Co může být velikost červených cihel, stejně jako jeho odrůdy

Majitelé pozemků často čelí stavebním problémům. Velkou roli v této věci hraje správná volba stavebního materiálu. Nejběžnější v tomto smyslu jsou červené cihly, které jsou vhodné pro stavbu většiny různých staveb. Co potřebujete vědět pro správný výpočet množství stavebního materiálu? Samozřejmě, že se jedná o velikosti červených cihel, stejně jako účel jeho různých typů. To je nyní a my to pochopíme. Pro začátečníky je vhodné vyjasnit obecné informace o podobných materiálech.

Obyčejné plné červené cihly - balené pro takové palety

Tváří v tvář fasádě vyžaduje přesnost a určité dovednosti

odrůdy cihel a jejich použití

\ t

V závislosti na oblasti jeho použití existuje několik druhů tohoto stavebního materiálu. Může to být:

  • Obvyklé plné tělo;
  • Tváří v tvář;
  • Trouba;
  • Pro nadaci.

Pokud hovoříme o metodách a materiálech použitých při jeho výrobě, jsou zásadně odlišné. Ale stále existují podobnosti. Například, červené cihly, stejně jako všechny ostatní, je keramika, zatímco bílá je silikát.Standardní velikosti obyčejných cihel jsou 250 × 120 × 65 mm.Pokud jde o ostatní odrůdy, budeme o nich hovořit o něco nižší.

Formuláře a velikosti, které mohou být přítomny na ruských policích a trzích

Někdo může říci, že informace o velikosti jsou zbytečné, ale bude to velká chyba. Při výstavbě jsou tyto údaje nezbytné pro přesný výpočet spotřeby materiálu pro konkrétní konstrukci.

Nejprve je třeba chápat, že tento stavební materiál, stejně jako jakýkoli jiný výrobek, musí být při nákupu zkontrolován.Konec konců, nejen krása a estetika stavby, ale také bezpečnost těch, kteří v ní žijí nebo ji používají, závisí na její kvalitě.Kromě toho volba velikosti a tvaru výrobkuzávisí na pohodlí práce a na kvalitě konečného výsledku. Zde budeme hovořit o typech těchto materiálů.

Velikost a tloušťka švu potřebného pro

Červené cihly - rozměry a značení tohoto stavebního materiálu

V této části se budeme podrobně zabývat velikostmi jednoho nebo jiného druhu a také se pokusíme pochopit, který z nich je použitelný na to, co a zda je možné zaměnitelnost jednoho typu s druhým. Již jsme zmínili rozměry obyčejných červených cihel, ale pouze povrchně. Na základě jeho popularity má smysl se touto otázkou zabývat podrobněji.

Existují dva způsoby výroby takových výrobků - jedná se o způsob polosuché a plastické formace. Pokusme se zvážit každou z nich.

Metoda tvorby plastických hmotje následující. Hlína je připravena, kameny jsou z ní odstraněny, po které se vaří do stavu jílu. Dále se pomocí speciálního stroje rozřezává na polotovary, které jsou o něco větší než velikost červených cihel, protože při sušení materiálu dochází k mírnému smrštění. Poté se obrobek vysuší. Je důležité dodržovat technologii, jinak bude výrobek prasknout a nebude vhodný pro výstavbu. V posledním stádiu se vypalování provádí při vysokých teplotách.

Druhy a účel různých výrobků

V polosuché formaci se vlhký jíl rozemele na prášek a vtlačí doFormuláře, které okamžitě jdou do pece. Proces sušení je tedy vyloučen.

Důležité informace!Při nákupu takového stavebního materiálu byste měli věnovat pozornost nepřítomnosti nebo přítomnosti trhlin. Pokud jich je spousta, výrobní technologie nebyla respektována. Barva je také důležitá. Pokud je příliš světlý, výrobek se nespálí a pokud má černý odstín, vypálí se. Oba jsou nepřijatelné a takový stavební materiál byste neměli získávat.

Tyto černé skvrny ukazují, že materiál byl spálen v peci

Značení má také velký význam, který je označen jako M-100, M-125, M-150, M-200, M-250 nebo M-500. Aby bylo jasnější, musíte objasnit. Číslo za písmenem „M“ označuje maximální tlak v kg /cm2 , který stavební materiál vydrží. To znamená, že například M-250 může vydržet tlak 250 kg /cm2 .

Rozměry standardních červených cihel a rozdíl v rozměrech

Zde je třeba poznamenat, že výrobce nabízí tři poddruhy takového materiálu, jak pevného, ​​tak dutého. Toto je:

  • Unary , o velikosti 250 × 120 × 65 mm;
  • Jeden a půl.O něco širší než předchozí verze. Jeho rozměry jsou 250 × 120 × 88 mm;
  • Double- šířka této cihly je ještě větší a je 250 × 120 × 138 mm.

