Je možné laminovat na laminát? Základy technologie a důležité nuance

Pokud zjistíte, zda je možné laminovat na laminát, bude snazší vybrat správné materiály pro provádění pracovních operací. Bude nutné vyjasnit nejen hlavní parametry technologických procesů, ale i podstatné detaily. Je vhodné porovnat několik různých metod, aby se z nich vybrala varianta, která je optimálně vhodná pro konkrétní objekt a podmínky budoucího provozu.

Správné použití vysoce kvalitního laminátu pomůže vytvořit dokonalou podlahovou krytinu

Proč používat tyto druhy oprav a řádnou přípravu

Zkušení odborníci tvrdí, že pro provádění tohoto plánu neexistují žádná významná omezení. Je však nutné pečlivě zhodnotit proveditelnost takového řešení před zvážením otázky, zda je možné položit laminát na starý laminát:

 • Vytvoření nové vrstvy na takovém povlaku sníží objem místnosti. Rozdíl ve výšce stropů bude neviditelný, pokud je zpočátku více než tři metry.
 • Pokládka bude mít vysokou kvalitu pouze rovnoměrně. Pokud se na ploše 1-1,25 m2 vyskytnou kapky ve výšce více než 2 mm, bude nutné tyto vady odstranit.
 • Pod laminátem nelze zanechat skvrny od forem, jiné léze mikroorganismy. Postupem času tyto kolonie způsobí strukturální poškození materiálů. V souladu s hygienickými a hygienickými normami je jejich přítomnost v obytných a kancelářských prostorách nepřijatelná.

Při velkých nesrovnalostech budete muset zcela odstranit starou vrstvu a vytvořit novou základnu

.

Je však třeba zdůraznit, že tato modernizace má tyto výhody:

 • Standardní prvky se montují rychle a přesně, a to i bez předchozí zkušenosti.​​
 • Moderní laminát je dobře chráněn před vlhkostí, ultrafialovým zářením, oděrem a jinými vnějšími vlivy. Proto bude nátěr trvanlivý.
 • Kromě estetiky se po dokončení prací zlepší izolační parametry místnosti. Tím se zvýší její energetická účinnost, kterou lze zohlednit při dlouhodobém výpočtu ekonomických ukazatelů projektu.
Dobrá rada!Pokud je nutné výrazně zvýšit ochranu proti hluku, změnám vnější teploty, měl by být na strop a stěny instalován ohřívač. Při dvojitém pokládce není nutná další vrstva.

pokládka na povrch starého nátěru zlepšuje izolační vlastnosti podlahy

Je možné laminovat na laminát?

Po dokončení předběžné analýzy se stanoví kritéria, podle kterých bude spotřební materiál nakupován. Je nutné ponechat vzhled mimo diskusi, protože vzory a odstíny dřeva jsou vybrány s ohledem na individuální vkus a kompatibilitu s designem.

Rozhodnutí o množství musí být učiněna nejen v závislosti na oblasti a uspořádání místnosti. Základní je stylingová technika. Odborníci doporučují mít jednotlivé prvky kolmé na okna. Světlo tak bude padat podél dlouhých švů, takže nepravidelnosti a stíny budou méně patrné. Je zde však zvažována otázka, zda může být laminát položen na laminát. V tomto případě se vrstvy nastavují napříč. Tato technika se používá pro kompenzaci zkreslení tvaru výrobků se změnami vlhkosti a teploty.

Uvedený rozpor lze vyřešit použitím diagonálního stylu. To je úhledně těžší dělat, protože to je nutné opatrně trimovat konce v pravém úhlu. Spotřeba materiálů se tak zvýší (rozdíl bude od 10% do 20%). Na druhou stranu - původní vzhled bude odměnou za úsilí.

Kalkulačka pro výpočet množství laminátu s různými způsoby pokládky

Pokud toto řešení není vhodné, použijte standardní technologii. Povinnéje boční umístění starých a nových nátěrových desek. Pracovní operace jsou prováděny podle následujícího algoritmu:

 • Schéma pokládání lze provést sami nebo se obraťte na odpovědného zaměstnance skladu. S pomocí specializovaného softwaru, s využitím technických údajů místnosti, vytvoří odpovídající výkres. Snaží se, aby minimální délky byly větší než 25-30 cm.

Výpočet režimu pokládky je snazší provést pomocí specializovaného programu

.
 • Po dodání je nový materiál uvolněn z uzavřeného obalu a ponechán v místnosti po dobu 2-3 dnů pro aklimatizaci na určité podmínky vlhkosti a teploty.

V případě dlouhodobého skladování není výrobní balení odstraněno

 • Před prováděním montážních operací jsou výrobky tříděny podle barev, pokud existují výrazné rozdíly v odstínech.

