Tekuté tapety: skutečné recenze, nevýhody, výhody a vlastnosti aplikace

Do velké míry je obtížné tento typ obložení tapet nazývat. Tekutá tapeta - to je spíše papírová omítka. Navíc se používají stejným způsobem. Dnes budeme diskutovat o všech vlastnostech tohoto materiálu. Důkladně diskutujeme o tekutých tapetách, recenzích, nevýhodách a výhodách. Je to přece jen obtížný materiál, s nímž můžete pracovat, ale s jeho pomocí můžete dosáhnout velmi působivých výsledků.

Tekutá tapeta - část původního interiéru

Co jsou to tekuté tapety a jejich variace

Existuje verze, ve které byly tekuté tapety poprvé vynalezeny ve Francii a jejich vzhled byl historicky spojen s Karlem VII. Údajně to bylo na hradě, jímž ho chytili, že nejprve zakryli stěny směsí drceného hedvábí a mouky. Král byl ohromen touto původní myšlenkou řemeslníků a technologů používaných v jiných palácích.

Použití tohoto materiálu může dát paláci prostor

Ve skutečnosti by bylo správné nazývat materiál sádrovou hmotu, a nikoli tapetu, ale to se tak stalo. Takže, tekuté tapety - co to je?O Jedná se o drobivou směsnou vícenásobnou směsí, která je balena v hmotnostních baleních a pro aplikaci se ředí vodou nebo lepivou sloučeninou.

Složení kapalné tapety tyto složky:

 • Bavlněná nebo celulózová vlákna.Tato složka představuje 90 procent materiálu. Pro směs lze použít suroviny. V případě odpadů se jedná o textilní a dřevozpracující výrobu, odpadový papír.
 • Dekorační prvky.Jejich hlavním úkolem je vyzdobit a poskytnout zvláštní úlevu nátěru. Pro tento účel se používají flitry, hedvábné vlákno, malé korálky, štěpky nebo nitě a různá barviva.
 • Lepicí základ. Pojivem může být PVA, běžné lepidlo na tapety nebo bustilat, pasta. Přírodní formulace jsou vítané, netoxické a levné.
 • Doplňkové látky.Aby se zabránilo růstu plísní a patogenních bakterií na povrchu materiálu, přidávají se do papírové omítky antiseptika. Pokud plánujete použít nátěr v místnostech s vysokou vlhkostí, je vhodné jej lakovat.
Informace!Směsi jsou zředěny vodou a připraveny k aplikaci. Prodávají se v kbelících. Tyto tapety jsou o něco dražší.

Barevná paleta materiálu je velmi bohatá. Můžete si vybrat monochromatický nebo pestrý povlak, kombinovat různé barvy vzorů a reliéfního nátěru

Tabulka 1. Odrůdy materiálu

Foto Zobrazit Popis
Hedvábí Skládá se z hedvábných vláken. Neprolnutí ze slunce, trvanlivé a snadno se čistí. Cena odpovídá kvalitě.
Celulóza Nepáči přímé sluneční světlo. Vhodnější pro pokoje s umělým osvětlením. Neliší se v dlouhé životnosti, ale jsou levné.
Hedvábná celulóza Kombinace celulózy a hedvábných vláken poskytuje vynikající výsledek. Výsledný materiál má vynikající kvalitu, je odolný vůči UV záření.

Fotografie tekuté tapety vinteriér a některé funkce jejich použití

Nejdůležitější věcí v interiéru je harmonická kombinace barev a materiálů. Toto pravidlo platí pro tekuté tapety. Tento materiál není nutné kombinovat s tradiční tapetou, papírem, netkanou textilií nebo vinylem.

Příklady použití celulózového povlaku v interiéru:Poradenství!Nejlepší výzdobou pro zeď s papírovou omítkou jsou obrazy nebo umělecké panely. Čerstvé květiny vypadají dobře na tomto pozadí.

