Koupelna design v roce 2019: fotografie a moderní nápady

V koupelně je místnost, ze které začíná ráno. Proto je velmi důležité, aby jeho interiér přispěl ke zvýšení nálady. A přestože je taková vlastnost jako základní funkce, nikdo nezrušil krásu a přítomnost. Nezbytným požadavkem koupelny je tedy její vzhled, který odpovídá moderním požadavkům designu. V tomto článku tedy budeme analyzovat design koupelny v roce 2019, fotografie a moderní nápady.

Neobvyklý design malé koupelny

Populární styl

Vzhledem k tomu, že moderní dekorační materiály jsou obrovským výběrem plus použití nejnovějšího vývoje, je možné koupelnu ozdobit různými způsoby, a to i v těch,existují přírodní materiály. Ty nejsou vždy rozlišovány svou odolností vůči fluktuaci vlhkosti a teplotám, které jsou v této místnosti neustále přítomny, a proto jsou nahrazeny umělými analogy, které napodobují přirozenost (přirozenost).

Například plastové desky napodobující dřevo jsou dnes velmi oblíbené. Strop je tedy možné vyrobit z desky. Současně plastových panelů je 100% odolný vůči vlhkosti a navíc se nebojí teplotních změn. To znamená, že se blíží obložení koupelny, dnes můžete tímto způsobem řešit širokou škálu úkolů.

Pokud jde o trendy ve stylu, v roce 2019 jsou populární téměř všechny styly, od klasických až po art deco. Proto zvažujeme každý styl koupelny.

Pokud existuje touha vytvořit krásnou koupelnu, je třeba ji správně sestavit a vybrat designový styl

.

Klasika

Racionální a praktický přístup k prostoru, eleganci a kráse, elegance v kombinaci s luxusem - to vše je klasický styl. Ať už se objevují nové směry stylu, ať už jsou nové materiály používány v interiéru koupelen, které designéři v posledních letech nevymysleli, klasika zůstává v módě. Tradice byly vždy v poptávce, a dokonce i nové materiály a technologie změnily klasický styl. Přizpůsobila se jim, ale nikdy se nezměnila.

Z vnějšku klasickéstyl je elegantní obal s vysokým stupněm praktičnosti vnitřního obsahu, kde je zvláštní místo věnováno funkčnosti místnosti. Neutrální tóny, příjemné na pohled, oddělené textury, klasické uspořádání nábytku a instalatérské práce s vysokým stupněm ergonomie - to vše je klasika.

V koupelně v klasickém stylu nikdy nenajdete ječící odstíny nebo hrubé obklady, v moderním stylu není místo pro moderní pomůcky nebo doplňky. Přichází luxusní komfort.

Luxusní komfort klasického stylu

Moderní trendy samozřejmě ovlivňují klasiku. Například můžete do místnosti nainstalovat koupelnu neobvyklého tvaru nebo nestandardní barvy, pokud je správně vložena do prostoru. Nejčastěji se jedná o tradiční hygienické zařízení, často na vyřezávaných nohách, bílé barvy, které není nápadné, nevyznačuje se svou náročností. Pokud jde o umístění, neexistují žádná omezení. Ačkoli v městských apartmánech je místo pro tento přístroj blízko zdi, která je již klasickým městským interiérem díky malé ploše místnosti, v soukromých domech, kde jsou velké koupelny, je vana často instalována přes zeď nebo uprostřed místnosti. .

Současně není povrch zařízení vůbec proveden, nebo je ze všech stran potažen keramickými dlaždicemi zvolenými podle tónu povrchové úpravy stěny. A pokud podlahy v místnosti jsou prkna, pak sníh-bílá vana v centru vypadá královsky luxusní.

Za druhéVýznam sanitárního zařízení - dřez. Moderní design koupelny je instalace dvou umyvadel. Samozřejmě, že ne všechny městské byty mohou použít tento druh uspořádání, ale v soukromých domech, s přihlédnutím k moderním myšlenkám interiéru koupelny v roce 2019 (foto níže), dvě mísy nejsou jen originální přístup, to je zvýšení funkčnosti místnosti. Mimochodem, náklady na pořízení a instalaci dvou dřezů se rychle vyplatí s pohodlím a jejich funkčností. A pokud v domě bydlí dostatečně velká rodina, bude tato možnost dobrým řešením problému ranní úpravy vody.

Je třeba dodat, že skořápky nemusí být v souladu. Obě zařízení umístěná naproti sobě přinášejí do interiéru určitý druh symetrie. Hlavním požadavkem pro takové uspořádání je, aby vzdálenost mezi sanitárními zařízeními byla dostatečná, aby na něj mohli dva lidé volně sedět. K tomu budete muset zakoupit samostatnou monolitickou desku. Tam je další originální možnost - to je, když je lázeň se nachází mezi dvěma dřezy.

