Komfort, praktičnost, pohodlí: jak vytvořit elegantní design malé kuchyně v Chruščově (fotografie, tipy, plánovací tajemství)

Domy postavené od padesátých let. minulého století, a sestávat z několika obytných sérií, ačkoli oni jsou část stavební historie Sovětského svazu, ale oni nepadli do zapomnění. Lidé nadále žijí a kupují byty, ve kterých je velmi malá kuchyňka v Chruščově. Design, fotky, redevelopment tipy - HomeMuHome.ru editory nabízejí ready-made řešení pro re-vytváření vaší kuchyně prostor s myslí.

Konstrukční prvky malých kuchyní v Chruščově s fotografickými příklady

Velikost kuchyně v Chruščově je 5 - 6 m2 , která nemusí mít volné uspořádání, ale umožňuje vytvořit poměrně originální kompaktní interiér.

Je lepší umístit nábytek písmenem „G“

Druhou verzí návrhu je písmeno „P“. Ne zcela úspěšné řešení, protože bude velmi málo místa

V interiéru malé kuchyně se upřednostňuje varná deska. Pokud velká rodina nežije v bytě, pak má smysl šetřit prostor a kupovat 2-kruhový panel.

Vzhledem k tomu, že místnost je malá, může docházet k problémům s ventilací . Ale i zde existuje jednoduché řešení: nad sporákem je instalován odsávací kryt a místo dveří je vytvořen oblouk.

Kuchyňské oblouky jsou jak dekorem, tak důležitou součástí přestavby, což činí prostor volnějším

.

Je-li to žádoucí, a je-li balkon, je ohřátý a proměněn v jídelnu, čímž se uvolní prostor pro pracovní prostor.

Umístění mycí linky podléhá také poradenství o ergonomii volného prostoru

Jídelna může být umístěna u okna jako součást parapetu

Hlavním rysem těchto bytů je styl, ve kterém byly chruščovské domy postaveny - funkční. Proto je v kuchyni hlavní věc dodržovat zásady ergonomie.

Co potřebujete k opravě kuchyně v Chruščově a comateriály lépe padnou

Lidé se často začali podílet na opravě fotografií na internetu v malé kuchyni v Chruščově. Rozhodli jsme se také, že by nebylo na škodu prozkoumat, jak je problém malé oblasti řešen pomocí dokončovacích materiálů.

Volba materiálů pro povrchovou úpravu je řízena požadovaným stylem místnosti. A taky tady mají svá úskalí.

Fanoušci černých nebo jednoduše tmavých kuchyní si budou muset vybrat, která z nich je lepší: vizuálně učiní prostor volnějším, nebo stále preferuje tmavou barvu na úkor vnímání

Parkety vypadají pro tak malou místnost tak tvrdě, že je lepší koupit lamino nebo linoleum. Podlaha z porcelánové kameniny vhodného odstínu zde nevypadá efektně nebo nevhodně. Ideální pro kuchyň v podlahové dlaždici 5 m2 : myje se bez problémů a vlhkost vzduchu není překážkou.

Bílá kuchyně v Chruščově: Stěny mohou být lepeny tapetami, obkládány nebo vybírány na povrchovou úpravu dekorativním tmelem

Stěny mohou být dokončeny nejen omyvatelnou tapetou nebo dlažbou, ale také plastovými panely, stejně jako jednoduchým nátěrem.

Stropy mohou zcela přeměnit místnost: časy, kdy lidé prošly stropy nebo lepené dlaždice. Stretch stropy mohou vizuálně darovat další místnosti do místnosti.

Pokud však chcete víceúrovňový strop, musíte zvážit budoucí nábytekPokud geometrická harmonie nefunguje, bude to v kuchyni dokonce těžké

Jaké barvy zvolit pro kuchyňskou výzdobu v Chruščově

Barva hraje tak důležitou roli ve vnímání kuchyně, že nemá smysl ji ani dokázat. Pojďme projít kuchyní někoho jiného a určit, jaké dojemné rozhodnutí nám dává v malém prostoru.

Svěží vápno - to je nezbytné pro lidi, kteří jsou unavení z betonu městské džungle

Má se za to, že modrá přispívá k myšlenkové práci. Tmavě modré tóny vizuálně zmenšují místnost, takže modřiny nejsou dobré. Ale toto je věc vkusu

Pokud odstraníte červený lesk, místnost bude matná

Mírné použití matně hnědých barev nezakrývá prostor

Neodepisujte výběr barvy pouze podle chuťových preferencí: někdy hraje důležitou roli změna barvy na jeden tón a můžete najít svou dokonalou kuchyni.

Osvětlení kuchyně v Chruščově

Můžete jednoduše zavěsit jednu lampu ze stropu a říct, že problém s osvětlením byl vyřešen. Ale je to rozhodnuto? Aby se kuchyně stala nejen pracovním a jídelním místem, ale skutečnou pevností tepla a pohodlí, musíte pracovat na osvětlení.

