Vodní filtry pod dřezem - který z nich je lepší?

D Pro zvýšení komfortu bydlení, zachování zdraví, je voda z vodovodu podrobena dalšímu čištění. Džbány, trysky na jeřábu nevyhovují kvalitě vody na výstupu. Proto, vodní filtry jsou často vybírány pro mytí: který z nich je lepší pomoci objasnit tento manuál.

Filtrační zařízení pod dřezem

Video: Vše, co potřebujete vědět o vodních filtrech

Druhy, princip fungování, požadavky

Před výběrem vodních filtrů pro mytí, které je lepší a levnější, je nutné zvážit existující technologie pro čištění pitných kapalin v chladírenských systémech. Existuje několik typů filtrů:

 • mechanické - pouze velké suspenze jsou zadržovány sítěmi, polymerními porézními nebo vláknitými materiály;

Filtr mechanického typu

 • sorpce - účinné látky - adsorbenty (aktivní uhlí, rašelina, popel, struska, jíl) rozpustné nečistoty se z vody odvádějí;

Filtr sorpčního typu

 • výměna iontů - změkčuje kapalinu v důsledku uvolňování fluoridových iontů, kovů z kationtů filtrů;

Filtr ionexových výměníků

 • ultrafialový - elektrický proud prochází proudem, vytvořený ozon ničí toxiny, mikroby, bakterie.

Vodní UV filtr

Filtry s reverzní osmózou jsou považovány za nejlepší, které vytvářejí protitlak uvnitř membrán malých pórů. Malé molekuly vody jimi procházejí bez překážek, na membránách se usazují jakékoliv sloučeniny větších frakcí. Nevýhodou je destilovaná kvalita vody, která se stává čistou, ale bez chuti.

Instalace reverzní osmózy v domácnosti

Související článek:

Vodní filtr s keramickou membránou. Podrobný přehled o zařízení, principu provozu a výhodách použití v samostatné publikaci našeho portálu.

Všechny technologie mají nevýhody, proto se v praxi vytváří vícestupňové filtrační zařízení:

 • I stupně - konvice, trysky, které nejsou v této příručce zohledněny;
 • II etapa - přidává se speciální náboj, který je naplněn adsorbentem (obvykle uhlíkem);
 • III - V kroky - membránová nebo iontoměničová patrona zajišťuje jemné čištění, aktivní uhlí shromažďuje zbývající nečistoty.

Vícestupňový filtrační systém

Zařízení namontované pod dřezem se nazývalo průtokové filtry. Čištění se provádí rychlostí 1,5 litru za minutu, životnost kazet je 1500 - 2500 litrů. Poté je nutná výměna (asi jednou za čtvrtinu).

Průtokový filtr s výměnnou patronou

Užitečné informace!Chcete-li použít čistou vodu, musíte do dřezu vložit samostatnou vodovodní baterii nebo koupit speciální vodovodní potrubí s vestavěným průtokovým spínačem z běžného vodovodu /filtru.

Složení systému, instalace krok za krokem

Výběr vlastních filtrů pro mytí, který je lepší, byste neměli zapomenout na velikost zařízení. Konstrukce čisticího systému se skládá z prvků:

 • konzola - nezbytná pro umístění baněk s kazetami (1 - 5 kusů);
 • flexibilní hadice - připojte baňky ve správném pořadí;
 • odbočky - přívod, vývod;
 • kohoutek - čištěná voda protéká.

Konstrukce třístupňového filtru

Hlavním rysem průtokových filtrů je čištění pouze zlomku kapaliny z vodovodu pro vaření. Zbývající průtok slouží k mytí, čištění, myčce přes hlavní směšovač. V opačném případě dojde k prudkému poklesu zdrojů kazet. Pro domácí potřeby není potřeba čistá voda.

Užitečnéinformace!V domácnostech s nízkými tlakovými vlastnostmi, přerušení dodávky vody bude nutné instalovat další čerpadlo. Součástí balení může být také UV lampa na dezinfekci. Filtry s reverzní osmózou vyžadují hydroakumulátor (membránová nádrž), který bude vyžadovat další prostor.

Hydraulické akumulátorové zařízení pro filtr s reverzní osmózou

Výrobci obvykle zjednoduší úkol pro uživatele použitím jednotných velikostí baňek, v nichž jsou namontovány filtry různých provedení. To usnadňuje nastavení systému pro specifickou kvalitu kapalin z kohoutku.

Baňky většiny výrobců mají sjednocené rozměry

.

Volba místa a rámu

Filtrační systém vyžaduje pravidelnou údržbu (výměna baňek), proto během montáže byste měli přepnout konzolu pod dřezem směrem k sifonu kanalizace. V opačném případě je nutné vyměnit konzolu žárovky.

Filtr by měl být umístěn pod dřezem tak, aby bylo vhodné vyměnit kazety

Baňky a akumulátory jsou naprosto těsné, takže mohou být montovány vodorovně i svisle. Při tlaku nižším než 3,5 atmosféry nebudou některé filtry fungovat, bude nutné doplnit kompletní sadu čerpadlem před vstupem do systému.

