Žaluzie na plastových oknech bez vrtání: výběr a instalace

P Záclony jsou radikálně přepracované a vysoce technologické verze klasických římských závěsů. Jedná se o lehkou konstrukci, sestávající z pásu, vedení a osy, na které je tkanina navinuta. Kompaktní velikost je zřejmá, ale ne hlavní výhodou tohoto typu záclon. Hlavní výhodou je vynikající vzhled, praktické materiály a velké množství barevných variant a typů pláten. Ti, kteří nechtějí rám pokazit, by měli věnovat pozornost roletám na plastových oknech bez vrtání.

Rolety

Co je dobré na roletách?

V těch případech, kdy není místo pro masivní klasické záclony nebo se nevejdou do interiéru, přichází na záchranu stručné a elegantní řešení - válcované konstrukce. Jsou skutečně univerzální a relevantní v každé místnosti. Pokud je barva a textura obrazů vybrána správně, mohou být zavěšeny v kuchyni, ložnici, obývacím pokoji nebo dokonce v kanceláři. Použití válcovaných záclon nezrušuje portiery, jejichlze úspěšně kombinovat, vytvoří luxusní efekt.

Kancelářské záclony

Jedinou nevýhodou rolet je typ upevnění, u kterého musí být v rámech vytvořeny otvory. Návrháři vážně přepracovali systémy rolí, co nejvíce je odlehčili a dodali jim nové upevňovací prvky. V současné době většina válcových výrobků nevyžaduje předvrtání rámů a může být upevněna polymerním lepidlem nebo speciálními konstrukčními prvky.

Záclony - to je prvek výzdoby, který bude po krátké době nahrazen něčím novým. Statistiky ukazují, že výměna plastových oken se neuskuteční častěji než jednou za 15 - 20 let, ale záclony je nahrazují 10krát častěji.

Mechanismus připojený k oknu

Druhy válcových výrobků

\ t

Záclony se liší konfigurací a typem upevnění. Jsou zde otevřené a uzavřené konstrukce s upevněním na spony nebo na lepicích pásech. Existují různé možnosti pro malování a typy pohonů.

Žaluzie

Záclony v mini formátu jsou nejjednodušší a nejlehčí provedení. Jsou ideální pro montáž na lepidlo. Je důležité si uvědomit, že pevnost připevnění závisí na ploše lepicí pásky, nebo spíše na poměru délky plátna k šířce závěsné krabice. Úzké a dlouhé zůstanou horší než širší modely.

Úzké mini záclony

Mini záclony se skládají z hliníkudutý hřídel, dvě ložiska, která umožňují zvedání a spouštění plátna bez tření a zbytečného zatížení, zátek a krabic, ve kterých jsou namontovány všechny prvky. Mnoho modelů záclon má odnímatelný vrchní kryt. To může být vyrobeno v různých barvách, někteří dávají přednost nosit to obecně, protože šachta s plátno rány na to a v otevřené podobě vypadá skvěle.

Záclony v kazetách

Jako materiál pro plátno se používá syntetická tkanina s různým stupněm průhlednosti: od hluchého, neprůhledného materiálu Blackout až po transparentní tyl. Každá tkanina je impregnována speciální polymerní kompozicí, která chrání před vytlačováním, vyhořením. I přírodní látky jsou impregnovány, takže odpuzují prach lépe a méně často vyžadují čištění. Ve spodní části má závěsová tkanina hmotnostní tyč - úzkou kovovou nebo plastovou tyč, která zabraňuje tvorbě záhybů. Těsné uchycení okenního křídla je dosaženo pomocí vodítek.

Rolovací pás

Záclony ve dne v noci

Módní rolety pro plastová okna bez vrtání ve dne v noci nejsou v přísném slova smyslu rolovací lišty, protože plátno nemůže být svinováno a plně otevřeno. Podle jejich vlastností jsou spíše jako žaluzie, protože neustále zavírají okno a výkres ve formě pásků je určen k nastavení stupně osvětlení. Pomocí mechanismů se válec otáčízpůsobem, že jsou pásy posunuty vůči sobě navzájem. Takové záclony nedávají váhu a jsou obvykle používány bez jakýchkoliv vodítek.

