Jaký druh zařízení na odstraňování sněhu pro domácnost a zahradu se nejlépe hodí

Obyvatelé bytových domů nemyslí na odstraňování sněhu, městské služby to pro ně dělají, ale majitelé soukromých domů nebo chalup často čelí otázce, které zařízení na odklízení sněhu je lepší pro domácnost a chalupu z hlediska ceny a kvality.

Varianta zařízení na benzín pro odstraňování sněhu

Proč potřebujeme zařízení na odklízení sněhu pro domácnost a zahradu a jeho odrůdy

Sněžný pluh je speciální technikou, která je určena pro odklízení kolejí a sněhových průchodů. Hlavní věcí v konstrukci těchto zařízení je otočný šroub, který zachytí sníh a odhodí ho pomocí proudu vzduchu.

Odklízení sněhu před domem

Sněhová fréza výrazně sníží vaše náklady.čas a úsilí o vyčištění požadované plochy.S ním nebude nutná lopatková lopatka a celý dvůr může být vyčištěn, a ne jen cesta k silnici.

Existuje spousta variant tohoto vybavení a je nutné zvolit na základě objemu práce. Existuje několik klasifikací:

 • Práce na elektřině nebo na benzínu;
 • Způsob přepravy;
 • Množství zachyceného sněhu;
 • Typ výtlaku;
 • Přítomnost elektrického spouštěče;
 • Podle výkonu (výkon motoru);
 • Volitelné vybavení.

Podívejme se podrobněji na vlastnosti hlavních typů sněhových fréz.

Podle typu provozu motoru

\ t

Zařízení na odstraňování sněhu pro domácnost a zahradu může být poháněno elektřinou nebo benzínem. Záleží na typu zvoleného motoru. Kromě toho má každá možnost své kladné i záporné stránky.

Doplňkové benzinové sněhové stroje pro chaty a domy

Sněhové frézy na benzínový pohon mají vysoký výkon, ale zároveň jsou jejich rozměry mnohem větší. Nevýhody lze také přičíst poměrně vysoké ceně, avšak z hlediska produktivity jsou tyto náklady plně odůvodněné.

Model pracující na benzínu

Benzínová verze zároveň funguje autonomně, má výkon 5 až 15 k, což umožňuje čištění sněhu, který ležel dva týdny a dokázal se usadit. Tato technika je dobrátoleruje mrazy (až mínus 20 stupňů Celsia).

Verze s benzínovým motorem je vhodná pro čištění velké plochy sněhu, mimo dosah elektřiny. Takové zařízení však nedokáže zvládnout úzké oblasti a náklady na údržbu a palivo jsou poměrně vysoké.

Zařízení na odklízení sněhu ze sítě

\ t

Elektrický model je lehký a malý. Dobře zvládá úzké a těžko přístupné oblasti. Tato zařízení jsou vybavena pogumovanými šneky, takže jsou vhodné i pro čištění verandy nebo verandy. Nebudete slyšet žádné bzučení, když čistíte sníh, a náklady na elektřinu jsou mnohem nižší než náklady na benzín.

Opce na elektřinu

Existuje však opačná strana. Vzhledem k jejich nízké síle, jejich výkon je nízký, to znamená, že jsou nevhodné pro velké plochy. Pracují pouze ze sítě, a proto musí být přístup k elektřině trvalý, zatímco kabel během provozu vždy něco drží. Ano, funkčnost této techniky je nízká, obvykle pouze jedna rychlost, rukojeti a světlomety se neohřívají.

Výkon motoru a dostupnost elektrického spouštěče

\ t

Výkonem motoru můžete určit, kolik technologie může být vymazáno.

Tabulka 1. Plocha, kterou může čistič sněhu odklízet

Počet akrů 6 15 40 50
Výkon v hp 5,5-6,5 9 11 13

Modely s velkýmivýkonnost již platí pro profesionální technologie a funguje na benzínu.

Věnujte pozornost!Jakékoli možnosti sněhových fréz výrazně ztrácí sílu při čištění lůžek a také nejsou schopny vyrovnat se s ledem.

Elektrický startér je navržen tak, aby usnadnil startování benzínového dmychadla. Nainstalujte ji na výkonné možnosti, pak se dostat zařízení dost připojit kabel do zásuvky. Je dobré použít tuto funkci pro spuštění studeného motoru.

Na jakém pohybu to funguje a kolik rychlostí se technika zapne

Čím výkonnější je sněhové frézy, tím vyšší je rychlost montáže. Umožňují zvolit požadovaný režim provozu a řídit rychlost otáčení šroubu. Snižte rychlost hustým a hustým sněhem.

Sledováno

Zařízení na odstraňování sněhu pro domácnost a chalupu je vybaveno koly nebo kolejemi.To platí i pro stroje s vysokým výkonem, například elektrické modely mohou být v ruční verzi. Housenky mají velký povrch a jejich uchopení je mnohem vyšší, avšak za jízdy tento stroj zanechá více stlačeného sněhu.

A také u benzínových verzí sněhové frézy je instalován přídavný světlomet, který je v zimních krátkých dnech velmi žádaný. Vyhřívaný grip, který je vhodný pro spotřebitele v zimě.

