Standardní cihla: rozměry, hmotnost a základní vlastnosti

P Při stavbě většiny domů se používá cihla. Toto slovo bylo vypůjčeno z tureckého jazyka. Než byl tento materiál použit ve výstavbě, lidé stavěli domy z plinfy. Jedná se o širokou desku z hlíny o tloušťce 2,5 cm. Ale na jeho položení spoustu času. Obzvláště populární je standardní cihla, jejíž rozměry jsou definovány GOST. Než začnete stavět, měli byste se seznámit s odrůdami a velikostmi tohoto materiálu.

Standardní výrobek

Kde se používá standardní cihla: hmotnost, označení, rozměry

Cihla odkazuje na nejběžnější materiály v EU. \ Tkonstrukce, které se používají pro praktické a dekorativní účely. Na stavebním trhu je několik druhů a standardní velikosti výrobků.

Povrch stěny

Nejčastěji se používá pro stavbu domů a položení základů. Mezi hlavní aplikace patří:

Cihlová nástěnná dekorace

Související článek:

Dekorativní cihly pro vnitřní výzdobu. Tento typ povrchové úpravy je originální, praktický a trvanlivý. Jaké typy takových cihel existují a jak je správně používat? O této a mnoha dalších věcech v samostatné publikaci našeho časopisu.
 • Uspořádání suterénu a sklepů.

Stavba základů

 • Výstavba fasád a schodišť.

Nejvhodnější variantou je cihlové schodiště

 • Pokládání kamen, sloupů a krbů.

Hlavní výzdobou domu může být skutečná cihlová pec

Červené cihly se vyznačují vysokou poptávkou. Technické parametry jsou vhodné pro mnoho prací. Tento materiál se získává vypálením jílu. Okolo 10% trhu představuje silikátové druhy, které jsou vyrobeny ze směsi vápna.

Užitečné informace!Výběrproduktů, které stojí za to věnovat pozornost kvalitě výrobků. Musíte zjistit, zda se na povrchu vyskytují praskliny, třísky nebo nerovnoměrné barvy.

Standardní parametry výrobku

Cihla je přizpůsobena následujícím parametrům:

 • pevnost;
 • odolnost proti mrazu;
 • tepelně izolační vlastnosti;
 • velikosti;
 • barva.

Materiály jsou rozděleny na jeden a půl, jeden a dva v závislosti na velikosti. Současně byla vyvinuta velikost standardního produktu v průběhu času. Výška výrobku je 65 mm, šířka 120 mm a délka 250 mm.

Standardní velikosti různých typů výrobků

Výška dvojitého prvku je 103 mm a sesquilin je 88 mm. V tomto případě mají dvojité výrobky „perforovaný“ pohled.

Užitečné informace!Cihla může být dutá nebo korpulentní. Ve druhé verzi zabírají dutiny asi 13% plochy. Pevné prvky slouží k uspořádání sloupů, základů, sklepů a krbů. Polovina dutého výrobku se skládá z dutin. Nanáší se na stěny tak, aby zatížení na základně bylo menší.

Dutá verze

Video: Standardní velikosti výrobku

Běžná červená cihla: rozměry a základní charakteristiky

Červené cihly jsou univerzálním materiálem. To je v poptávce pro stavbu zdí, pece struktury, krby a mnohoostatní budovy.

Podobný výrobek má dva druhy:

 • Doba chodu naprázdno perfektně udržuje poklesy teploty. Vhodné pro vytváření stěn, protože dům se dobře zahřívá.

Jednoduchá verze vhodná pro téměř všechny druhy prací

 • Žáruvzdorný materiál vyrobený z velmi odolných hlín. Používá se tam, kde je velmi vysoká teplota.

Protipožární konstrukce

Pro příčný podélný způsob pokládky je optimální standardní cihla o rozměrech 65/120/250. Každý aspekt výrobku má specifický název: lžíce, postel, poke. Není nutné získávat produkty propalování, které mají spálené okraje a upálený střed. Tento produkt lze použít pouze pro nadace.

Červené cihly: velikosti různých typů

Hmotnost korpulentního produktu se pohybuje od 3,5 do 3,8 kg. Balíček zobrazuje informace o tlaku, který může materiál vydržet při stlačování.

Užitečné informace!Když udeří, kvalitní výrobek vydá vyzváněcí zvuk.

Fasáda z červených cihel

Bílá cihla: rozměry, použití a parametry

Bílá nebo silikátová cihla se vyrábí metodou syntézy v autoklávu. V tomto případě se lisuje směs vápna a jemného písku a tento produkt se vyrobí.

Povrch bílého materiálu

Podobný materiál má dva typy: obložení a objednávání. Druhý typ zahrnuje další dekorativní dekoraci. Volba obličeje sama o sobě je cílem. Může být také korpulentní a dutý. Dutý prvek se používá k uvolnění zatížení základu. Silikát je také rozdílný ve velikosti, stejně jako červený ekvivalent.

Keramické cihly: rozměry a vlastnosti

Keramické výrobky jsou oblíbené. Tento materiál je rozdělen na obklad a konstrukci. V některých případech se vzhled obložení provádí ručně. Používá se pro různé restaurování starých budov. Pro vytvoření spolehlivějšího zdiva se používají výrobky s dutinami, které přispívají ke zlepšení tepelných vlastností budov.

