Jak upevnit PVC panely na stěnu a strop: instalační prvky

Ti, kteří provádějí opravy sami v domě, mají zájem vědět, jak upevnit PVC panely na zeď. Užitečná doporučení vám sdělí, jak snadné a jednoduché je tento materiál používat, jaké jsou způsoby upevnění panelů a jak provádět tyto práce ve fázích. Existují určité metody pro instalaci plastových fólií v koupelnách a dalších místnostech. Před zahájením práce musíte provést důkladný výpočet materiálů.

S takovým materiálem můžete vytvořit jakýkoliv interiér

Jak upevnit PVC panely ke stěně a stropu: zvýraznění

Pro zdobení stěn a stropů se používají PVC desky, které se vyznačují dlouhou životností a praktičností. Tento materiál má řadu odstínů, tvarů a textur, které vám umožní vytvářetstylový a krásný interiér.

Tento materiál se vyznačuje různými konstrukčními řešeními

.

Plastové desky mají následující výhody:

 • snadná instalace;
 • odolnost proti vlhkosti;
 • dlouhá životnost;
 • odolnost proti plísním a požární bezpečnosti;
 • snadnost čištění a péče;
 • rozumná cena.

Je možné nejen dokončit koupel s PVX panely vlastníma rukama, ale také použít tento materiál do kuchyně. Používá se místo dlaždice a cena bude nižší. Nevýhodou je nízká úroveň mechanického poškození.

Pro práci s plastickým materiálem, páskami, pilami, stavbami, plastovými profily, sadami upevňovacích dílů, těsnicími materiály a stropními podstavci.

Snadná instalace plastových fólií

Je důležité zvolit správný materiál. Povrchy jsou lesklé nebo matné. Existují také různé technologie pro použití vzorů.

Užitečné informace!PVC panely jsou považovány za ideální pro místnosti s vysokou vlhkostí, protože se nebojí vody. Lze je použít i v oblastech, kde nelze použít jiné materiály. Používají se pro dokončování lodžií, toalet, kuchyní a saun.

Jak si vybrat PVC panely pro obklady stěn?

Materiál různých značek má odlišné vlastnosti. Svýběr možností musí věnovat pozornost ukazatelům kvality. Nedoporučuje se nakupovat produkty, pokud:

 • obraz je rozmazaný a má fuzzy čáry;
 • zadky jsou poškozené a deformované;
 • lamely se liší v odstínu;
 • potažení škrábanci;
 • rozměry jednotlivých prvků neodpovídají.

Možnost opláštění balkonu se používá jako oteplování místnosti

Související článek:

Do-it-yourself oříznutí balkonu: instrukce krok za krokem.Podrobný návod na dokončení balkónů s různými materiály v samostatném přehledu.

Nulové výpočty upevňovacích PVC panelů

Rozhodování o tom, jak upevnit PVC panely na stěnu, musíte provést přesné výpočty materiálu. To zabrání potřebě dalších nákupů a dodatečných nákladů.

Vlastnosti protokolování lodžií

Instalace se provádí v různých směrech: vodorovně a svisle.

Pro vertikální konstrukci je výpočet následující:

 • jsou prováděna měření délky místnosti po obvodu;
 • Šířka dveří a oken je od tohoto čísla odebrána;
 • zbývající číslo se dělí šířkou deskového prvku.

Výsledkem je počet dílů, které budou potřebné pro konečnou úpravu. K tomuto číslu se doporučuje přidat několik prvků.

Druhyvýlisky pro PVC desky

Další výpočet se používá pro horizontální obložení:

 • plocha se vypočítá;
 • odečetl součet ploch otvorů;
 • toto číslo se dělí plochou jednoho prvku.

K získané hodnotě by mělo být přidáno nejméně 10% listů. To je nutné, protože u horizontálních instalací PVC panelů je na stěnách nutné řezání materiálu.

Jak vypočítat materiál pro latě pod PVC panely

Jsou-li desky namontovány na latě, jsou nutné dodatečné výpočty. Dřevo nebo kovové části se používají jako surovina.

Vodítka rámu

Pro provedení výpočtů je třeba změřit výšku stěn. Tento indikátor je pak dělen krokem kolejnic. Výsledek výpočtů je vynásoben obvodem místnosti. Je také nutné změřit výšku rohů v místnosti a výsledné číslo se vynásobí jejich číslem. Tím se vytvoří záběry prvků úhlového typu.

Montáž lišt

Použití PVC panelů pro koupelnové úpravy

Při rozhodování o možnosti: jak upevnit PVC panely ke zdi, je třeba zvážit následující metody:

 • pomocí samořezných šroubů;
 • montáž pomocí lepicích směsí;
 • použití zúčtování.