V některých situacích se nevyžaduje předchozí oddělení podle vzhledu

 • Při pokládání rovnoběžně se stěnami bude ve vzácných případech poslední řádek přesně odpovídat velikosti místnosti. Skládá se z řezaných podél prvků.

Řezání tyče ještě jednodušší pomocí elektrického nářadí

 • Starý laminát je očištěn od nečistot. Pro vyloučení nejmenší aplikované mote , vakuum pro mytí,mokré čištění. Po zaschnutí na něj položte podklad.

Montáž podkladu odstraňuje drobné nesrovnalosti a zlepšuje izolační parametry podlahy

 • Nové prvky jsou položeny s posunem nejméně 30% délky jednoho panelu.

Panely se instalují přesazením pomocí dřevěné desky, aby se zabránilo poškození hran

 • Podél stěn ponechte speciální štěrbinu tak, aby se při zvětšování podlahy nepoškodily její koncové části. Jeho šířka je vypočtena s ohledem na kompenzační vzdálenost 1,5-2 mm na metr čtvereční. náměstí.

Po montáži je dilatační spára uzavřena podstavcem

Související článek:

Pokládání laminátu na betonovou podlahu se substrátem. V samostatné publikaci popíšeme, jak správně namontovat na betonový podklad.

Může být laminát položen na dřevěnou podlahu?

Tato technika se mírně liší od výše uvedené možnosti. Používá základnu podléhající stejným účinkům. Před opravou proto pečlivě zkontrolujte stav starého nátěru. V případě potřeby vyměňte vadné části podlahy, impregnujte desky antiseptiky, jinými ochrannými látkami.

Dobrá rada!Při výběru impregnace věnujte pozornost prostředkůmurčené pro vnitřní použití. Nepoškozují atmosféru v pokojích.

Odolný ochranný prostředek pro vnitřní práci

Úroveň dřevěných podlah. S kontinuálním uspořádáním desek se laminát ukládá v příčném nebo diagonálním směru. Jsou-li ve stavbě zpoždění, jsou pokryty vrstvou tlusté překližky. Zbývající akce se provádějí analogicky s dříve popsanou technologií.

Vyrovnávání dřevěné podlahy sekáním

Levná technika: Je možné laminovat na linoleum?

Na první pohled je tato technika sporná. Nespěchejte, abyste učinili ukvapená rozhodnutí. Chcete-li zjistit, zda lze laminát na linoleum opatřit, je třeba zkontrolovat jeho stav. Nejdříve zjistěte rovinnost povrchu a jeho soulad se stanovenými kritérii. Ujistěte se, že je stará vrstva bezpečně upevněna. Staré typy takových materiálů jsou navrženy pro omezenou životnost, ne více než 10-15 let. Je možné, že opotřebení je příliš velké, nebo se uvnitř objevila houba.

Je jednodušší realizovat takový projekt v nové budově, pokud je dobře zavedena vysoce kvalitní moderní podlaha. V tomto případě bude sloužit jako dodatečná izolační vrstva. Odborníci však doporučují dodatečně pokrýt linoleum standardním substrátem a instalovat laminát na vrchol.

Správně instalované moderní linoleum nemůžedemontáž před pokládkou laminátu

Může být laminát potažen lakem nebo barvou? Jednoduchá oprava a její vlastnosti

Tato technika předpokládá relativně dobrý stav stávajícího povlaku. Chcete-li zjistit, zda je možné laminovat, musíte provést předběžnou kontrolu. Škrábance se odstraní broušením. Velké třísky a trhliny jsou vyplněny tmelem pro dřevěné výrobky. Po aplikaci základní nátěrové hmoty se nanese požadovaný počet vrstev laku. Použití specifických dokončovacích materiálů je podrobně popsáno v příslušných pokynech výrobce. Kvalifikovaní řemeslníci doporučují použití kompozic vytvořených na bázi akrylu nebo jiných určených pro tyto práce a určených pro odpovídající vnější vlivy.

Před nátěrem musí být podlaha očištěna

Závěry a doporučení

V tomto článku se uvažuje, zda je možné laminovat na laminát, studují se alternativní technologie. Volba vhodné varianty závisí na reálném stavu stávajícího pokrytí, finančních možnostech, odborných dovednostech. Některé technologie není obtížné zvládnout sami na základě daných pokynů. Řádné dodržování těchto pravidel pomůže odstranit chyby, splnit plánované úkoly s rozumnou investicí času a peněz.​​

Správná instalace kvalitního laminátu je vynikajícím estetickým a funkčním parametrem podlahy

Video: jak položit laminát