Záclony ve dne v ložnici

Žaluzie ve dne v noci

Záclony "den-noc" v obývacím pokoji

Elektrické žaluzie

Rolety na plastovém okně bez vrtání lze ručně ovládat, zvedat pomocí běžného řetězu nebo připojit k systému dálkového ovládání. Elektromotor, který pohání hřídel a čepel, má miniaturní velikost. Výhodou elektrických systémů je, že zvedání a spouštění probíhá hladce a bez trhlin, což prodlužuje životnost takové clony. Samozřejmou nevýhodou je vysoká cena, někdy je cena elektrického zařízení mnohonásobně vyšší než cena samotného oponu.

Regulátor namontovaný na zdi

Taková zařízení pracují v síti. Každý závěs je dodáván s motorem, který je připojen a řízen regulátorem. Ve stávajících systémech může jeden regulátor pojmout až čtyři motory. Všechny připojené záclony jsou řízeny podle předem určeného programu. Můžete nastavit vzestup - sestup na povel z dálkového ovládání, a můžete konfigurovat systém tak, aby záclony stoupaly a klesaly v určité denní době.

Užitečné informace!Regulátory se světelnými senzory mohou nastavit režim na základě intenzityslunce mimo okno.

Video: jak opravit římské rolety bez vrtání rámu

Montáž záclon

Rolety se instalují na plastová okna bez vrtání a zbytečného značení lepidlem nebo plastovými držáky. Konzoly jsou vhodné pouze pro velmi úzké modely pro krátký průchod, protože jejich síla nestačí k držení širokého pásu. Klasický držák lepidla zvyšuje plochu adheze a umožňuje rovnoměrné rozložení zatížení.

Ramena pro upevnění

Volitelný doplněk na speciálních držácích bez lepení

1 krok.Lepidlo polymeru již bylo aplikováno na zadní stěnu skříně závěsu. Než odstraníte ochrannou fólii, musíte provést značení. Je důležité vycentrovat plátno a opatrně ho horizontalizovat. Závěs se svahem se po několika měsících nezdaří.

2 krok.Montáž na lištu - lepení úzkého plastového profilu na boky rámu. Na obou stranách je nutné provést přídavek 5 - 7 mm, je možné více pro volné kolo.

3 krok.Montáž závěsů. Ochranná fólie se odstraní, krabička se přilepí přesně na označení. Poté se kontrolka zkontroluje, na kabelu se nastaví omezení. Když jste přesvědčeni, že vše funguje, mechanismus lze zavřít víčkem.

Montáž lepidla krok za krokem

Související článek:

Nástěnné závěsy pro záclony: foto. Samostatná publikace poskytuje užitečné informace o výběru tyčí záclon, přehledu výrobců a cen a foto příkladů úspěšných možností.

Modely a výrobci

Výroba rolet je z technologického hlediska jednoduchým procesem. Jakékoliv studio, které poskytuje krejčovské záclony, schopné jednoduchého vybavení vytvořit vysoce kvalitní produkty. Firmy, které vyrábějí plastová okna, mají také tuto příležitost. Rolety pro plastová okna a dveře bez vrtání jsou vyráběny na zakázku na základě individuálních měření, takže pro většinu zákazníků jsou na trhu domácí výrobci.

Užitečné informace!Kvalitu lze určit vizuálně. Italské a německé komponenty jsou velkým plusem, protože výrobci z těchto zemí dodávají velmi kvalitní kování.

Záclony návrhářů

Plátno napodobující len

Tajemství vykořisťování

Rolety, jako jsou všechny ostatní, rychle shromažďují prach, proto vyžadují pravidelnou údržbu a čištění. Výrobce je povinen předem oznámit, který typ čištění je vhodný. Plátno podléhá vyblednutí, je to přirozený proces. Čím nižší je kvalita tkaniny a čím vyšší je podíl nylonu v jeho složení, tím rychleji opona ztratí svěží vzhled.

Použijte záclony připojené k lepidlu, musíte být velmi opatrní, bez trhnutí a náhlých pohybů. Dříve nebo pozdějinezdaří a bude vyžadovat výměnu. Mechanismus kvality vydrží déle, než kus látky, tak těsně opotřebovaný může být jednoduše nahrazen novým.

Záclony v interiéru

Správná volba záclon

Kvalitní opona má tyto vlastnosti:

  • hladký tichý průběh;
  • části přesně zapadají do sebe, uvnitř kazety by neměla být žádná vůle;
  • síťovina by neměla mít žádný „plastový“ zápach, její tloušťka by měla být stejnoměrná, měly by být dodrženy směry laloku a příčných nití.

Video: instalace mini rolet