Pokud se plastové okno neuzavře: řešení problému „do-it-yourself“

Často dochází k situaci, kdy se instalované plastové okno zastaví. Co dělat v tomto případě? Ukazuje se, že není třeba volat velitele a platit za jeho služby. Je možné provést všechny úpravy vlastníma rukama. Dnes se pokusíme zjistit, co dělat, když se plastové okno neuzavře, stejně jako analyzovat další možné problémy a metody jejich odstranění. Má smysl vědět, jak provádět údržbu, preventivní údržbu a seřízení blokovacích mechanismů.

Plastová okna jsou dlouhá a pevně vstoupila do našich životů

Klapky lze nastavit podle různých parametrů

Možné závady, jejich příčiny a nápravná opatření

Drobné problémy mohou být docela dost. A nejčastěji jsou všechny jednoduše vyřešeny obvyklou úpravou. Méně často okna vyžadují výměnu těsnění. Hlavní poruchy mohou být volány:

  • Narušení křídla a jeho uvolnění odpovídá rámu;
  • Uchopení rukojeti v různých polohách;
  • Otevření křídla současně pro větrání a orbu;
  • Uvolnění rukojeti;
  • Blokování drenážní desky.
Je dobré vědět!Tyto závady lze vyhnout, pokud se provádí včasná preventivní údržba. Je také velmi důležité, jak kvalifikovaní pracovníci instalují okna. Stojí za to se více seznámit s recenzemi společnosti.

A to je přechod na zimní režim

Zabýváme se uvedenými poruchami a způsoby úpravy a oprav plastových oken.

Oprava plastových oken při šikmém křídle

Častý důvod pro nesprávnou instalaci a počáteční nastavení. K opravě budete potřebovat šestiúhelník (obvykle č. 4). Zde je třeba pochopit, že horní závěs křídla je zodpovědný za úpravu okna vlevo-vpravo,vzhledem k rámu a dolní - nahoru a dolů. Pokud se klapka pokřivila, je nutné ji opravit. Jinak je možné poškození samotné zasklívací jednotky, která není levná.

Mezi rámem a oknem s dvojitým zasklením je možné nastavit také speciální distanční vložky - k tomu je nutné odstranit zasklívací lišty. Práce se provádějí s otevřeným křídlem, s periodickou kontrolou - křídlo je hladce zakryté a můžete okamžitě zjistit, zda byla oprava dokončena nebo ne.

Je snadné najít vyrovnávací klíč k prodeji

Volné uložení křídla k rámu - nejběžnější příčina

K tomu může dojít, pokud plastová okna nebudou po teplém období přenesena do zimního režimu. Je to snadné. Otevření okna, měli byste pečlivě zvážit zamykání mechanismus - to by mělo být odpovídající značku. Pro převod režimu je obvykle nutné otočit středovou bránu o šestiúhelník. Poté musíte okno zavřít a držet je za list papíru. Pokud se provede správně, papír nebude schopen vytáhnout.

Jak otevřít plastové okno, pokud je rukojeť zaseknutá

Blokátor je nejčastěji odpovědný za výskyt podobného problému. Toto zařízení upevňuje blokovací mechanismus v určitých polohách. Při delším používání oken nemusí fungovat správně. Nejčastěji se to stane, když otočíte knoflík do stavu "zavřeno", zatímco je okno otevřené. Chcete-li odstranit potřebu, aby se křídlo dovnitřvertikální poloha, po které se rukojeť otočí. Pokud k tomu nedojde, budete s největší pravděpodobností muset změnit blokovací mechanismus.

Okna s trojitým panelem se instalují v chladnějších oblastech

Může se také stát, že rukojeť je zaklíněna, když není zcela otočena. Příčinou těchto problémů může být mechanismus ucpávání a sušení maziva. V druhém případě je vše vyřešeno jednoduše - v obchodech je nyní k dispozici velký výběr různých sprejů. Nejlepší možností by bylo použití silikonového maziva. Pokud je mechanismus ucpaný, musí být demontován a vyčištěn.

Důležité!Při analýze uzamykacího mechanismu je třeba si pamatovat pořadí instalace dílů. Pokud paměť a pozornost naděje nestačí, je lepší hledat pomoc odborníků.

