Šablony pro dekor do-it-yourself: vzory a jejich výrobní techniky

Tento exkluzivní a let fantazie se objevuje tam, kde se pro dekoraci používají vzorníky, jejichž šablony mohou být vynalezeny nebo nahlédnuty do naší recenze. T dekorační kresby šablon nazývají zvláštní styl malby, jsou stručné a jednoduché, relevantní pro nábytek, stěny, okna, zrcadla a předměty pro domácnost. Existuje mylný názor, že práce s šablonami je mnohem jednodušší než přímá malba, ale ve skutečnosti to tak není. Vyžaduje nejvyšší přesnost, manuální obratnost a vynikající chuť.Na konci článku si můžete stáhnout dobrý výběr šablon a vybrat si ten, který se vám líbí.

Šablony na stěně v ložnici

Video: vzorníky

Kresby šablon - co to je?

Vzorník je vzor výkresu, který je vytvořen na hustémpapír, lepenka nebo film, někdy na kovovém listu. Fragmenty vzoru se nejprve nanesou na materiál, poté se označené části vyříznou a vytvoří se otvory. Následně budou tyto plochy natřeny kontrastní barvou, zatímco zbytek plochy bude bez nátěru.

Výroba šablony z tlusté lepenky

Zdobení stěn pomocí šablon

\ t

Šablony jsou jednovrstvé nebo vícevrstvé. První z nich jsou navrženy tak, aby vytvořily výkresy pro jednu šablonu, to znamená, že po odstranění takové šablony bude obraz zcela připraven. Vícevrstvé šablony jsou obvykle používány v pouličním umění, protože velké formy se snáze kombinují a vady nejsou tak znatelné. Nejvhodnější je vytvořit šablony pro jednovrstvé výkresy sami.

Takhle vypadá vícevrstvá šablona

Pro barvení se používají všechny typy nátěrových hmot - na bázi vody, akrylové barvy, smalty. Nejpohodlnější způsob nanášení barvy na zeď zahrnuje použití malého válce nebo houby, někdy s použitím aerosolů. Je lepší nepracovat se vzory pomocí kartáčů, protože okraje vzoru jsou posunuty a deformovány, barva proudí pod šablonu a kresba je poškozena.

Nanášení barvy šablonovou barvou

Související článek:

Tapeta v hale v bytě. Foto-kolekce elegantních možností, typy tapet a tipy na výběr toho správnéhospeciální publikace našeho portálu.

Šablony barev pro šablonové dekory

Ze všech vzorů jsou nejoblíbenější květiny. Rostlinné motivy mohou mít velmi rozdílné podoby, mohou být vytvořeny v blízkosti přirozeného nebo dávat surrealistický vzhled. Větve a květiny vypadají elegantně, nemají žádné omezení barevného měřítka, zapadají do interiéru jakéhokoliv stylu. Květiny mohou být vhodné v každém pokoji - ložnici, obývací pokoj, školku, kuchyň, koupelnu a chodbu.

Svislý vzor od podlahy ke stropu

Konstrukce postýlky

Kompozice šablon v koupelně

Myšlenka pro dětský pokoj

Konstrukce prostoru nad televizí
Zdroj: www.cuttingedgestencils.com

Šablony pro zdobení šablon do-it-yourself

\ t

Kočky jsou tak milované, že jejich půvabné postavy chtějí být zachyceny i na stěnách a nábytku. S pomocí šablon můžete reprodukovat siluety těchto legrační zvířata nebo jejich roztomilé tváře. Obraz kočky je stylový přízvuk, který vyžaduje správný doprovod. Nejlepší ze všech takových obrázkůvypadají v ložnici, budoáru, v šatníku, koupelně nebo dětském pokoji, to znamená v osobním prostoru.

Skály koček

Varianta tématu „kočičí“ je leopardí skvrny nebo tygří pruhy, které lze úspěšně reprodukovat pomocí šablon.

Zábavný vzor na dveřích

Varianty kreslených koček

Feline rodina na zdi

Původní návrh zásuvky

Různá použití vzorníku vzorníku

Motivy zvířat v interiéru

​​Vzor geometrických šablon

Klasické řecké a byzantské ornamenty jsou vynikajícími příklady geometrických vzorů. Jednoduché čáry jsou tkané do falešných vzorů, které vypadají současně přísně a složitě. Pokud se kresba skládá převážně z přímek, pak to velmi zjednoduší proces řezání.

Geometrické vzory pro šablony
Zdroj: www.cuttingedgestencils.com

Vzory motýlů

Šablony ve tvaru hranic jsou vhodné v tom, že obsahují opakující se vzor, ​​to znamená, že jeden vzor řezu může být několikrát použit. Pro hranic bude vhodné, aby šablon pro dekoraci byly vlastními rukama vzory motýlů, květin, listů, jednoduchých ozdob. Konstrukce obrubníku musí být stručná.

Vzorník s motýly
Zdroj: www.cuttingedgestencils.com

Exkluzivní šablony pro kutily

Základem šablony je kresba, která musí být grafická, tj. Má jasné hranice.