Pomocí papírové omítky můžete místnost snadno zónovat. Pro tento účel použijte materiál různých barev nebo dokonce textur

Žádné riziko: použití tekuté tapety pro koupelnu

Tradičním způsobem bylo, že koupelna a WC by měly být zdobeny keramickými dlaždicemi a nic jiného. Je třeba připustit, že keramika může uspokojit nejnáročnější chuť. Můžete si vybrat nejen originální barvu, ale také použít ozdobu s ornamenty nebo panely na keramickém podkladu.

Tekuté tapety lze nazvat odvážným a mimořádným řešením pro design koupelny. Tento pokoj má vlhkou atmosféru a teplotní změny. Z tohoto důvodu byste měli přistupovat k výběru stěnových a podlahových krytin speciálnímdůkladnost. Běžné tapety v tomto případě nejsou vhodné. Nebudou trvat několik měsíců, a pak za předpokladu, že budete používat vysoce kvalitní lepidlo. Ale tekuté tapety - je další věc.Ukazuje se, že jsou skvělé pro konkrétní koupelnové podmínky.

Podívejte se, jak vypadají tekuté tapety v toaletách, fotogalerie možností internetu:Podle přezkumů se tekuté tapety v koupelnách dokonale vyrovnávají s vlhkostí, poklesem teploty a špatným větráním místnosti. Kromě toho tento materiál úspěšně odolává vývoji houby.

Pro návrh koupelny s použitím materiálu se zvláštními vlastnostmi. Je dražší než běžná buničina

Poradenství!Před ustavením toalety určete místa na stěnách, kde voda z klesá a koupelna nejčastěji padají. Je lepší zde používat keramiku, která je spojena s hlavním designem stěn s celulózovou omítkou.

Pro dodatečnou ochranu by mělo být dekorativní obložení stěn ošetřeno akrylovým lakem. Ale nenechte se unést procesem: 1-2 vrstvy jsou dost. Pokud to přehánějí, bude obtížné nahradit tapetu v poškozených oblastech a na nich se mohou tvořit trhliny. Před výběrem takového nátěru prostudujte vnitřní fotografii. Tekuté tapety vyžadují zvláštnípřístupu. Pokud máte dovednosti v aplikaci této sloučeniny, můžete bezpečně experimentovat s kresbami a ornamenty.

Věnujte pozornost fotografii tekuté tapety v bytě, ze které jsou tato mistrovská díla zhotovena:Tento materiál má mnoho ctností, které je třeba zmínit.

Tabulka 2. Výhody tekutých tapet

Výhoda Popis
Snadné použití Suchá směs se zředí vodou v poměru 1 x 6 a aplikuje se na stěnu běžnou stěrkou.
Velký výběr Rozsah materiálu je velmi široký. Bohatá paleta barev a textur umožňuje použití v téměř každém interiéru.
Použití na jakékoliv povrchy Papírové omítky lze aplikovat na strop a stěny, zatímco na povrchu nebudou žádné spoje ani švy.
Korekce nerovných stěn Směs papíru může dokonce i malé vady ve stěnách. Je důležité, aby byla základna vybarvena bíle.
Povrch dýchání Struktura tohoto povlaku nebrání přístupu kyslíku na povrch stěny.
Svoboda tvořivosti Materiál umožňuje "hrát" s texturou, objemem a barvou. Dovedné použití tekuté tapety bude váš interiér jedinečný.

Hodnotit, jaké tekuté tapety vypadají v původním interiéru:Pro ty, kteří jsou proti používání tekutých tapet v kuchyni: interiérové ​​fotografie

Moderní kuchyně není jen místem vaření. V krásné kuchyni a ne stydět se hosté. Oběd s blízkými zde bude naplněn zvláštním komfortem a oduševnělou atmosférou. Kuchyň, stejně jako koupelna, je místnost se zvláštními provozními podmínkami. Zde nejen vysoká vlhkost a vysoká teplota, ale také pára a saze.

