Nejlepší moderní nápady pro výběr tapety pro ložnici v roce 2018 (s fotografiemi a doporučeními)

Když přijde touha změnit interiér ložnice, začnou tím, že si vyberou tapetu - jaký bude krytí stěn a místnost bude vnímána. Redaktoři on-line magazínu HomeMyHome.ru přišli na tuto zajímavou otázku a představili nejlepší tapetu do ložnice (foto 2018). Moderní myšlenky pomáhají transformovat ložnici, což z ní činí nejžádanější místo, které sní o každém rohu planety.

Výhody a nevýhody různých typů tapet pro ložnici

Dnes trh s tapetami nabízí nejen materiály známé světu. Takové množství různých druhů výrobků komplikuje rozhodnutí i ve fázi výběru materiálu pro obložení stěn. Chápeme klady a zápory populárních typů tapet.

Tapety z papíru, vinylu a netkané textilie

\ t
  • Papír.

Tapetový papír z papíru zcela závisí na jeho kvalitě a kvalita je přímo úměrná uvážení výrobce. Mezi výhody patří relativně nízká cena, šetrnost k životnímu prostředí výrobků, vysoká průchodnost vzduchu a snadná obsluha.

Pro mnohé je stále ještě výhodnější papír na stěnách

.

Nevýhody výrobků okamžitě přitahují pozornost s krátkou životností (5 let), rychlým vyblednutím a otěrem, jakož i nemožností údržby za mokra.

Poradenství!Při výběru papírových výrobků stojí za to věnovat pozornost specifické hmotnosti jako indikátoru kvality: nejlepší označení podle konkrétní hmotnosti bude 110-140.

Pokud chcete provádět opravy častěji, je papírová verze velmi dobrá

.
  • Flizelinovye.

Netkaná textilie se nazývá netkaná textilie, která se úspěšně používá pro výrobu povlaků na tapety pro stěny.

Na netkané bázi různými způsobyvýkresy jsou aplikovány

Jedná se samozřejmě o trvanlivé výrobky, které nechávají vzduch dobře, perfektně se hodí na stěnu a zároveň odstraňují malé nepravidelnosti a praskliny. Nevýhodou je nemožnost mokrého čištění stěn.

  • Vinyl.

Název naznačuje, že běžné netkané vlákno je pokryto vrstvou vinylu (polymeru). Je hladký na dotek, pěnový nebo ve formě sítotisku.

Krásný vzhled a odolnost vůči vnějším vlivům činí materiál žádoucím

Takové výrobky jsou přístupné mokrému čištění, uzavírají drobné nedokonalosti stěn a jsou velmi trvanlivé. vinylové povlaky mají velký výběr barev a textur. Materiál však zpravidla nedovoluje vzduch a polymery jsou náchylné k uvolňování toxických látek.

Tip!Vinyl tapety jsou přísně podle GOST 6810-2002.

Textilní, bambusové a korkové tapety

\ t
  • Textil.

Základem první vrstvy je flizelin nebo tlustý papír a pro vnější textilie nebo plátno. Vnější vrstva je vyrobena z hedvábí, lnu, bavlny, juty, veluru a plsti.

Zvláštní pohodlí díky povlékání látkovými tapetami

Jedná se o exkluzivní výrobky, které jsou šetrné k životnímu prostředí a mohou zlepšit zvukovou izolaci v ložnici. Péče o stěny je komplikována nemožností mokrého čištění a přidáním všech negativních faktorů ve formě vlhkosti, nečistot, poškození dětí nebo zvířete. lepení Výrobky by měly být zpracovávány pouze odborníkem, který spolu s poměrně vysokou cenou činí tyto opravy dražšími.

  • Bambus.
Ekologická čistota je způsobena výrobou tapet z bambusových stonků. Pro výrobu lze použít celý bambusový kufr. Na světě jsou bambusové tkaniny, šité a papírové.

Délka a šířka role závisí na typu bambusové tapety

Mezi výhody patří absolutní šetrnost k životnímu prostředí a bezpečnost výrobků, utajení drobných nesrovnalostí a jiné vady stěn. Životnost je impozantní - asi 35-40 let. Tento typ tapety bude apelovat na lidi, kteří ocení ticho: zvukové izolační vlastnosti na vysoké úrovni.

Cena bambusu jako povlaku je vysoká, což lze považovat za významnou nevýhodu. Mínus a zvážit nestabilitu k ultrafialovým paprskům slunce. Pokud jiné typy tapet mají širokou škálu barev, pak bambusové výrobky jsou poměrně špatné v odstínech.

