Chodba v bytě: design, fotogalerie originálních řešení

Konstrukce koridoru není o nic méně důležitá než konstrukce ostatních prostor v bytě. Tento pokoj, který vám umožní vytvořit první dojem o zbytku domova. Pomocí užitečných tipů můžete vytvořit stylový a originální design. Chodba v bytě, jejíž fotografie si můžete prohlédnout v našem přehledu, by měla být kombinována s interiérem ostatních místností. Současně je nutné správně kombinovat funkčnost místnosti a její dekorativní efekt. Správná organizace designu chodby z ní učiní krásnou, pohodlnou a moderní.

Konstrukce koridoru je schopna nastavit tón pro celý byt

Koridor v bytě: design, fotografické příklady a výzdoba

S pomocí této místnosti můžete zkombinovat všechny ostatní místnosti, zatímco musíte přemýšlet nad ergonomickým designem chodeb a chodeb v bytě. Fotografie individuálních nápadů vám pomohou vybrat správnou volbu pro váš domov.

Různé kombinace pomáhají vizuálnězvětšit prostor

Malé prostory vyžadují zvláštní pozornost. Interiér malých a úzkých chodeb by měl řešit následující úkoly:

  • rozšíření prostoru. V tomto případě stojí za to použít zrcadla, světlé barvy stěn a řádně uspořádané osvětlení;
  • prostorová funkce. Pohodlné úložné systémy mohou být umístěny na chodbě: regály, zavěšené police a vestavěné skříně;
  • vytvoření stylové přechodné zóny mezi ostatními místnostmi. Stěny mohou být zdobeny v neutrálních odstínech, které budou kombinovány s obecným stylem bydlení.

Samostatné dekorativní prvky zdůrazňují zvolený styl interiéru

Při plánování interiéru by se měly vyvarovat tmavých barev, masivních světel, velkého nábytku nebo velkého množství vzorů na tapetě.

Užitečné informace!Prodloužit prostor odstraněním přídavných dveří. Dveře do kuchyně vypadají jako oblouk.

Stěny bez vzoru jsou velmi univerzální a umožňují sjednotit prostor

Návrh malých chodeb v bytě: fotografie barevných řešení

Je nutné vzít v úvahu barevnou paletu v designu chodby v bytě, designové fotografie v Chruščově ukazují zajímavé techniky stylu. Vzhledem k tomu, že standardní chodby se neliší ve velkých rozměrech, stojí za to, aby stěny byly ve světlých odstínech.

Vizuálně jsou světlé tóny a vertikální prvkyzvětšit prostor

Pro úzké koridory se používají střední barvy: lehká oliva, káva, mléko nebo béžová.

Útulné béžové a kávové tóny jsou skvělé pro zdobení chodby. Fresky a nástěnné malby slouží jako stylový doplněk

V dlouhé chodbě je lepší použít tapetu s velkými vzory na kratších stranách. V miniaturní chodbě by měly být stěny uspořádány do světle zelených, modrých nebo světle fialových odstínů. Pro tuto místnost by ideální volbou byla vinylová nebo korková tapeta.

Světle zelená barva osvěžuje interiér.

Tapetu na pozadí lze doplnit pruhovaným plátnem. Zajímavé je podívat se dovnitř panelu nebo maleb, zajímavé řešení je považováno za nástěnné malby tapet. Můžete použít následující zajímavá řešení:

  • bílé stěny s hnědým nábytkem a světlým dřevem, bílý nábytek v kombinaci se světle šedou tapetou, bílé stěny v souladu se vzorovanými dlaždicemi tmavých odstínů;
  • světle modré stěny jsou dokonale kombinovány s bílými a čokoládovými odstíny;
  • káva a mléčné barvy jsou kombinovány s chromovaným lemováním;
  • Pozadí broskví v kombinaci s korály, terakotovými odstíny nebo mahagonem je považováno za výhru.
Dobrá rada!Při použití bílé podlahy nebo stěn stojí za to použít tmavý nábytek.tóny.

Kombinované verze tmavých a světlých odstínů jsou populární

Související článek:

Tapeta pro chodbu a chodbu. Foto příklady úspěšných interiérů, dekorativních technik a užitečných designových tipů v samostatné publikaci našeho portálu.

Vlastnosti konstrukce stropu a podlahy v malé chodbě

Podlaha a strop mají velký význam pro návrh chodby v bytě. Fotografie neobvyklých řešení vám pomohou vybrat si svůj vlastní styl. Pro dlouhou chodbu by vynikající možností bylo použití různých nátěrů pro různé zóny. Dlaždice se používá u vchodu a parketová deska nebo laminát ve vstupním prostoru. Položení podlahy šikmo umožňuje přidat objem.

