Starožitné fresky na zdi moderním způsobem: katalog, fotografie, cena

Je snadné zabít dva ptáky jedním kamenem: umístěním fresky na zeď můžete vyřešit problém, jak originální interiér originálně vyzdobit a vzdát hold umění. Dříve byla freska velmi ceněna: přitahovala pozornost králů, faraonů a nekonečný obdiv obyčejných lidí. Nástěnné malby na zdi (katalog, fotografie, ceny budou projednány v požadovaném článku) v moderním interiéru vás ponoří s editory HomeMyHome.ru do světa antického umění.

Není to krásné? ABRICA - výrobce fresek a interiérové ​​mozaiky

Freska na zdi - co je to

Nezaměňujte nástěnnou malbu a nástěnnou malbu - technika aplikace je zásadně odlišná. Historická freska byla aplikována na čerstvou omítku a kresba po jejím uschnutí neztratila svůj jas, protože v barvách byly přítomny přírodní pigmenty. Proč se kresba aplikovala na mokrou omítku? Jakmile vyschla, byla vytvořena transparentní vápenatá vrstva, díky které můžeme vidět staré obrazy.

Královské pohodlí v domě

No, to, co je dnes dekorace na zeď, lze použít ve vašem vlastním bytě. Pokud je výrobek vyroben na plátně, je snadné ho v případě potřeby přesunout do jiné místnosti. Freska v moderním interiéru nemusí být napsána na vlhkém povrchu, technologie se posunula vpřed.

Výhody a nevýhody moderních fresek na zdi

Hlavní výhodou je, že tímto obrazem můžete zaplnit velkou plochu, která vytvoří dojem reality. Výrobky jsou vyráběny tak, aby byl získán vliv přítomnosti na plátně. Další nespornou výhodou je spolupráce s designérem - na zeď si můžete objednat jakoukoliv malbu a mistr ji vizualizuje a činí ji jedinečnou. Nedostatek fresek je významný: jsou drahé a není možné obnovit poškozené místo na vlastní pěst.

Druhy fresek na zdi

Snímky se liší předmětem a způsobem.žádosti. To vám umožní uspokojit nejnáročnější chuť. Tato plátna jsou vyrobena z přírodních materiálů a využívají kompozici s vysoce kvalitními pigmenty. Aby byl obraz realistický, může stárnout, popsat praskliny a odření. Někdy plátno pokryté vrstvou vosku.

Předměty obrazu

\ t

Fresky na zdi jsou originální obrazy s nebo bez zápletky. Mohou to být pohádky a legendy nebo jen portréty slavných lidí. Zátiší - takový obraz by byl ideálně umístěn v obývacím pokoji, který jde do kuchyně. Květiny také zaujmou své místo ve freskách na zdi.

Zátiší je vhodná v kuchyni

Krajina je stále populárním tématem, neboť je kombinována s mnoha styly.

Oči se radují i ​​odpočívají

Příroda v domě je v místnosti zvláštní realitou

Ukázalo se, že portrét není tak jednoduchý. Osoba může být pro majitele skutečně smysluplná nebo jen způsobit pozitivní emoce.

Portrét by měl inspirovat a motivovat

Orientální téma - zjemnění vhodného interiéru. Zde je efekt přítomnosti skutečně důležitý.

Východ - elegance čar a barev

Města a ulice vyvolávají v mnoha lidech bolestivý pocit, který je nápadně doplněn vnitřní harmonií.

Je hezké mít večer pohled na vzdálené země

Podle materiálu výroby

\ t

Nástěnné malby se vyrábějí na plátně, netkané nebo samolepící, sádrové omítce.

Ozdobné omítky: freska je původním prostorem

Obraz na plátně lze přilepit běžným lepidlem, ale obraz vůbec nemůžete prát, pokud je základna samolepicí, je velmi pohodlná, navenek se podobá strukturované tapetě. Pro sádrové fresky se používá říční písek, který se aplikuje na samolepicí podklad. Na této vrstvě je použita digitální metoda. Vzhledem k tomu, že tloušťka výrobku je malá, všechny vady stěn budou patrné. Takový obraz musí být vyztužen montážní mřížkou. Netkané fresky krásně zdobí velkou plochu a jejich cena je poměrně nízká. Klouby nejsou viditelné, držet krásu na tapetové pasty.