Existují i ​​jiné odrůdy, ale v naší zemi jsou méně žádané. To neplatí pro tvarované obkladové výrobkynesmí mít žádnou konkrétní formu. Výška červených cihel je vždy stejná. Toto je děláno pro pohodlí kombinování jeho typů během stavby stejně jako obložení.

Mohou to být barvy obkladového materiálu

Důležitý tip!Navzdory podobným rozměrům plnohodnotných červených cihel a jejich dutého typu, od druhého v žádném případě nelze postavit nosné stěny, na kterých bude zatížení prováděno, protože má menší sílu a není určen pro podobné účely.

Červené cihly - velikosti, odrůdy a znaky

Zde je třeba věnovat pozornost hladším, někdy dokonce proskleným stěnám (plochám).Zároveň tento materiál nemusí mít tvar obdélníku - může být také zobrazen.Ačkoli existuje celá řada obkladových cihel a „rozbitých“, jako by byly roztrhané okraje.

Takovou krásu lze provést ručně

Zvláštnost takového materiálu, která je odolnější vůči teplotním extrémům a struktuře počasí.Je však třeba poznamenat, že tato stabilita je vlastní pouze vnějším plochám. Jeho pracovní povrchy(ty, na kterých se aplikuje roztok) z toho nejsou chráněny. Proto je na konci práce velmi důležité zkrášlit a spárovat spoje s řešením.

Důležité informace!Pokud uděláte špatné vyjednávání a nakupujete kvalitní obkladový materiál,existuje možnost, že ji již v druhém roce provozu odlomí. Proto byste měli být při výběru obzvláště opatrní.

A toto je další verze úpravy obličeje

Velikosti lícových cihel se liší od plných rozměrů. Mohou být jeden nebo půl. Také na trhu stavebních materiálů existují výrobky se šířkou ¾. Zbytek velikosti cihly obrácené do jednoho nebo jiných typů je stejný s korpulentní volbou.

Rozměry cihly z pece a její vlastnosti

Zvláštností tohoto stavebního materiálu je jeho odolnost vůči vysokým teplotám. Také se liší v nízké tepelné vodivosti, která určuje jeho vlastnosti, které jsou ideální pro kamna a krby.

Pokud jde o cenu kamna z červených cihel, jeho rozsah je poměrně široký a pohybuje se v rozmezí od 20 do 1000 rublů. pro 1 ks. ale budeme hovořit o porovnání nákladů jednoho nebo druhého typu o něco později. Nyní je důležité pochopit, který materiál je lepší zvolit pro domácí kamna nebo krb.Zvláštní pozornost by měla být věnována značce - měla by být označena jako M-250 nebo dokonce M-500.

Tak to vypadá jako stavební materiál pro sporák a krb

Důležité!Ačkoliv se značka výrobku zvyšuje, stejně jako náklady na ni, nestojí za to šetřit. Koneckonců, pokud si koupíte poměrně levný materiál nižších tříd, pak můžete čelit situaci, ve které musítePo několika letech se kamna posunou a tento proces je mnohokrát složitější než instalace nového.

Velikost cihel v pecích může být dvou typů:

  • 250 × 120 × 65- standardní, totožné s plným tělem;
  • 250 × 85 × 65- poněkud již standardní.

A toto je již hotová trouba, nápadná ve své estetice

Velikost červené cihly pro nadaci - hlavní rozdíly

Velikost obyčejných červených cihel je totožná s plným tělem a ve skutečnosti jsou totožné. Jediné, co lze říci o jejich rozdílech je, že pevná cihla může být jak trouba, tak obklad, zatímco soukromá cihla může být použita pouze pro sokly, základy a vnitřní příčky v místnostech. Je to také hlavní rozdíl v síle a nezvládnutelném vzhledu. Proto je takové zdivo uzavřeno v následné omítce, obkladových materiálech apod.

Zařízení základů a suterénu

Rozměry suterénu červených cihel zřídka záleží, ale existuje blízkost norem. Faktem je, že to může být poměrně nerovnoměrné, což určuje jeho nízkou cenu.

Pro každou práci je však nutný předběžný výpočet potřebného množství materiálu. V tomto případě můžete tento parametr buď vypočítat sami, nebo použít program.

Online kalkulačka - Snadnějšíplánovací metoda

Související článek:

Pórobetonové tvárnice: rozměry a ceny za kus, vlastnosti a výhody.V materiálu uvažujeme, co je to provzdušněný beton, jeho rozsah, výhody a nevýhody, stejně jako velikost a průměrné náklady.