Loft

Designéři často nazývají toto podkroví nebo úložiště. To znamená, že situace by měla zdůraznit hrubé obložení stěn bez kudrlinek a krásných čistých čar. Proto je hlavní dokončovací materiál použitý v loftu, - cihla. Alestyl sám je otevřený plán, spousta prostoru, vysoké stropy a tak dále. Samozřejmě, že není snadné vytvořit takový styl v městských bytech, ale mnoho návrhářů, kteří používají určité doplňky, dokončují stěny, podlahy a strop, dosahují čistě vizuálního rozšíření prostoru.

A jak ukazují zkušenosti konstruktérů, je to příslušenství, které klade důraz na plnost koupelny s tímto stylem. Například, starý model sprchy s širokým konev, potrubí instalované venku a pokryté černou barvou. To znamená, že po vyzvednutí prvků podkroví je možné ve městě zkusit uspořádat takový design.

V tomto ohledu existuje v soukromém domě více příležitostí, jak realizovat své plány v životě, zejména pokud přesunete koupelnu do sklepa. Zde můžete zapnout fantasy a hrát se všemi možnými doplňky.Je však třeba dodat, že v tomto stylu jejich chapadla vypustila moderní dokončovací materiály. To znamená, že cihla jako základ není vždy na prvním místě. Mohou dokončit část stěny s důrazem na styl, ale zbývající plochy jsou obloženy keramickými dlaždicemi, které by měly mít stejnou velikost jako cihly . Ve spodní části fotografie se právě zobrazoval takový design koupelny s obkladem dlaždic.

Bílá nástěnná dekorace pro rozměry cihel

Retro

Mnozí tomu věří dříveživot byl jednodušší, tak často nostalgický pro minulé časy. Někteří designéři ji posunuli k vytvoření interiérů v retro stylu. Zdá se, že nejde o nejjednodušší variantu, ale v praxi se ukázalo, že tento styl nevyžaduje velké finanční investice. Je to trochu představivost a stylová náplň koupelny je připravena.

Jádrem návrhu jsou věci, které spadají pod jméno - staromódní. To se týká především nábytku a sanitárních zařízení. Nábytek by tedy měl být masivní, vyrobený ze dřeva s ošuntělými letadly as hranolky v rozích. Totéž platí pro příslušenství, pouze mohou být nejen dřevěné, ale také keramické a kovové.

Velmi důležitá je dekorace stěn, ve kterých se keramické obklady používají jen zřídka. Barva nebo tapeta, někdy monochromatická mozaika. Základem je však příslušenství. Například starožitné lampy, zrcadla, starožitné baterie, měděné trubky a tvarovky komunikace. Podívejte se na níže uvedené fotografie a okamžitě pochopíte charakteristické rysy retro stylu.Art Deco

Tento styl je více než 100 let starý, ale jeho popularita nespadá. Někdo může říci, že připomíná klasiku a bude mít pravdu, protože art deco je styl luxusu. Má však svůj charakteristický rys - přítomnost pravidelných geometrických tvarů, které jsou vzájemně propojenyumění objektu.

Pokud argumentujeme z hlediska celkového složení, pak jako takový chybí. Veškerý prostor je rozdělen do zón, kde se shromažďují různé položky. A tyto zóny otáčejí místnost buď do muzejní expozice, nebo do šatny v divadle. A přesto musíme vzdát hold art deco, protože se zdánlivým chaosem v něm existuje systém, jeho charakteristické rysy, a to:

 • obecná symetrie;
 • kontrast;
 • paleta barev - monochromatický.

Návrháři dokonce do tohoto stylu přidávají určité retro prvky. Barevný design koupelny by měl být černobílý, šedé skvrny jsou povoleny. Proto je hlavním materiálem pro dokončení koupelny keramická dlažba, umístěná v šachovnicovém vzoru. Samozřejmě, dnes, ve věku měnícího se světa, se ve stylu art deco začaly přidávat další odstíny, ale neměly by vynikat.

