Pračky pod dřezem - jak si vybrat a nainstalovat

Nedostatek volného prostoru v kuchyni a koupelně vyžaduje hledat nestandardní řešení, protože plnohodnotná pračka se ne vždy do interiéru pohodlně a krásně vejde. Dobrým řešením je pračka pod dřezem, protože zabírá mnohem méně místa než běžný stroj. Tato možnost však má nejen výhody, ale i nevýhody. V tomto článku si povíme vše o pračce pod dřezem nebo dřezem, od výběru tohoto zařízení v obchodě až po jeho instalaci a provoz.

To je to, co vypadá pračka pod dřezem v malé koupelně

Co odlišuje pračky pro dřezy od jiných praček

Zde jsou hlavní charakteristiky každé podložky:

 • velikosti;
 • kapacita;
 • kvalitamytí;
 • množina prvků;
 • hmotnost;
 • spolehlivost;
 • náklady.

Záleží na geometrických rozměrech případu, zda se jednotka vejde na místo, které je pro ni vybráno, a zda se vnitřek koupelny a kuchyně vejde do . Rozměry jsou přímo spojeny s dalším důležitým parametrem - prostorností, protože čím větší stroj, tím větší je jeho přijímací komora, což znamená, že čím více prádla se do něj vejde. Velký objem však není klíčem k dobrému umytí, takže všechny podložek se také dělí kvalitou mytí. Důležitým faktorem je počet funkcí.V jednoduchých zařízeních je počet funkcí malý, takže je obtížné vymazat jemné tkaniny.Ve složitějších a sofistikovanějších pračkách si můžete vybrat nejen režim a dobu otáčení bubnu, ale také nastavit teplotu vody a zátěž během cyklu odstřeďování.

Hlavní rozdíl mezi podložkami pod dřezem v jejich mělké hloubce

Rozměry a kapacita praček přímo souvisí s jejich hmotností - čím větší a větší je jednotka, tím vyšší je její hmotnost.Tento parametr je obzvláště důležitý v případech, kdy majitel nebo vlastník domu /bytu musí ručně (ručně) přemístit jednotku z místa na místo. Taková potřeba vzniká zřídka, ale není možné vyloučit výskyt takových situací. Dalším důležitým parametrem je spolehlivost, protože jen velmi málo lidí rád zavolá každý rok mistrům na opravu podložek. Není proto divu, že kupující chtějí nakupovat spolehlivěa kromě standardu také dodatkovou záruku. To zvyšuje náklady na pračku, takže si někdy musíte vybrat - buď zaplatit více, odříznout finanční prostředky od jiných potřeb, nebo vzít levnější jednotku, obětovat některé výhody.

Umyvadlo pod dřezem se liší od ostatních strojů v menších velikostech. Především je to výška - konec konců, vysoká jednotka nemůže být pod dřezem zatlačena. To je menší šířka a hloubka, toto omezí jeho kapacitu, tak u jednoho času budete moci umýt nějaké méně prádla v tom než v plné velikosti auto. Majitelé malých bytů, kde není možné umístit pračku plné velikosti, si musí vybrat mezi ruční pračkou a malou pračkou.

Důležité!Kompaktní pračky pod dřezem plní všechny stejné funkce jako jednotky plné velikosti. Jediný rozdíl mezi nimi je proto menší kapacita. Místo tří umytí budete muset udělat čtyři, ale to je mnohem lepší než mytí rukama.

Abyste nemuseli zvednout dřez vysoko, musíte použít nízkou podložku

.

Co jsou pračky pod dřezem

Tato zařízení lze rozdělit do tří typů:

 • instalované pod dřezem;
 • v kombinaci s dřezem;
 • pro instalaci pod desku stolu.

Podložky, které jsou umístěny pod hygienickým zařízením - dřezem, jsou pozoruhodné svou malou výškou (50–65 cm) a malouhloubky.Ano, a nemůžete je umístit pod každé hygienické zařízení . Konec konců, instalační výška dřezu je 90 cm, z čehož 10–20 cm padá na samotný dřez a dalších 10 na sifon. Taková nízká vozidla jsou velmi nepohodlná, protože se musí silně ohýbat, takže jsou instalovány buď pod speciálními vodovodními armaturami, ve kterých je sifon umístěn pod stěnou, nebo pod deskou, do které je zapuštěn dřez. V tomto případě může výška stroje dosáhnout 70–80 cm a je mnohem pohodlnější jej použít. Není však vždy možné použít tak širokou pult, takže je velmi žádaná pračka s vestavěným umyvadlem. Sifon a jímka jsou v něm instalovány v obecném případě jednotky, proto je buben umístěn ve stejné výšce jako v běžné jednotce, proto je vhodné jej používat. Dalším plusem zařízení tohoto typu - studená /teplá voda a kanalizace do kanalizace prochází společnými přípojkami.