Související článek:

Dekorativní omítka pro vnitřní stěny. Tento článek se bude zabývat typy stěnových omítek, nástroji potřebnými pro jeho aplikaci, technologií nanášení povlaku.

Nejlepší nástěnné malby na stěnách z katalogů předních výrobců s cenovými a fotografickými vzorky

Existuje několik výrobců, kteří pracují s freskami na zdi nebo stropu. Každý výrobce má katalog s fotografiemi, který bude vyhovovat jak ložnici, tak kuchyni a obývacímu pokoji. Nabízíme Vám to nejlepší z nejlepších.

Nástěnné malby z katalogu Affresco

Společnost působí od roku 2002 a podnikla obrovský krokod malého uměleckého ateliéru ke slavné značce. Je to skutečně dílo profesionálních umělců a špičkových technologií. Ceny za výrobky mohou učinit ty, kteří nejsou ochotni zaplatit za jedinečnost svého interiéru.

Průměrná cena plátna 3 × 3 m bude 35 000 rublů

Můžete si objednat některou z navrhovaných textur přímo na internetových stránkách výrobce, abyste viděli konečný výsledek

Moderní plátna jsou ideální pro mnoho stylů

Nástěnné malby CasaBella

Designové studio Casabella si na trhu s podobnými výrobky pevně získalo místo. Tematická rozmanitost potěší každého: východ, grafiku, retro, vintage mapy, výtvarné obrazy, náboženská témata. Ceny snímků začínají od 2800 rublů na 1 m2 .

Freska renesanční fresky

Společnost přešla z roku 2009 na širokou oblast a práci na evropské úrovni. Zaměstnanci-umělci prováděli výzkum v oblasti fresek, takže produkty společnosti jsou právem považovány za vysoce kvalitní.

Jasné barvy dohlížejí

Je-li to žádoucí, může být poskytnuta pomoc v interiéru. Cena 1 m2v průměru 2500 rublů.

Fresky ORTO

Na světovém trhu je ORTOGRAF znám asi 10 let. Značka ORTO není jediná, kterou představuje. Společnost se zabývá fotografickými nástěnnými malbami a freskami na zdi v interiéru: velkým množstvím textur, výběrem témat, vysoce kvalitní technologiía mnoho pozitivních ohlasů hovoří samo za sebe.

Školka může být zdobena nástěnnou malbou o rozměrech 2,4 × 2,4 m za cenu 28 000 rublů

Jak si vybrat a zařídit fresku v interiéru různých místností

K výběru fresky vhodné pro interiér je nutné nejen znát požadovanou velikost obrazu, ale také vzít v úvahu, jak se plátno vejde do stylu. Dekorativní freska na stěně může zkazit dojem nesprávně vybraných barev. Pokud je místnost malá, tmavé barvy nepovedou k lepšímu designu. Důležitý je také účel místnosti, do které bude obraz vložen.

Fresky na stěně obývacího pokoje: fotografie v interiéru

Obývací pokoj v moderním stylu nevyžaduje méně moderní řešení: grafiku, portréty, moderní malbu.

Klasický obývací pokoj bude dokonale orámován scenérií nebo výhledem na město

Pro výzdobu obývacího pokoje je dobrým řešením obraz jiného města - zvláštní roli hraje řádně vybraná textura

Můžete si objednat reprodukce mistrů renesance - klasika se nikdy nezastará.

Fotografie fresek na zdi v interiéru kuchyně

Kuchyně je místem, kde se lidé zabývají vaření a často je zde také jídelní kout. Proto by měl být návrh takové strategicky důležité místnosti ve výšce.

Pokud nechcete před sebou vidět zátiší nebo květiny, můžete obdivovatměstská krajina

Rozmazaný obraz vypadá jemně a tajemně, takže uklidňuje potravu

Pohled odborníka
Jaroslav Galaiko
Hlavní designér a vedoucí studia Ecologica Interiors
Položit otázku
"Pokud si objednáte panoramatický obraz na stěnách, pak se místnost opticky zvýší."

