Interiér bez chyb: neobvyklé nápady, jak vybavit kuchyni ve stylu Provence

Francouzský styl země dýchá jednoduchostí, lehkostí, čerstvostí. Komfort v místnosti není jen tak spojen s tímto designovým směrem. S pomocí doporučení redaktorů HomeMyHome.ru můžete znovu vytvořit perfektní kuchyni ve stylu Provence. V této publikaci naleznete odpovědi na řadu otázek, které mohou vzniknout během realizace projektu.

Příjemná atmosféra v kuchyni ve stylu Provence vytvořená mnoha speciálními detaily

Co je kuchyně v provensálském stylu

Styl francouzské provincie je obtížné zaměňovat s jinými. V tomto provedení neexistují žádné fantastické prvky starověku, charakteristické pro návrh palácových komor. Neexistuje žádná okázalost, která je spojena s dobou císařských dobytí. Klidný a změřený životní styl v přirozeném prostředí je základem stylu.

Kuchyně typu Provence ve stylu městských obyvatel pro svou jednoduchost a sofistikovanost

Takový nábytek pomáhá vytvořit atmosféru pohodlí, na chvíli zapomenout na příliš rychlý rytmus moderního života. Je to, jako byste se dostali na nedělní piknik s rodinou v jednoduchém a útulném domě, kde je spousta přírodních látek, dřeva a živé zeleně. Charakteristické rysy Provence, být viděn v následujících designových technikách:

  • použití dřeva, kování, přírodního kamene;
  • ve výzdobě upřednostňují zklidňující barevné odstíny, jednoduché výkresy;
  • uplatňují zvláštní techniky pro vytváření starých vnějších povrchů;
  • vybrat vhodné domácí spotřebiče, lustry, nádobí, příslušenství.

Relaxujte na pláži - jedná se o trvalé asociace s určitými podmínkami

Pamatujte si, jak dřevěné prkno vyhoří pod jasným jižním sluncem. Po této úpravě se barva stává měkčí. Teplé odstíny vytvářejí uklidňující účinek. Tento pozitivní efekt má kuchyni ve stylu Provence.

Jak si vybrat barevné schéma pro kuchyni ve stylu Provence

Vyberte si pro svůj interiér bílý, světle šedý, béžový podklad a dostanete se k bodu. Chcete-li vytvořit harmonický obraz, v blízkosti přirozeného přírodního prostředí, často používejte další jemný zelený, žlutý, modrý odstín. V těchto interiérech je hodně hnědá, protože přírodní dřevo s transparentním lakem je široce používáno.

Varianty bílé kuchyňské výzdoby ve stylu Provence

\ t

Tento základ zdůrazňuje čistotu, vizuálně rozšiřuje prostor. Je ideální pro kombinaci s jinými barvami. Na fotografii, bílé kuchyně ve venkovském stylu a Provence jsou uvedeny s dalšími komentáři. Pomohou aplikovat jednotlivé návrhové techniky pro návrh místnosti.

Elegantní modré kytice harmonicky zvýrazňují nadměrnou sterilitu bílého pozadí

Kontrasty působí působivě. Desky z černého umělého kamene, tmavé dřevo podlahové krytiny, vhodná povrchová úprava židlí a svítidel

\ t

Pamatujte na vizuální rozšiřování svazku pomocípomocí světlých tónů. Tato technika je často používána v designu malých místností

.

Harmonická kombinace bílé a růžové

Užitečná služba:

Zejména pro naše čtenáře nabízíme použití pohodlného online kuchyňského návrháře , který vám umožní uspořádat kuchyňský prostor podle Vašeho vkusu a rychle vypočítat náklady na kuchyňský set.

Kuchyně ve stylu Provence: Příklady s komentáři

Tato barva je spojena s oblohou. Je dobře doplněn bílými vložkami - "mraky". Je docela přijatelné používat žluté a zelené tóny.

Blue emituje oddělené části nábytku. Vezměte prosím na vědomí, že barva se opakuje v záclonách, židlích, jiných prvcích interiéru

Tyrkysová a bílá - dobrá kombinace s velkými hnědými detaily z přírodního stromu

Několik odstínů modré „oživuje“ vnitřek

Použití pistácií v interiéru

\ t

Pistácie - jeden z módních trendů v Provence je používán velmi široce. Způsobuje pocit čerstvosti. V kuchyni, zelené odstíny vypadají nejvíce ekologické.

