Koupelna hydroizolace pod dlaždice: což je lepší?

V zpoždění ničí výkonový rámec budovy železobetonu na půl století, ocelové konstrukce po dobu 10 - 15 let, dřevěné rámy stěn, stropní nosníky maximálně 5 let. Proto jsou nosné konstrukce chráněny nátěrem, nátěrem nebo omítkami nebo impregnovány penetračními sloučeninami. Každý majitel nemovitosti má zájem o hydroizolaci koupelny pod dlaždice, která je lepší zvolit a které technologie jsou levnější.

Hydroizolace podlahy a vany před pokládkou dlaždice

Video: hydroizolace do-it-yourself pod dlaždicí

Druhy hydroizolace

Reklama výrobců hydroizolačných materiálů nemůže sloužit jako vodítko pro dokončovací interiéry, neboť má zvýšit prodej. Ve standardech společného podniku byly zveřejněny doporučení týkající se hydroizolačních základů. Proto musí domácí mistr znát nuance:

 • parotěsná fólie, membrána neprochází ani vodou ani mokrou parou, je umístěna uvnitř místností podobložení;
 • navzdory vysoké výkonnosti, parotěsné materiály nemohou poskytnout 100% nepropustnost, některé vlhkosti stále proniká do stěn, podlah;
 • Proto je hydroizolace instalována z vnějšku, skrze kterou pára volně proudí zevnitř, ale voda nemůže pronikat zvenčí.

Umístění páry a hydroizolace v kolejích stavebních konstrukcí

To vše platí pouze pro vnější stavby budovy - střechy, základy a vnější stěny. Stropy a vnitřní stěny nemohou být chráněny parotěsnými materiály:

 • Pokud položíte membránu na jednu stranu, vlhký vzduch pronikne stěnou ze sousední místnosti;
 • Pokud lepíte stěnu s fóliemi na obou stranách, pronikne 10 - 30% vlhkosti dovnitř, nebude se moci odpařit, nosná konstrukce se zhroutí ještě rychleji.
Dobrá rada!Stěny, podlahy, stropy místností s vysokou vlhkostí (koupelna, vana, WC) mohou být chráněny především hydroizolačními materiály.

Doporučení pro izolaci koupelny

Izolátory par se vyrábějí ve formě fólií, membrán, na které není možné lepit dlaždice na stěnách. Hydroizolace, nátěry, penetrace, omítkové směsi mají vysokou přilnavost k lepidlu na dlaždice. Podlahy mohou být pokryty parotěsnými fóliemi a vodotěsnými válcovými materiály.

Vodotěsné zařízení vpředupotěr

Pokud jde o otázku hydroizolace , koupelnu pod dlaždicí, která je lepší, byla získána částečná odpověď na typy materiálů. Zbývá studovat technologii aplikace, rozpočet oprav, dostupnost pro samostatnou práci.

Popis, výhody /nevýhody každé technologie

Lepení koupelny pod dlaždicí je lepší? Při zodpovězení této otázky existuje několik důležitých bodů:

 • samotná dlažba nedovolí, aby voda prošla, slabým místem jsou četné švy, pokud přidáte do lepidla pronikavou přísadu nebo ošetřete zálivku speciálním lakem, podlahy /obklady stěn se stanou 70-80% vodotěsné;

Úprava švů dlaždic vodovzdorným lakem

 • voda pod jeho hmotností proudí na podlahu, takže ochrana na nižší úrovni by měla být vážnější než na stěnách;

Ochrana podlah a rohů by měla být důkladnější

 • dřevěné překryvy na polenech jsou potaženy keramickou žulou, dlaždice jsou extrémně vzácné, obvykle železobetonové desky jsou tímto způsobem dokončeny.

Všechny stávající výrobní techniky pro hydro bariéry se používají v závislosti na preferencích vlastníků, podlahové konstrukce, stěn.