Keramický materiál

Tento výrobek může mít řadu dekorativních povrchů: matný, s různými texturami a naprosto hladký.

Jeden typ keramické cihly je pec. To by mělo být vysoce kvalitní a žáruvzdorný materiál. Při stavbě pece nelze výrobek používat, a to ani při mírném sňatku.

Lícová cihla: rozměry, vlastnosti a použití

\ t

Volba obložení má hladký a přesný povrch. Nejdůležitějšími úkoly cihly je ochrana staveb před srážkami, stejně jako vytvoření atraktivního vzhledu. InPřední verze obou stran je zdobena ozdobným povrchem.

Obklad s keramikou

V závislosti na velikosti může být obkladový materiál jeden a půl, jednoduchý nebo dvojitý. Jednotlivé odrůdy mohou mít následující výškové rozměry: 65, 52 a 50. Rozměry jednotlivých odrůd se mohou lišit. Nestandardní výrobky jsou používány pro výplně a obtížná místa během výstavby.

Související článek:

Pórobetonové tvárnice: rozměry a ceny za jednotku.Co je pórobeton? Jak se liší od pěnového betonu? Proč se tento materiál stal tak populárním? Více ve speciální publikaci.

Jak vybrat kvalitní standardní cihlu: rozměry a technické parametry

Dříve, s ruční konstrukcí, byly vybrány nejvhodnější velikosti. Ale ve výrobě jsou požadovány referenční parametry. Existují společné standardy pro jedno provedení - 25/12 /6,25 cm, jiné typy se liší tloušťkou. Referenční hmotnost jednoho modelu je 3,4 kg.

Rozměry jednoho úplného výrobku

Standardizace učinila zdivo pohodlnějším. Tento cihlový výrobek dobře sedí v ruce. Barva závisí na použitém jílu. Nejčastěji používaná červená směs. Také výrobky z hlíny mohou mít nažloutlé, bílé a terakotové odstíny. V některých případech mohou být použity pigmenty pro získání požadovaného odstínu.

Doplňky s přídavkem pigmentů

Pevnost je důležitým kritériem pro výběr materiálu. Tento indikátor je indikován na povrchu balení. V cyklech se měří mrazuvzdornost. Každá značka má svůj vlastní význam. Velké a průmyslové budovy jsou postaveny z materiálů, které mají indikátor nejméně 35 cyklů.

Kritéria vzhledu

Při nákupu výrobků je třeba věnovat pozornost barvě. Tento indikátor závisí na vstupní surovině. Mezi tradiční možnosti patří červená hlína. Bílá hořící směs je vzácnější a dražší.

Příklad krásně provedené fasády

Hmotnost produktu

Důležité parametry zahrnují hmotnost výrobku. Standardní hmotnost je 3,8-4 kg. Pokud má výrobek dutiny, pak je jeho hmotnost menší, při konstrukci se nebere v úvahu hmotnost jednotlivých stavebních prvků, ale hmotnost kubického metru zdiva a hmotnost cementové malty. Hodnota měrné hmotnosti se pohybuje od 600 do 1800 kg na metr krychlový. S ohledem na hmotnost konstrukce je možné vytvořit vhodnou základnu pro konstrukci.

Technické vlastnosti a hmotnost různých typů cihel

Rozměry cihlových konstrukcí

Velikost plánované konstrukce závisí na šířce jednoho stavebního prvku. Standardní šířka je 120 mm, takže šířka stěny v závislosti na počtu vrstev bude 120, 250, 510. To bere v úvahu mezeru mezi prvky 10 mm. Pokudzdivo je vyrobeno z tenkých příček, tloušťka konstrukce je 65 mm, jak je cihla položena na hraně.

Zednické práce

Užitečné informace!Aby bylo možné vybudovat trvanlivou a teplou budovu, stojí za to zastavit výběr na dvoulůžkovém cihlovém cihel s dutou nebo porézní strukturou. V tomto případě je zdivo provedeno na viskózním roztoku, aby se zabránilo zablokování dutin.

Užitečná doporučení pro výběr

\ t

Je třeba mít na paměti, že kvalita materiálu nezávisí na barvě, takže si můžete vybrat výrobky z jakékoli palety barev.

Různé barevné palety

Je-li pro obložení potřeba cihla, je nutné zakoupit celou šarži stavebních materiálů najednou, aby povrch měl stejnou barvu.

Je vhodné zvážit následující materiální možnosti:

 • Červená barva se používá pro vyztužení nosných konstrukcí, instalaci základů a pro uspořádání pecí.

Celotělový výrobek

 • Žáruvzdorný materiál se používá pro zdivo pecí, které je vyrobeno z pálené a žáruvzdorné hlíny.
 • Dvojitá verze Zabovochny se doporučuje pro stavbu rámů, podpěr a nosných zdí.

Možnost batohu

 • Pro základy se používají červené a keramické materiály.
 • Suterén je odlišnýodolnost vůči vlhkosti a vysoké pevnosti.

Cihlová základna

Správně zvolený stavební materiál je zárukou spolehlivosti a trvanlivosti budoucí konstrukce.

Video: jak vybrat cihlu