Hlavní rozdíly mezi podložkami pod dřezem

Pračka pod umyvadlem v koupelně - výhody

Jak již bylo řečeno, hlavní výhodou tohoto typu podložek v malých velikostech. Kromě toho zvyšují funkčnost dřezu, protože před jejich instalací lze obsazený prostor použít pouze k mytí, mytí nádobí a jiných podobných akcí. Po instalaci je možné použít stejný prostor i pro prádelny, což je důležité v malých bytech a noclehárnách. Podložky tohoto typu jsou v poptávce studio apartments, protože díky své malé velikosti a kombinaci několika funkcí harmonicky zapadají do interiéru. Dalším plusem je, že malé podložky provádějí všechny stejné operace, které jsou k dispozici pro zařízení plné velikosti. Budou nezávisle ohřívat vodu na požadovanou teplotu, zvolí optimální algoritmus pro otáčení bubnu, odpovídající uživatelskému nastavení. Opláchnutí a odstředění prádla také proběhne automaticky, takže se od těchto operací nemusíte odtrhávat. Stroj nezávisle vypustí znečištěnou vodu do kanalizace a po stlačení komoru vyschne.

I ve velmi úzké vaně můžete prát prádlo

.

Vestavěná pračka pod dřezem - nevýhody

Hlavní nevýhodou strojů tohoto typu je malá kapacita, jsou určeny pro 2,5–3,5 kg prádla. Toto omezení je způsobeno malou hloubkou malých praček pod dřezem, protože by neměly být pouze v jedné rovině s umyvadlem, ale také 5–7 cm od stěny, aby nedošlo k narušení sifonu a kanalizační trubky. Další nevýhodou je nízký buben, který znesnadňuje naložení a uvolnění. Ale mnohem vážnější nevýhodou je vibrace. Každá pračka během zvlákňování prádla rychle otáčí buben (600–1300 otáček za minutu). Spodní prádlo, působením odstředivé síly, tlačí proti zdi bubnu v náhodném pořadí, proto tam jsou vždy oblasti kde tam je více prádla. Je to kvůli těmto oblastem, že dochází k vibracím, protože během rychlého pohyburotace bubnu, dokonce i malé zvýšení hmotnosti v jakékoliv oblasti vytváří excentrický efekt.

Čím menší je velikost, tím menší je kapacita

.

Celá jednotka je ovlivněna neustále se měnícím vektorem odstředivé síly a její účinek je úměrný hmotnosti prádla a čtverci rychlosti. Jak u běžných, tak u nízkých praček pod dřezem se tento problém řeší pomocí betonové desky a pryžových podložek, které sice ne zcela, ale tyto vibrace uhasí. Vestavěná jednotka, pokud je připojena k dřezu nebo stolku, přenáší na ně vibrace.Je-li dřez nebo stolek pevně a bezpečně upevněn, pak je obtížné zhasnout vibrace, které způsobí, že stroj bude během cyklu odstřeďování rachotit a klepat. Kromě toho tento režim provozu silně zasáhne ložiska, takže slouží méně než na plně velkých pračkách, což znamená, že budou vyžadovat opravu dříve.Dokonce i umyvadla s vestavěným umyvadlem nejsou bez této nevýhody, nicméně kvůli nedostatku pevného připevnění ke stěně, vibrace nezpůsobují hlasité zvuky nebo poškození ložisek.

