebřík, basketbalový koš, skluzavka, žebřík, lezecká stěna, bungee, rukhod. 2,47 17600 http://babadu.ru/

Sportovní a herní komplex Kampfer Dřevěný žebříkový strop
Lana, nástěnné tyče, gymnastické kruhy, lanové žebříky, hrazdy. 0,8 10066 sportsvagon.ru

Sportovní a herní komplex "Pioneer C5C"
Gymnastické prsteny, stěna, vodorovná tyč, lezecká síť, lano, žebřík, rukojeť. 1.43 14060 techport.ru

Sportovní a herní komplex "Early Start" Standard, full set
Žebřík, rukojeť, skluzavka. 1,35 9990 http://m.ulmart.ru/

Sportovní a herní komplex Kidwood Parus Optima
Hill, zeď, gymnastikaprsteny, lano, rukojeť, lezecká síť, žebřík, žebřík. 1,3 18405 akusherstvo.ru

Související článek:

Sportovní areál pro děti v bytě. Sportovní koutek umožňuje dítěti, aby nasměrovalo svou energii pozitivním způsobem. Jak si to správně vybrat, kde jej nainstalovat a zda je možné jej vyrobit sami - v tomto materiálu.

Zdravé dítě - šťastní rodiče

Pro každého rodiče je důležité, aby jeho dítě rostlo zdravé a silné. A to je nejdůležitější věc. Jak vidíte, dětský sportovní areál není tak drahý a zabere málo místa v bytě a kolik využití může přinést celé rodině! Myslíte, že by mohlo být vhodné odmítnout koupit další tabletu a další módní gadget ve prospěch sportovního projektilu?

Společné cvičení vás přiblíží vašemu dítěti a přinese vám velkou radost

Pokud již máte zkušenosti s používáním nebo instalací podobných staveb v bytě - sdělte to v komentářích!