Žluté a oranžové fragmenty připomínají teplo slunečního světla

Zde se pro malování stěn používá jasnější pistáciový tón

Tato barva fasád je dobře kombinovaná s dřevěnou deskou .

Související článek:

Styly v interiéru: fotografie s popisem a video recenze klasiků, moderních, etnických, národních a dalších směrů, doporučení a rad odborníků - čtěte v naší publikace.

Materiály pro konečnou úpravu Provence

Barevné schéma lze dokonale doplnit vysoce kvalitním nábytkem a příslušenstvím. Vítejte jednoduchost, hrubý povrch, spolehlivost. Současné trendy zdůrazňují snadnost péče, trvanlivost, odolnost výrobků vůči nepříznivým vnějším vlivům.

Vhodné materiály pro podlahové a stropní úpravy

Tuto místnost intenzivně využívají dospělí a děti, takže je obtížné očekávat velmi pečlivé zacházení. Podlaha je vybrána na základě tohoto faktoru. Na strop naneste na podlahu - keramický povlak nátěr, přizpůsobený tónu základního odstínu.

Keramická dlažba Provence ve stylu kuchyně splňuje výše uvedené požadavky

Takové povlaky jsou samozřejmě vhodnější pro středomořská střediska. V domácím prostředí se zabudovaná voda a elektrické ohřívače používají k udržení komfortní teploty podlahy. Tyto konstrukce se montují do potěru ve fázi výstavby nebo při generální opravě. Vyberte si keramické obklady s protiskluzovými povlaky. Takové výrobky jsou tedy určeny pro instalaci na čerstvém vzduchuliší se ve zvýšené odolnosti proti opotřebení.

Styl odpovídá velkým deskám s výrazným vzorem. Někdy opustí (vytvoří) reliéfní povrch, aby zdůraznili jednoduchost vzhledu

.

Praktickým prvkem je vložka z keramické dlažby v pracovní oblasti. Mezi touto oblastí a dřevěnou podlahovou krytinou je vytvořen technologický spoj, který kompenzuje tepelnou roztažnost

Přidání masivních dřevěných trámů ke stropu

Tyto prvky často plní pouze dekorativní funkce. Pro použití tohoto řešení je nutná dostatečná výška stropu. Věnujte pozornost opakování dekoru (podlahy, lustr).

Zavěšený dvouúrovňový strop vyrobený ze sádrokartonu je vhodný pro montáž zapuštěných bodových světel

Dřevo se zpracovává hlubokou impregnací, aby se odstranily deformace a praskliny v podmínkách vysoké vlhkosti

Použití jedné barvy fasád a stropů

Související článek:

Provence styl v interiéru. Fotografie, základní kánony stylu, pravidla pro zdobení různých místností, výběr dekorativních a dekorativních materiálů, doporučení návrhářů a výběr z nejsofistikovanějších interiérů.

Tapety na stěny a obklady do kuchyňské zástěry ve stylu Provence

Pokud tapetu lze nalepit sami, budete muset drotovat dlaždice. Hlavní věcí je zachovat jediný styl s použitím různých materiálů a typů povrchových úprav.

Umělé a přírodní kámen, malované a obkladové cihly jsou vhodné pro výzdobu zdí v tomto stylu

Pomocí fototapet vytvořte „okna“ a „dveře“

Také umělecká malba

Vzor tapety je vybrán v souladu s obecnými kánony stylu

Speciální technologie vytvářejí omítku s „prasklinami“. Tyto defekty ve skutečnosti nenarušují pevnost dekorativní vrstvy

.
Informace!Vzhledem k cílovému cíli by mělo být zakoupeno omyvatelné tapety s odolným ochranným povlakem.

Keramická dlažba zachovává integritu a vzhled po opakovaném čištění

Nepohlcuje tuk a pachy, není poškozen vysokou teplotou a vysokou vlhkostí. Je ideálním materiálem pro kuchyňskou zástěru.

Aby bylo možné ušetřit peníze, můžete vytvořit dvě řady dlaždic, použít dekorativní omítku nahoře

Jak je vidět na této fotografii, kvalitativní design kuchyně ve stylu Provence je založen na jemné kombinaci kovu a dřeva, přírodního laku a skla. Kromě povrchové úpravy je důležitá správná volba směšovače a dřezu, materiálu desky stolu, nábytkového kování.