Fotografie fresek v interiéru chodby

Na sále soudce v jiném bytě. Ano, a majitel domu, po návratu z práce, chce okamžitě cítit pohodlí svého domova.

Chodba se stává královsky atraktivní

Není to skvělé, když vstoupíte, okamžitě se ponořit do magického světa?

Na chodbě vypadá freska jako okno do jiného světa.

Fresky do ložnice: fotografie v interiéru

Freska v bytě byla dlouho usazena v ložnici. Zde vytváří romantické nebo relaxační prostředí. Všechny velmi jasné barvy by měly být ponechány za prahem, protože si objednali obraz v mírně ztlumených odstínech.

Venkovská krajina nebo pastorační pokojná jednání

Moře ve vzdálenosti v obraze vede ke snu

Související článek:

Plakáty a obrazy pro interiér : jak se používá v designu domu, modulární obrazy a reprodukce obrazů umělců jako způsob vizuálně měnit prostor, jak psát plakátinteriér - v naší publikaci.

Jak přilepit nástěnnou malbu na plátno na zeď

Nástěnnou malbu na plátně lze lepit sami. Pokud budete postupovat podle doporučení, pak se můžete brzy divit při transformaci místnosti:

  1. Nejdříve zarovnejte povrch a proveďte měření budoucího plátna.
  2. Lepidlo na netkanou tapetu se opatrně nanáší na povrch a na zadní stranu plátna, protože malba může být měkká a zlomená!
  3. Po lepení odstraňte bubliny z podkladu. Zbytek nepravidelností zmizí, jakmile obraz zaschne.
Poradenství! Je-li touha uspořádat výstupky stěn, je lepší zavolat pomocníky.

Jak vytvořit nástěnnou malbu nezávisle

Můžete si udělat fresku na zdi vlastníma rukama. Pokud jste člověk se schopnostmi malování, je lepší dát obraz na mokrou omítku - zde nejsou žádné překážky, kromě vlastní představivosti a schopnosti vlastnit štětec. Jinak se na šablonku položí digitální freska a obraz se převede na omítku na zdi.

Nejdříve je příprava zdí, neměla by být jediná chyba v jejich vyrovnanosti! Na zeď se nanáší nová kvalitní omítka a základní nátěr. Po zaschnutí omítky je povrch opět opatřen základním nátěrem a poté může být tmel znovu nanesen. Celý povrch je dokonale broušen.

Metoda aplikace obrazu závisí na schopnosti. V každém případě budete potřebovat akrylové barvy, kartáče, čistou utěrku,lak na lakování, tužka, tužka, lýko. Pokud zvolíte metodu vlastního malby, kresba se aplikuje shora dolů, nejprve kreslí velké části a pak malé detaily. Pokud chcete staré praskliny, craquelure barva bude dělat svou práci. Vhodné může být také pozlacení prášku.

Pohroma odstraňuje přebytek po vysušení plátna. Lak se nanáší v několika vrstvách. Pokud chcete pracovat s břidlicovou šablonou, ale rozdíl oproti výše popsané metodě je, že výkres je aplikován prostřednictvím šablony. Zde potřebujete pomocníka, který bude mít vzorník.

Video: jak udělat dekorativní fresku vlastníma rukama

Kolik je průměrná freska na zdi?

Freskinova zeď se někdy nazývá photowall-paper. Ale ceny v katalogech pod fotkou si sami upravují. Cena těchto snímků je mnohem vyšší než cena fototapety. Ceny uvádějí na 1 m2 . Pokud obraz bude zabírat významnou část zdi, respektive, a cena nebude malá. Stěnu můžete ozdobit krásnými obrazy z 20 000 rublů. Pokud cena za m² je 4000 rublů, pak se všemi efekty plátno 4 × 4 m bude stát 116 000 rublů. Doufáme, že je zajímavé objevit svět moderních fresek!