Režim větrání je poměrně vhodný nejen v létě, ale iv zimě

Je-li mechanismus zaseknutý a plastové okno se neotevře (co dělat), video instrukce vám pomůže zjistit to.

Klapka otevřená pro větrání a orání současně

Důvodem nemusí být porucha, ale banální nepřesnost při otevírání. Problém je vyřešen jednoduše. Rukojeť se otáčí nahoru, zatímco křídlo musí být pevně přitlačeno k rámu rukou. Když stála na místě, snižujeme rukojeť až dolů. Obtíže takové akce by neměly přinést.

Kvalitaokno s dvojitým zasklením - slib míru a pohodlí v domě

Všechna moderní plastová okna jsou vybavena blokátory, které zabraňují těmto situacím, ale nadměrný spěch při otevření nemusí umožnit jeho práci. Nesmíte se snažit otevřít křídlo, když rukojeť není ve správné poloze - zmírní spoustu problémů.

Vlastní oprava plastových oken při otevřené rukojeti.

Tento problém lze snadno vyřešit nezávisle. K tomu otočte základní desku rukojeti ve směru hodinových ručiček. Pod ním budou dva šrouby, které je třeba dotáhnout. Pokud jsou rozbité, budete muset vyměnit rukojeť úplně, zvednout ten správný v obchodě.

Obecně není obtížné zřídit plastová okna vlastníma rukama. Je pouze nutné plně pochopit konstrukci blokovacího mechanismu. Samotné zařízení plastových oken v různých modelech se mírně liší.

Velmi záleží na dovednostech montérů

.

Co dělat, když se knoflík neotáčí

V tomto případě je nutné demontovat blokovací mechanismus. Důvodem může být vniknutí nečistot a cizích předmětů mezi díly. V případě potřeby jsou vadné díly nahrazeny novými. Taková práce je lepší pověřit odborníky. V opačném případě existuje velké riziko, že mechanismus bude muset být zcela zamítnut.

Blokování drenážní tyče - jak hrozí

Taková vada nevyžaduje odborné znalosti a dovednosti k nápravě. Co dělat, když plastové okno nezavřetento důvod? Odpověď je velmi jednoduchá: je nutné otevřít klapku a jednoduše opravit odbočku tak, aby nezasahovala.

Příslušní odborníci pracují velmi pečlivě

Předcházení poruchám plastových oken

\ t

Pro prodloužení životnosti plastového okna by měla být prováděna pravidelná profylaxe. Nezapomeňte namazat všechny části blokovacích mechanismů. Stejně tak hraje důležitou roli nastavení ventilů: umožňuje zvýšit životnost pryžových pásů, zajistit hermetické uzavření a snižuje riziko potřebya oprav plastových okenních kování.

Před výrobou periodickýchmléčných odborníků by měla být technická dokumentace plastových výrobků a jejich mechanismy zamykání studovány co nejúplněji, aby nedošlo k jejich zhoršení namísto varování.

Takové obruby udržují skleněnou jednotku v rámu

Prostředky na opravu nebo výměnu příslušenství

\ t

Nejčastěji nemohou být opotřebované části okenních kování opraveny a musí být vyměněny. Je velmi důležité věnovat pozornost hmotnosti samotného okenního křídla - to bude klíčové při získávání závěsů nebo blokovacího mechanismu. Kování může dokonale zapadnout do velikosti, ale pokud je navrženo pro menší hmotnost, nemá smysl z takové výměny.

Je také důležitédesign okna - záleží na tom, jaké detaily zapadají a co ne.

Důležité informace!Pokud výměna mechanismu sklápění pro plastové okno není naléhavá a můžete se dostat s nastavením, neměli byste spěchat k nákupu. Čím později bude oprava provedena, tím déle budou náhradní díly trvat. Mělo by být zřejmé, že nativní části se velmi často ukázaly být mnohem kvalitnější než samostatně zakoupené.

Okna na míru s dvojitým zasklením jsou dražší, ale zároveň jsou vyrobena výhradně podle velikosti zákazníka

Mazání částí uzamykacích mechanismů a závěsů závěsu

Proje nejvhodnější odstranit mazání uzavíracích a sklopných mechanismů plastových oken se speciálními sprejis rozprašovacími spreji, jejichž rozsah je v obchodech poměrně široký. Takové spreje dokonale pronikají mezi pohybujícími se částmi. Doporučuje se provádět tyto práce nejméně dvakrát až třikrát ročně.