Často můžete najít negativní názory na tekuté tapety v kuchyni. Skeptici tvrdí, že každá omítka, celulóza nebo tradiční - obtížně čistitelný povlak. Mají pravdu, ale jen zčásti.Materiály vytvořené s využitím moderních technologických metod se mohou přizpůsobit specifickým provozním podmínkám.Několik užitečných rad, jak používat tekuté tapety do kuchyně:

 • V pracovní oblasti by se neměla používat papírová omítka. Prostor nad dřezem a na sporácích je lepší jej ozdobit keramickými obklady;
 • tak, aby nátěr neabsorboval pachy a snadno se čistil, měl by být pokryt akrylovým lakem;
 • v případě potřeby můžete aktualizovat část nátěru, namočit tapetu běžnou vodou;
 • pro vymalovánítapetu ze stejné šarže jako hlavní patro.

Dodržováním těchto doporučení dosáhnete vynikajících výsledků. Podívejte se, jak vypadá interiér kuchyně s takovým povlakem:Tip!Pokud plánujete vyzdobit interiér kuchyňské tapety, namontujte kapotu na sporák. Dlouhou dobu si ponechá obklady stěn ve své původní podobě.

Související článek:

Omyvatelná tapeta do kuchyně: fotogalerie -idey, diskutovaná v našem přehledu, vám umožní vybrat nejlepší možnosti bez chyb od odrůdy, která je prezentována na moderním trhu .

Tekutá tapeta pro malý koridorový prostor

Papírová omítka se dobře mísí s vnitřkem úzkého prostoru předsíně. S jeho pomocí můžete vyrovnat chyby stěn a vynikající textura dodá interiéru zvláštní chuť.

Vzhledem k tomu, že na chodbě, zpravidla nejsou žádná okna, měli byste zvolit světlé barvy pro výzdobu.Nepoužívejte tekuté tapety s příliš jasnými barvami. Pokud jsou v chodbě nízké stropy, můžete provést hladký přechod dvou odstínů: nahoře je světlý tón, spodní část je tmavší.

Na chodbě, s použitím celulózové omítky, můžete dokonce vytvořit trojrozměrné výkresy. Ale všechno by mělo být umírněné. Příliš „podvedená“ kresba na zdi bude těžkopádnápodívejte se do malého prostoru.

Doporučení návrhářů pro kombinaci tekutých tapet s jinými materiály:

 • použít obvyklé vložky na tapety na netkané nebo vinylové bázi;
 • kombinují tekuté tapety s korkovými, bambusovými nebo dřevěnými panely ;
 • Papírová omítka s vložkami z běžných sádrových omítek se smísí s dodržením harmonických barevných přechodů.

Fotografie použití tekuté tapety na chodbě:Související článek:

Tapety pro chodbu a chodbu: fotografie nejlepších možností si můžete prohlédnout v našem přehledu a seznámit se s hlavními kritérii pro výběr pláten.

Tekutá tapeta: chyby, recenze bez retušování

Před plánováním opravy si přečtěte recenze tekuté tapety. Pomůže to odstranit růžová skla a ve skutečnosti se dívat nejen na vlastnosti materiálu, ale také na jejich vlastní schopnosti. Vybrali jsme pro vás několik skutečných recenzí, kteří si vyrobili tekuté tapety vlastníma rukama a v praxi je ocenili (pravopis autorů je zachován):

Scirly:Před použitím jsem video přehodnotil znovu. Všechno je tak jednoduché a jasné, myslel jsem, že teď udělám všechno rychle a to je vše. Ale nebylo to tak ... Tak snadné a jednoduché, jak video nefungovalo, nebylo to pohodlnéškrabka. Tapeta ležela se švestkami, nerovnoměrně, bylo nutné vyrovnat se rukama, zejména rohy. Ukázalo se, že úhly lepení se škrabkou jsou pro mě nereálné, jak dosáhnout tloušťky vrstvy 1-1,5 mm je pro mě záhadou. Myslím, že to v zásadě není možné ...Přečtěte si víceo Irsku: http://irecommend.ru/content/dolgo-i-slozhno

