Dekorace balkonu typu „do-it-yourself“: podrobné pokyny a tipy

E Pokud je balkon oříznut vlastníma rukama, pokyny krok za krokem jsou ve většině případů stejné pro různé obkladové materiály. Nicméně, tam jsou nuance používání ohřívačů, zdobení horní desky, a zdobení podlahy.

Dokončování balkonu vlastníma rukama

Video: oprava balkonu

Vlastnosti výzdoby lodžie a balkonu

Navzdory vnější podobnosti lodžií a balkonů mají tyto prvky budovy odlišný design, provozní režimy. Podívejme se, jak se balkon liší od balkonu:

 • balkon - pracovní prostor byl vytvořen deskou namontovanou v konzole na řadě nosných stěn, obrovskými tepelnými ztrátami, izoloval parapet, boční stěny nedávají smysl - s tenkou vrstvou minerální vlny, expandovaným polystyrenem, peníze budou zbytečně utraceny, se zvýšením vrstvy tepelného izolátoru, organizace vytápění dostane uživatel „teplou krabici“, rozpočet nebude racionálně vynakládán;

Strukturální rozdíly mezi balkonem a lodžií

 • lodžie -kamna spočívají na bočních stěnách podél všech podlaží, je mnohem jednodušší ohřívat místnost, ale je zakázáno připojovat ohřev vody od systému ústředního vytápění, majitel v takové situaci podléhá závažné pokutě;

Jednoduchá definice balkonu a lodžie

Podlahy jsou obvykle vztyčeny zpožděním, na které je namontován laminátový, podlahový nebo překližkový podstavec, zdobený vinylovými dlaždicemi, linoleem, korkem. Potěry pro porcelán, linoleum, samonivelační podlahy na balkonech se nedoporučují, protože zbytečně zatěžují desku, zkracují její životnost, i když ji často nabízejí opravárenské firmy.

Varianta podlah laminátových balkonů

Při zdobení svislých ploch je nejoblíbenější výzdoba balkonu s vlastními rukama s klapkou nebo jinými zdlouhavými materiály - MDF, PVC panely, blokem domu, vlečky. Zřídka se používá umělý kámen, listy GVL pro malování. Strop je vyrovnán tmelem nebo opláštěn uvedenými povrchy.

Možnost dokončení zdí lodžie s několika obklady

Ve fázi návrhu, před nákupem dekorativních materiálů, je třeba poznamenat, že některé z nich emitují škodlivé látky, nepříjemné pachy, zvětšují se při zahřívání. Proto je lepší oddělit vinylové panely od parapetu, bočních stěn vinylových panelů, ohebného kamene, obkladu PVC s fóliovanými válcovanými materiály (odrážejícímivrstvy).

Montáž folgoisolonu pro obklady stěn balkonu

Související článek:

Zahřívání lodžie vlastníma rukama: instrukce krok za krokem.V samostatné publikaci se můžete dozvědět více o tajemstvích příslušné izolace balkonů.

Technologie dokončování balkónů

Všechny výše uvedené dekorativní povrchy se montují na rámy z dřevěného nebo pozinkovaného profilu. Dřevo je levnější, ale podléhá deformaci se změnami sezónní vlhkosti. Pro stabilní geometrii obkladových rovin se proto doporučuje soustružení z profilu používaného v systémech GCR.

Provedení s dřevěnou bednou

Použití kovového profilu pro lištu

Pokud jde o podlahu, možnost rozpočtu je zpožděná, jedná se o bar, řešení s mnohem vyšším zdrojem je nastavitelná podlaha.

Montáž nastavitelných podlah na balkoně

Při výběru obkladu stěn je třeba zvážit:

 • panely jsou obvykle umístěny na stěnách vertikálně, profil za nimi je vodorovný;
 • je možné připevnit šindel, jak je to možné, včetně nakloněného;
 • vlečka, bloková hala je instalována vodorovně na svislých regálech, v prvním případě to technologie vyžaduje, ve druhém není narušeno vizuální vnímání obkladu napodobujícího rohy rámu;
 • pružný kámen se vyrábí ve formě tapety umístěny na stěnách podle výkresu čela.

Pokrytí balkonu plastovými panely

Použití obložení stěn pro výzdobu stěn a stropů

Konstrukce balkónového bloku

Použití pružného kamene pro zdobení balkonu

GVL plechy jsou připevněny pomocí standardní technologie, švy jsou vyztuženy serpyankou, povrch je vyrovnán tmelem, natřený ve vhodné barvě. Materiál s fólií je po obvodu pokrytý latováním, uvnitř rámů je položena izolace na lodžiích. Zapojení pro osvětlení je uloženo ve zvlnění nebo vytvořeno z kabelu v ohnivzdorné izolaci.

GKL opláštěný balkon

Varování!Všechny standardní povrchové úpravy jsou možné pouze u zasklení, parapetů z odolných stavebních materiálů nebo válcovaných kovových regálů. Tento návod se nevztahuje na vnější plášť.