  • Cork.

Zajímavá verze nátěru tapet zachovává vlastnosti korku. Dýha je uspořádána jinak, barvy jsou variabilní a výrobky se prodávají v rolích nebo listech.

Pro mnohé jsou tyto zdi stále zázrakem

.

Výhody korkových pláten jsou v bezpodmínečné přirozenosti a pozoruhodných tepelně izolačních, zvukově izolačních a antibakteriálních vlastnostech. Vůně se nedržístěny, stejně jako prach. Takové stěny budou potěšit majitele s dlouhou životností a dlouhou životností.

Ale všude tam jsou jejich „buts“: mimo korkovou tapetu musí být potažen voskem nebo lehkým lakem. Pokud by lepení provádělo neprofesionální, spoje budou patrné. Pro mnoho bude vysoká cena výrobku významnou nevýhodou.

Sklolaminát nebo metalizovaná tapeta

  • Sklolaminát.

Sklolaminát jako obklad stěn se v evropských zemích objevil před více než 20 lety. Výrobní proces je zajímavý: při vysokých teplotách je sklo vyrobeno z nití, které jsou pak tkány do různých reliéfů. V poslední fázi je tapeta nasáklá speciální kompozicí, včetně modifikovaného škrobu.

Zasklení - výrobky pro malování, takže jsou vždy zakoupeny v bílé

Výhody materiálu: ekologická čistota, ohnivzdorné vlastnosti povrchové úpravy, vysoká pevnost, žádná deformace při smrštění, dlouhá životnost, odolnost proti ultrafialovému záření, překážka pro rozvoj plísní a plísní. Nevýhody jsou však poměrně hmatatelné: stěny pod materiálem musí být dokonale hladké, jinak by se plátno mohlo zlomit díky vlastní nízké plasticitě. Kromě toho, porozita výrobků vyžaduje velkou spotřebu barev a laků. Pokud chcete provést opravy a změnit tapetu, bude trvat dlouho, než se sklolaminát odstraní a škrábání stěn.

  • Metalizované.

Tento typ tapety je založen na netkané nebo papírové podložce a dekorativní vrstva je vyrobena z hliníkové fólie.

Metalizované plátno činí interiér zásadně odlišným

Povlak má své vlastní výhody, jako je dlouhá životnost a odolnost proti UV záření, a stěny si tak zachovávají svůj původní vzhled. Vrstva hliníkové fólie odpuzuje vodu a umožňuje mokré čištění.

Tento typ plátna vizuálně dokonale rozšiřuje prostor

Tloušťka výrobků je malá, takže stěny pro lepení musí být dokonale vyrovnány. Tapeta je také snadno poškrábaná. Vzhledem k tomu, že plátno neumožňuje proudění vzduchu, může se pod ním objevit forma. Bohužel, cena zůstává velmi vysoká, což si ne každý může dovolit.

Související článek:

Tapety na stěny: fotogalerie​​ zajímavých řešení pro obývací pokoj, ložnici, dětský pokoj, kuchyň a chodbu. Základní pravidla pro výběr obrazů a doporučení designérů - přečtěte si naši recenzi.

Jak si vybrat tapetu v ložnici v souladu s módními trendy

Lidé s jemnou chutí chtějí držet krok s dobou. Proto jsme zjistili, že je nutné jim pomoci a nabídnout různé fotografie tapet na stěnách do ložnice.

Barevná paleta a textura krásné tapety v ložnici

Po prostudování typů tapet byste měli přemýšletjakou barevnou tapetu si vybrat pro ložnici. Na první obrázek, který se vám líbí v katalogu, by se neměl spěchat a strkat prsty: člověk bude muset dlouho žít ve zvolené barvě. Kromě psychického dopadu barvy berte v úvahu směr oken.

Můžete přilepit severní stranu žlutou, světle zelenou, broskvovou - vizuálně se z ní stane teplejší ložnice

Studená paleta „zchladí“ jižní ložnici

Šedá tapeta v ložnici patří k neutrálním odstínům pozadí. Pro podkroví, minimalismus, hi-tech šedá barva je perfektní. Interiéry mnoha mužů jsou založeny na šedých stěnách

Bílé pozadí je dobré pro jakýkoli typ nábytku a dekoru

Pastelové barvy vytvářejí romantickou náladu

Sineva zklidňuje a zároveň přispívá k myšlenkovému procesu

Jakákoli barva se vám může úspěšně kombinovat s nábytkem nebo vytvořit hrozné disonance. Stojí za to přemýšlet předem o všech barevných kombinacích. Textura provádí vlastní úpravy: pomocí texturovaných tapet můžete dosáhnout dokonalosti. Reliéf pomáhá vizuálně otočit stěny do sametu nebo manšestru.