Podlahu a strop lze vyrobit v podobných barvách, jako akcenty se používají vestavná světla

V koridoru je lepší používat nátěry odolné proti vlhkosti, které se snadno udržují. Strop úzké chodby je lépe zdoben odstíny o několik tónů světlejší než povrchy stěn.

Územní prostor lze provádět buď zavěšeným stropem, nebo pomocí kombinovaných podlahových krytin

Klasická konstrukce předpokládá použití bílého nebo hladkého povrchu stropu. Můžete použít možnost víceúrovňového stropu.

Užitečné informace! Můžete použít monochromatické dlaždice ze světlých a bílých odstínů k vytvoření dlouhé chodby v bytě. Fotografie z nejlepších řešení vám pomůže vybrat dlaždice, která bude kombinována s barvením tapety.

Stylový víceúrovňový design v několika barvách

Která možnost osvětlení zvolit pro úzkou chodbu v bytě: design, foto

Chodby jsou tmavé místnosti, takže je důležité instalovat správné osvětlení v místnosti. Stojí za to zvážit osvětlení se směrovým světlem.

Volba správného osvětlení vám umožňuje rozdělit malou místnost

S úzkými stropy si můžete vybrat lustry s plochými odstíny. Pokud jsou použity zavěšené konstrukce, mohou být zabudovaná světla umístěna po obvodu. Stretch stropy zdobené LED páskou.

Několik krásných svítidel může úspěšně doplnit interiér

Je zajímavé podívat se na podlahu se zabudovanými světelnými zdroji nebo podsvíceným podsvícením. Interiér je možné vždy zdůraznit s výhodou pomocí reflektorů.

Jak si vybrat nábytek pro malou chodbu?

Existuje mnoho zajímavých způsobů: jak vizuálně využít úzkého koridoru, designu. Fotografie v bytě ukazují, jak umístit funkční nábytek do malé oblasti .

Otevřené regály dělají prostor vzdušnějším

Nejlepší volbou je modulární nábytek, který je vybrán podle velikosti. Malý prostor nemůže být přetížen nábytkem. Rohové skříně mělké hloubky, originální závěsy a stojany na boty jsou vhodné. Na dveřích skříně můžete zavěsit zrcadla, která umožňují snadný design. Otevřené police také vytvářejí efekt lehkosti.

Rohová skříň je doplněna skříňkou a otevřenými věšáky

Užitečné informace!Malý koridor můžete zvětšit spojením s přilehlým pokojem. Mezi dvěma místnostmi místo dveří je oblouk.

Možnosti dekorů a zrcadel

S pomocí krásných zrcadel můžete ozdobit chodbu v bytě. Foto design - projekty vám umožní vidět neobvyklé možnosti.

Zrcadla umožňují vynásobit objem místnosti

Oválná zrcátka nepřetížují prostor a umožňují mírné zvýšení v prostoru místnosti. Pokud je zrcadlo malé, můžete pod něj umístit noční stolek nebo komodu. Pod určitým interiérovým stylem si můžete vybrat stylový rám.

Obrazy a osvětlovací zařízení mohou být hlavním zaměřením v interiéru

Jako dekor můžete použít tematické typy povrchových úprav, podlahové vázy, stojany na deštníky nebo neobvyklé věšáky.

Květináče s květinami a koberci mohou být také vynikající výzdobou pro chodbu

Stěny jsou dlouhou chodbouFotografie můžete vyzdobit v rámech, obrazech nebo panelech. Některé detaily mohou ovlivnit vizuální vnímání prostoru:

​​

Styly pro interiérový design na chodbě

Při konstrukci koridoru se používají různé styly, které pomáhají vytvořit nádhernou atmosféru útulnosti a pohodlí. Následující možnosti stojí za zvážení:

  • na chodbě v klasickém stylu se používá spodní stěna a vrchol zdobí fotografie a malby. Vhodné jsou svislé překrytí ze dřeva a police pro knihy ;

Klasický interiér zahrnuje stoličky, zrcadla a panely

  • high-tech a moderní znamenají minimální množství dekorů a nábytku, jakož i použití černobílých fotografií, plakátů a panelů;

Pro výzdobu se používají výbojky a výbojky

  • Sál ve venkovském stylu je vyroben z dřevěných desek a tmavé podlahy.

Design v rustikálním stylu zahrnuje použití proutěné dekorace a nábytku s efektem starověku

S pomocí vysoce kvalitních povrchových úprav, nábytku a dekorů můžete vytvořit jedinečnou a stylovou interiérovou chodbu,nastaví požadovaný tón pro celé obydlí.

Video: nápady na design chodby