Příklad vzoru, který se může stát vzorníkem

Vytištěný obrázek lze použít tak, jak je nebo může být zmenšen na požadovaný formát. Každá osoba na střední škole ve třídě matematiky použila paletu, může být použita jako nástroj pro změnu měřítka. Pro tento účel se na tištěný výkres aplikuje mřížka jednoduchou tužkou.měří 1 x 1 centimetr. Mřížka se stejným počtem buněk je aplikována na jiný list větší velikosti, ale jejich strany mohou být libovolné velikosti. Například, pokud je třeba obraz zdvojnásobit, mřížka se provede se stranou buněk 2 cm. Podle výsledné mřížky jsou fragmenty buněk přeneseny fragmenty vzoru. Tato metoda je poměrně rychlá a velmi zábavná.

Změna měřítka obrazu paletou

Po obdržení hotového vzoru musí být vzorek přenesen na kus silného papíru nebo fólie a poté řezán podél vyznačených čar. Je nutné řezat ostrým papírovým nožem a čepel bude často muset být aktualizována, pak hranice čáry budou hladší. Nesnažte se řezat perfektní šablonu. Za prvé, není možné to udělat ručně, a za druhé, kresba s malými vadami vypadá velmi pěkně a připomíná skutečnou „ruční výrobu“.

Pohled odborníka
Jaroslav Galaiko
Vedoucí designér a vedoucí studia Ecologica Interiors Studio
Položit otázku\ t
„V některých případech můžete použít speciální kovový vzor, ​​který lze zakoupit v papírenském oddělení nebo v prodejnách šití. Toto jednoduché zařízení vám umožní pečlivě řezat podél zakřivených čar různých konfigurací. “

Ve většině případů postup aplikace šablony na zeď vypadá takto:

Obrázek Fáze
Potřebná šablona je vyříznuta, všechny přebytečné prvky jsou vymazány. Práce se nejlépe provádí na velkém pevném povrchu.
Hotový nákres je připevněn ke zdi lepicí páskou. Pokud je dekorace provedena na tapetu, pak obvyklé pásky nelze použít, aby nedošlo k poškození povrchu.

Barva se nanáší válečkem na povrch šablony. Ujistěte se, že se rozvržení pevně dotýká celého povrchu, jinak se mohou na místě vzorů vytvořit ošklivé šmouhy.

Po zaschnutí barvy se šablona opatrně sejme ze stěny.

Vytvoření objemových kompozic

\ t

Složitější technikou zdobení je vytváření objemových kompozic. Zde není jen , že je vzorník natřen barvou, ale použití omítek a omítek. Povrch reliéfu vypadá velmi kreativně a exkluzivně, ale bude také vyžadovat určité dovednosti a trpělivost.

Příklad složení basreliéfu

Proces výroby samotného objemového prostředku lze rozdělit do několika fází:

Obrázek Popis etapy
Po výběru vzoru je nutné připravit šablonu šablony. Chcete-li vytvořit basreliéf, potřebujete silnou lepenku o tloušťce nejméně 3 mm. Šablona je připevněna ke stěně pomocí šroubů. Připravená směs se nanese špachtlí.
Poté, co roztok ztuhne a odstraní šablonu, provedeme "sestavení" basreliéfu na požadovanou tloušťku pomocí malých tvarovaných špachtle, které lze zakoupit v každém hypermarketu.
S pomocí smirkového papíru je dalším krokem zaoblení povrchu basreliéfu a broušení celého výkresu.
V posledním stupni zbarvení hotového reliéfu. Nebude zbytečné chránit zdi pomocí naší vlastní šablony, čímž zůstanou jen ty oblasti, které je třeba malovat.

Příklady zdobení nábytku a zrcadel

Velice fascinujícím povoláním je zdobení vzorovaných vzorů nábytku a zrcadel. Samotný výkres může být aplikován na jakýkoliv povrch, ať je to dřevo, beton nebo cihla, nebo tkanina a sklo. Při zdobení zrcadel je nejlepší použít šablony samolepicího papíru. V tomto případě jednoduše odstraňte nežádoucí části a přilepte obraz na povrch zrcadla. Nejčastěji se zdobí rohy zrcadla nebo celý jeho obvod.


Pro dekoraci nábytku je volba technologií a možností prakticky neomezená. S určitými dovednostmi a trpělivostí můžete vytvořit pravá umělecká díla.
Zdroj: www.cuttingedgestencils.com

Pokyny pro používání šablon

Šablona pro dekoraci vlastníma rukama, šablona, ​​která je aplikována na silný papír, může být použita několikrát, protože papír změkne a změkne a design se trvale zhorší. Papírové výkresy se používají k vytvoření jednotlivých snímků. Existuje způsob, jak prodloužit životnost takové šablony, k tomu je na jeden list papíru nalepena průhledná páska s potištěným vzorem na obou stranách v 1 - 2 vrstvách, po kterých jsou řezy provedeny.

Filmové šablony jsou mnohem houževnatější, můžete je použít k vytvoření hranic, ozdob na velkých plochách. K jejich zabezpečení můžete použít oboustrannou pásku, která pevně fixuje list. Pokud je obraz zhotoven na tapetě nebo na vodním nátěru, je lepší použít k tomuto účelu maskovací pásku, protože nezanechává žádné viditelné stopy.

Výhody a nevýhody ručně vyráběných šablon

Nezávislá výroba šablon není snadný proces, ale získaný výsledek je exkluzivní a relativně levný. Můžete si vytvořit šablonu vlastníma rukama, pokud není kresba příliš složitá, její plocha není velká a máte k dispozici všechny potřebné nástroje. Stáhněte si zajímavý výběr šablon kliknutím na tlačítko níže.

Video: tajemství použití šablon pro stěny

\ t

SBĚR SE SEPARACÍ DOWNLOAD