Podlaha v garáži: co je lepší návrh betonu nebo moderní povrch?

S majiteli aut na částečný úvazek, kteří mají vlastní garáž, tráví hodně času sami s vlastním železným koněm. Interiér garáže v tomto případě by měl být stejně elegantní, praktický a pohodlný jako povrch ve vašem domě. Největší zatížení je samozřejmě podlaha. V široké paletě nátěrů musíte zvolit ten, který splní všechny požadavky majitele a bude nejodolnější a ekonomičtější. Podlaha v garáži je lepší - moderní materiály nebo drsný povrch? Odpovědi na otázku - v tomto materiálu.

Podlaha v moderní garáži

Video: betonová podlaha v garáži vlastníma rukama

Možnosti povrchového nátěru

\ t

Podlaha v garáži podléhá mimořádně intenzivním účinkům: je poháněna koly automobilu, pohybují se těžké předměty a lidé chodí v botách. Kromě mechanického poškození je podlahová krytina také chemická: palivo, oleje, kyseliny, nátěry a jiné agresivní látky padajíu nejpřesnějších motoristů. Mytí vozu také zkracuje životnost podlahy, pokud její povrch neodpovídá dostupným nákladům.

Körcher mytí je vážný test

Ekonomická varianta sypké hliněné nebo písčité krytiny může být ze zřejmých důvodů stěží označena za úspěšnou: s takovou výzdobou je nevyhnutelná špína, která je v kabině nebo doma, zejména v podmínkách vysoké vlhkosti. Zeptat se, co nejlepší podlahy v garáži, můžete odpovědět, že všechny, s výjimkou země, protože jsou obecně obtížné volat podlahy.

Zemské podlaží je nejjednodušší, ale také nešťastné řešení

Další možnost - dřevěné podlahy - má také více nevýhod než výhod. Pokud jde o náklady, je srovnatelná s kapalinou, a pokud jde o trvanlivost, je nižší. Vzhledem k hořlavosti takové podlahy - jedné z nejhorších možností pro garáže, kde se palivo může snadno rozlit, vznítit a způsobit vážné škody.

Dřevěné podlahy jsou extrémně odolné a hořlavé

Betonový podklad: podlahová deska a hrubovací potěr

Základem každé podlahy je betonová deska nebo monolitický betonový blok. V prvním případě je kvalita a jakost betonu zkontrolována výrobcem, proto má betonová betonová deska dobrou pevnostní charakteristiku a může být použita jako podlahová krytina.

Výrobní betonová deska

Monolitický beton, který je uspořádán namísto, síla může přinést na desku. V normálním případě trvá 28 dní, než se beton zcela vytvrdí. Během této doby chrání cementová kompozice před vysycháním, neustálým vyléváním vody a zabráněním odpařování.

Betonový základ

Beton není pouze sušená malta, je to látka, ve které jsou molekuly vody zabudovány do struktury kamene, pevnost povrchové úpravy závisí na jejím obsahu vlhkosti. Pokud je technologie pozorována, pak spojka vydrží dlouho.

Schéma zařízení betonového základu

71

Vadný potěr může časem prasknout

Podlahu ve vaší garáži, která je lepší než deska nebo potěr, nelze jednoznačně odpovědět, protože krytí by mělo být posuzováno individuálně v každém případě.

Zařízení pro polosuché potěry

Související článek:

Polosuché podlahové potěry: klady a zápory. V samostatné publikaci můžete zjistit, kde se tento typ potěru používá a jaké výhody a nevýhody má.

Samonivelační podlahy

\ t

Samonivelační podlahy jsou hotové sloučeniny, které mají vysokou plasticitu, jsou schopny rovnoměrně zaplnit všechny dutiny a analogicky s kapalinami se mohou šířit vodorovně. Tyto produkty se snadno instalují,nevyžadují další vyrovnání.

Velkoobjemová skladba v garáži

Existuje několik typů kompozic, ale všechny mohou být rozděleny do dvou velkých skupin - cementu a polymeru. Které podlahy se nejlépe provádějí v garáži závisí na tom, jak často dostanou agresivní látky. Sloučeniny s cementem mají velmi vysokou pevnost, jsou extrémně odolné a jsou relativně levné.

