Jak si vybrat a nainstalovat žaluzie na plastová okna: praktické tipy

Slepí - vynález před sedmi sty lety. Samozřejmě, že jejich stavba není vůbec stejná jako před sedmi stoletími na středověkých hradech, ale základní princip jejich zařízení je stejný: jedná se o proužky látky nebo jiného materiálu, který se může pohybovat od sebe a zavírat okna před jasným slunečním světlem. Redaktoři HomeMyHome.ru shromáždili pro vás všechny nejužitečnější informace, které vám pomohou vybrat správné žaluzie pro plastová okna. Čekáte na praktická doporučení k instalaci a podrobný popis možností návrhu.

Žaluzie - moderní a praktický způsob navrhování okenního otvoru

Výhody a nevýhody žaluzií

Ještě jste se nerozhodli, co dáváte přednost, tradiční záclony nebo žaluzie? Volba není snadná. Uvažujme o tom, co vyhrajete a co ztratíte, výběrem tohoto typu návrhu okna.

Výhody:

 • Ochrana před sluncem.Toto provedení nejenže chrání prostor před přímým slunečním zářením, ale také umožňuje nastavit intenzitu přirozeného osvětlení.
 • Snadné větrání.Čerstvý vzduch s podobným designem na okně je volný. Žaluzie se nestávají překážkou jako záclony. Takže pro větrání se nemohou ani pohnout. Stačí otevřít okno.
 • Snadné čištění.Na rozdíl od těžkých záclon a tylu, lamely neabsorbují prach a nemusí se pravidelně prát. Jsou impregnovány speciálním nátěrem. Pro čištění, jednoduše vysávání je bez odstranění z okna.
 • Snadné řízení.Otvírání /zavírání žaluzií a otáčení lamel je velmi snadné. Některé modely mají dokonce elektromotory, které umožňujímanipulace jedním tlačítkem.

Nevýhody:

 • Při otevírání a zavírání vnější zvuky.Ve skutečnosti je to kontroverzní otázka - pokud zatáhnete záclony, prsteny nebo kolíčky na prádlo se nepohybují tiše podél okapu.
 • Potřeba pravidelné výměny.Vzhledem k tomu, že žaluzie nevymažou a jen málo lidí se rozhodne změnit je v závislosti na ročním období, materiál hoří a brzy se stane nevzhledným. Stavba bude muset být vyměněna alespoň jednou za tři roky, nebo ještě častěji, pokud jsou okna na slunné straně.
 • Možnost poškození.Konstrukce lamel má mnoho dílů, včetně plastu. Při nedbalostním zacházení se mechanismus může zlomit.

Typy žaluzií na plastových oknech - členění podle vzoru

Žaluzie mají různé konstrukční prvky. Která možnost volby závisí na konkrétním umístění oken a vnitřních prvků. Nejběžnější modely:

 • vertikální;
 • horizontální;
 • role;
 • kazeta.

Zvažte rysy každé z těchto struktur.

Horizontální žaluzie na plastových oknech: vlastnosti použití

Horizontální žaluzie jsou předchůdci všech ostatních druhů. Nejčastěji se nacházejí v oficiálních budovách, protože takové stavby vypadají velmi dobře. Praktičnost těchto systémů ocenilaa ženy v domácnosti. Horizontální lamely jsou nejlepší volbou pro kuchyň nebo ložnici. Tyto žaluzie jsou často umístěny na balkónových oknech.

Pro obytné místnosti návrháři doporučují kombinovat horizontální zařízení s tradičními závěsy

Horizontální lamely umožňují nastavení osvětlení místnosti, skryjí váš domov před zvědavýma očima a snadno se s ním manipulují. Horizontální konstrukce mohou mít pásy různých šířek od jedné do půl centimetrů. Jsou instalovány mezi rámy nebo v okenním otvoru a jsou ovládány ručně nebo pomocí elektromechanismu.

Užitečné informace!Šířka pásů by měla být zvolena s ohledem na rozměry místnosti: čím menší jsou rozměry, tím užší proužky.