Nejméně však jednou ročně je nezbytné nejen mazat, ale také čistit mechanismy staré látky. Je to na tom, že všechny nečistoty a prach se sbírají, což časem činí součást nepoužitelnou. Před výrobou této práce je však nutné detailně prostudovat zařízení, které je poměrně složité a pokud není později správně instalováno, přestane fungovat.

Všechny mechanismy by měly být periodicky mazány

Některé provozní tipyplastová okna

Při použití plastových oken nepodceňujte důležitost preventivní údržby. Koneckonců, pokud jejich věk není malý, neexistuje žádná záruka, že pokud některá část selže, bude možné najít podobnou. V opačném případě musíte změnit celý mechanismus a ne skutečnost, že bude úspěšný. Nebo, pod náhradou, je celé okno, které může udělat slušnou díru v rodinném rozpočtu. Proto byste měli pozorně poslouchat zvuky, které doprovázejí otevírání a zavírání křídla. Když se objeví kovový chrastítko, je nutné díly ihned promazat a vyčistit.

Po demontáži víčka můžete upevňovací šrouby natáhnout, pokud rukojeť uvolní​​

Pravidelně se vyžaduje také úprava. Nezapomeňte na přepínání sezónních režimů - tím se výrazně prodlouží životnost plastových oken.

Velmi důležité je také vysoce kvalitní větrání - neumožňuje hromadění kondenzace na oknech. V zimě se může změnit na mráz na profilu, který je pro něj škodlivý. Stejnou radu lze přičíst skutečnosti, že radiátory musí být pod oknem, aby se odstranila nadměrná vlhkost.

Plastová okna mohou být poměrně velká

Související článek:

Jak přizpůsobit plastová okna sami? V samostatné publikaci si můžete přečíst podrobné pokyny pro úpravu okenv různých situacích.

Co dělat, pokud nebylo možné odstranit závadu sami

Ne všechnyzdravotní problémy mohou být řešeny sami. Velmi často se plastové okno neotevře kvůli rukojeti a problém nelze vyřešit ručně. V tomto případě je nutná pomoc specialisty. Ale pokud okna v bytě byly nainstalovány v poslední době, pak společnost respektovat sám a klient by měl mít anozáruku. Pak se podívejte na odborníka na boku, nestojí za to.

No, pokud je záruční servis již ukončen, můžete vyhledat pány na internetu. Ale stojí za to připomenout, že budete potřebovat co nejopatrněji studovat hodnocení zákazníků o konkrétní společnosti. Koneckonců, nechci platit spoustu peněz za upřímný hack. V tomto případě se může stát, že se ukáže jako jeden z uživatelů internetu.

88olya13, Rusko, Voroněž:Kolik oken bylo položeno mou rodinou a přáteli, horšími firmami než PromTechSnab "Window Systems" jur. Kutsiginova adresa 17, ředitel Y. Lesnykh, a také v novinách inzerují, aby zmátli stopy - německá okna (ale toto je jiná společnost), nemůže být nalezena po celé Voroněži, není to datum dodání 25 dní namísto 14. A místo 10.00 hodin v 15:00. A pak po četných voláních do společnosti a řidiče. To je však ve srovnání se zbytkem menší (...) Obecně je společnost zcela nedostatečná od dodání až po instalaci, profil a měření. Potřebují pouze peníze od klientů a nezajímá se o zbytek. Tak řekl jejich zaměstnanec ...Více o Otzovikovi: http://otzovik.com/review_599096.html

WD-40 je docela dobré mazivo, ale silikon je stále lepší

Chcete-li shrnout

Každému bylo jasné, že je lepší provádět pravidelnou údržbu samostatně než čelit vážným problémům, které vyžadují pomoc odborníka. Pokud budete postupovat podle pokynů uvedených v technické dokumentaci, nastavení a mazání nezpůsobí žádné zvláštní potíže. Skutečnost, že tyto akce významně prodlužují životnost oken, je však nespornou skutečností.

Plomby musí být někdy změněny

Doufáme, že předložené informace byly užitečné pro našeho milého čtenáře. Máte-li dotazy, můžete se jich kdykoli zeptat v diskusi.

Co dělat, když se plastové okno dobře nezavírá, jak se má upravit - video instrukce