Filtr reverzní osmózy vybavený čerpadlem

Hrubý filtr(CSF) je obvykle již postaven před měřidlem, jeho duplikace však nebude zasahovat přímo před dotyčné zařízení.

Instalace průtokového filtru

Užitečné informace!Zátka mřížky CSF by měla vypadat přesně dolů, aby se usnadnilo čištění, směr proudění je na vnější stěně skříně označen šipkou.

Před zahájením prací vypněte centrální ventil a uvolněte tlak přes ventil studené vody. Pak se na vhodném místě vytvoří přestávka vodovodního potrubí, do něhož se vloží odpaliště s integrovaným kohoutem /ventilem. Tím se zablokuje průtok do filtru, takže systém přívodu studené vody bude vpřed.

Schéma příslušného vysoce kvalitního čištění vody pro byt

Související článek:

Sifon pro kuchyňský dřez.​​ Na co je toto zařízení? Jaké jsou náklady a jak si vybrat? Odpovědi ve speciální publikaci našeho portálu.

Zásobník

Akumulátor slouží ke stabilizaci pracovního tlaku systémů studené vody, připojených takto:

 • je na vstupu našroubována baterie;
 • je výstup filtru připojen k této baterii.

Hydraulický akumulátor pro průtokový filtr

Odvodnění z akumulační nádrže je obsaženo v sifonu kanalizace pod dřezem se speciálním sedlem nebo sifonem s připraveným uzávěrem.větve potrubí.

Závěr klepněte na

V jakémkoli vhodném místě je výlevka vyvrtána, k otvoru je připojen kohoutek, ke kterému je připojen vývod filtračního zařízení. Průmysl vyrábí míchačky s více režimy průtoku.

Kohoutek pro pitnou vodu

Pro systémy studené vody a horké vody se používá standardní spínač, samostatná páka zapíná přívod filtrované kapaliny. Přívod horké a studené vody se současně automaticky překrývá. Nejoblíbenějšími značkami jsou Haiba 4304, Elghansa PB 5962260 a Elghansa Vallberg 59A5872.

Směšovač s integrovaným kohoutkem pro filtrovanou vodu

Tipy, doporučení, nuance

Poté, co byly určeny pro specifické provozní podmínky vodní filtry pro mytí, které jsou lepší a upevnění zařízení uvnitř skříně, je třeba připojit baňky ve stanoveném pořadí. K tomu použijte dodanou hadičku, která se po vyjmutí zátky zasune na trubky. Poté stačí zapnout centrální ventil, plynule otevřít ventil na odpališti.

Schéma zapojení standardního třístupňového filtru

Schéma zapojení systému reverzní osmózy

Užitečné informace!Při prvním zapnutí bude z kohoutku (nebo univerzálního mixéru) na dřezu proudit voda za čtvrt hodiny. Během této doby kapalina vytlačuje vzduch z baňek, projde několika stupni filtrace.

Hydraulický akumulátor je součástí systému s vlastním kohoutkem pouze po vypuštění 10 - 20 litrů filtrované kapaliny. Po počátečním naplnění se celý objem vypustí do kanalizačního systému, aby se mazivo odstranilo z membrány. Operace by se měla opakovat ještě dvakrát.

Jeřáb na zásobníku

Nedoporučuje se nakupovat plastové baňky s pronikavým zápachem, což naznačuje nízkou kvalitu polymeru. Nejlepší možností před nákupem zařízení je laboratorní analýza vody. Služba stojí 1 000 až 1 500 rublů i ve zkrácené verzi (základní 14 parametrů). Podrobná analýza stojí dvakrát tolik.

Příklad závěru o chemické analýze vody

Užitečné informace!Tato možnost je levnější než provoz 4–7 stupňových filtrů, z nichž většina (a nejdražší) může být pro určitý příjem vody prostě zbytečná.

Přehled modelu

Rating prodeje do určité míry usnadňuje řešení problému - vodní filtry pro mytí jsou lepší a spolehlivější. Zde jsou následující změny:

 • Bariéra ES - cena do 3,2 tisíce rublů, průtoková kapacita 2 litry za minutu, třístupňové čištění (síťovina, adsorbent, změkčování a deironing), zdroj 10 000 litrů;

Produkty značky

 • Akvafor Crystal EkoN - náklady 4,5 tisíc rublů, průtok 2,5 l /min, čtyři baňky s filtry(tam je UV dezinfekce), zdroj 8 000 l;

Aquaphor Crystal EcoN

 • Atoll A-211 - stojí 4 500 litrů, min. 3,8 litrů za minutu, má 5 000 litrů zdroje, dvoustupňové čištění;

Atol filtru A-211

 • Aquaphor Solo-Crystal - rozpočet modelu stojí 1,5 tisíce, čistí každých 2,5 minuty, má jednu fázi sorpčního filtru.

Rozpočtový model značky Aquaphor

Průměrný nárůst nákladů na vodu na 12 litrů spotřeby denně bude pro tyto úpravy 20 - 35 kopecků, s přihlédnutím k každoroční výměně kazet.

Závěr

Domovský velitel tak může vybírat a instalovat filtrační zařízení bez zapojení odborníků. Je pouze nutné zvolit správný balíček, aby se provedla laboratorní analýza vody.

Video: výběr a instalace vodního filtru