Článek na toto téma:

Římské závěsy na plastových oknech. V naší publikaci jsou fotografie zajímavých nápadů, klasifikace, průměrné ceny, materiál pro výrobu tkanin, jak správně upevnit plastová okna a užitečné tipy.

Vertikální žaluzie na plastová okna

Konstrukce se svislým směrem lamel úspěšně zapadají do každého interiéru. Jsou praktické a mají dlouhou životnost. Látkové vertikální žaluzie jsou zcela posunuty na stranu, opouští seotevřeno okno. Šířka pásů může být 9 nebo 12 centimetrů.

Aby se svislé pruhy volně pohybovaly dolů a při pohybu se nevystavovaly šikmo, vážily se speciálními závažími

Systém umožňuje otáčet lamely kolem osy, přesouvat je směrem k boku nebo k části okna. Jak vypadají vertikální žaluzie v interiéru domu - na fotografii níže.Rolety na plastových oknech a tam, kde jsou instalovány

Zvláštností mechanismu rolet je, že při otevírání se nepohybují jako všechny ostatní modely, ale jsou svinuty. Mechanismus je umístěn v horní části konstrukce. Takové systémy jsou vyrobeny z impregnované tkaniny nebo tkaného bambusu. Jako vertikální a horizontální systémy mohou být rolety elektricky ovládány. Takové designy jsou velmi vhodné pro malá okna. Lze je dokonce instalovat na jedno křídlo.Žaluzie na plastová okna a jejich provedení

\ t

Kazetové systémy jsou ve skutečnosti také role s jediným rozdílem, ve kterém jsou namontoványsamostatná kazeta. Instalace takových konstrukcí nevyžaduje vrtání, a to je důležité, pokud máte moderní PVC okna s komplexním hermetickým systémem. Takové žaluzie s kazetovými mechanismy jsou vyráběny na zakázku podle velikosti okenního otvoru.

Dočasná a snadná instalace: skládané žaluzie na plastových oknech

Plisse - nejprimitivnější typ žaluzií, které můžete udělat s vlastními rukama během několika minut, nejen z tkaniny, ale také z papíru nebo tapety. Pokud je tkanina omyvatelná, je velmi výhodné, když zavřete okna v kuchyni nebo balkonu. Taková zařízení jsou otevřena zdola nahoru, což znamená, že mohou být instalovány na vysokých oknech a otvorech nepravidelného tvaru a velikosti. Takové záclony se pohodlně vejdou na okna podkroví. Upevnění konstrukce je v horní části okna, pod okapem. Pokud chcete často aktualizovat design na oknech, skládané látkové žaluzie vám budou vyhovovat jako žádné jiné možnosti.Jiné typy žaluzií

Ukázali jsme vám příklady tradičních vzorů, které jsou neustále v poptávce. Kromě těchto můžete použítpůvodní okna pro okna:

 1. Fotobílky.Tyto struktury jsou založeny na obyčejných svislých lamelách, ale na ně je aplikován obraz dle vašeho výběru. Taková zařízení mohou být vyrobena z tkaniny nebo plastu.

  Obraz na žaluziích se zobrazí, když jsou v zavřeném stavu a zmizí, když otočíte lamely

 2. Struktury interframe.Tyto systémy se používají v oknech s dvojitým zasklením. Mezi okny jsou vloženy rolety a ovládací páka je zobrazena uvnitř místnosti.

  Takové záclony se nemusí čistit a prát, protože jsou v uzavřeném prostoru mezi okny

 3. Obloukové systémyjsou připevněny ke stropu nebo ke stěnám. Mohou být založeny na rolovacích, horizontálních nebo vertikálních lamelách.

  Instalace takových konstrukcí vyžaduje odborné dovednosti

 4. Žaluzie s více závěsyse skládají z několika vrstev a tvoří originální výkresy. Zde lze použít jak tkaninu, tak plast.

Podobné konstrukce jsou výsledkem práce designérů a jejich nákladů

Který z uvedených vzorů, který si vyberete pro svůj domov, závisí pouze na vaší chuti.