Stěnové obložení a blokový dům

Při dokončování balkonu vlastníma rukama s klapkou se doporučuje použít svorky - zakřivené konzoly, které přitlačují pásy v zámkových spojích. Hřebíky, vruty dělené řezivo, snižují zdroj, estetickou hodnotu dekorativního nátěru.

Při šití pomocí klapky se doporučuje použití svorek

Systém odpalování je odlišný:

 • obložení- dřevo, profil je připevněn k vnější stěně budovy, parapety vodorovně, plášť je instalován svisle, upevněn klyaymerem, vzájemně se uzamkne;

Dokončení balkonu vlastními rukama šindel

 • panelový dům - je zavěšen na svislých regálech, připevňuje se klyymerem, nachází se vodorovně;

Obklady stěn s blokem domu

Spojky (vnitřní rohy) jsou na bočních stěnách, po obvodu stropu, opatřeny dřevěnými zaoblením a po obvodu podlahy soklem. Pak je řezivo nasáklé lněným olejem, voskem, olejem, otevřeno 2 vrstvami laku nebo malované.

Dekorace nástěnných vazníků, když je šindel obložen dřevěnými filety

Související článek:

Zajímavé nápady pro dokončování balkonů s fotografiemi.Originální a praktické příklady designu balkonů, stejně jako užitečné tipy, ve speciální publikaci našeho portálu.

Panely, PVC a MDF panely

Dokončení balkonu vlastníma rukama s obklady, vinylovými nebo MDF panely je naprosto totožné s zdobením lodžie s šindelem. Pod podšívkou je však nutné pokládat souvislou vrstvu fóliovaného materiálu z pěnového polymeru (například Isoflex, Penofol). Reflexní vrstva musí vypadat směrem ven, aby se zabránilo zahřívání obložení v létě.

Montáž vlečky

Výrobci vinylových panelů, obkladů vyrábějí mnoho dalších prvků, což umožňuje vysoce kvalitní těsnění, maskovací spoje, rozhraní nosných stěn. Je lepší než široké panely bez zkosení, švů, protože mají maximální hygienu, snadno se umývají, neshromažďují prach.

Povrchová úprava balkonu panely MDF

Související článek:

Jak upevnit PVC panely ke stěně a stropu. Ve speciální publikaci se podrobně podíváme na možnosti montáže tohoto populárního materiálu a postupné instalace. Číst!

GVL pro nátěry

Cenově výhodnou variantou interiérového designu lodžie je prošívání stěn, parapetů s fóliemi sádrokartonových desek odolných proti vlhkosti, nátěry vodou ředitelnou barvou po vyrovnání spár tmelem. Materiál je určen pro beztřískový řez, velké plochy jsou pokryty jedním listem. Pokud je to nutné, můžete lepidlo stěny s obklady, PVC dlaždice, tapety.

Zdobení balkonu vlastními listy GKLV

V jakékoli fázi provozu mohou být vertikální roviny překreslovány v jiné barvě. GKLV je připevněn ke svislým regálům pomocí samořezných šroubů, jejichž hlavy jsou uloženy uvnitř vlákna. Jámy jsou spolu se spoji tmeleny, povrchy jsou dokonale vyrovnané. Jedná se o jediný konstrukční a dokončovací materiál, ze kterého můžete vytvořit výklenky, police, což zvyšuje komfort obsluhy lodžie.

InstalaceGCR na rámu na stropě

Pružný kámen

Při použití ohebného kamene se pracovní prostor balkonu nesníží. Materiál je analogem tapety - lepidlo, křemenný písek nebo drobek z přírodního kamene (pískovec, dolomit, mramor, žula) se aplikuje na textilní podklad. Tloušťka obložení je 3 - 5 mm, váží mnohem více tapety, takže potřebujete speciální lepidlo.

Pružný kámen

Pružný kámen umožňuje získat bezešvých povlaků technologií:

 • plochy stěn, strop, parapety jsou přelepeny malbami;
 • spoje jsou vytápěny sušárnou budovy;
 • jsou vhodné pro speciální směs, podobnou nátěru z ohebného kamene.

Po vyrovnání stěrkou, vytvrzení vrstvy, je povlak rovnoměrný. Tato varianta je dražší, při zvětrávání stěn se nejprve lepí polystyrenovou pěnou, lepí se adhezivní směsí a teprve poté se opatří pružným kamenem.

Zdobení vnějších rohů ohebnou cihlou

Závěry

V závislosti na tom, jaká technologie se používá k dokončení balkonu vlastníma rukama, jsou tedy pokyny krok za krokem poněkud odlišné pro obložení stěn, MDF, PVC, obklady a boční panely. Zdobení ohebným kamenem je podobné balícím stěnám s těžkou tapetou. Interiérové ​​dekorační listy GVL pro malování jsou vhodné pro omezený rozpočet oprav.

Video: oprava balkonu v Chruščově