Související článek:

Izolace suterénu zevnitř od podzemní vody. Jak jsou podzemní vody nebezpečné? Jak chránit suterén před jejich dopadem?Odpovědi ve speciální publikaci našeho portálu.

Hydroizolace abrazivní

Když se pod dlaždicí zvolí hydroizolace stěn koupelny, což je lepší, nátěrové hmoty obvykle vedou:

 • Asfaltové tmely- maximální zdroje, vysoká cena;

Aplikace bitumenového tmelu

 • polymerní tmely- šetrnost k životnímu prostředí, jednoduchá aplikace, možnost rozpočtu;

Hydroizolace rohů polymerním složením

 • epoxidové tmely - nedoporučuje se pro obytné budovy.

Dvousložkový epoxidový cement Ceresit CL 72

Existují jednozložkové tmely na bázi horké a studené (připravené k použití). Do bitumenových směsí se přidávají polymery, kaučuk, pryž z drobků, modifikátory. To umožňuje zvýšit pružnost, pevnost vrstvy.

Gumová drť ve složení bitumenového roztoku

Vzhledem k tomu, že filmy vytvořené po odpaření rozpouštědla nebo v důsledku chemické reakce, jsou pokryty vrstvou lepidla, podšívkou, odolností vůči atmosféře, odolností vůči UV záření, další vlastnosti nezáleží. Na rozdíl od suterénní bariéry nejsou žádné mechanické zatížení, zvětrávání materiálu ve větraném prostoru střechy.

Možnosti použití šikmé hydroizolace

Užitečnéinformace!Stříkaný tekutý kaučuk je běžný asfaltový tmel s přídavkem kaučuku. Při objednávání služeb majitel značně přeplatí za použití speciálního vybavení. I když to může dobře koupit stejný materiál, použijte ji kartáčem /válečkem sami.

Odlišnosti technologie hydroizolace povlaků jsou:

 • dvousložkové směsi mají krátkou životnost po smíchání, takže by měly být ředěny v malých dávkách;
 • horké tmely vyžadují dodatečné vybavení, které je vhodnější pro základy.

Složky pro přípravu kompozice

Při nákupu tmelu byste měli zvážit:

 • možnosti rozpočtu jsou v rozsahu 35 rublů /kg, nesplňují požadavky GOST, protože obsahují stavební bitumen a dehet;
 • rozpouštědlo standardního tmelu je frakce nafty, která má silný zápach, stojí kolem 90 rublů /kg, obsahuje bitumen BN 50/50 nebo BN 70/30;
 • Třída prémií stojí kolem 150 rublů /kg, obsahuje bitumen BN 70/30 nebo BN 90/10 upravený pryžovými drobky.

Prémie na hydroizolaci

Nízkotlaké tmely stékají ze svislých ploch, vytvrzují po dobu 5 dnů a drasticky snižují výkon při opravách. V závislosti na obsahu přísad mají tmely následující vlastnosti:

 • guma - strečink 400%, spotřeba 1,7 kg /m2 , nasycení vodou 0,2%, není třeba zahřívat;
 • kaučuk - strečink 200%, absorpce vody 2%, spotřeba 0,7 kg /m2 , sušení 5-7 hodin;
 • latex - používá se pro venkovní práce, protože je drahý, nebojí se mrazu, tepla;
 • polymer - chrání před radonem, schne 6 - 8 hodin, je levný.

Stěny a podlahy jsou potaženy tmelem pouze po základním ošetření. Tento základní nátěr může být vyroben z tmelu běžným ředěním nebo zakoupen samostatně.

Základní nátěr pro základní nátěr

Hydroizolace

\ t

Ke snížení odhadu opravy se obvykle používá oklechnaya hydroizolace podlahy koupelny pod dlaždicí. K tomu se používají různé modifikace střešního materiálu nebo polymerních fólií.

