Plynový sporák, aby balón: jak si vybrat a nainstalovat?

E Pokud jste šťastným majitelem útulného venkovského domu daleko od znečištěného města a chcete znovu vytvořit nejlepší atmosféru pro přípravu různých pokrmů, jediným řešením může být plynový sporák, který dá láhev. Rozmanitost těchto zařízení je působivá ve svém měřítku, takže si každý může vybrat něco, co je pro ně vhodné - od kompaktního sporáku s jedním hořákem až po velkou multifunkční věc se čtyřmi hořáky.

Plynový sporák s jedním hořákem

Video: přehled plynového sporáku se dvěma hořáky pro dachu

Varianty plynových sporáků pro výslech

\ t

Tyto spotřebiče pro použití v zemi mohou být vybaveny různými tryskami nebo tryskami. Tyto části mají speciální otvory s přesně definovaným průměrem, skrz kteréhořák proniká hořlavým plynem.

Trysky s tryskami na plynové trysky

Moderní plynová kamna

\ t

Při výběru desky pro dachu je třeba vzít v úvahu všechny vlastnosti moderních modelů, včetně možnosti elektrického zapálení, přítomnosti časovače a důležitého bezpečnostního systému nazývaného „ovládání plynu“.​​

Systém systému kontroly plynu

Desky pro venkovský dům jsou rozděleny do dvou skupin z důvodu rozdílů v jejich uspořádání. Tam jsou stolní plynová kamna pro dávání pod balónem a podlahové typy.

Plynová kamna na pracovní stůl

Typ počítače je vhodný díky své malé velikosti a skutečnosti, že je lze snadno přepravovat z místa na místo. To platí zejména v zemi, kde trávíte čas pouze v létě. V zimě lze takový talíř odvézt do garáže nebo na balkon.

Stolní plynový sporák pro válec se dvěma hořáky firmy „Bartscher“

Umístění válce vedle stolu

Podlahové typy

Podlahové desky jsou vhodné díky svému vybavení se všemi potřebnými funkcemi v podobě trouby, grilu nebo grilu. Na základě velikosti vaší kuchyně si můžete vždy koupit kamna s jedním, dvěma, čtyřmi nebo šesti kruhy.

Plynový sporák

Umístění válce vedle desky

Deska se skříňkou na láhev

Montáž desky na válec

Jak postupuje instalace plynového sporáku do válce? K tomu budete určitě potřebovat regulátor tlaku plynu se speciálním výstupním tlakem 30 mbar, stejně jako plynovou hadici z gumy nebo směsi pryže a polymeru a závitovou trysku uvnitř.

Připojení válce přes reduktor plynu

Pro připojení láhve budete potřebovat klíč

Sled činností je následující:

 • Kování musí být našroubováno na vstup desky (někdy je kování součástí sady desek). Tento postup je naprosto bezpečný a můžete jej implementovat vlastníma rukama bez zapojení odborníků.

Připojení plynové hadice k trysce kamen

 • Nesmíme zapomenout na použití těsnění, pásku z dýmu nebo nějakého specializovaného těsnicího materiálu, jehož typ závisí na použitém kování.

Pro spolehlivé spojení používáme tmely

 • Převodovka by měla být připojena k plynové láhvi a těsnění musí být opět zapnuto.

Připojení převodovky k válci

 • Výstup reduktoru by měl být kombinován s plynovou hadicí.

Připojení hadice k převodovce

Je rozumnější spojit několik desek najednou. Tím bude zajištěna dodávka plynu pro celou letní sezónu.

Skupinové připojení několika válců

Video: jak správně připojit plynový sporák k propanové nádrži

Stručný přehled modelů plynových sporáků a jejich vlastností

Stolní plynový sporák pro výrobu pod válcem výrobce RICCI RGH má kompaktní rozměry a dva prstence, které umožňují rychle připravit potřebné množství jídla. K dispozici je také malý omezovač plamene, litinové hořáky, piezo zapalování hořáku.

RICCIRGH Stolní plynová kamna

Plynový sporák s dvojitým sporákem, který je dodáván pod balónek společnosti GRETA, je potažen smaltem, který umožňuje jeho rychlé čištění od nečistot. Výkonná a kvalitní práce desky je zaručena výrobcům s dlouholetou praxí v práci.

Stolní plynový sporák GRETA

Kamna se čtyřmi hořáky Hephaestus byla vytvořena speciálně pro použití v zemi. Jeho nastavitelné nohy, mřížka s přímým upevněním a režim „nízkého plamene“ potěší každého majitele venkovského domu svými výhodami a kvalitou.

Stolní plynový sporák GEFEST

Bezpečnostní předpisy

Pokud cítíte plyn, měli byste okamžitě zavolat 04 a otevřít větrací otvory

Plynový sporák jakéhokoli typu je považován za zařízení s vyšším stupněm nebezpečí, proto je mimořádně důležité vzít v úvahu všechny bezpečnostní předpisy, které zahrnují následující:doporučení:

 • Stěny místnosti musí být odolné vůči teplu a odolávat teplotám 100 ° C;
 • Kuchyňská souprava musí být také odolná proti teplu a schopna odolat zvýšení teploty až o 100 stupňů;
 • Kuchyňský set by neměl být instalován blíže než 45 cm od pracovní plochy;
 • Všechny zásuvky musí být uzemněny;
 • Pokud cítíte plyn, je nepřijatelné zapnout světlo. Musí okamžitě vypnout plyn a větrat místnost. Je také důležité zavolat záchrannou službu;
 • Nádobí na plynovém sporáku by mělo být vybráno z hliníku, keramiky, litiny nebo oceli. Můžete také použít teflonové nádobí.

Pravidla provozu plynového sporáku

Doporučení pro použití

Plynový sporák v zemi by měl být vždy čistý a uklizený, protože takovéto domácí spotřebiče jsou spojeny s vařením. Úroveň bezpečnosti závisí také na čistotě desky v zemi, protože výskyt trosek v prvcích mechanismu dlaždic může vést k katastrofálním následkům.

Důsledky nesprávného použití plynového sporáku

Je proto nezbytné dodržovat tato doporučení pro používání dotyčných spotřebičů pro domácnost:

 • Než začnete prát v pračce, musíte se ujistit, že všechny její části jsou ochlazeny;
 • Před praním sporáku odstraňte všechny odnímatelné části povrchu a opláchněte mýdlem a vodou;
 • Nečistoty lze ze skleněných dvířek odstranit třením jedlou sodu;
 • Zejména znečištěná místa pomohou vyplavit směs čpavku a malého množství vody;

Čištění plynového sporáku

 • Přepálený tuk v troubě odstraní páru, která se objeví z šálky vody, která byla umístěna k ohřevu trouby;
 • Spínače mohou být také odstraněny pro důkladné mytí v mýdlu a vodě. Pokud je nechcete odstranit z původního místa, můžete je vyčistit běžným kartáčem pro čištění zubů.

Odstraňování problémů

Pokyny pro odstraňování problémů

Závěr

Plynová kamna pro letní chatu jsou tedy nepostradatelnou pomocí při řízení domácnosti v soukromém domě. Hlavní je, když používáte, nezapomeňte na bezpečnostní opatření a některá doporučení pro připojení a péči.

Video: péče o plynový sporák