Milovníci čtení, je na čase přestat hledat správnou stránku: udělat si záložky pro knihy vlastníma rukama

Ano, papírové nosiče jsou dnes používány mnohem méně často než dříve, ale stále zůstávají oblíbenými pro mnoho lidí. To je důvod, proč takový článek jako záložka pro knihy vlastníma rukama neztratil svůj význam. HomeMyHome nabízí zabírat se s užitečnou prací a už ne proletět stránky při hledání práva.

Jaké krásné záložky lze vytvořit z papíru

Různé workshopy s doporučeními o tom, jak si knihy z papírenských materiálů označit

.

Nemá smysl vytahovat vlastnosti takového materiálu jako papír, protože s ním každý spolupracoval a zná své schopnosti. Takže byste neměli nechat ujít. Papírová záložka je krásná, rychlá, i když ne tak odolná jako textil. Ale můžete často měnit jeho design, dávat sebe pozitivní emoce.

Snadná verze origami: srdce v knize

Pokud chcete trojrozměrnou záložku, pak byste měli přijmout techniku ​​origami. Perfektní nejen jednoduchý barevný papír, ale také obal, kraft. Nejjednodušší a cenově nejdostupnější možností je vzít barevnou nálepku, je to hotový čtvercový tvar aperfektní velikost. Master třída je velmi snadná, takže si nemůžete všimnout, jak získáte mnohem více produktů, než potřebujete.

\ t
Ilustrace Popis akce
Vezměte si světlou nálepku nebo jiné malé čtverce, ohněte je šikmo.
Skládaný trojúhelník je nakloněn dolů. Nyní otočte pravý roh dolů do středu.
Opakujte akci s levým rohem.
Obrázek musí být otočen druhou stranou k sobě, pod úhlem se záhyby nahoru. Otočíme roh směrem k sobě.
Ukázalo se, že je to legrační kosočtverec s ušima. Jsou to tyto uši, které se ohneme, každý dolů, ale ne úplně, ale jen polovinu.
Teď se ohnul uši zastrčenými uvnitř řemesel. Zbývá samo tvořit srdce. Za tímto účelem začněte ohýbat hrany správným směrem.
Postupně ohněte tři rohy na každé straně.
Srdce se rozšiřuje zespodu, takže je vhodné dát ho na požadovanou stránku a už nechtěně listovat knihou.

Záložka-prýmek

Připravujeme 4 proužky papíru o šířce 1 cm, délka může být libovolná. Vše záleží na tom, pro kterou knihu chcete vytvořit produkt. Kapely by měly být barvy, které byste chtěli vidět, ale kontrastní odstíny vypadají zajímavěji. Autor mistrovské třídy namísto lepidla používá kusyoboustrannou pásku, ale zde je to pro někoho výhodnější.

\ t
Ilustrace Popis akce
Průměrná verze je nejjednodušší provedení, zkuste udělat stejné kouzlo.
Za prvé, vezměte si tři kapely, jako na fotografii. Špičky dvou z nich se musí držet na špičce osamělého pásu.
Vezmeme čtvrtý proužek a přilepíme ho na první dva, ale jiným směrem.
Úkol je jednoduchý: splétat prýmek ze čtyř prýmků, skládajících smyčky copánků v záhybech. Na konci práce se špičky lepí.

K záložce můžete zavěsit korálek, očko, stuhu.

Zvířecí rohy

Další okouzlující způsob, jak sbírat záložku z papíru, představují roztomilá zvířata nebo vtipná monstra. Každý člověk vybere design, který má rád.

Zábavná zvířata povzbuzují dospělé i děti

Podívejme se, jak jsou tyto záložky vytvořeny.

