Malé chodby v chodbě: foto příklady a základní pravidla interiéru

Konverze chodby je tvůrčí proces. Obtížný úkol přeměnit malý prostor na útulný a pohodlný prostor vyžaduje zvláštní přístup. Moderní dokončovací materiály a nábytek umožňují realizovat nejneobvyklejší nápady. Pro inspiraci můžete využít myšlenky designérů a nakreslit je z fotografie. Malé chodby v chodbě pomohou racionálnímu využití prostoru. Jaké jsou možnosti použití čtverečních metrů chodby a jak nejlépe umístit nábytek?

Malá vstupní hala může být pohodlná a funkční

Některé rysy prostoru koridoru

Hlavním rysem koridoru je jeho malá velikost. Je důležité zapadnout do jeho rozměrů tak, aby chodba nebyla stísněná a zároveň má vše, co potřebujete: místo pro svrchní oděvy a boty, zrcadlo a sedadlo pro výměnu bot.

Malý prostormusí být řádně organizována

Velké předměty pro výzdobu interiéru v chodbě nejsou nutné, vše by zde mělo být velmi praktické. Je to z praktičnosti a stojí za to odpuzovat, vybírat chodby na chodbě.Na fotografii níže je nábytek, který je skvělý pro malý prostor:

Je důležité uvést všechny údaje v sadě nábytku

.

Prostor na chodbě by neměl být vnímán jako něco omezeného. Právě naopak, jedná se o speciální místnost, ve které se může stát nestandardním rohem, stropem s mezipatrovým stropem nebo úzkou chodbou.​​

Malé chodby na chodbě: foto příklady

Místnost u vchodu do domu nebo bytu není jen charakteristickým znakem domu, kterému si hosté jistě budou dávat pozor, ale také místnost, která má čistě utilitární funkce.

Mělo by stanovit:

 • místa pro skladování oděvů, obuvi a drobných předmětů, které se obvykle berou při odchodu z domu (deštník, klíče, vodítko pro psy atd.);
 • velké zrcadlo;
 • lavice nebo pohovka pro pohodlí při výměně bot.

Minimální požadavky na chodbu - šatní skříň a polici na boty

Užitečné informace!Mnoho lidí umísťuje do koridorového prostoru pevnou linku, takže bude užitečná malá židle nebo jiné pohodlné sedadlo pro dlouhou konverzaci.

Rohové koridory do koridoru: malá řešení

Nejvíce problémů představují rohové místnosti. Někdy se to může zdát, že jsou beznadějné a že je útulný a krásný je nemožné. Ale právě tento úhel pomůže při řešení tohoto problému. Není třeba bolestně vymýšlet zásady umístění nezbytných položek. V rohu je snadné umístit neobvykle prostornou šatní skříň, do které se vejdou jak závěsy, tak police na boty a potřebné drobnosti.

Několik fotografií příkladů rohové chodby v malé chodbě:

Rohová skříňka je téměř neviditelná

Skříň na chodbě může být poměrně malá

Nalezení správného modelu rohové chodby není obtížné. Nejlepší možností by mohla být rohová skříňka s přídavnými moduly. Jejich role mohou být:

 • otevřený závěs:
 • komoda nebo toaletní stolek se zrcadlem;
 • otevřené police pro malé předměty.

I když tyto moduly umístíte na různá místa, vytvoří dojem celku.Moderní výrobci nabízejí mnoho modulárních možností a vždy existuje možnost vybrat si individuální sadu.

Modulární sekce umožňují najít individuální řešení

Hlavní požadavky na vnitřní prostor rohového prostoru:

 • Maximální využití rohu k umístění potřebných kusů nábytku;
 • pro pohodlí a bezpečnost.s úhlovým umístěním nábytku by měly být zajištěny zaoblené hrany polic a skříně.

Malé chodby v koridoru ekonomické třídy

Nábytek třídy Economy je ideální pro skromnou velikost chodeb v domech Chruščovova období.

Pro ekonomickou verzi postačuje závěsy a zrcadla

.