Exkluzivní vzhled - keramická dlažba se seznamem na zakázku

Kombinované použití různých druhů keramiky pro dekorace na stěny a zástěry

Ve zvláštních sériích výrobci nabízejí soupravy s přídavnými reliéfními prvky

Takové dlaždice se používají k hraně, vytvářejí výrazné vložky. Jak je znázorněno na obrázku, keramické výrobky se používají k obložení nábytku. Vytvořená „ohniště“ dovedně zakrývá vyčnívající roh nosné stěny, kterou nelze podle bezpečnostních předpisů demontovat.

Kreslení pod sklem

Technologie je velmi vhodná pro kuchyňskou zástěru ve stylu Provence. Obraz je chráněn před poškozením. Sklo neabsorbuje znečištění, rychle odstraní. V případě potřeby bude výměna poškozených fragmentů provedena rychle a levně.

Související článek:

Nejvhodnější variantou pro zdobení varné zóny jsou kuchyňské zástěry - skinali, jejichž fotografie jsou uvedeny v našem přehledu. Proč získali takovou popularitu dál.

Jak si vybrat ten správný nábytek do kuchyně ve stylu Provence

Aby se zabránilo chybám, je nábytek zkoumán společně se zkušeným technikem. Pomůže vám seznámit se s prvky moderních skříní a polic, technického vybavení a příslušenství.

Použití počítačegrafiku můžete vidět, jak vypadá sada nábytku v určitém interiéru

Správně připravený soubor výkresů bude užitečný pro zpřesnění parametrů sestavy, vyhodnocení výkonových charakteristik

Karosářské části konstrukcí jsou vyrobeny z laminovaného MDF, dřevotřískové desky. Dýhování se používá jen zřídka, aby nedošlo k narušení celkové ochrany proti vlhkosti. Konce jsou opatřeny páskem z polyvinylchloridu nebo jiného polymeru. Dříve byly fasády vytvořeny pouze z přírodního dřeva. Přírodní kresby dobře zapadají do stylu. Dnes se však často používají umělé materiály. Film pro tisk fotografií napodobuje úseky cenných dřevin.

Obrázky jsou chráněny čirým lakovým povlakem. Tyto obrazy mohou být použity nezávisle pomocí technik craquelure

Online kuchyňský designér

Jídelní skupiny a další složky kuchyňské linky ve stylu Provence

Pro vytvoření harmonického obrazu musí veškerý nábytek splňovat určité požadavky.

Jídelní stůl a bufet ve stylu Provence

Na obrázcích jsou viditelné opotřebované. Jsou speciálně vytvořeny pomocí dvou vrstev barvy různých barev. Vrchní vrstvou je čirý lak na nábytek. Používejte neškodný spotřební materiál. Předpokládá se možný přímý kontakt s potravinami.

Choulostivé používání různých typů objektů je zcela přijatelné

Věnujte pozornost praktickým detailům. Sedadla židlí jsou pokryta odnímatelnými kryty, což zjednodušuje čištění. Koberec zabraňuje uklouznutí a hluku, vytváří tepelnou izolaci.

Použití otevřených polic pro kuchyni ve stylu Provence

Tyto prvky sady nábytku poskytují rychlý přístup k úložištím. Jsou vhodné pro dokončování sušení nádobí, umístění dekorací.

Racionální využití volného prostoru

Rostliny dobře zapadají do stylu. Čerstvé květiny však vyžadují pečlivou péči. V takových místech jim chybí světlo. Je vhodnější aplikovat umělé analogy.

Police jsou konstruovány na hledí kapoty, uvnitř stavebních konstrukcí

Je třeba připomenout obtížný přístup k objektům ve vysoké nadmořské výšce

V tomto provedení zachrání na budovách a fasádách

Kuchyňské spotřebiče Provence

\ t

Myčky a myčky nádobí jsou obvykle pečlivě skryty ve vestavěných fasádách. Co však bude třeba řešit s určitým znepokojením, je trouba a mikrovlnná trouba. V jakémkoliv stylu bude vaše kuchyně používána častěji než ostatní.

Nerezová ocel - vhodné čelní panely pro kuchyni ve stylu Provence

Speciální dekorace moderních technologií "starožitnosti"

Plynové panely mohou býtnajít ovládací prvky odpovídající stylu Provence

Neutrální typ elektrické varné desky vyhovuje každému stylu

Šperky a doplňky ve stylu Provence

\ t

Je snadné najít autentické výrobky pro kuchyni ve stylu Provence. Stačí zadat požadovaný vyhledávací dotaz. Ale něco může být provedeno vlastníma rukama.