Na co se můžete spolehnout při výběru sněhové frézy

\ t

Vyberte si vhodnou možnost pro odklízení sněhu ve vašem dvorku, podívejte se na několik možností výběru:

 • Jaká plocha by měla být vyčištěna. Z toho přímo závisí na požadovaném výkonu motoru.
 • Potřebujeme čištění na těžko přístupných místech. Takže se rozhodnete pro benzínovou nebo elektrickou verzi.
 • Manévrovatelnost a hmotnost sněhové frézy.
 • Cena a výrobce.

Čištění velké plochy před sněhem

Abychom vám usnadnili výběr, doporučujeme, abyste se podívali na hodnocení uživatelů sněhovými frézami.

Stroje na odklízení sněhu pro domácnost: jak si vybrat (ceny, recenze a specifikace)

\ t

Zvažte hodnocení zařízení na odstraňování sněhu ve formě tabulky s recenzemi a charakteristikami výrobku a přibližnou hodnotu.

Tabulka 2. Nízko nákladové varianty benzínu (hodnocení spolehlivosti sněhových fréz)

Obrázek Název modelu Důstojnost Nevýhody Cena, rub.
Hyundai S 6560 Výkon 6,5 HP Snadné nastartování motoru, dobrá odolnost proti mrazu, elektrickým proudům a světlometům Rychlé odemknutí kol není k dispozici, je obtížné nastavit výšku posuvu 20 440
PATRIOT PRO 655 E Výkon 6,5 koní, dobře promyšlený systém pro sníh, snadná manipulace Nepracuje při nízkých hodnotáchteploty, když si koupíte měli věnovat pozornost bezpečnostní polštář. 45 500
Interskol SMB-650E S výkonem 6, hp a relativně nedávno vydaný model, skvělý výkon, přidaný elektrický startér a světlomet, stejně jako jednoduchá údržba Malé světlo ze světlometů a velký hluk při práci 46 700
Michaelův posudek ze Samary o Hyundai S 6560:„Tento rok jsem si koupil, protože jsem si uvědomil, že si nedokážu poradit s lopatou. Výkon je dostačující pro zvládnutí velké vrstvy sněhu a ledu. Prochází oblastí jako tank. Jsem ráda “
Zpětná vazba od Pavla z Moskevské oblasti o PATRIOT PRO 655 E: „Nevím, kdo hovoří o nedostatcích, všechno se mi hodilo, čtyřtaktní síla stačila k odstranění celé oblasti během několika minut, to je přesně to, co jsem hledal“188]
Dmitriyho reakce Bryansk na Interskol SMB-650E:„Odvažoval jsem se koupit domácí sněhovou frézu a také novinku. Obecně jsem byl spokojen, sníh dobře hází, pouze rukojeť je poměrně nízká a světlo je málo světla, ale jinak je spokojeno. “

Tak, když přemýšlíme o tom, který sněhulák si vybere pro dům podle recenzí, můžete se spolehnout na hodnocení uživatele, protože názor a charakteristiky se obvykle shodují.

Jak udělat sněhové frézy sami

\ t

Pokud chcete sbírat a dělat vše, pak budete moci provést vlastní vybavení na odklízení sněhu.

Verze samočinného přístroje

Chcete-li vyrobit malé sněhové frézy na benzín, připravte následující položky:

 • Motor ze starého motorového bloku ;
 • Plechy, které mají sestavit strukturu;
 • Překližky pro výrobu bočních stěn o tloušťce 10 mm;
 • Malý ocelový úhel (50 x 50 mm);
 • Potrubí o průměru půl palce pro výrobu rukojeti.

Schéma montáže detailů

Věnujte pozornost!Pokud plánujete vybavit domácí zařízení vzduchovým chlazením, nezapomeňte zajistit ochranu přívodu vzduchu.

Z vybraných polotovarů se ukáže, že stroj je kompaktní, šířka není větší než 65 cm.

 • Vyjměte 4 kotouče z plechu.
 • Nakrájejte je na polovinu a přeložte do spirály.
 • Sbírejte všechny polotovary na jedné trubce, jejíž okraje jsou opatřeny ložisky.
 • Domácí šroub pro odklízení sněhu.

Ložiska mohou být libovolná, hlavní je, že se vejdou do velikosti, tj. Jejich vnitřní průměr se musí shodovat s průměrem trubky. Je třeba dále svařovat skla pro instalaci ložisek na bocích lopaty pro příjem sněhu.

Chcete-li vytvořit rám, musíte svařovat rohy a namontovat pásky na jejich šířky tak, aby byla plošina motoru rychle odnímatelná. Nezapomeňte se připojitrám zařízení běžců nebo kol, takže vaše domácí sněhová fréza může pohybovat.

Další možnost domácího pomocníka pro čištění zimních srážek

Níže je uvedeno video o vlastní výrobě strojů na odstraňování sněhu.

Související článek:

Sněžný pluh vlastními rukama je vhodný zejména pro obyvatele příměstských sídlišť a letních chat. Jak vytvořit užitečnou jednotku ze starých nástrojů - přečtěte si naši recenzi.

Video: Udělej si sám