Věnujte pozornost přezkumu kladů a záporů likvidních tapet. Často jejich praktici snadno zpochybňují jejich přínosy. Zde je příklad takové recenze:

KosmonautMisha:Nejprve bych vás chtěl okamžitě odradit od nákupu a použití tohoto nátěru na stěnách. Věřte mi, že je lepší lepit obyčejné tapety, je lepší malovat stěny na konci, prostě ne rozmazat tento nadýchaný nesmysl. Příprava stěn není nutná, obecně je to nutné, ale každý říká opak. Ve skutečnosti, pokud vaše stěny jsou zakřivené, pak můžete dokonce je ven s pomocí tekuté tapety.Jen, za prvé, spotřeba materiálu se zvýší (a tapety není nejlevnější, ceny za nejhloupější začátek od 500 rublů, a limit ... dekorativní hedvábná omítka, odrůda, náklady až 2000 rublů a možná i více ...Přečtěte si víceo Irsku: http://irecommend.ru/content/snimayu-lapshu-s-ushei-besplatno

Papírová omítka se používá nejen pro obklady stěn. Někteří tuto úpravu završili. Pokud je místnost umístěna v nejvyšším patře budovy, je tato technika oprávněná. Dodatečné zpracování stropu udrží teplo v místnosti. Ale ne každý si myslí, že je dobré použít na stropy tekuté tapety.Fotografie a recenze někdy označují extrémně neúspěšné experimenty. Mimochodem, pozvání specialistů třetích stran nezaručuje úspěšný výsledek. Zde je jeden takový příběh:

Felina:Na chodbě byla tapeta aplikována ženskou omítkou předtím, než byla vysušena, vypadala krásná - hladká a jasná, pouze vrstva se ukázala být dvakrát tlustší a trvalo to mnohem méně času. . Ale když to všechno vyschlo, bylo to prostě hrozné! Ukázalo se, že špatně míchala lepidlo a tam, kde to bylo hrudky, zůstaly „plešaté“ oblasti. Kromě toho, zdi dopadly nějaký "heterogenní", zřejmě, že dát tapetu v různých směrech. Ani se jí nepodařilo dělat normální rohy, ačkoliv stěny byly vyrovnány dříve a rohy byly perfektní ...Přečtěte si víceo Irsku: http://irecommend.ru/content/ne-vse-tak-prosto-kak-pishut- v-reklame-foto-vozmozhnykh-kosyakov

Pro DIY: jak si vytvořit vlastní tekuté tapety

Někteří řemeslníci si skutečně vyrobí podobný povlak vlastníma rukama. Jak udělat tekuté tapety doma? Zdá se, že úkol není obtížný. Škrábněte papír nebo hadřík nůžkami, přidejte lepidlo a třpytky - a máte hotovo. Najdete zde mnoho instrukcí, jak vytvořit tekuté tapety vlastníma rukama. Podíl výroby a originálních nápadů není těžké najít na mnoha místech.

Ale nespěchejte na nůžky. Představte si, že pro zpracování jednoho čtverečního metru stěny budete potřebovat 300 gramů suché směsi a pro celou stěnu? I když vás to vezme skromných 12 čtverců,bude muset řezat nejméně tři a půl kilogramu papíru. Vezměte si balíček novin této váhy a představte si množství práce. Všimněte si, že každý kus by měl být jen několik milimetrů. Pokud není k dispozici speciální nástroj pro automatické řezání, budete mít puchýře od nůžek.A další argument proti: nelze použít časopisy a noviny pro řezání. Z novin na stěnách budou černé skvrny tiskové barvy a lesklý papír časopisů neabsorbuje lepidlo a vlhkost.Budeme muset koupit speciální papír, docela měkký a volný. Chcete lepit stěny s toaletním papírem? Sotva. Pak to nevejde.

Pokud vás stále neodradíte, promluvme si více o tom, jak vytvořit tekutou tapetu vlastníma rukama. Naše hlavní třída je věnována výrobě papíru a dalších materiálů po ruce.