Nádherné dekorace do kuchyně ve stylu Provence lze vyrobit z odpadních materiálů a levných hotových výrobků vlastníma rukama

Je vhodné kombinovat dekorativní a praktické funkce

.

Nástěnné hodiny do kuchyně, vytvořené ve stylu Provence

Nástěnné desky do kuchyně ve stylu Provence jsou umístěny na policích nebo upevněny na rovném svislém povrchu

Obrázky do kuchyně ve stylu Provence

Záclony, ubrusy a obaly do kuchyně ve stylu Provence: fotografie a praktické rady

Tyto výrobky budou muset být čištěny často. Proto by se kromě vzhledu měla věnovat pozornost složení, trvanlivosti barviv. Některé umělé materiály vypadají jako přírodní tkaniny, ale jsou odolnější.

Komplexní návrhy vypadají atraktivně, ale jejich demontáž může být obtížná

Použití identických tkanin k vytvoření integrálního obrazu interiéru

Snímatelné krytyprodloužit životnost nábytku

Lustry a nástěnné lampy do kuchyně ve stylu Provence

\ t

Světlo má v tomto stylu zvláštní roli. Svítidla a stojací lampy, měkká, tlumená barva - povinné atributy stylu. Namísto žárovek instalujte LED diody. Takové světelné zdroje mají následující výhody:

  • minimální spotřeba elektřiny;
  • odolnost proti vibracím, úbytky napětí;
  • trvanlivost.
Pohled odborníka
Jaroslav Galaiko
Vedoucí designér a vedoucí studia Ecologica Interiors Studio
Položit otázku\ t
"Aby nedošlo k narušení harmonie interiéru, použijte diody LED pracující v širokém spektru vln, které nenarušují odstíny, mimo jiné jsou pro oči bezpečné."

„Teplé“ světlo se žlutavým odstínem slunce odpovídá teplotě světla 2700 K. Tento parametr je specifikován v technických parametrech svítidla

Příklady kuchyní ve stylu Provence různých velikostí

Provence předpokládá maximální jednoduchost a pohodlí. To platí i pro výběr nábytku. Nejjednodušší způsob použití počítačové simulace pro výběr variant nábytku.

Počítačová grafika pomůže předem vypočítat velikost, rozměry nábytku a umístění technických zařízení

Pomocí standardních programů lze snadno vytvářetvysoce kvalitní rozložení v hromadném formátu.

Navrhněte malou kuchyňku ve stylu Provence

Použití lehkých odstínů a priori je plus pro malé místnosti. Kromě toho existují i ​​jiné způsoby úspory místa.

Místo okenního parapetu můžete vytvořit plnohodnotný stůl pro 2–3 osoby

Zkombinujte s ostatními místnostmi a vytvořte větší objem. Tento projekt je remake typického „Chruščova“

Návrh velké kuchyně - obývací pokoj ve stylu Provence

"Dodatečné" čtvereční metry budou užitečné pro montáž ostrovních bloků, čítačů tyčí. Často je několik funkčních zón kombinováno do jednoho prostoru.

Pro vizuální oddělení společného prostoru kuchyně /jídelny byly použity různé konstrukce stropních částí

„Ostrov“ je určen pro rychlé snídaně, stůl je určen pro speciální akce, rodinné obědy a večeře

Klasický krb - vhodný doplněk do obývacího pokoje ve stylu obývacího pokoje Provence

Závěry, doplňující doporučení, užitečné informace

Je levné nakupovat hotové kuchyně ve stylu Provence ve specializovaném obchodě. Musíme si však uvědomit, že mnoho specializovaných výrobců za příznivých podmínek nabízí výrobu nábytku na zakázku. Při výběru individuálního projektu bude čas stráven. V tomto případě však není těžké vzít v úvahu nejsložitější přání.budoucích uživatelů, skutečné velikosti místnosti, dalších faktorů.

Pamatujte, že naše životní prostředí, včetně domu, ve kterém trávíme většinu našeho života, ovlivňuje naši náladu a pohodu. Vše, co se dostane do vašeho domu, vás tak nějak ovlivní. Provence - to je přesně ten styl, který je těžké zkazit. Můžete ho milovat. Vyzkoušejte, experimentujte a sdílejte své úspěchy s ostatními čtenáři našeho online magazínu.

Video s procesem výroby šperků ve stylu Provence (decoupage)