Vlastnosti výrobních materiálů rolet a metod péče

Důležitým odstínem při výběru designu okna je materiál. Nejpraktičtějšíuvažované konstrukce z plastu. Vskutku se snadno umývají, mohou být v souladu s látkovými závěsy a neelektrifikovány. Kromě toho si můžete objednat lamely z tkaniny, bambusu, hliníku, sklolaminátu. Jak si vybrat v takové odrůdě?

Hliník a plast

Lehký a odolný hliník - vynikající volba pro design kuchyně. Nemá strach z vysokých teplot, může umýt, včetně použití brusných detergentů. Výrobci pokrývají lamely barvou nebo tiskem fotografií. Hliníkové konstrukce mohou být horizontální nebo vertikální.

Náklady na výrobky jsou poměrně nízké a životnost z nich činí mimořádně ziskové akvizice

Plast nezůstává za svým hliníkovým protějškem. To se také liší v trvanlivosti a různých barev. Péče o lamely je jednoduchá a umožňuje použití mýdlových roztoků. Na tuto konstrukci okna je pouze jedna stížnost - řev při větrání.

Dřevo a bambus

Strom v designu žaluzií vypadá neobvykle a originálně. Mohou být sólo nebo kompletní s roušky z těžké tkaniny. Pro výrobu lamel se berou drahé dřeviny, takže takováto okenní dekorace bude drahá. Výhody dřeva v jeho šetrnosti k životnímu prostředí, hypoalergenní a dlouhá životnost.

Když jsou tyto závěsy zavřené, nedovolí slunci projít a zajistí vám pohodlný spánek i běhempolární den

Bambus nelze nazvat velmi hustým povlakem, ale nebojí se vlhkosti jako dřevo. Není nabobtná ani deformuje, takže bambusové záclony mohou být dokonce vloženy do koupelny.

Lampy z bambusu vypadají skvěle v ekologickém interiéru

Látkové žaluzie na plastových oknech

Při výběru tkaniny pro lamely mějte na paměti, že příliš tenký materiál rychle vyhoří a ztratí svůj tvar. Čím hustší tkanina, tím lépe pokryje slunce. Nejlepší doporučený polyester. Tento levný materiál se nebojí ultrafialového záření, nerozpadá se a nevydrží dlouho. Lněné a bavlněné prostěradla vypadají reprezentativně, ale časem se posadí a zhroutí.

Laminátové lamely jsou vhodné pro umístění v místnostech s vysokou vlhkostí

Před použitím v takových konstrukcích je jakákoliv tkanina podrobena speciálnímu zpracování antistatickými látkami a vodoodpudivými složkami. V případě potřeby lze tkaninovou lamelu prát. Nejsou vyždímány a sušeny v expandované formě.

Jak vybrat žaluzie na plastových oknech - doporučení naší redakční rady

Žaluzie, jako záclony, jsou vybrány do interiéru. Musí být v souladu se základním dekorem a designem místnosti. Pokud máte plastová okna, modely pro odpady, které vyžadují instalaci, je nutné vrtat do rámu. Chcete-li určit výběr, odpovězte na několik otázek:

 • jakou velikostžaluzie vám vyhovuje;
 • Jaká je šířka panelů odpovídá rozměrům místnosti;
 • to, co dáváte přednost: vertikální nebo horizontální lamely;
 • Jakou barvu a strukturu má interiér.

Teprve poté, co jste našli nejvhodnější variantu, začněte hledat dílnu. Pokud potřebujete vyřešit dva problémy najednou, chránit místnost před sluncem během dne a zvedat oči v noci, instalujte na plastová okna tlusté plastové žaluzie, jak je uvedeno na obrázku níže.


Jak nainstalovat žaluzie na plastová okna udělat sami

I v typickém bytě je nepravděpodobné, že uvidíte naprosto identická okna. Mírná odchylka velikosti okenních otvorů je velmi pravděpodobná, takže plastová okna jsou vyráběna pouze po pečlivém měření. Ze stejného důvodu jsou žaluzie vyráběny podle individuálních velikostí pro každý okenní otvor.