Propracovanost takové kuchyně je dána kombinací tmavého lesku, bodových stropních svítidel a elegantních malých křišťálových lustrů. Pokud je nahradíte jednímlustr, tento efekt nebude. Světlo nad pracovní deskou nevypadá příliš jasně - každý prvek osvětlení je v souladu s ostatními

Proč viset spoustu lamp, když můžete použít strop?

Programy designérů umožňují vybavit místnost bez opuštění vašeho domova. Je to velmi pohodlné a můžete okamžitě zjistit, zda vybraná lampa bude hrát roli, nebo pokud potřebujete přemýšlet o jiném osvětlení

Styl vyžaduje vhodný dekor. Loft v kuchyni je nemyslitelný bez závěsných žárovek

Osvětlení může být centrální nebo úzce zaměřené, například do jídelny

Úspěšné možnosti pro nábytek a výběr vybavení pro kuchyň v Chruščově

Sjednocující úloha v kuchyni v Chruščově je vyhrazena pro nábytek. Sluchátka s mikrofonem mohou s výhodou integrovat a dát volný pohyb ve vesmíru, nebo to učinit nepříjemným.

Mělo by být okamžitě stanoveno, co vlastník očekává od kuchyně: ne všichni výrobci nabízejí nejlepší možnosti. Někdo prodává krásné náhlavní soupravy, ne příliš pohodlné v používání. Naším úkolem je vybrat nejen ergonomický nábytek, ale také vhodný pro použití.

Je dobré, když je každá kolonka rozdělena na oddíly

Není třeba plýtvat rohy za nic!

Skladovací boxy mohou být dvojité dno

Každý centimetr by měl býtužitečné!

Skříně, které se otevírají nahoru, nezasahují do současného pohybu několika osob v kuchyni

Je lepší dát přednost vestavěnému vybavení: v každém katalogu výrobců existují promyšlená řešení. Takže nebudete muset zápasit s tím, kde najít místo pro mikrovlnnou troubu, pokud je zde toustovač nebo pekárna.

Výzdoba kuchyně v Chruščově

Interiér malé kuchyně v Chruščově si zaslouží stejnou pozornost jako palác, prostě proto, že zde žijí i lidé. Ale pokud ve velké kuchyni můžete dát nějaký prvek výzdoby, a to nezpůsobí disharmonii stylu, pak tato místnost nebude fungovat v malé místnosti. Všechny detaily výzdoby by měly být navrženy ve vybraném stylu a měly by být pro ně vyhrazeny.​​

Umírněnost ve společnosti Texil plus dřevo a břidlice. Stylová a zcela originální kuchyně. Na břidlicové skříni můžete každý den napsat nové menu

Kdo řekl, že luxus není místem pro 6 m²?

Světlý interiér umožňuje vybrat si barevné nože i velké zelené rostliny

Jak vyzdobit černou kuchyni? V několika malých barvách, jednoduché elegantní hodinky a techniky

Když je interiér promyšlen do nejmenšího detailu: triumf ergonomie a úspěšného designu

Textilie pro kuchyňskou výzdobu v Chruščově

V moderních kuchyních nemusí být textil vůbec: kůže, dřevo, plast, kov.Vše záleží na směru stylu: pokud pro kuchyň Provence budete potřebovat záclony a ubrus, pak pro podkroví to vše není potřeba.

Minusové textilie v kuchyni v okrajích: postříkání tukem, potraviny, vysoká vlhkost nepřispívá k zachování původního vzhledu záclon nebo čalouněného nábytku nebo ubrusů.

Když se opona stane důležitou součástí výzdoby

Římské rolety a podobné analogy jsou vynikající pro kuchyně

Varianty opravy kuchyně v Chruščově s fotografiemi interiéru

Pokud se rozhodnete, že je na čase jít do jasnější budoucnosti, ale zatím nemůžete opustit Chruščov, pak je třeba tuto budoucnost vnést do vašeho domova. To lze provést pomocí opravy. Nabízíme hotová řešení pro přepracování interiéru kuchyně.

Design kuchyně v Chruščově s plynovým sloupem

Je snadné popsat sloupec plynu, v Khruschevce to nebude vždy vhodné. Ale i pro kuchyně o velikosti 5 m2 M vybírají výborný design, takže pojďme se podívat na fotku a najít tu správnou volbu pro sebe.

Pokud návrh dovoluje, bylo by lepší, kdyby sloupec měl stejnou barvu jako stěny nebo zástěra

Sloupec v rohu můžete skrýt pro uložení využitelné plochy

Foto se sloupem úspěšně vloženým do sady nábytku: dobře navržený design kuchyně v Chruščově

Navrhněte malou kuchyňku v Chruščově s lednicí

Zatím nikdo neučinil bez bytulednice, a organicky dát tento velký kus nábytku v malé místnosti je poměrně problematické. Níže uvedená fotografie ukazuje design kuchyně v Chruščově s lednicí.