Tabulka 3. Výroba tekutých tapet vlastníma rukama

Foto Popis práce
Pro výrobu směsi použijte papírenské výrobky, zbytky starých nepotažených tapet, dětské kresby a další podobné materiály.
Nejjednodušší je brousit materiál na drtič - speciální drtič papíru. Obvykle se používá v kancelářích. Koupit tento nástroj pouze pro výrobu tapet se nedoporučuje. Lepší k pronájmu. Někteří řemeslníci nasekali papír pomocí elektropohonu nebo elektrických pil. Papír by měl být řezán na tenké proužky. Pokud je řezací proces manuální- nakrájíme na kousky co nejmenší.
Výsledný materiál se namočí do vody po dobu 5-6 hodin. Během této doby je materiál nasycen vlhkostí a bude připraven k dalšímu míchání.
Chcete-li odstranit zbytkový inkoust v namočeném papíru, přidejte obvyklé chlorové bělidlo typu „bělost“. Lze použít pro bělení kapaliny pro čištění toaletních mís.

Po bělení se hmota několikrát opláchne čistou vodou. K tomu se šíří na kus hmoty (lepší než syntetický) a vymačkává se, pravidelně oplachuje.
Po opláchnutí přidejte do papírové koule vodu a promíchejte ji pomocí stavební míchačky. Okraje míchadla musí být naostřeny tak, aby řezal papír.
Pro dekoraci přidejte do směsi slídu (pro lesk) a světlé syntetické nitě. Můžete použít jiskry, kousky fólie nebo kůry.
Objem materiálu dodá čistou bavlnu. Mělo by se řezat nůžkami na malé kousky.
Po přidání dekoračního materiálu se směs míchá ručně a přidá se lepidlo.
V důsledku toho získáte takový povrch - bílý s malými skvrnami. Pokud vám toto pozadí nevyhovuje - v procesu míchání můžete přidat barvu.

Spotřeba tekuté tapety na 1 čtvereční. m. -nuance výpočtů, ukládání a skladování materiálu

Proč je důležité provádět výpočty předem? Pokud si koupíte příliš málo mixu, skončí v nejnepříznivějším okamžiku, příliš mnoho - ztrácíte peníze. Vzhledem k nákladům na materiál budou dodatečné výdaje citlivé na rodinný rozpočet. Takže je lepší strávit další hodinu na výpočtech, abyste si byli jisti výsledkem.

Pro výpočet budete muset změřit plochu stěn a odečíst plochu okenních a dveřních otvorů od výsledku.Pokud jste zapomněli, jak to udělat, najděte si pátého srovnávače.

Poradenství!V procesu výpočtu materiálu zajistěte zásobu. Je vhodný pro následné opravy. A také si všimněte, že pokud máte málo zkušeností s omítkou, náklady budou více zametány.

Spotřeba jednoho balení tekutých tapet je uvedena v návodu pro směs. Výrobce obvykle umístí štítek na krabici nebo balení

Tabulka 4. Co může ovlivnit spotřebu směsi

\ t
Faktor Popis
Kvalita šarže Pokud je špatné smíchat směs, mohou se tvořit sraženiny a tok směsi se zvýší.
Míra ředění Čím více vody - tím menší je povlak, navíc je to horší. Tento faktor je třeba vzít v úvahu.
Doba skladováníZředěná směs nemůže být skladována po dlouhou dobu. Ztrácí pružnost a horší pády.
Kvalitazáklady Spotřeba tekutých tapet na 1 čtvereční metr do značné míry závisí na stupni přípravy povrchu. Pokud jsou stěny nerovnoměrné a popraskané, bude zapotřebí více směsi k vyrovnání povrchu.

V průměru stačí jeden kilogram balení na 4 čtverce. Pokud je k dispozici stroj pro postřik - pak 6 metrů čtverečních. Pokud nemáte profesionální dovednosti sádrokartonu, jedno balení po 3 metrech zmizí.

Poradenství!Jednoduchá technika pomůže snížit spotřebu materiálu: před nanesením tapety naneste na zeď stejnou barvu jako budoucí nátěr. Tak se můžete vyhnout „prolysinu“ a výrazně snížit tok směsi.