Pokud jsou plochy zarovnány, pak je nejlepší volbaPředpokládá se použití lepidla. Můžete použít univerzální složení "Moment", speciální lepidlo nebo tekuté nehty. Instalace s použitím lepidla umožňuje zjednodušit a zlevnit instalaci. Nevyžaduje použití přepravek.

Použití panelů v koupelně

Způsob lepení má určité nevýhody. V případě poškození mohou být poškozené díly nahrazeny jinými. Je to vhodnější upevnění pomocí šroubů. Pro práci se používá šroubovák . Pro tuto techniku ​​je nutné použít přepravky. Kleimer charakterizovaný spolehlivou fixací. V tomto případě se doporučuje, aby konstrukce latě byla vyrobena z kovu.

Umělohmotná dekorace vám umožňuje uspořádat různé interiéry a vybavit pokoje různými styly. PVC panely jsou vyrobeny z různých typů imitací materiálů. Například pomocí výrobků napodobujících dřevo můžete navrhovat ekologické a rustikální interiéry. Koupelnové obklady se používají s imitací dlažby.

Užitečné informace!Při zpracování se nedoporučuje používat plastové desky v kombinaci s drahými materiály. Vypadá to bez chuti.

Jak lepit PVC panely na stěny: praktická doporučení

Jak se lepí dekorativní panely z PVC s mozaikou, můžete si prohlédnout na videu. Před instalací plastové části je třeba připravit základnu. Tím se odstraní starý nátěr,Čistí se štěrbiny a povrch se vyrovná. Výkyvy nesmí být větší než 5 mm. Nečistoty a mastnota z povrchu stěn musí být očištěny, protože by to mohlo narušit přilnavost lepidla.

Níže jsou uvedeny možnosti zdobení stěn z PVC panelů.

Vysoce kvalitní lepidlo je po zaschnutí, rychlém tuhnutí, silné fixaci a odolnosti vůči náhlým změnám teploty transparentní. U plastových spojovacích prostředků nelze použít lepidlo na tavné lepidlo.

Lepení listových prvků se skládá z následujících kroků:

 • čištění zadní části desky;
 • sušení produktu před nanesením lepidla;
 • lepidlo je distribuováno tečkovaným způsobem;
 • montážní desky ke stěně.

Při použití hřebíků musí být deska poklepána. Pro vysoce kvalitní adhezivní lepidlo musí být zvětralé. Na konci instalace se montují stropní nebo podlahové desky. K tomu použijte šrouby.

Montáž desek

Pro dokončení kuchyně se doporučuje použít plastové panely. V tomto případě se montáž provádí s malými mezerami. Lamely by se měly hodit pod nástěnné skříně a pevně se dotýkat. Spodní hrany jsou upevněny pomocí podstavců.

Užitečné informace!Pro montáž kolem vývodů,je nutné řezat otvory na příslušných místech. Během práce musíte vypnout elektřinu.

Nanášení montáže na stěny na vrcholu latě

Před zakrytím se doporučuje nejen čištění povrchu, ale také použití hydroizolace a antiseptických nátěrů. Pro vytvoření latě se používají dřevěné tyče, ale tyto konstrukce by se neměly používat v místnostech s vysokou vlhkostí. Před použitím je dřevo důkladně vysušeno a ošetřeno ochrannými látkami.

Stavba beden začíná značením. Také je třeba správně určit spodní úroveň pro montáž lišty. Pro orientaci je použita nejvýznamnější část stěny. Pro ovládání horní a dolní úrovně je použití úrovně.

Video: stěnové panely s PVC

Tvorba zavěšených podhledů z PVC panelů: fotografické modely a technologie

PVC panely jsou skvělé pro závěsné konstrukce. Takový materiál lze použít pro kuchyň, WC a sprchu. Pro stropy často používané panely, imitující obložení.

Níže jsou uvedeny možnosti ukončení stropu.

Pro výzdobu se používají následující možnosti provedení:

 • lesklé a matné povrchy;
 • imitace přírodního kamene a dřeva;
 • sozdoby a monofonie;
 • s tepelnou fólií a těsněním.

Před instalací stropu musíte provést výpočty. Není nutné brát v úvahu otvory. Materiál se odebírá s rozpětím 15%. Pro konstrukci zavěšených podhledů se provádí výpočet parametrů soustružení a zohledňují se také konstrukční vlastnosti osvětlení.

S výhradou doporučení týkajících se montáže panelů můžete provést vysoce kvalitní provedení vlastními rukama.

Video: jak vytvořit strop z PVC panelů