Hydroizolace rolí pro lepení podlahy koupelny

V závislosti na základu ruberoidu bude zdroj bariéry odlišný:

 • lepenka- minimální provozní doba, je lepší ji nepoužívat;
 • sklolaminát- ideální poměr rozpočtu na opravy, trvanlivosti hydro bariéry;
 • sklolaminát- sklo je dražší, ale provozní náklady se snižují;

Vrstvy vestavěné hydroizolace

Aby nedošlo ke koupi /pronájmu plynových hořáků, propanové láhve profixací běžných válcových materiálů si můžete zvolit úpravy pomocí samolepící spodní vrstvy. Předběžná úprava povrchů základními nátěry. Typicky se používá technoNIKOL, Bikrost, hydrofilní insol od různých výrobců.

Samolepicí hydroizolace rolí

Silné PVDF membrány pro sanitární zařízení jsou příliš drahé, používají se pro umělé nádrže a odvodnění v lázních.

Hydroprotekce membrán

Sádrové směsi

K suchým směsím se přidávají tyto modifikátory, aby se sádrové roztoky vodotěsné;

 • tekuté sklo;
 • hlinitan sodný;
 • ceresit.

Hydroizolace podlahy pod omítku

Uzavřít směs by měla být v malých množstvích, vyrobit 20 - 40 minut. Na sádrovce, cementovém základu jsou vodotěsné omítky s přídavkem polymerních granulí, které prodlužují životnost roztoků.

Hydroizolace podlahy na omítku na bázi cementu

Na rozdíl od klasické omítky se roztoky nanášejí ve dvou stupních (nástřik + základní nátěr) bez vyrovnávání. Proto se roztok lepidla pro dlaždice zvyšuje, ale materiály mají vysokou vzájemnou přilnavost. Technologie vyžaduje speciální dovednosti, používá se méně často než nátěry a lepení.

Penetrační hydroizolace

\ t

Hydroizolace podlahy koupelny pod dlaždicí penetračními látkami se považuje za nejspolehlivější.

Princip penetrace hydroizolace

Aplikační technologie je podobná nátěrové metodě, ale po nanesení složek reaguje Penetron s cementovým kamenem, což zcela mění strukturu konstrukčního materiálu na téměř celou hloubku stěn /podlah.

Penetrační sloučeniny pro pronikání hydroizolace lázně

V tomto případě není nutné předběžné zpracování nátěrových hmot, přičemž každý odlomený kus betonu si zachová získané vlastnosti až do úplného zničení. Předním výrobcem materiálů v této skupině je Penetron, ale cena zvyšuje odhad oprav minimálně dvakrát. Spotřeba směsi je do 1kg /m2 , zdroj je téměř věčný, beton schne 3 - 5 hodin.

Tipy, doporučení

Po seznámení se s charakteristikami materiálů používaných jako hydroizolace v koupelnách má vlastní mistr nevyhnutelně další otázky. Doporučení odborníků proto pomohou vybrat optimální poměr opravného rozpočtu, kvality, provozních zdrojů:

 • s dostatečným rozpočtem, je lepší ošetřit všechny povrchy penetračními látkami a zapomenout na opravy, pravidelnou obnovu hydroizolační vrstvy - beton se stává vodotěsným do plného rozsahuhloubka, dlaždice mohou být aktualizovány alespoň jednou ročně bez jakýchkoli následků;
 • Rozpočtová možnost je fixační materiály na potěru s vypuštěním 5 cm na stěnu;
 • je snazší vyhladit hladké stěny pomocí tmelů, aby se skryly vady rovinnosti stěn, je vhodné použít hydroizolační omítku;

Obecná doporučení pro hydroizolaci koupelny

Hydroizolace "mokré" zóny sprchové kabiny

Závěr

Tedy, domácí řemeslník může vyzvednout vodotěsné materiály a aplikovat je na stěny a podlahy před zdobením nosných konstrukcí porcelánovými dlaždicemi /dlaždicemi nezávisle.

Video: hydroizolace koupelny