Kolik váží červené cihly v závislosti na účelu

Váha červených cihel závisí na mnoha parametrech. To je důvod, proč stojí za to systematizovat data jejich kombinací do malého stolu pro pohodlnější koncept. Například vezmeme váhu cihlově červeného plného těla 250 × 120 × 65 a porovnáme ho s jinými druhy, které mají stejnou velikost.

Tabulka vlastností různých stavebních materiálů

Tabulka 1. Typy cihel

Typ cihly Obrázek Hmotnost, kg
Celá osoba 3,3
Hollow 2,3
Duté obložení 1,32

Můžeme tedy konstatovat, že obkladová cihla váží mnohem méně než zbytek. Ačkoliv ve srovnání s tímto parametrem se tento parametr příliš neliší, při budování stěny bude zatížení na dolních řadách výrazně odlišné. Koneckonců, pokud uvažujete, kolik váží červené cihly a vynásobí tuto hodnotu množstvím použitým ve stavbě, například přepážky, můžete odhadnout tlak na spodním řádku.

Důležité!Při nákupu tohoto materiálu je třeba věnovat zvláštní pozornost hmotnosti výrobku. Konec konců, pokud váha s plným tělem 250×120×65 váží méně než 3,3 kg, pak bude její pevnost nižší, což je pro nosné části konstrukce nepřijatelné.

Žádné kudrlinky, ale vypadá to skvěle

Samostatně stojí za to věnovat pozornost tomu, kolik váží pece. Faktem je, že tento materiál je nejtvrdší díky speciálním přísadám a způsobu jeho výroby.Průměrná hmotnost standardního výrobku je 4,2 kg. Zvláštní pozornost si zaslouží také jeho volba.

Doporučení odborníků!Při nákupu materiálu do pece byste měli mít malé kladivo. S ostrým dopadem na výrobek je třeba slyšet vyzváněcí tón. Pokud je hluchý, pak taková cihlová cihla si nezaslouží pozornost. Také, tam je vždy bitva produktů. Potřebujete se podívat na trhlinu. Složení by mělo být homogenní bez cizích inkluzí a skvrn.

Kolik cihel v paletě - červené cihly jsou obložené, pevné a pece

Je zřejmé, že celková hmotnost palety závisí také na hmotnosti jedné červené cihly. Jak se však ukázalo, počet jednotek, které se vejdou na paletu, závisí také na typu výrobku. Pokusme se shrnout dostupné informace k tomuto tématu a podrobněji je analyzovat.

Tabulka 2. Druhy červených cihel

Typ cihly Obrázek Počet jednotekna paletě Celková hmotnost palety, kg
Normální plné tělo 200-400 660-1440
Plain Hollow 352-444 810-1100
Dutý obklad 480 634-662
Teplovzdorná trouba 330-360 1386-1512

Obkladový stavební materiál je balen opatrněji

Takže, když jsme zjistili, kolik kusů červených cihel na paletě, můžete spočítat, kolik palet budete muset koupit pro konkrétní strukturu. To vše může pomoci ve výpočtech, aby nedošlo k přeplatku za extra materiál. Ale je tu ještě jeden parametr, který potřebujete vědět. To je, kolik červených cihel je v 1 m3 . Průměrná data jsou následující.

Tabulka 3. Počet červených cihel v 1 m3

Velikost cihel Obrázek Množství při pokládce (s ohledem na maltu) Množství na paletu (bez roztoku)
Jednotlivý 394 512
Bastard 302 378
Double 200 242

Díky tomu, že znáte všechny tyto údaje, můžete přesně vypočítat nejen to, kolik váží červená cihlová paleta, ale také vypočítat požadovanou částku budovy.

Počet jednotekna paletě závisí na její pevnosti

Důležité!Nepodceňujte poměr hmotnosti a počtu výrobků na paletě. Koneckonců, to je přímý údaj o kvalitě výrobků jednoho nebo jiného výrobce. Mělo by být také zřejmé, že například obkladový materiál je odolný vůči povětrnostním jevům pouze z koncových stran. Z tohoto důvodu bude jeho přebytek, který má alespoň jednu zimu na čerstvém vzduchu, nevhodný pro použití. Takový produkt se začne velmi rychle zhroutit, čímž se vyvrátí veškeré úsilí.

Pokud jde o náklady různých typů a značek, poskytneme také podobnou revizi.

Různé červené cihly: cena za kus konkrétní značky a typ

Pokud jde o náklady na červené cihly na kus, záleží také na značce, typu a kvalitě výrobku.