Jak dlouho je tekutá tapeta suchá? Vše závisí na tloušťce vrstvy. Při odborném použití dostatek dní pro úplné vyschnutí směsi. Pokud jste museli vyrovnat stěny a vyplnit trhliny, použijte silnou vrstvu - to může trvat několik dní.

Důležité!Zředěnou směs neuchovávejte déle než tři dny. Po tomto období ztratí svou normální barvu a pružnost.

Je-li škoda vyhodit rozvedené tapety - sušit na plastovém obalu, rozbít na kusy a uskladnit v zapečetěných nádobách

Jak aplikovat tekuté tapety: video a foto workshopy

Technologie nanášení tekutých tapet zahrnuje ruční nebo mechanickou metodu. Jak lepit tekuté tapety? Ruční nanášení se provádí běžnou stěrkou. Nějaké použití pro totoúčelový váleček - dává směs do tenčí vrstvy.Pokud použijete odlehčovací válec, získáte povrch s texturou.

Proces je možné mechanizovat pomocí airbrush. Chcete-li ji použít, musíte velmi pečlivě promíchat složení

Vybrali jsme pro vás několik magisterských kurzů s fotografiemi a videem z aplikace tekutých tapet vlastníma rukama. Ale než se ukáže, jak správně použít tekuté tapety, měli byste mluvit o přípravě povrchu.

Jak připravit stěny

Příprava stěn pro tekuté tapety začíná ještě před nákupem materiálu. Vadná místa by měla být vyrovnána tmelem. Ujistěte se, že stěny nemají žádné praskliny ani drážky.

Pro aplikaci směsi může být zeď ponechána bílá nebo natřena tak, aby odpovídala budoucímu nátěru

Poradenství!Zkontrolujte povrch a odstraňte všechny hřebíky, šrouby a šrouby. Otvory musí být natřeny a vyrovnány.

Další fází je základ pro tekuté tapety. Nejlepší je použít akrylovou směs. Nemá ostrý zápach a proniká hluboko do omítky.Pomocí akrylového základu pro tekuté tapety můžete podstatně ušetřit materiál. Jediný mínus akrylát - není aplikován při teplotě nižší než 5 stupňů.V zásadě se však nedoporučuje nanášet tekuté tapety v chladné místnosti.

Další aktivační sloučeninou je křemen. Aplikuje se při jakékoliv teplotě.

Povrch je mírně drsný a bude velmi vhodné aplikovat papírovou omítku stěrkou

Pokud jsou stěny v místnosti pokryty sádrokartonem, měly by být zcela omítnuté. Pokud zarovnáte pouze spoje plechů, získáte nerovnoměrný povrch a tato závada se objeví při aplikaci vrchního nátěru.

Jak umístit tekuté tapety na zeď: doporučení pro video a fotografie

Pro aplikaci tekutých tapet na stěny bude vyžadovat stěrku nebo váleček. Pokud nemáte zkušenosti s takovou prací, začněte s částí stěny, která bude nejméně patrná - za skříní nebo v blízkosti podlahy. Po prvním metru čtverečním pochopíte princip akce.

