Praktické rady, jak zvolit hlavní průtokový vodní filtr pro byt a letní dům

Městský vodovod zajišťuje dodávky kapalin do obytných a nebytových prostor, pokud se rekreační obec nachází v blízkosti hlavního potrubí, pak se k ní připojují nebo instalují soukromý systém. Taková kapalina však často nemůže být použita k pití surového. Proto nakupujte a instalujte hlavní průtokový filtr pro vodu. Pro byt a chalupu často využívají stejné možnosti, zvažte jejich variace a rozdíly.

Čistá kapalina pro pití

Pro byt a zahradu je nejlepším prostředkem pro čištění průtokový hlavní vodní filtr

.

Z názvu vyplývá, že filtrační systém je namontován v centrálním systému zásobování vodou, to znamená, že má poměrně vysokou schopnost projít kapalinou, která může být pro obytné prostory od 20 do 50 l /min.

Průhledná a chutná voda

Výběr síťového filtru pro úpravu vody vje nutné vzít v úvahu skutečný příjem tekutin při maximálních výdajích všech členů rodiny.Zařízení by nemělo snižovat tlak v přívodu vody. Například moderní modely po instalaci dávají pokles tohoto ukazatele pouze o 0,1-0,5 baru.

Možnost hlavního filtru

Tyto jednotky se často montují tak, aby se dosáhlo skutečné čistoty kapaliny, jakož i několika výhod:

 • v procesu čištění se zlepšuje nejen kvalita kapaliny, ale také její chuť, včetně chuti a vůně bělidla;
 • výhodnější vlastnosti kapaliny;
 • domácí spotřebiče, které používají vodu v provozu, prodlužuje životnost, protože do ní vstupuje méně nečistot a vytváří se menší množství;
 • malé rozměry jednotek nevyžadují zvláštní místo pro instalaci a výměna kazet je snadná a rychlá;
 • dlouhá životnost zařízení s řádným použitím.

Montážní agregát

Nezapomeňte však na nedostatky, které se nacházejí v každém zařízení a vybavení:

 • ruční čištění;
 • počáteční instalace může být pro začátečníka obtížná, takže budete muset kontaktovat odborníky.

Tyto malé nuance nelze srovnávat s pozitivním vlivem instalace na byt a dáváním průtokového hlavního vodního filtru.
Tyto malé nuance nejsouporovnejte s pozitivním vlivem instalace na byt a poskytnutím průtokového hlavního vodního filtru.

Související článek:

Pokud jde o byt a zahradu, hlavní vodní filtr průtoku má několik hlavních typů:

Druhy hlavních filtrů pro čištění vody v bytě

\ t

Pro byt a zahradu má hlavní vodní filtr několik hlavních typů:

 • Hrubé čištění. V konfiguraci je síť s malými buňkami, která zastaví pevné nečistoty. Mělo by být vyčištěno, aby nedocházelo ke stagnaci dálnice a aby byl zajištěn efektivní provoz systému. Jednotky samy o sobě jsou uznány za produktivní, které jsou opatřeny několika mřížkami najednou s různými průměry článků (pro snížení). Po této filtraci je kapalina vhodná pro technické potřeby.

Možnost hrubého čištění

 • Jemné čištění. Kromě oka u vchodu je k dispozici speciální kazeta pro montáž dalších nečistot pomocí sorbentu. Tyto prvky jsou rozdílné ve filtračních prvcích velikosti, práh může být od 1 do 20 mikronů. Nejběžnější možnosti, které filtrují nečistoty na 5 mikronů. Po filtraci tekutiny tímto systémem je vhodný pro lidskou spotřebu.

Se sorpčními materiály

Hrubý vodní filtr pro byt jde spolu se změkčovačem, který se vrátí do normáluchemické složky kapaliny.Dvojice přístrojů nejen činí vodu přijatelnou pro domácí potřeby, ale také snižuje tvorbu vodního kamene v technice.

Upozornění ! Jemný filtr se montuje pouze po hrubém čištění.

A je také možné nakupovat kamenivo s granulovaným nákladem, což je komplex čisticích systémů. Toto řešení odstraňuje nejen fyzické znečištění, ale také normalizuje chemické a biologické složení vody. Externě se jedná o válec, jehož kapacita se pohybuje od 16 do 400 l /min. Mezi nevýhody takového komplexu patří pouze velké rozměry a cena.

Jak vybrat vodní filtr pro byt podle vašeho rozpočtu

Poté, co se zabýváme hlavními typy zařízení pro filtrování nečistot v kapalině, je třeba určit kritéria výběru.

Jak si vybrat vodní filtr pro byt podle Vašeho rozpočtu

Mezi těmito odrůdami vypouští agregáty pro horkou kapalinu. Existují kombinované možnosti. Pokud však budete trávit vodu v chalupě, stačí jeden hlavní filtr pro studenou vodu.

Obecná kritéria výběru, která se vztahují na všechny modely:

 • Potřebný stupeň čištění. Na základě tohoto parametru věnujte pozornost průměru mřížkových buněk, který je instalován v zařízení. Je lepší koupit možnosti s více retikulum, které mají různé velikosti buněk. Stejně tak dobřeVarianta je síťová varianta s zpětným proplachováním, která zpožďuje nečistoty a další prvky před vstupem do vody mnohem více.

