Izolace stěn uvnitř domu v zemi nebo jak nemrznout

Výběr správné izolace pro stěny uvnitř domu v zemi není tak snadné, jak se zdá. V tomto přehledu budeme hodnotit výhody a nevýhody populárních druhů, analyzovat srovnávací charakteristiky každého z nich, zvážit, jak organizovat teplé místnosti v zemi, aby byl dům pohodlný. Koneckonců, pokud máte v plánu navštívit toto místo mimo sezónu, to znamená, že v chladném období, měli byste dbát na to, že je zde kompletní pohodlí, bez ohledu na teplotu.

Prvky domu, které vyžadují izolaci

Video: moderní izolace pro domácnost

Izolace: možnosti, výhody, nevýhody

Různé ohřívače pro stěny uvnitř domu v zemi budou mít odlišné vlastnosti, snadnou instalaci a cenu. Zvažujeme nejoblíbenější možnosti, které mohou být vhodné pro venkovský dům.

Penoplex - nejoblíbenější materiál

Jedná se o dobře známou pěnu. Jeho listy mají standardní výšku a šířku buď 0,5 nebo 1 m. Je vhodné s ním pracovat, protože listy si zachovávají svůj tvar.

Tepelná izolace vnějších stěn domu penoplexem

Současně však nebude možné se zbavit hmotných spojů, a pokud nejsou zapečetěny, kolik vrstev studené vrstvy, které prošly stěnami, pronikne. Instalační technologie je jednoduchá a existují různé možnosti. Můžete lepit pomocí speciálního složení desky přímo na stěnách, můžete je položit v předem namontovaném výklenku. Poslední možnost je vhodná, pokud vaše plány zahrnují zdobení místnosti dlaždicemi.

Lepení pěnových desek na stěnu

Tato izolace je vhodná pro stěny a strop a pro podlahu. Nejdůležitější je utěsnit spoje. Je také důležité, aby vrstva izolace nebyla menší než 100 mm, proto je lepší použít dvou nebo dokonce třívrstvé schéma. V tomto případě by měla být další vrstva položena tak, aby se spoje předchozího překrývaly s celým listem.

Těsnění spojů

Pro vysoce kvalitní izolaci je nutná silná vrstva

Výhody:

 • Cena;
 • Snadná instalace;
 • Vlastnosti s vysokou energetickou úsporností.

Nevýhody:

 • Potřeba pokládky v několika vrstvách;
 • Povinné utěsnění spárpanely.

Polyuretanová pěna - nové slovo v oteplování

\ t

Jedná se o novou generaci izolace, pro její instalaci, nebo spíše aplikaci, musíte použít speciální postřikovač.

Sprej pro polyuretanovou pěnu

Je také důležité mít na paměti, že tato okamžitě vytvrzující sloučenina nevydrží žádné obložení a sádru, takže na ní musí být namontovány dokončovací panely, obložení stěn nebo desky ze sádrokartonu.

Stěna izolovaná polyuretanovou pěnou, připravená k obložení

Instalační technika: začít s bedněním je organizováno, pak výsledný prostor je napěněn s kompozicí, pak je nutné instalovat hydroizolace a izolace par .

Naplnění prostoru pro bednění

Výhody:

 • Monolitická struktura;
 • Nedostatek chladných mostů podléhajících instalaci páry a hydroizolace ;
 • Rychlost montáže.

Nevýhody:

 • Potřeba dodatečného vybavení stěn;
 • Povinná montáž bednění;
 • Náklady na práci.

Minerální vlna - univerzální řešení

Tato univerzální izolace je v naší zemi velmi rozšířená. Je pohodlné a rychlé zahřívat venkovský dům s ním, a není třeba přitahovat další ruce - veškerá práce může být provedenana vlastní pěst.

Minvat in roll

V latě se vyrábí minerální vlna. Při použití matné minerální vlny, a ne role, pokládka je velmi zjednodušena, protože má potřebnou tuhost. Při montáži latě je důležité dbát na to, aby vzdálenost mezi lamelami byla o 3-5 cm kratší než šířka panelu - díky tomu může materiál díky své vatové struktuře zaplnit všechny drážky. Tloušťka tyče přepravky by měla odpovídat vrstvě izolace, která se hodí.