Nerovnoměrné rozložení prádla - hlavní příčina vibrací

Výrobci a modely

Cena za malé pračky pod dřezem závisí na poptávce, a to pouze v Rusku, takže hlavní výroba těchto zařízení je také nasazena v naší zemi. To je do jisté míry příčinou mnoha negativních recenzí o těchto zařízeních, zejména pokudVyrábějí se pod značkami. Níže jsme připravili přehled styralok, vhodný pro instalaci pod dřezem a nejoblíbenější na ruském trhu, jakož i jejich vlastnosti:

 • velikost v cm;
 • hmotnost v kg;
 • náklady v tisících rublů.
Model Vlastnosti Popis
Bosch WLG 24260 OE Výška, cm 85 Tato pračka Bosch pod dřezem má poměrně velkou cenu a dobrou kapacitu pro svou třídu (5 kg), proto je vhodná i pro malou rodinu. Stroj je velmi vysoký, takže si musíte koupit speciální umyvadlo a nainstalovat ho o něco výš. Přístroj podporuje 14 režimů praní, takže můžete zvolit správný režim pro prádlo. Když se během odstřeďování objeví vibrace, stroj nezávisle změní algoritmus práce a pokusí se přerozdělit prádlo kolem bubnu, a pokud to nepomůže, sníží se rychlost otáčení. Navzdory poněkud horší kvalitě konstrukce než původní podložky Bosch je většina recenzí o této jednotce pozitivní.
Šířka, cm 60
Hloubka, cm 40
Hmotnost, kg 65
Cena, rub 23000
Model Specifikace Popis
CANDY CS3Y 1051DS1-07 Výška, cm 85 Pračka pod dřezem Candy je dobrou volbou pro ty, kteří nechtějí přeplatit. Koneckoncůnáklady na tento domácí spotřebič jsou znatelně nižší než náklady na značkové konkurenty, například Bosch. Navzdory tomu, že kapacita tohoto zařízení je 5 kilogramů, nemůže být naloženo více než 2 kilogramy hedvábí nebo 1 kilogram vlny. Stroj podporuje 16 mycích programů, podle výrobce monitoruje vibrace bubnu a pravidelně provádí autodiagnostiku. Tento stroj dostává spoustu negativní zpětné vazby týkající se špatného výkonu systému řízení vibrací, takže ne všichni jsou s ním spokojeni. Pokud se chystáte koupit pračku Kandy pod dřez, pak doporučujeme, abyste nezanedbávali negativní recenze, takže nebudete zklamáni.
Šířka, cm 60
Hloubka, cm 35
Hmotnost, kg 60,5
Cena, třít 15000
Model Specifikace Popis
LG F12U2HDS5 Výška, cm 85 Pokud potřebujete kvalitní a výkonnou pračku LG pod dřezem, pak je to F12U2HDS5. Tato jednotka může být instalována pod speciální dřez, protože výška stroje je 85 cm.Vzhledem k jeho malé hloubce, nebude vyčnívat vzhledem k dřezu, a prostorný buben může natáhnout 7 kilogramů prádla najednou. Je tu spousta vybavení, ale většina recenzí o tom je pozitivní - jednotka se vyznačuje nejen výkonem, ale také spolehlivostí a pohodlností. 14 mycích programů, automatická detekce hmoty prádla v bubnu, regulace vibrací - všeToto je jen malá část možností tohoto zařízení.
Šířka, cm 60
Hloubka, cm 45
Hmotnost [kg] 62
Cena, rub 34000
Model Vlastnosti Popis
Zanussi FCS 825 C Výška, cm 67 Toto je jeden z mála praček pod dřezem o výšce 60 cm, díky čemuž lze stroj umisťovat pod dřez s pravidelným sifonem. Pro snížení vibrací výrobce omezil rychlost otáčení bubnu na 800 otáček za minutu, což je znatelně méně než většina analogů. Kvůli tomu prádlo vyšlo trochu vlhčí, ale praní a odstřeďování je mnohem tišší než většina jiných styraloků. Tato pračka Zanussi pod dřezem je drahá, ale za tyto peníze získáte spolehlivou jednotku s kapacitou 3 kg, která je mnohem tišší než většina styrail a je pozoruhodná spolehlivostí.
Šířka, cm 50
Hloubka, cm 55
Hmotnost, kg 52
Cena, rub 34000

Související článek:

Která pračka je lepší. Dostanete se k výběru, musíte se rozhodnout, který model technologie je lepší a lepší. Pokusíme se tuto otázku podrobně vyřešit s touto otázkou.

Umyvadla nad pračkou - přehled modelů a cen

Sinks-countertops se liší v:

 • velikosti;
 • způsob připevnění;
 • styl;
 • barva.

