Jak udělat odhad pro opravu bytu sami

Oprava je vždy drahá, ale tyto náklady lze přesně předpovědět. To je důvod, proč je důležité vědět, jak udělat odhad pro opravu bytu na vlastní pěst. To vás připraví na požadovanou částku nákladů a umožní vám změřit vaše požadavky s vlastními možnostmi. Odhad je docela realistický, aby se sami, a kromě toho v tomto případě budete mít jistotu, že neexistují žádné známky a úskalí.

Co je to odhad a je to vůbec nezbytné?

Dobrý plán je jednou z důležitých složek každého podniku. Kromě toho je možné sledovat práci nebo plnění úkolů. Je to právě tato role, kterou hraje odhad v opravě. Často se vyskytují situace, kdy je prosté vylepšení opožděno o několik let, a to vše proto, že neexistuje žádný odhad nákladů. Koneckonců to pomůže naplánovat celý proces - od nákupu materiálů až po dokončovací práce.

Příslušná oprava začíná plánem

V odhadu jsou zahrnuty všechny náklady, které se předpokládají na nákup materiálů, dokončovací práce. Ihned vezměte v úvahu, jaké množství potřebných materiálů, stanovené termíny pro plnění úkolů. Pokud budou prostředky do opravy postupně nalévány, je nutné uvést, v jakých částkách akdyž to udělají.

Odhady se provádějí nejen před tím, než začnete opravovat velké objekty vlastníma rukama: je to také užitečné pro byt. Pokud strávíte trochu času studiem pravidel tvorby, a pak to ještě uděláte, můžete ušetřit i s přihlédnutím k tomu, že budete dělat veškerou práci sami, až do výše 30%.

Podrobné odhady nákladů ušetří až 30% rozpočtu na opravy

Něco důležitého

Pokud provedete odhad vlastní opravy bytu, je třeba vzít v úvahu nejen materiály a povrchové úpravy. Někdy je jednodušší svěřit některé procesy odborníkům. No, například, leštění parket je práce, kterou budete dělat sami na dlouhou dobu, kromě toho budete potřebovat speciální vybavení, které nebudete později potřebovat. Mezi tyto nástroje patří perforátory a míchačky betonu, jakož i řada dalších. V tomto případě prostě nemusíte utrácet více.

Je také důležité zahrnout do odhadu služby mistrů, jako jsou instalatéři, elektrikáři; odborníků z ZISZ, pokud jejich zásah do opravy bytu nelze vyhnout. Platba za tyto služby může čerpat hodně, a pokud nejsou zpočátku brány v úvahu, vzniká situace, jak jsme popsali na začátku - zdlouhavé opravy.

V nákladech na odhad je nutné zahrnout náklady na specializované odborníky, jako je elektrikář a instalatér

.

Důležitou složkou, která má být zahrnuta do odhadu, jsou kolísání cen. Často je pozorovánsezónně, i když se u nás takovéto výkyvy, přesněji řečeno, zvyšuje, každý den, týden, měsíc.

Jak na to: užitečné tipy a doporučení

Samozřejmě existují odborníci, kteří dělají rozpočet, ale vlastními silami, avšak spolehlivěji a přesněji bez přeplatků. Než uděláte odhad pro opravu bytu sami, musíte vědět, které části by měly být v něm. Obecné odhady jsou dvě hlavní sekce:

  • Pro opravy a dekorace.
  • Pro materiály k průvanu.
​​

Je velmi důležité vzít v úvahu při sestavování všech pravděpodobných nákladů a zcela odstranit pravděpodobnost neplánovaných výdajů. Je nutné uvést skutečnou potřebu hrubování materiálů a náklady na práci v případě, že se do projektu zapojíte i odborníky.

Všechny výdaje jsou obecně rozděleny do dvou typů: na práce a na materiály

Téměř všechny stavební společnosti při přípravě odhadů činí až 30%. To je důvod, proč je výhodnější to udělat sami, pro které není absolutně nutné mít speciální znalosti ve stavebnictví nebo opravárenství. Nikdo netvrdí - jeho kvalita nebude dokonalá, ale budete moci pečlivě a opatrně přistupovat k vlastním nákladům, protože to uděláte sami.

Nejdříve musíte rozhodnout o nezbytných materiálech, je lepší zaznamenat vše najednou, abyste nezapomněli. Poté, co je vyzbrojen páskou, můžete jít na měření bytu nebo místnosti, kde bude oprava probíhat. Szískané údaje spoléhají na zdroj spotřeby stavebních materiálů. Začněme hrubým: už můžete spočítat, kolik "černého" materiálu potřebujete. Vždy si připravte zásoby ve výši 10%, protože kvalita materiálů nemusí být nejvyšší, manželství je možné.

Při výpočtu nákladů na návrhy materiálů vždy použijte rozpětí ve výši 10%

.

Když samostatně provedete odhad opravy bytu, je třeba zvážit tyto důležité body:

  • Na samém počátku je nutné stanovit potřebné objemy materiálů - hrubování i dokončování, protože řešení v průběhu práce není nejlepší možností.
  • Je nezbytné nakupovat materiály se zásobami, v nich je možné manželství. Jedná se zejména o keramické dlaždice, tapety a jiné řezané materiály.
  • Zvažte, v jakém pořadí budou materiály dodány do Vašeho bytu. Zároveň je důležité, aby existoval prostor pro práci, ale nedocházelo k prostojům, protože to zpožďuje proces opravy. A pokud také najmete brigádu stavitelů, budete za to muset zaplatit.
  • Je důležité rozdělit odhady do dvou výše uvedených skupin.
  • Nejlepší možností by bylo provést odhad založený na vzorové šabloně.
  • Pokud nakupujete všechny materiály ve stejném železářství, můžete se zeptat na možnost poskytnutí slev. Totéž platí pro pronájem týmu stavitelů, k opravě celého bytu.

Při nákupu materiálu v jednom skladuodvážně požádat o slevu

Je možné provést kvalitativní a promyšlený odhad pomocí zvláštních programů. Jsou placené nebo zdarma. Nejoblíbenější jsou "ExpertSmeta", "Grandsmet", "Turbosmetchik"

Použití programů pro rozpočtování může být velmi výhodné

Výpočet opravy je velmi důležitý. To nedovolí proměnit vyčerpávající, ale příjemný proces na přírodní katastrofu, hlavní věc je správný přístup a promyšlená rozhodnutí, protože to je klíčem k úspěchu při přípravě odhadů.

Závěry

Renovace je významným závazkem, který umožní vytvoření pohodlných a atraktivních životních podmínek. Ale je to snadné začít, je obtížnější to dokončit, někdy to trvá roky. Chcete-li tomu zabránit, můžete provést odhad opravy bytu. Můžete takovou práci dělat sami, a proto k tomu nepotřebujete žádné speciální dovednosti: znát klíčové body takové otázky. Vlastně, to je to, co jsme řekli v materiálu výše, tak pro práci.

Video lekce o řádné přípravě odhadů pro opravy bytů