Můžete provádět nezávislá měření, ale je lepší důvěřovat profesionálům. Budou brát v úvahu všechny nezbytné příspěvky.

Před objednáním žaluzií je důležité určit, kde bude konstrukce umístěna: uvnitř nebo vně okna. Pokud zvolíte vnitřní uspořádání, je třeba lamelu objednat o centimetr užší a kratší než otvor, pokud je vnější o několik centimetrů širší a vyšší.

Jak jsou žaluzie upevněny na plastová okna

Pokud provedení předpokládá upevňovací prvky s vrtáním, závěsy v žádném případě nenamontujte přímo na rám. Přerušíte těsnost, okna zamlžují. V tomto případě je základna připevněna ke stěnám nebo stropu okenního otvoru a obchází rám. V důsledku toho budou lamely na malém ústupu z okna. Pokud máte spíše úzké parapety a na nich jsou vnitřní květiny, není to příliš pohodlné.

Logický výstup - upevnění závěsu na stěnu před otvorem okna. A tak zůstanou květiny na parapetu a rám netrpí

Pokud stále potřebujete montovat lamely přímo na rám, zakupte žaluzie na plastových oknech pomocí upevňovacích prvků bez vrtání.

Jak zavěsit plastové rolety na plastová okna bez vrtání

Bez vrtání je možné zavěsit malé světelné konstrukce na každý list zvlášť. Tato metoda je vhodná, protože nejsou problémy s větráním místnosti. Není třeba nic otevírat nebo pohybovat, křídla se otevírají se záclonami na nich. Bez vrtání můžete instalovat skládané konstrukce, římské a roletové žaluzie a horizontální žaluzie.

Informace!Moderní výrobci plastových oken vám mohou nabídnout rámy s dodanými uzávěry pro žaluzie, což je velmi výhodné.

Existuje několik možností, jak vyřešit otázku, jak upevnit žaluzie na plastová okna. Můžete použít plast nebo kov.svorky nebo oboustrannou pásku.

Na pásku lze nalepit pouze lehké dočasné papírové záclony

Pro tkaniny, plasty a hliníkové konstrukce je lepší použít kovové svorky.

Související článek:

Rolety na plastových oknech bez vrtání: výběr a montáž. V tomto článku se podíváme na přednosti výrobků, typy jak si vybrat právo, tajemství správné instalace a provozu.

Video: Jak nainstalovat horizontální žaluzie na plastová okna

Nulové možnosti montáže vertikálních a horizontálních žaluzií na plastová okna

Vertikální žaluzie mají malý znak: počet konzol by měl odpovídat nejen číslu, ale také šířce lamel. Pokud dáte široké záclony větší než 1,6 metru, zvýšte počet závorek o třetinu. Horizontální konstrukce však lze nazvat univerzální, jsou vhodné jak pro obyčejná, tak pro speciální okna s efektním tvarem nebo nestandardní velikostí.

Ceny žaluzií na plastová okna

Náklady na výzdobu oken závisí na velikosti konstrukce, materiálu a kontrolního mechanismu.

Systémy s elektrickým pohonem vás budou stát nejvíce. Pohon sám stojí od 2500 rublů, a kontrolní systém pro to je asi 1500 rublů.

Pokud jde o ceny různých druhů materiálů, jsou to:

Zobrazit Průměrná cena za m² (jakopro červen 2018), rub.
Vertikální tkáň 458
Papírové skládačky 120
Plast horizontální 290
Vertikální plast 1150
Bambus 789
Hliníkový horizontální 369

Existují případy, kdy žaluzie kategoricky nezapadají do zvoleného návrhu. Nejčastěji se to děje, pokud zvolený interiérový styl je rokokový nebo barokní. Krásné záclony s komplexním designem jsou zde důležité, ale v tomto případě se člověk může dostat ze situace skrýváním stínicí struktury za záclonami.

Neexistují žádná pravidla bez výjimek, v tomto případě jsou žaluzie a tenký závoj vynikající volbou

Ve všech ostatních interiérech můžete snadno používat lamely. Pokud jste to již udělali a máte tipy na instalaci plastových oken, sdílejte s námi v komentářích!