V malé kuchyni není místo, kde by se mohlo otáčet, a jako chladničku je třeba přidat takové masivní zvíře. Možnosti instalace nejsou tolik, nejčastěji je umístěn přímo u vchodu od okraje sady nábytku

Plně vestavěná lednice je ideálním řešením

Odpovídající barevná lednička nevypadá jako zvláštní prvek

Související článek:

Design kuchyně v Chruščově 5 a 6 čtverců s fotografickými příklady

Malý prostor v kuchyni v Chruščově 5 metrů čtverečních. metrů? Dobrý design vyřeší všechno!

Zřejmým plusem je vše v zóně natažené ruky. Otevřené police jsou speciálním prvkem funkčnosti a dekoru

Bělost stěn a nábytku osvobozuje vnímání

Závěr: pokud se nebudete ponořit a přemýšlet přes každý centimetr prostoru, můžete získat inteligentní možnost.

Přímá kuchyně ve tvaru písmene U v Chruščově

Přímé uspořádání nábytkumnohem lepší než u-tvaru. Ale jejich fanoušci mají každé rozhodnutí. Pokud člověk žije sám, není důvod odmítnout uspořádání nábytku ve formě písmene P.

Použití parapetu a místa pod ním je velmi důležité

Je vhodné umístit umyvadlo pod oknem: během dne nebude nutné dodatečně osvětlovat pracoviště a navíc je vyhráno další místo

Přímá verze s rohovým rohem vypadá krásně, nezabírá celý roh, ale poskytuje další úložiště

Design rohových kuchyní v Chruščově s fotografiemi interiérů

Rohový kuchyňský design v Chruščově 6 m2. m je nejlepší volba. Žádné další metry zde nenajdete, takže si musíte najít cestu, jak uspořádat nábytek s písmenem G.

Dnes jsou elegantní sluchátka s mikrofonem moderní - hladké rohy uvolňují prostor a jsou samy o sobě krásné

Rohové skříňky uvolňují dvě stěny a více prostoru pod stolem, což je důležité zejména pro velkou rodinu

Související článek:

Kuchyňské sety: foto s příklady různých stylových rozhodnutí, výběr materiálů pro fasádu a desku stolu, velikosti, použití vhodné konfigurace nábytku s přihlédnutím k vlastnostem místnosti a požadavkům uživatelů, přehled relevantních výrobců a aktuální návrhy trhu - v naší publikaci.

Design kuchyně v kombinaci sobývací pokoj v Chruščově

S oficiální dohodou o takové přestavbě můžete skutečně rozšířit využitelnou plochu. Oprava bude stačit, ale výsledek je působivý.

Úloha chybějící stěny předpokládá provedení zón s barvou, osvětlením, nábytkem

Barva jasně vymezuje prostor, dokonce i imaginární zeď se stává zbytečnou

Přeplánování není povoleno bez souhlasu ZISZ.

Související článek:

Kuchyňský kout pro malou kuchyňku. Vlastnosti, typy, výhody, kritéria výběru, velikost, vlastní ruce, přehled populárních modelů, užitečné tipy a rady - v naší publikaci.

Návrh kuchyňského studia v Chruščově s fotografickými příklady

Komfortní bydlení pro jednu osobu, ve které je kuchyň součástí pokoje, se nazývá ateliérem. Pohodlí pokoje díky své kompaktnosti. Pokud je v bytě šikovná přestavba a promyšlená oprava, bude potěšením žít v něm.

Zřejmě se kuchyně stává mnohem prostornější

Je-li to žádoucí, je možné zóny rozdělit skleněnými přepážkami, ale bez jakýchkoliv překážek vládne v takovém bytě komfort

Zabýváme se možnými chybami při plánování kuchyňských interiérů v Chruščově

Nejjednodušší způsob, jak si objednat kuchyňský servis v domě Chruščova na klíč. Cena může zařídit daleko od každého, navíc pokud z něj vyrostou rucesprávným místem je vášnivá touha vytvořit v bytě zázrak vlastními rukama - plná rychlost dopředu.

Ale chyby v opravách se často dějí: aby nemusely opravovat vlastní práci a znovu investovat do finanční práce, je lepší předvídat všechno.

Takže seznam možných chyb a možností, jak se jim vyhnout:

  1. Styl je promyšlen před tím, než se úder dotkne zdi.
  2. Osvětlení se provádí před tím, než jdou koupit nábytek, když předtím vedli vedení ke všem vypínačům a zásuvkám.
  3. Malá kuchyňka znamená srozumitelnost a funkčnost, takže každý box plní svou úlohu. Výběr nábytku, zkoumání každého z jeho prvků.
  4. Nezapomeňte, že kuchyň je místem, kde se vždy hromadí nečistoty, objevuje se pára, postřikuje tukem - všechny povrchy musí být omyvatelné.
  5. Nevytvářejte příliš velký pracovní povrch.
  6. V Chruščově není místo pro masivní vzduchovod.

Ať se místa v Chruščově trochu kousnou, ale pokud si své hnízdo vhodně vybavíte, můžete žít v pohodlí a pohodlí! Přejeme Vám úspěšné nápady a úspěšnou opravu!

Video: design kuchyně v Chruščově