Velikost a tvar dřezů musí odpovídat této normě

Šířka většiny styralok 60 cm, takže umyvadlo s deskou pod pračkou by mělo mít stejnou šířku nebo 2 krát širší. Tyto desky jsou k dispozici ve dvou základních verzích - s jedním nebo dvěma dřezy. V prvním případě se jedná o běžný dřez a na boku je místo pro pračku, v druhém případě jsou na jednom pultu dvě umyvadla, z nichž jedna je speciální, se zadní drenáží. Druhá skořápka je jako obvykle a zvláštní. Konec konců, speciální vodovodní armatura pro pračku má odtok, který není ve středu, ale vedle zdi, takže to není v rozporu s pračkou. Dále je zde instalace umyvadla a pultu, například kamenná umyvadla a keramická nebo fajánská pult.

Poradenství!Pokud to dovoluje šířka místnosti, nejlepším řešením je umyvadlo a pračka pod stejnou pracovní deskou, protože pod dřezem je dostatek volného prostoru pro udržení sifonu a připojení podložky. Tato konstrukce nemusí demontovat nebo se vzdalovat od zdi pro údržbu.

Umyvadlo s deskou stolu je pohodlnější - něco na něj lze umístit

Aby celá konstrukce vypadala harmonicky a krásně do interiéru, potřebujete vhodně vybraný dřez v koupelně pod pračkou. To platí nejen pro barvu nebo tvar, ale také pro styl. Chuť a vnímání krásné a harmonické se však liší pro každého, takže se budete řídit svými pocity - líbí se vám, je pro vás vhodné použít takový dřez, máte dost peněz na jeho koupi? Koneckonců, krásné dřezy, stoly stojí více než tucet tisíc rublů. Zde je několik příkladů takových skořápek.

Tabulka 1. Dřezové modely nad pračkou

Model Foto Cena, rub. Popis
LaufenIno 90 cm 30 000 Porcelán, kombinovaný se stolem, hloubka 45 cm
Belux Eureka 60 20 000 Vyrobeno z umělého mramoru, šířka a hloubka 60 cm
Santek Pilot 50 3500 Kamenina, ruská produkce, šířka 61,5 cm, hloubka 50 cm, výška 15 cm

Nábytek do vany pod pračkou

Nábytek pro pračku s umyvadlem tvoří jediný detail interiéru, takže nejžádanější jsou různé podstavce, skříně a komody. Kromě dekorativní hodnoty je nábytek vhodný jako úložiště různých drobných věcí - kartáčků na zuby, pracích prostředků a mnoho dalšího. Nábytek se liší v:

 • kvetou;
 • styl;
 • způsob připevnění.

Koupelnový nábytek

Nábytek na nábytek se volí na základě barvy koupelny, takže výrobci nabízejí každý prvek v různých barvách. InV obchodech si můžete koupit skříňku s umyvadlem pro pračku, stejně jako samostatnou skříňku, umyvadlo a další předměty. Například ruská série Lotos zahrnuje dřez s deskou stolu a skříňku z plastu nebo nerezové oceli. Náklady na takovou sadu je 25-35 tisíc rublů, v závislosti na velikosti.

Nábytek je odlišný ve stylu, protože někdo má rád starožitný interiér a někdo jako moderní. Jeden je spokojen s podstavcem s umyvadlem nad psacím strojem a další potřebuje různé závěsné zásuvky a zrcadlo. Výrobci jdou splnit a vyrábět jednotlivé prvky, které se snadno tvoří do různých sad. Kromě toho je veškerý nábytek rozdělen na závěsné a venkovní. První z nich je zavěšena na zeď pomocí speciálních upevňovacích prvků a podlaha stojí na malých ozdobných nohách. Obecně platí, že pokud máte malou pračku, skříňka pod dřezem ji harmonicky vejde do vnitřku místnosti.

Takhle vypadá skříňka pro dřez pod dřezem

Pračka pod dřezem kompletní s umyvadlem

Nákup všech komponent samostatně je obtížný, protože není vždy možné vybrat komponenty, které odpovídají barvě nebo stylu. Navíc cena pračky s umyvadlem v soupravě je o něco menší, než když jsou všechny položky zakoupeny samostatně. Často se to stává rozhodujícím faktorem, protože hlavními odběrateli těchto zařízení jsou lidé, kteří vlastní malý obytný prostor. Když velká plocha bydlení není optimální sada mytívozy s dřezem a volně stojící model. Levná podložka Candy Aquamatic 1D835s ruským dřezem Pilot 50 lze zakoupit za 18–19 tisíc rublů. Nákup takové sady vám ušetří od nutnosti hledat auto a mytí aut, které se navzájem shodují ve velikosti, stylu a způsobu připojení.