Model s proplachováním

 • Podle typu případu. Vhodná volba pro byt je 10'BB bydlení (10 je výška v palcích, BB je velká modrá) s průměrem 185 mm. Kromě mechanických nečistot tyto struktury také odstraňují chlor a velká množství železa a změkčující vody.
 • Typ kazety. Jsou rozděleny na:
 • BA - odstraňuje přebytečné železo;
 • BS - změkčovadlo;
 • s aktivním uhlím - z chloru;
 • s náplní polyfosfátu - z měřítka.

Síťová vložka

 • O ztrátách v hydraulice. Ujistěte se, že snížení tlaku v potrubí nepřesahuje po instalaci zařízení 0,1-0,5 bar.
 • Objem spotřeby vody. Mělo by brát v úvahu maximální možné využití všech členů rodiny.
 • Výkon.

Když jsme si před nákupem mysleli na všechna kritéria, můžete si koupit dokonalý model.

Několik slov o výrobcích

V zájmu snazšího pochopení, které značky jsou běžnější, je zde stručný přehled hlavních výrobců, mezi nimiž by měly být zdůrazněny čtyři nejspolehlivější společnosti:

 • Aquafor. Nabízí velký sortiment.kazetové modely, které jsou vhodné pro domácí použití a pitnou vodu. Možnosti jsou uvedeny v katalogu odděleně pro studené a horké kapaliny nebo kombinované.

Zařízení Aquaphor

 • Honeywell. Značka z Německa. K dispozici je zařízení pro jemné a hrubé čištění s kvalitním vybavením. Hlavním prvkem je kovová mřížka skrytá v baňce. Více používané v průmyslových čisticích komplexech.

Varianta od "Němců"

 • Nová voda. Nabízí dostupné ceny s vysoce kvalitními filtry. Kvalitu čištění můžete nastavit změnou různých kazet.

Úprava z „nové vody“

 • Geyser. Vývoj založený na pokročilých technologiích, které používají filtrační systém využívající iontoměničový polymer.

Zvolte vhodnou volbu od hlavních výrobců, kteří se již sami doporučili a vyrábějí spolehlivé vodní filtry. Je důležité vzít v úvahu chemické složení kapaliny, která protéká přívodem vody do bytu nebo do země. Například není vždy nutné namontovat aviváž. Voda, která není nasycená solí, ji nepotřebuje. Je lepší uložit nebo dát další prvek čištění.

Nové technologie od společnosti Gezer

Můžete si vybrat zařízení pro filtrování vodynejenom podle kritérií nebo podle významných výrobců, ale také podle hodnocení určitých modelů.

Tabulka 1. Populární hlavní vodní filtry pro byty a chaty

Nezapomeňte, že každý filtr vyžaduje pravidelné čištění prvků, aby byla zachována jeho účinnost a aby se nesnižoval tlak vody v potrubí.Navíc systémy různých úrovní čištění potřebují pro zpracování různé specializované prostředky. Kazety musí být ihned vyměněny.

Hodnocení oblíbených možností domova

\ t

Je možné zvolit zařízení pro filtraci vody nejen podle kritérií nebo podle významných výrobců, ale také podle hodnocení určitých modelů.

Tabulka 1. Populární hlavní vodní filtry pro byty a vily

\ t
Jméno Obrázek Technické parametry Cena, rub.
Gejzír Typhoon 20 BB Metoda čištění Uhlí 9 500
Použití Pro každou vodu
Výkon 50 l /min
Teplota na vstupu 4 - 95 [C
Tlak Až 8 atm
Účel Změkčování a odstraňování chloru
Bariér VM ½ Metoda čištění Fáze 1 1 000
Použití Pro studený kohout
Vlastnosti Lze instalovat další kazety
Účel Odstranění rzi a nečistot (hrubé čištění)
Gejzír 1P ½ Metoda čištění 1 krok 690
Použití Pro studenou vodu
Výkon 15 l /min
Teplota na vstupu 4 - 40 ° C
Tlak Až 7 atm
Účel Chrání proti různým částicím, lze měnit různé typy kazet
Maria, Bryansk:„Před rokem jsem instaloval typhoon Geyser 20 BB, měnící filtry podle pokynů. Celý rodinný nápoj z kohoutku a zdraví je v pořádku. “
Dmitry, město Tula:„Vložil jsem VM Barrier do venkovského domu, voda se stala znatelně čistší, nyní ji klidně připravujeme. Pro dům bych si vybral silnější model “
Je nezbytná filtrace vody ze všech druhů nečistot v moderních podmínkách, protože zásobování městskou vodou převážně dodávky nevhodné pro použití kapaliny. Vyberte vhodné vybavení protonového zavazadlového prostoru a kontaktujte odborníky pro instalaci nebo se pokuste jej namontovat sami. Pavel, Saransk:„V soukromém domě je do kotle vedena pouze trubka se studenou vodou. Na to a dal gejzír 1P ½. Všiml jsem si, že topný systém začal pracovat lépe a chuť pokrmů se stala příjemnější bez chuti rzi. “

Podle tohoto hodnocení existuje rozdíl mezi náklady a jmenováním. Kombinované modely jsou dražší, ale také výkonnéjsou vyšší.

Místo závěrů

Je nezbytná filtrace vody ze všech druhů nečistot v moderních podmínkách, protože zásobování městskou vodou převážně nezpůsobilé pro spotřebu kapaliny. Vyberte vhodné vybavení protonového zavazadlového prostoru a kontaktujte odborníky pro instalaci nebo se pokuste jej namontovat sami.

Podívejte se na video o instalaci vodního filtru v bytě, abyste pochopili základní kroky instalace.

Video: Jak nainstalovat filtr zavazadlového prostoru