Samozřejmě, pokud si přejete, můžete prostor zvětšit o několik metrů čtverečních přepracováním koupelny nebo kuchyně, ale ne každý to může udělat. Pro dva nebo tři čtvereční metry chodby si tedy můžete koupit otevřený závěs v kombinaci s lavicí a policemi na boty.

Takový minimalistický přístup pomůže vyřešit všechny úkoly. Zrcadlo lze umístit na dveře vůbec. A porazit prostor a učinit z něj vizuálně vyšší a prostornější pomůže správné osvětlení.

Dobré osvětlení učiní z malé místnosti prostornější

Užitečné informace!Mít malou chodbu, budete muset najít jiné místo pro uložení všech svrchních oděvů. Pro otevřený závěs je třeba ponechat jen to, co se nosí denně v souladu s ročním obdobím, a všechno ostatní může čekat na jeho obrat, například ve skříni na lodžii.

Pokyny pro výběr nábytku

Pro optimální uspořádání prostoru koridoru není nutné používat složité konstrukční techniky. Můžete jen úspěšně vyzvednout nábytek. Co by to mělo být? Za prvé, v malémNábytek na chodbě by neměl dominovat. Ani barva ani velikost. V opačném případě je skříň vše, co bude patrné při vstupu do bytu.

Světelná vstupní hala se nezdá být malá

Nejlepší volbou by byla malá elegantní skříňka světlé barvy s odpovídající barvou toaletního stolu. Správně zvolené osvětlení učiní z chodby jasnou a útulnou.

Fotografie malých chodeb na chodbu:Užitečné informace!V malé místnosti je lepší použít lehký nábytek. Tmavé tóny vizuálně zmenšují plochu místnosti.

Modulární nábytek

Velmi atraktivní možností je montáž nábytku z několika modulárních prvků. Tento design vám umožní vybrat si sady pro jakýkoliv interiér a pro jakýkoliv účel. Kromě toho modulární nábytek může výrazně ušetřit na nákup, protože je možné vybrat pouze ty nejnutnější položky.

Návrhář chodby umožňuje přepínat objekty

Malé chodby v chodbě se šatní skříní

Velký šatník na chodbě, ve kterém jsou skryté všechny potřebné věci - lákavá myšlenka. Chodby se šatnou v chodbě řeší hlavní úkol umístění oblečení a bot a zároveň šetří místo. A pokud uděláte dveře skříňky zrcadla, pak vizuálně prostorzdvojnásobil. Ne nezbytně by taková skříňka měla být těžkopádná. Chcete-li ušetřit místo, můžete "utopit" to trochu ve zdi, pokud to umožňuje konstrukce stěny. Taková skříň je vhodná i pro úzké prostory.

Skříň s velkým zrcadlem bude zdvojnásobit velikost místnosti

Věnujte pozornost!Výška nábytku v chodbě by měla být o deset centimetrů nižší než výška stropů. To nejen usnadňuje proces jeho instalace, ale také umožňuje například LED osvětlení střechy skříně, která vizuálně „zvedá“ strop.

Některé tipy

 • Před nákupem nábytku je nutné pečlivě změřit všechny rohy a stěny chodby.
 • Je lepší zvolit fasády skříní z dřevotřískové desky nebo PVC. Jedná se o odolné, lehké povrchy, které jsou odolné vůči vnějším vlivům.
 • Stojí za to osud, že otevřený věšák vytváří pocit nějaké nesrovnalosti.

V chodbě je lepší dát přednost malé, ale uzavřené skříňce

 • Soupravy se zrcadlovými plochami opticky zvětšují prostor.
 • Lehké tóny nábytku mají také tendenci vizuálně zvětšovat malou místnost.

Shrnutí

Malá chodba není problém, je to spíše záminka pro odvážné pokusy. Úžasných výsledků můžete dosáhnout pomocí dobře vybraných malých chodeb na chodbě. Foto nápady mohou býtSbírejte z internetu nebo designérských časopisů. Hlavní věc - nezapojte se do tmavých tónů, aby se racionální využití prostoru a přemýšlet o osvětlení.

Jak vybavit chodbu? Tipy pro design a design (video)