Zařízení lišty pod minerální vlnou

Vyplnění prostoru minerální vlnou

Výhody:

 • Náklady;
 • Snadná instalace;
 • Tepelně izolační vlastnosti.

Nevýhody:

 • Při práci je nutné používat speciální oděv, brýle, respirátor, protože malé částice vláken mohou dráždit pokožku a způsobit nepříjemné pocity.

Sušené sypké materiály

\ t

Pro oteplování můžete použít také sypké materiály, jako je expandovaná hlína a ekologická vlna. Mezi nestandardní možnosti patří zasypání mechem, jehličí borovice nebo smrkových jehel, sena, pilin. Tyto metody jsou šetrné k životnímu prostředí a bezpečné pro životní prostředí, ale jsou instalovány hlavně pro podlahy a stropy, a kromě toho, myši rádi žijí v přirozené izolaci.

Izolace stěnekologická vlna

Technické vlastnosti izolace

\ t

Všechny ohřívače mají své vlastní technické vlastnosti, které mohou ovlivnit snadnost instalace a jejich tepelně úsporné vlastnosti, pro správnou volbu byste se s nimi měli seznámit.

Odrůdy a vlastnosti minerální vlny

\ t

Třída minerálních wattů zahrnuje skleněnou vatu, kámen, strusku. Všechny mají jednu společnou charakteristiku - jedná se o nejjemnější vlákna, která díky své konstrukci mohou zaručit vysokou tepelnou izolaci.

 • Skleněná vata má vlákna o síle 5-15 mikrometrů a délce 15-50 mm;
 • Strusková vlna a kamenná vlna, vlákna o tloušťce 4–12 mikrometrů, do délky 16 mm.

Veškerá minerální vlna má vysokou hygroskopičnost, proto je důležité použít izolaci během instalace. Práce s minerální vlnou musí splňovat bezpečnostní předpisy.

Minvat je velmi hygroskopický

Technické parametry penoplexu

Penoplex je pohodlný ohřívač ve všech ohledech, jeho hlavní vlastnosti jsou:

 • Minimální absorpce vody;
 • Nízký koeficient tepelné vodivosti a propustnosti par;
 • Dlouhá životnost;
 • Odolný vůči stlačení;
 • Pohodlná instalace a zpracování, může být řezán běžným nožem;
 • Vysoká šetrnost k životnímu prostředí, i když se freony používají při jeho výrobě, ale takénaprosto neškodný pro člověka;
 • Nulová chemická aktivita, žádný stavební materiál nebude reagovat s penoplexem.

Charakteristika penoplexu

Vlastnosti polyuretanové pěny

\ t

V tuhé (vyztužené) formě má polyuretanová pěna nejnižší tepelnou vodivost všech ohřívačů a taková velká vrstva není nutná jako u minerální vlny nebo pěnového komplexu.

Kromě toho je tento typ izolace velmi lehký, pro jeho připevnění nemusíte používat přídavná zařízení, jednoduše se nastříká na povrch. Takový monolitický povlak zajišťuje absenci studených mostů, materiál je ekologicky šetrný a odolný.

Mezi všemi ohřívači má polyuretanová pěna nejmenší tloušťku vrstvy se stejnou tepelnou izolací

.

Související článek:

Tabulka tepelné vodivosti stavebních materiálů. Praktická aplikace tepelné vodivosti různých materiálů v samostatném přehledu.

Závěry

Tepelná izolace stěn, stropu, podlahy, oken, venkovského domu je celá řada manipulací zaměřených na udržení kladné teploty uvnitř, dokonce i ve vaší nepřítomnosti. Existuje mnoho variant izolace: z obvyklých materiálů, které nám chemický průmysl dal k „lidu“, který byl na našich územích používán od nepaměti. Co si vybrat - rozhodnutí je vaše.

Video: izolace stěny v doměpolyuretanová pěna