Sada umyvadel vypadá krásně a snadněji se připojuje

Související článek:

Jak čistit pračku kyselinou citrónovou. Podívejme se, jak čistit pračku kyselinou citrónovou a jinými improvizovanými prostředky, aby se zvýšila životnost zařízení.

Instalace pračky pod umyvadlem v koupelně

Pro připojení k instalatérské a sanitární technice použijte standardní adaptéry, takže každý, kdo může měnit kohoutky a utáhnout šrouby, bude schopen připojit pračku. Výjimkou jsou případy, kdy není přívod vody nebo kanalizace připojen k místu připojení zařízení. V takových situacích musíte nejprve provést komunikaci s vybraným místem a pak je zavřít ozdobnými panely, aby nedošlo k poškození interiéru místnosti. Po tom, pračka a umyvadlo připojené k vodovodu a kanalizace.Současně je důležité správně instalovat sifon dřezu pod pračku tak, aby při vypouštění vody ze stroje nezačalo vycházet z dřezu.

Příklad nesprávného připojení odtoku k sifonu

Za tímto účelemStroj vypusťte pomocí speciálního šikmého odpaliště (úhel 45 stupňů). Obchody nabízejí jednodušší řešení - připojení odtoku přímo k sifonu, ale pokud se sifon ucpává nečistotami, znečištěná voda nejprve naplní dřez a pak se vylije na podlahu. V důsledku toho budete muset nejprve vyčistit rozlitou vodu, pak vyčistit podlahu a za velmi nepříjemných podmínek odstranit sifon pro čištění. Instalace šikmého odpaliště odstraňuje tyto problémy, protože je nemožné ho ucpat nečistotami. V jakémkoliv stavu může být sifonem zabráněno volnému vypouštění špinavé vody během mytí.

Kromě psacího stroje musíte instalovat umyvadlo a nábytek. Nejjednodušší způsob, jak toho dosáhnout, je umyvadlo zabudované do stroje - jednoduše umístěte jednotku na zvolené místo, nastavte nohy pod podlahou a pod ně umístěte gumové distanční vložky, aby se snížily vibrace.Nastavení nohou je nezbytné, protože pokud se některá z nich uvolní na podlaze, objeví se při odstřeďování prádla nepříjemné klepání.Kromě toho silné vibrace nepříznivě ovlivňují vnitřní mechanismus pračky. Poté nainstalujte nábytek podle pokynů. Pro zavěšení nábytku je nutné upevnit speciální upevňovací prvky na stěnu, která bude podporovat dřez, skříň nebo pult. Venkovní nábytek se instaluje na zvolené místo a nohy se nastavují. Nastavení výšky nohou vám umožňuje jasně nastavit nábytek i na podlaze s malým výškovým rozdílem.

A to je způsob, jak správně připojit odtok

Nakonec připojí dřez. CestaPřipojení závisí na:

 • typ jeřábu;
 • umístění dřezových armatur;
 • umístění vodovodních a kanalizačních zásuvek.
Důležité!Pokud nevíte jak instalovat pračku pod dřezem a přečtení pokynů nepomohlo, neriskujte a pozvěte odborníka. Chyby při připojování vedou k úniku vody a poškození dřezů, nábytku nebo praček.

Pokud nevíte, jak připojit umyvadlo a podložku, pozvěte odborníka

Související článek:

Připojení pračky k vodovodu a kanalizaci. Na základě našich doporučení budete schopni nainstalovat takový souhrn s minimálními finančními náklady a nezávisle.

Závěr

Pračky pod dřezem jsou v poptávce v malých bytech a kolejích, protože pouze v takovýchto stísněných podmínkách budou vhodné. Po přečtení článku jste se dozvěděli:

 • co odlišuje takové pračky od jiných podložek;
 • které modely jsou v poptávce;
 • co je pro ně potřebné dřezy a nábytek;
 • Kolik to bude stát za koupi auta, dřezu a nábytku, a to jak samostatně, tak v sadě.

Video: recenze psacího stroje pod dřezem