Tabulka 4. Průměrné náklady na cihly

Velikost a vzhled Obrázek M-150, rub. M-200, rub. M-250, rub.
Soukromý jednotlivý 15 16 18
Obyčejný bastard 16 17 19
Soukromé dvojité 17 18 21
Tváří v tvář 16 21 43
Tváří v tvář polovině 9 13 25
Standard pece

59 67 107
Pece snížené 40 51 72

Přibližně se náklady na tyto výrobky rozdělují. Cena červených cihel na kus se samozřejmě může lišit od ceny uvedené v tabulce v závislosti na výrobci a technologii. Je však třeba mít na paměti, že příliš nízká cena může být důsledkem narušení výrobního procesu. To znamená snížení mrazuvzdornosti, pevnosti a dalších parametrů. Když se podíváme na to, kolik stojí červené cihly, můžete zhruba určit jeho kvalitu. Ale má smysl objasnit, že stále potřebujete výrobek zkontrolovat.

Na těchto otevřených plochách se obkladové výrobky rychle stávají nepoužitelnými

Pro dokončovací práce je třeba zvolit materiál podle vašich preferencí. Je třeba si uvědomit, že kolik stojí náklady na cihlové cihly, závisí nejen na její kvalitě, ale také na jejím tvaru. Tyto produkty jsou dnes poměrně rozmanité.

Materiál na obličej může být použit bez hrubého pokládání. Například, když stavíte plot kolem místa, taková cihla by vypadala docela dobře. Vzhledem k nedostatku velké zátěže na něj, je docela přijatelné používat ji s malými nuancemi. Jak víte, první sloupy oplocení jsou postaveny a teprve po stavbě příček.Je nutné pochopit, že během výstavby je to nezbytnékovová výztuž každých 2-3 řádků.Ve stejných vzdálenostech je nutné pojíždět do sloupu a výztuží, pomocí kterých bude přepážka připevněna k nosné části.

Zesílení silničním okem je nezbytné pro pevnost

Související článek:

Technické vlastnosti, rozměry a ceny pěnových bloků. Článek se bude podrobně zabývat vlastnostmi stavebních materiálů, jejich výhodami, rozsahem, velikostí a průměrnou cenou.

Závěrem

Souhrnně řečeno, při výběru a nákupu takového stavebního materiálu pro určité potřeby má smysl připomenout několik důležitých pravidel. Tváří v tvář, stejně jako pec, by neměly mít zjevné nesrovnalosti, trhliny a trhliny. Toto pravidlo se však nevztahuje na běžné nadace. Při výběru by měla být věnována pozornost formuláři. V žádném případě nejsou dovoleny žádné chyby. Barva by neměla být příliš světlá - to může znamenat, že cihla není „upečená“ a tato skutečnost hovoří o její špatné kvalitě. Totéž platí pro tmavé skvrny na povrchu nebo na řezu - spálený produkt také ztrácí svou pevnost.

Téměř hotové oplocení z lícové cihly

Není nutné nakupovat obličejový materiál na otevřených trzích a pozemcích - srážky na jeho pracovních plochách ničí strukturu. To se děje kvůli nejistotě.tyto povrchy. Koneckonců, pouze přední části jsou přizpůsobeny počasí.

Zvuk jakéhokoli výrobku, který byl zasažen kladivem, by měl zvonit - to znamená, že nedochází k porušování výrobní technologie. Také před získáním má smysl konzultovat s těmi, kteří takovou stavbu nedávno dokončili. Podle jejich zkušeností je možné pochopit nevýhody a výhody materiálu konkrétního výrobce.

Pokud jde o cihly pece, je její volba obzvláště důležitá.Neměli byste kupovat levné výrobky s nízkými známkami. Nejpřijatelnější je M-250 a M-500.Tento materiál umožní, aby sporák nebo krb vydržely nejdéle a zároveň zajistily normální přenos tepla v místnosti - kamna rychle nezchladnou.

A lícová cihla může vypadat takto

Důležité!Věnujte pozornost hmotnosti výrobku. Musí splňovat normy. Pokud je materiál příliš těžký, znamená to, že nebyl sušen. A takové manželství výrazně ovlivní sílu a trvanlivost.

A nejdůležitější věc. Každý typ je určen pro jeho použití. A proto, bez ohledu na to, jak výhodná byla dutá cihla při pokládání a provozu, nemůže být použita na nosných konstrukcích. Může to jednoduše odolat zátěži. Výsledek - zhroucení zdi.

Máte-li jakékoli dotazy k tématu článku, můžete se jich zeptat v komentářích. Návštěvníci našich stránek vám rádi pomohou. Možná má někdo doplňkynebo příběhy z osobní zkušenosti. Podělte se, zeptejte se, řekněte.

Video: Jak vyrobit cihly