Tabulka 5. Tekuté tapety, jak je umístit na zeď

Fotky Popis prací
Suchou směs zřeďte teplou vodou. Voda by neměla být horká, jinak se kompozice „vaří“. Příliš studená voda nerozpustí lepidlo.
Míchejte směs rukama. Pocítíte všechny hrudky a budete je moci protáhnout. Konzistence materiálu by se měla podobat husté kaši.
Neměli byste vyvíjet značné úsilí ani používat mechanizované metody hnětení. Všechny tyto techniky nepříznivě ovlivní kvalitu směsi.
Pro aplikaci kompozice na stěny bude vyžadovat stěrku. Můžete si vzít některý z obvyklých nástrojů, ale nejpohodlnější bude průhledná stěrka. JsteUvidíte, jak směs dopadá na stěny a bude moci nastavit sílu tlaku.
Pro práci se směs ručně nabírá ze směšovací nádoby a aplikuje se na stěrku.
Naneste kompozici na povrch stěny a pevně stiskněte.
S kruhovými nebo vícesměrnými pohyby naneste směs na povrch, čímž získáte tenkou (1-2 milimetrovou) jednotnou vrstvu.
V rozích místnosti rozetřete kompozici z rohu do strany, rovnoměrně rozložte tapetu na křižovatce stěn.
Zvláštní pozornost je třeba věnovat povrchu kolem zásuvek a spínačů. Tato místa musí být zpracována především po odstranění krytů ze spojovacích míst.
Stěna pod ní je ošetřena pohyby z podlahy a snaží se aplikovat směs ze samotného spoje.
Všimněte si, že při použití se kompozice zobrazí ve dvou odstínech tmavší. Po úplném vysušení se rozjasní.
Po práci namontujte vývody a spínače. Při připojování trochu zatlačte do tapety.

Trochu o použití materiálu ke stropu

Tekutá tapeta pro strop - původní řešení v interiéru. Tento povlak se nejčastěji používá, pokud jsou stropy vadné. Takové pokrytí pomůže udržet teplo v místnosti, která se nachází v horním patře.

Ale takovéstropní úprava má zvláštní požadavky.Je mnohem snazší aplikovat celulózovou omítku na zeď. Jakékoliv vady budou patrné pod jasnými světly lustry.

Jak aplikovat tekuté tapety na strop? Jedním z vrcholů je důkladná příprava povrchu. Strop je opakovaně potažen základním nátěrem. Pokud tak neučiníte, kousky směsi padnou na hlavu již v procesu. Směs se nanáší v malých dávkách, pečlivě se otírá na povrchu. Navíc by měl být aplikován v hrubém pohybu zdola nahoru.

Je jednodušší aplikovat tekuté tapety na strop pomocí spreje

Tato práce bude vyžadovat kompresor s kapacitou 400 litrů za minutu. Velikost trysky v trubici by měla být asi 1 centimetr, takže částice celulózy se při aplikaci nezachytí.

Ve videu, jak lepit tekuté tapety na strop, jsme pro vás vybrali pokyny:

5 způsobů, jak odstranit tekuté tapety ze stěny

Tekutá tapeta nemůže být ponechána na stěnách, pokud plánujete změnit nátěr. Bez ohledu na to, jak pevně drží, neberou žádná rizika. Nejprve nejsou vhodné jako podklad pro jiné materiály. Celulóza se skryje za vrstvou omítky nebo listu nové tapety a stane se živnou půdou pro plísně a bakterie. A za druhé, papírová omítka netvoří dokonale rovný povrch, všechny nepravidelnosti budou pokryty novým povlakem.

Před zahájením čištěníOdpojte elektřinu v místnosti a vytáhněte zásuvky a vypínače. Faktem je, že musíte "mokré" práce, a proud a vlhkost - nebezpečné okolí.K odstranění krytu budete potřebovat teplou vodu, houbu, pohodlné škrabky. Pro lepší efekt můžete do vody přidat několik lžiček mycího prostředku nebo aviváže.

Složení mýdla rychle změkčí povlak

Navlhčete stěny vlhkou houbou a počkejte přibližně 10-15 minut. Po použití špachtle nebo škrabky odstraňte směs z povrchu stěn. Tento proces není rychlý. Místa zůstanou kousky suché směsi, budou muset několikrát namočit. Místo houby můžete použít kožešinový váleček.

Parní generátor výrazně zjednoduší práci. Tapety změkčit pod jeho vlivem v jen pár minut

\ t
Informace!Tapety odstraněné ze stěn lze po sušení a mletí znovu použít.

Kromě obvyklého namáčení a použití parního generátoru můžete použít průmyslový vysoušeč vlasů, brusku nebo vrtačku s kartáčovou hlavou. Všechny tyto metody však vyžadují významnou fyzikální