Vnitřní koupelna s WC: provádíme opravu sami

Kombinace koupelny a koupelny má více výhod než nevýhod. WC místnost je jeden a půl metru zcela zbytečného prostoru, který je extrémně přeplněný a nepohodlný k použití. Kombinace koupelny a koupelny, majitelé si prostorný pokoj, ve kterém si můžete dát zařízení a nábytek. Interiér koupelny v kombinaci s toaletou může být opravdu stylový a pohodlný, protože pole pro kreativitu se stává mnohem širším.

Interiér kombinované koupelny

Video: 26 myšlenek kombinované koupelny

Členění a výstavba: právní přestavba

\ t

Umístění koupelny a toalety není náhodné, je plánováno developerem ve fázi návrhu budovy a je napojeno na kanalizační stoupačku, větrací kanál a mělo by být umístěno těsně nad nebytovými prostory pod byty.

Umístění koupelny v centru obytného domu

Z tohoto důvodu trvají na tom inženýrské službyPřestavba sanitárního zařízení byla provedena pod jejich kontrolou a se svolením. To je samozřejmě pravda, ale vyžaduje dodržování následujících pravidel:

  • koupelnu nelze rozšířit ani sloučit na úkor vlastních obytných zón, protože v tomto případě budou „mokré“ místnosti umístěny nad obytnými zónami sousedů níže, což je však zakázáno SaNPiN 2.1.2.2645-10 ( účet);
  • hydroizolace musí být provedena znovu a její zařízení musí být upevněno skrytým dílem;
  • úroveň podlah kombinované koupelny by měla být 1 až 2 cm pod úrovní sousedních podlaží;
  • vchodové dveře by měly vést do nebytového prostoru, řekněme výstup do obývacího pokoje v případě, že v bytě je několik sociálních zařízení;
  • při přepracování a kombinování koupelny s vanou není možné ovlivnit ventilační kanál ani jeho celistvost.

Všechny tyto požadavky bere v úvahu projektant - specializovaná organizace, která má schválení SRO.

Kombinovaná možnost plánování koupelny

Design a design

Interiér koupelny v kombinaci s toaletou v městském bytě je pokusem zapadnout velké množství funkčních objektů, zařízení a technických celků do velmi malého prostoru. V kombinované koupelně je nejen instalatérské zařízení s komplexními spoji, sifony a uzly. Zde zpravidla pračka, ohřívač vody, vyhřívané kolejnice na ručníky,skříňky a mnoho dalších věcí.

Umístění pračky a dřezu s podstavcem v prostoru koupelny

Úkolem konstruktéra není vytvoření pohody a rozvoj ergonomického schématu uspořádání, proto je lepší kontaktovat projekční organizaci, která má hotový projekt a zaměřit se na ni. Architekti nejsou horší než návrháři znají požadavky SNiP a SaNPiN, takže budou zohledněny všechny klíčové požadavky.

Plán obnovy

Přípravné práce

\ t

Výsledek přestavby - prostorný pokoj

Interiér koupelen v kombinaci s toaletou, jejíž fotografie je uvedena výše, je příkladem toho, jak demolice pouze jednoho přepážky přidává několik čtverečních metrů úložného prostoru. Oprava v koupelně je z hlediska technologie nejobtížnějším uzlem v bytě, skládá se z několika etap.

Demontáž

První etapa: přepážka byla demontována

Než začnete s opravami a přistoupíte k demolici a demontáži, musíte připravit pomocné nářadí - zátky pro kanalizační stoupačku a nádrž na vodu, která zůstane v potrubí a vložkách.

Za prvé, architektonické prvky - příčky a dveře jsou odstraněny, pak je instalatér demontován, podlaha je odstraněna a dekorace je odstraněna ze zdí.

Podlahy

3D koupelnová podlaha

SNiP vyžaduje, aby koupelna byla vodotěsná. K tomuto účelu se používápotahování nebo válcování materiálů. Pokládají se na podlahovou desku a teprve potom se na izolaci zhotoví potěr, topné kabely a konečná vrstva se pokládají.

Populární materiály pro podlahy jsou keramika, umělý kámen odolný proti vlhkosti nebo samonivelační polymer, který je znázorněn na fotografii.

Keramika s účinkem parketové desky

Dokončovací práce

\ t

Koupelna v uklidňujících barvách

Interiér malé koupelny v kombinaci s toaletou je zdoben tradičními praktickými materiály - glazovanými keramickými dlaždicemi. Lze jej použít k simulaci jakéhokoliv typu povrchu. Při provádění dokončovacích prací je nejdůležitější si uvědomit, že koupelna je vždy vlhká a teplá. Všechny použité materiály by měly být hygienické a snadno snášet čištění agresivními látkami.

Povrchová úprava mozaiky

Související článek:

Obklady do koupelny. Foto, design . V samostatné publikaci jsou uvedeny užitečné informace o výběru obkladů a správné dekoraci koupelny.

Instalatérské instalace

Nejpříjemnějším a nejsnadnějším okamžikem je instalace zařízení. Musí být proveden mistrem nebo po důkladné konzultaci se zkušenou osobou. Veškeré moderní instalatérské práce jsou navrženy tak, aby je mohl montovat amatér, ale vedení ze strany a extra svalová síla asistenta nebudou zbytečné.

Možnosti ubytováníinstalatérské práce ve stejné oblasti

Vestavná toaleta a bidet jsou populární novinkou

Moderní koupelna: styly a trendy

Design interiéru koupelny v kombinaci s toaletou představuje komplexní konstrukční úkol. Není snadné vytvořit expresivní interiéry na takových malých náměstích, ale tím, že představíte fantazii a vynalézavost, můžete změnit standardní krabici na luxusní budoár.

Úhlednost a originalita malého prostoru

Největším problémem je malá oblast. Na fotografii níže - zajímavé nálezy a jasná řešení, která byla provedena.

Prvky klasického stylu - okrové odstíny a sanitární keramika určitého tvaru

Moderní: jednobarevné gama a expresivní formy

Minimalismus a tradiční chladné „vodní“ odstíny

Neexistuje žádný výrazný styl, ale tlumené tóny jsou dokonale kombinované a dispozice je vhodná pro standardní byt

Prvky barokního slohu - v malém prostoru je velmi pěkné a velmi vhodné

Tipy mistrů

Oprava v koupelně je složitý a pracný proces, který není často řešen. Aby vlastník měl výsledky rád, aby byl vhodný z hlediska stavebních a hygienických norem a aby sloužil po dlouhou dobu, musí být dodrženy následující referenční body:
  • zahájit podrobný a schválený projekt;
  • materiály a zařízení ke koupipředem a v plném rozsahu;
  • šetřit na výzdobě, ale ne šetřit na prvcích inženýrských systémů - lepidla, kování, vybavení;
  • před zahájením práce důkladně prostudujte teorii.

Zde je několik dalších příkladů úspěšného uspořádání a interiérů:

Perfektní koupelna

Existuje velké množství požadavků na koupelnu. Pro lidi, toto místo je intimní, tady člověk je zaneprázdněn pouze se sebou, někdy koupelna je jediným místem, kde mohou členové rodiny být sami se sebou. Oprava této místnosti, musíte respektovat názor domova, protože pohodlí v domě se skládá z maličkosti. Pohodlná, čistá a promyšlená koupelna osvěžuje každého obyvatele bytu a činí každodenní život o něco jasnějším.

Video: přestavba koupelny