Tapeta s květinami a abstraktní kresby s fotografií v ložnici

\ t

Květy na stěnách jsou obvykle touženy duší romantiky. Takové květinové motivy nejsou vždy vnímány pouze jako ženský: designéři se ujistili, že výběr květinovýchStěny byly bohaté a vhodné pro různé interiéry.

Květiny s kresbou, jako by byly z dětské kresby, změkčují šedivost základního tónu

Květiny na bílém pozadí nezakrývají malý prostor, ale zdobí ho

Květinový tisk lze kombinovat s jiným vzorem

Pruhované nebo klecovité stěny jsou vhodné pro praktické lidi náchylné k perfekcionismu.

Přísné a ověřené linie

Horizontální pruhy rozšiřují prostor v našem vnímání

Pásy mohou být prakticky neviditelné, pouze naznačují geometrii v prostoru

Ornament se může skládat jak z přísných geometrických vzorů, tak i z chaotických abstraktních čar.

Velmi jednoduchý ornament vhodně zdobí místnost

Geometrie ve všem: barevný vzor pro vážnou ložnici

Komplexní modely vypadají elegantně

Související článek:

Fototapety v ložnici

Moderní hudba může být věnována fotografické tapetěstředověké město.

Jemná večerní městská krajina přináší romantické myšlenky

Milovníci přírody budou milovat scenérii

Mapu světa na zdi lze stylizovat jako design místnosti

Moderní aplikační technologie činí tapetu stylovou, trvanlivou a vytváří efekt přítomnosti.

Související článek:

Prostor pro rozšiřování fotopapírů. V samostatné publikaci vám povíme, jak si vybrat a aplikovat tapety s objemovými výkresy pro malé místnosti.

3D tapeta pro stěny ložnice s fotografií v interiéru

Trojrozměrné kresby ve 3D technologii nepřenášejí osobu do světa fantazie - vytvářejí ji přímo v ložnici. Taková plátna nejsou vhodná pro malé ložnice, protože trojrozměrný efekt se objevuje v určité vzdálenosti od zdi.

Jasný přízvuk okamžitě přitahuje pozornost

Když vstoupíte do ložnice, budete se cítit jako malý můra ve velkém světě

Takové skladby porušují vnímání reality a jsou velmi podobné lidem s původním myšlením

.

Související článek:

3D foto tapeta pro stěny: foto katalog. V samostatné publikaci je prezentována zajímavá fotografická sbírka objemných tapet s tipy na zdobení a výběr.

Jakou tapetu v ložnici je lepší koupit v závislosti na stylu

Dodržování určitého stylu hovoří o dobrém vkusu lidí: varianta „učinila jsem ho slepým od toho, co bylo“, voní špatnou chutí a neochotou vybavit své hnízdo láskou. Zvažte populární styly a věnujte pozornost designu stěn.

Moderní a klasický styl

Lehká tapeta je velmi vhodná pro dobré staré klasiky v ložnici. Můžete vytvořit královské komory, pokud kombinujete krémové, béžové a smetanové tóny a reliéfní dekorativní štuky. Můžete zůstat na klasické verzi a žádné kudrlinky.

Klidné tóny dělají klasický univerzální

Snímky úspěšně zdůrazňují barvu stěn

Poněkud pompézní atmosféra, aby se cítila zvláštní královská krev

Moderní styly jsou tvořeny prostou hladkou tapetou, grafikou nebo abstrakcí, ale pouze formou individuálních akcentů.

Textura a textura mohou porazit každou místnost s minimem barev

Není nuda, kontrast je ano

Monochromatické interiéry jsou nejčastěji vybírány muži a podnikateli

Jasné tisky a vzory na jasných stěnách nebudou potěšovat lidi, kteří si váží tichého odpočinku, ale budou se jim líbit povstalci a kreativní mladí lidé

Provence a skandinávský styl

Pro ložnici ve stylu Provence si můžete vybrat tapetu, jak je uvedeno na obrázku níže. Jižní romantická Francie se objeví vložnice díky světle šedé, narůžovělé, světle mátové, světle fialové pozadí s povinným květinovým potiskem.

Je možné vyrobit prosté zdi a květinové kresby, aby zanechaly textilie

Střídání monofonního pozadí a květinového vzoru činí z ložnice ještě pohodlnější

Provence - jedna z nejromantičtějších destinací, která dokonale vytváří jemnou náladu v ložnici. K dosažení tohoto efektu je kombinace tónů stěn a barvy textilií promyšlená předem

.