Dalším charakteristickým rysem stylu Art Deco jsou reflexní povrchy a třpytky. Proto, kov, sklo, lesklé povrchy, zrcadla ve velkém množství - to jsou doplňky, které zdůrazňují tento styl obsahu.Osvětlení v koupelně: funkce a fotografie

Zdá se, že s osvětlením v koupelně není problém, protože je to jen malá místnost. Ale praxe ukazuje, že světlo často selhává a tlačí ho dozaduplánovat celý styl zamýšleného interiéru. Proto je důležité dodržovat určitá pravidla a požadavky, podle kterých musíte kombinovat osvětlení s jinými dekorativními prvky:

 • barevné provedení ;
 • zónování;
 • výškové uspořádání světelných zdrojů;
 • jasný výběr samotných lamp, v kombinaci se stylem v koupelně;
 • velikost místnosti.
Hledisko expertů
Jaroslav Galaiko
Vedoucí projektant a vedoucí studia Ecologica Interiors
Položit otázku
„Aby bylo možné vizuálně změnit prostor koupelny, je třeba vytvořit podmínky, za kterých osvětlení nebude vyvíjet tlak na stylistickou složku interiéru. Pokud to nelze provést nezávisle, pak existuje pouze jedna cesta - přenést vytvoření návrhu projektu na odborníka. “

A ještě jeden důležitý bod - je třeba vyřešit problém osvětlení před zahájením opravy, protože vše bude vázáno na přesné zapojení, odstraní konce pro lampy, zásuvky a vypínače. Proto jsou opravy v koupelně často prováděny na klíč, tj. Od vytvoření projektu až po položení posledního dokončovacího materiálu s instalací instalatérských prací a nábytku (na fotografii níže je několik variant).

Můžete mluvit o osvětlení v koupelně po dlouhou dobu, s ohledem na různé pozice, které jsou spojeny s stylem obsahu místnosti. Proto je lepší vidět několik fotografií, které definují různé koncepty.Koupelnový nábytek: foto a video

Když je úkolem vybrat nábytek do koupelny, návrháři doporučují, aby si ho vybrali pro duši. To je jediný způsob, jak transformovat nejmenší prostor na místo, kde bude vždy příjemné být. Samozřejmě bude třeba vzít v úvahu i stylistický účel nábytku. Ale zde musí být volba provedena tak, aby vyhovovala vašim preferencím.

Nezapomeňte, že nábytek by měl být funkční a praktický. I když v tomto ohledu všichni výrobci věnují pozornost těmto dvěma kritériím, čímž se zavádí výroba.

A několik tipů:

 • Pokud je v koupelně malá místnost, pak byste ji neměli přetížit. Proto je lepší instalovat umyvadlo se skříní nebo plochým typem, pod kterým pračka zapadá.
 • Závěsné skříňky v takové místnosti jsou tou nejlepší volbou.
 • Dobrým řešením by bylo také malé tužkové pouzdro.
 • Ale pokud je koupelna velká, pak nejsou nutná žádná doporučení.


Materiály pro konečnou úpravu koupelny

Jak bylo uvedeno výše, koupelna vyžaduje materiály odolné proti vlhkosti a trvanlivé povrchové úpravy. Proto jsou dnes ideální ty keramické obklady a dlažbyplastové panely. Ty se používají nejen pro dokončovací stropy, ale i pro stěny.

Výplň koupelny s plastovými panely: design photo

Oprava v koupelně PVC panelech (foto níže) - jedná se především o ekonomickou opravu, protože dnes nenajdete levnější obkladový materiál. A to je jedna z výhod panelů. Přidáme k výhodám:

 • obrovský sortiment z hlediska designu;
 • dostatečně vysoká spolehlivost;
 • praktičnost obložení - PVC panely lze čistit jakýmikoliv tekutými detergenty;
 • dlouhodobý provoz;
 • 100% odolnost proti vlhkosti;
 • snadná instalace.

Z nedostatků lze konstatovat, že není příliš vysoká pevnost, zejména plasty špatně odolávají otřesům, ze kterých praskne. Ne všechny PVC panely mohou snadno snášet teplotní extrémy. I když teplota v koupelně pro ně není problém.Související článek:

Panely z PVC. V přehledu se budeme zabývat výhodami a nevýhodami materiálu, typů, rozměrů, charakteristik stropních a stěnových výrobků, průměrných cen, kritérií výběru, instalace do-it-yourself.

Módní dlaždice v koupelně interiéru: design foto

Dlouho můžete hodně mluvit o keramických dlaždicích. Toto je dokončovací materiálpevnost a odolnost proti vlhkosti ne. Kromě toho, obrovská škála nabízených sbírek vám dává možnost udělat jedinou správnou volbu tak, aby koupelna odpovídala stylu, který si vyberete. Proto se nebudeme nadále zabývat dlaždice, jen dát příležitost vychutnat si krásný design koupelen v bytě v navrhovaném výběru fotografií.Související článek: Související článek:

Koupelna dlaždice: foto, design. V samostatné publikaci jsou uvedeny užitečné informace o výběru obkladů a správné dekoraci koupelny.