Vyrovnávací podlaha cementu

Polymerní směsi obsahují různé látky, které při vytvrzování potěru tvoří monolitický povlak odolný proti vlhkosti. K některým směsím se přidávají přísady, díky nimž je hotová podlaha chemicky stabilní. Tato technologie nemůže být nazývána revoluční, naopak byla testována po celá desetiletí, protože polymerní kapalné kompozice byly provozovány ve výrobních dílnách v továrnách od sovětských časů.

Podlahy z polymerů

Keramické dlaždice a porcelánové dlaždice

Keramika - jeden z předních výrobců podlah odolných proti opotřebení. Tajemstvím úspěchu takové dlaždice je silikátová glazura, která je ve skutečnosti sklem, které je známé svou chemickou odolností a odolností proti oděru.

Použití dlaždice jako podlahové krytiny

Mezi nevýhody patří křehkost, protože při pádu těžkých předmětů může dlaždice prasknout. Kvalita hotové základny je velmi závislá nakvalita dlažebních spojů a kvalita podkladu. Pod dlaždicí bude muset vyrovnat hrubý povrch s dokonalým stavem.

Dlaždice může prasknout, pokud spadnou těžké předměty

Technologie přístrojových desek porcelánových kamenin je stejná jako u keramických obkladaček. Porcelán není nižší než její síla a trvanlivost, ale z hlediska ergonomie je vhodnější. Struktura materiálu je taková, že povrch nikdy nebude kluzký. Voda to protéká stejně rychle, je povoleno čištění rozpouštědly a hrubé mechanické čištění. Porcelánové dlaždice lze zakoupit za nízkou cenu, rozpočet články budou stát mnohem levnější než dlaždice.

Pokládání porcelánového kamene

Polymerová deska

Odolná, snadno instalovatelná, ergonomická a stabilní polymerová podlaha má jedinou nevýhodu - vysokou cenu.

Použití polymerových obkladů jako podlah

Srovnání různých typů povlaků

\ t

Z toho je lepší vyřešit podlahu v garáži vyhodnocením kladů a záporů každého typu krytí.

Srovnání různých typů podlah

Betonové povrchy a povrchy odolné proti vlhkosti se během provozu chovají odlišně. V garáži, zdobené jakýmkoliv druhem dlaždic, můžete přinést dokonalou čistotu, ve které je příjemné pracovat a být jen. Betonové povrchy mohou být takémytí, ale vzhled je stále nižší. Olej a palivo se snadno odstraňují z keramiky, nezanechávají stopy a betonová podlaha si tyto skvrny navždy pamatuje. Kyseliny nepoškozují dlažbu nebo polymerovou podlahu, ale ničí beton, začíná se rozpadat, objevují se místní škody.

Hlavní kritéria pro podlahu v garáži

Instalační technika

Jakákoliv podlahová krytina je namontována na betonovém podkladu, takže potěrové zařízení je předběžnou etapou společnou pro všechny typy podlah. Pokud jde o garáže, jsou normy platné pro výstavbu průmyslových prostor spravedlivé:

  • třída betonu pro potěry - nejméně 200;
  • tloušťka potěrové vrstvy - nejméně 150 mm;
  • výztuž je provedena s roštem nejvýše 50 * 50;
  • pod potěrem musí být uspořádán štěrkopískový štěrk;
  • podél obvodu podél stěn je nutné ponechat drážku pro průtok vody.

Klasické schéma podlahového potěru

Vlastnosti podlahy v garáži

Pokud je garáž zahřívána a teplota je nad nulou, bude výše uvedená podlaha sloužit po dlouhou dobu. Pokud je garáž studená, pak je vzhledem k teplotnímu rozdílu možné vznik trhlin v betonu a jeho poměrně rychlé zničení. Aby se tomu zabránilo, měli byste opustit zimní mytí aut v garáži, jako poslední možnost, důkladně osušte podlahu. V suchých podmínkách se podlahy nebojíhoupačky.

Video: Epoxidové podlahy v garáži