Ilustrace Popis akce
Vezměte čtvercový list papíru a složte jej šikmo. Rozkládáme a rozkládáme list na jinou diagonálu. Produkt je otočen vzhůru nohama.
Otočte oba rohy do středu a ohněte ohyby.
Vyrovnejte výrobek zpět do trojúhelníku a ohněte jeden ze spodních rohů nahoru.
Výrobek narovnáme a roh ohneme stejným způsobem.
Vraťte tvar do původní polohy a nejprve ohněte pravý roh, pak jej zvedněte k hornímu bodu.
Musíme získat čtvercový okraj podél výsledných ohybových čar. Udělejte totéž s druhým rohem.
Je nutné rozšířit hranu hrany a zastrčit ji do tvaru. Pokud je vše provedeno správně dříve, samotná forma vám řekne, co dělat. Na záhybech se vše doslova dosadí.
Toto je tedy základ. Může být vyzdoben jak chcete. Například přilepte uši a nakreslete obličej zajíce. Možná to bude zubatý monstrum nebo jiné zvíře. To jsou nuance dekoru.

Související článek:

Nástěnná police zavěšená. V publikaci uvažujeme typy polic, z kterých materiálů lze vyrobit, fotografie výrobků v různých místnostech. Jak udělat polici vlastníma rukama a jak ji správně opravit.

Jaké jsou záložky pro knihy z textilií

Látkové záložky osloví ty, kteří se spoléhají na delší životnost výrobku a atraktivní vzhled. Existuje mnoho variant výkonu. To může být provaz z příze, pletený nebo plstěný obrázek.

Chcete-li vytvořit záložku háčkované figurky, nejprve určete její velikost a poté buď hledejte vhodný vzor, ​​nebo plettepostava na rozmaru

Tělo postavy by mělo být dlouhé a tenké a hlava nebo ocas by měly být objemné. Záložku tak budete používat občas pohodlněji.

Pracovní programy vám sdělí, jak propojit krásnou a zábavnou záložku

Schéma může být prolamované, pokud použijete různé barvy, získáte řadu krásných květin

Kromě pletených výrobků se mezi stránkami knih skvěle zobrazují záložky, které křížově šité.

Spiknutí na tkanině může být cokoliv, stačí odstranit zbytečné části ze schématu, opouštět centrální obraz

Plochy jsou vybrány tak, aby vyhovovaly vašemu vkusu, pokud je pro někoho obtížné strávit svou sílu na výšivce, pak byste měli jednoduše vzít jednoduchý a nekomplikovaný výkres

.

Plstěné záložky jsou snadno proveditelné: malý kus materiálu, jehla, nit a vzor. Manuální příprava je opláštěná. Trvá to méně než 20 minut!

Je mi potěšením pracovat s plstí.

Plochy tkanin mohou být složité a snadné

Roh ze srdce je položen na požadovanou stránku

Související článek:

Regály na knihy : jak správně vybrat, typy polic, materiály pro výrobu, způsoby upevnění na stěny, galerie nápadů z interiérových designérů a mistrovských kurzů za vlastní ruce - v naší publikaci.

Záložky pro knihy z různých materiálů

Kromě látky a papíru si můžete vzít různé materiálykombinovat. Ale bez ohledu na to, jak krásná je záložka, neměla by deformovat knihu, být snadno ovladatelná, nevypadat při přesunu publikace z místa na místo. Co jiného lze použít jako záložku?

Podívejme se na tato originální řešení.

Pokud si vezmete gumičku a ozdobíte ji plstěnou aplikací, pak se záložka stane velmi pohodlnou a nebude odletět

Jsou staré panenky ponechány? Odřízněte si nohy a ozdobte je ponožkami, legíny, botami, přilepte nohy teplým lepidlem nebo supermoment na hůlce

Papírový duch, který popadl stránku ústy: vyřízl ústa úst

Kartonové záložky mohou být zdobeny trojrozměrnými nebo dvourozměrnými květy, pokud je taková krása vložena do každé knihy na polici, dopadne celá zahrada

Není těžké vyrobit holubice z polymerové hlíny, a to zvládne i nováček. A holubice musí být připevněny k hůlkám nebo měděnému drátu

Použití herbáře v záložce je vynikající: květiny mohou být pečlivě lepeny průhlednou páskou nebo potaženy tenkým pauzovacím papírem. Obalit pauzovací papír běžnou voskovou svíčkou

Pompony jsou dobré nejen na čepice nebo koberce. Jasná pomponová vám okamžitě řekne, kde jste naposledy četli

Nechte svou záložku naladit náladu čtenáře a sloužit vám jako opravdová pomoc při hledání správné stránky!

Video: Záložky pro knihyudělej to sám