Skandinávský styl se vyznačuje ledovou čerstvostí zimní přírody. V ložnici můžete znovu vytvořit takový přírodní koutek s bílou nebo třpytivou tapetou.

Bílá barva je základem pro skandinávskou ložnici

Můžete vytvořit zasněženou čerstvost a pomocí průhledné modré, světle šedé nebo zelené.

Pokud se vám podařilo najít fakturu za zdi, která se podobá nezpracované světelné tabuli, lze říci o kompetentním přístupu k obnově skandinávské krajiny v místnosti

Související článek:

Provence styl v interiéru. Fotografie, základní kánony stylu, pravidla pro zdobení různých místností, výběr dekorativních a dokončovacích materiálů, doporučení návrhářů a výběr z nejsofistikovanějších interiérů, foto příklady nejlepších možností použití stylu jsou v naší publikaci.

Japonský styl a art deco

lepší zvolit tapetu pro ložnici v japonském stylu? Zde potřebujete bambusové tapety! Z ostatních typů se hodí prádlo s hieroglyfy, sakura vzorem, fanoušky nebo foto tapetu.

Paleta zahrnuje zahrnutí černého, ​​krémového, hnědého, bílého, šedého tónu. Žádné kudrlinky

Dřevěný nebo slaměný tón stěn vytvoří atmosféru japonského domu. Přítomnost sakury jako dekorativního prvku je vítána

Art Deco vítá bohaté a uklidňující barvy, šedé, černé, bílé, vínové a modré.

Vzory a bohaté pozadí se navzájem nalezly

Ultramoderní verze

Kombinovaná tapeta v ložnici: foto design 2018

Moderní módní trendy naznačují vzájemnou kombinaci tapety. Zvažte fotografii, jak to udělat nejlépe v ložnici.

Můžete dokonce vybrat různé funkční zóny pomocí kombinací nebo zdůraznit prostor pro spaní

Pokud chcete upozornit na určitý bod v místnosti, úspěšné řešení v kombinaci vám to umožní bez rušení

Kombinace umožňuje skrýt některé defekty v opravě, umístit geometrické akcenty pomocí kontrastů nebo neutrálních a podobných tónů, aby se v místnosti vytvořil zvláštní dekor.

Nápady pro vertikální a horizontální kombinaci tapety v ložnici s fotografickými příklady

Chcete-li kombinovat vertikální tapetu, kombinujte matné a lesklé plátno, výtisky a prosté barvy, světlé a tmavé.

Vertikály zřejmě činí ložnici vyšší

Horizontální dělení spočívá v lepení spodní části místnosti tmavší nebo pruhovanou tapetou a horní část může být ozdobena jinými plátny: květinovým nebo světlejším povrchem.

Ideální klasická verze

Hranice rozdělují místnost na dvě poloviny

Související článek:

Kombinovaná tapeta v hale. V publikaci naleznete kritéria pro správný výběr pláten, pravidla pro kombinování barev, základní nuance a pravidla pro lepení v kombinaci a rady odborníků.

Kontrastní vložky v rámech a výklencích

Doporučujeme použít kombinaci ložnice dvou barev v ložnici. Soudě podle fotografie lze pochopit, že kontrasty mohou být velmi zajímavé bít pomocí texturovaných nebo figurálních rámů a výklenků.

Kontrast zdůrazňuje rozdíl v prohlubování

Šedá a bílá se již stávají klasikou

Kombinované tapetové společníky do ložnice z katalogů výrobců s fotografiemi v interiéru

\ t

Co jsou společníci tapet? Pojďme se podívat na fotografii s příklady pro ložnici a zjistit, jak udělat zajímavý design. Moderní výrobci dělají velké sázky na tapetové společníky,a z dobrého důvodu.

Originalita jde ruku v ruce s upřesněním

Potřebujete přízvuk? Neměli byste vložit celou ložnici s jedním vzorem nebo monofonní látkou. Moderní katalogy tapet nabízejí skvělé řešení pro milovníky akcentů a matných řešení, jako je kombinace textury a textury

I v ložnici musíte ukázat originalitu. Toto řešení se u negativních tapet ukázalo jako velmi snadné

Bez ohledu na to, jakou tapetu si vyberete, nezapomeňte, že byste je měli mít v první řadě rádi - ve vašem pokoji není místo pro psychologické nepohodlí!

Video: Myšlenky pro moderní ložnici