Design koupelen v kombinaci s toaletou: fotografie a videa

Kombinovaná koupelna není v typických domech neobvyklá. Ale přístup k opravě a designu této místnosti by měl být přesně stejný jako koupelna. Právě v místnosti je další sociální zařízení - toaleta. Ve všech ostatních ohledech je tento účel, osvětlení, volba stylistického směru totožná. Proto není třeba brát v úvahu kritéria pro opravu koupelny a WC (fotografie jsou uvedeny níže). Vezměme si vše, co bylo řečeno výše, a přeneste je do koupelny.

Prohlédněte si fotografii koupelnového uspořádání v kombinaci s toaletou:Související článek:

Interiér koupelny je kombinován s toaletou. Samostatná publikace poskytuje informace o řádné přestavbě koupelny a úspěšných příkladech interiéru.

Oprava v koupelně v Chruščově: design foto

Další velmi velký počet obyvatel žije v malých bytech, kde koupelna nepřesahuje 7 m². Ale i v ní se designérům daří vytvářet interiéry pro jejich funkční a estetické kvality o nic horší než ve velkých místnostech. Naštěstí jsou dnes všechny podmínky z hlediska dokončovacích materiálů, instalatérství a nábytku.

Zde se také používají různé směry stylu, ve kterých se vybírají vany, dekorace, míchačky a další atributy. A i když často o nábytku v těchto místnostech nemluví, návrháři ho stále instalují. Hlavní je správně naplánovat.

Například fotografie 4 m2 koupelnového designu. m.

Ideální plán pro koupelnu o rozloze 4 m²

Samozřejmě je třeba vzít v úvahu malé rozměry místnosti, takže interiér by měl být založen na světlých barvách, velkých velikostech dokončovacích materiálech, které vizuálně rozšiřují prostor. A pár fotek designu koupelen v malých apartmánech.Související článek:

Konstrukce malé lázně musí být vybrána individuálně. Nechte nás v naší publikaci zvážit, jak to lze provést správně bez chyb.

Jak vytvořit design koupelny, promyšlený do nejmenšího detailu: metody a fotografie

Samozřejmě není možné přemýšlet o každém detailu v koupelnovém designu. Ale měli byste věnovat pozornost 10 hlavním chybám, které negují veškeré vynaložené úsilí a peníze. To platí především pro malé místnosti, protože velké koupelny jsou příležitostí, aby se i ty nejhorší chyby, které nebudou viditelné nebo viditelné.

 • Takže první chyba je plánování.Obvykle je v malých místnostech instalována vana podél jedné stěny. Pokud se rozhodnete nainstalovat zde a pračku, pak je lepší dát přednost sprchový kout, odstranění vany. Ačkoli je zde možnost montáže pro podložku pod umyvadlem, pak nebude prostor pro podstavec, do kterého můžete umístit ručníky a sanitární keramiku. To je, v každém případě, musíte si vybrat.
 • Druhou chybou je nesprávný barevný design. V těchto místnostech není možné použít příliš tmavé barvy, je to výsadní postavení velkých pokojů. Malá plocha nebo výklenek mohou být tmavé, ale měla by to být jen malá část, ne celá stěna.

Vana uzavřená krásnou oponou

 • Třetí chybou je nedostatečná ochrana proti vodě. Dnes je takový módní trend přítomen. Ale to je jen móda, která projde. Sprej, kapky a další problémy spojené s vodou, je nutné nějak chránit. Nejjednodušší možností je zavěsit na tyč vodotěsný závěs. To může být vybráno v barvě stěn, takže není problém.
 • Číslo chyby 4 - kluzká podlaha.Nezapomeňte zvolit dlaždici. Má na nohou lidskou nohu. Takový materiál je obvykle matný a ne lesklý. Ty mohou být použity pouze pro obklady stěn.
 • Pátou chybou je osvětlení.To už bylo řečeno, ale opět není možné ušetřit na jasu v koupelně. Čím jasnější jsou lampy , které hoří, tím lépe. A můžete ušetřit na zónování.

Držáky ručníků - povinný atribut koupelny

A další chyby:

 • u dřezu na podlaze musí nutně ležet koberec;
 • žádná tapeta, dokonce umývatelný ;
 • držák ručníků musí být v koupelně, buď ve formě háčků, nebo ve formě tyče, nebo ve formě sušiček ;
 • kompaktní dřezy by neměly být instalovány ani v malých koupelnách, tento spotřebič musí být funkční;
 • dokončit dlaždice, instalovat instalatérské práce - to není vše, co je požadováno v koupelně, nezapomeňte si vybrat styl, nainstalovat příslušenství, protože tato místnost je plná.

Podložka na dřez- je to pohodlné a pohodlné a krásné

Máte-li jakékoli dotazy k tématu článku, naši redaktoři jsou připraveni na ně odpovědět. Nechte své komentáře s dotazy a přání.