Interiéry bytů v moderním stylu: fotografie a příklady designu

W Odlišuje se takzvaný moderní styl od těch, které byly běžné v minulém století a dříve? Je zřejmé, že dodnes existují antické předměty nábytku a starodávné metody dekorace. Moderní styl je naprostá svoboda a nedostatek dogmatu. Moderní může být klasika, a Hi-Tech, a pop art. Interiéry bytů v moderním stylu, jejichž fotografie jsou popsány v níže uvedeném materiálu, jsou fantazie na volné téma, realizované podle pravidel architektonické harmonie.

Interiér městského bytu se standardním uspořádáním

Video: 45 nápadů na bytové interiéry

Populární styl

Hlavním úkolem a hlavním problémem při vytváření jakéhokoli interiéru v městském bytě je omezený prostor a standardní uspořádání. Nízké stropy do 3 metrů neumožňují umístit masivní záclony nebo volumetrické lampy. Každodenní problém ukládání velkého množství věcí musí být také řešen pomocí designu. Tytoomezení nutí architekty hledat nestandardní řešení, která následně rostou do moderních směrů.

Moderní obývací pokoj

Interiér bytu v moderním stylu, jehož fotografie je uvedena výše, je typickým kompromisem mezi touhou přizpůsobit několik funkčních oblastí v jedné oblasti a zároveň nenarušit harmonii. Mimochodem, harmonie je určitý soubor pravidel, podle kterých je postaven jakýkoliv objekt ve vesmíru. Používá se v architektuře, krajinářství, při modelování oděvů a psaní obrázků.​​

Dosažení harmonie v interiéru při zachování modernosti a funkčnosti - obtížný úkol

Příklady takové harmonie a jejích vzorů se nacházejí v pracích starověkých Řeků a Leonarda, v duchu architektonických mistrovských děl a klasické hudby. To je to, co se nazývá dobrý vkus a umělecký talent. Na úrovni philistine je instinktivně pociťována harmonie, je-li přítomna, jak extravagantní interiér, tak klasický jsou stejně pohodlné a příjemné pro oko.

Extravagantní a zároveň útulný interiér

Související článek:

Interiér haly v bytě foto. V samostatné publikaci se můžete dozvědět o hlavních směrech výzdoby sálu v bytě s výběrem fotografií.

Pop Art

Interiéry bytů v moderním stylu, fotografie chodeb, chodby nebo obytné místnosti ve stylu pop art - to je vynikající důvod k „drby“Přináší bohaté barvy a výrazné tvary, jasné světlé a nestandardní uspořádání.

Pop Art Hall

U ložnic a kuchyní není extravagantní styl příliš vhodný, je to docela nepříjemné pro oko a nevede k relaxaci. Ale pro místa, kde se lidé shromažďují, aby komunikovali nebo "míjeli", je pop art perfektní. To je možná nejodvážnější a nejodvážnější ze všech moderních stylů. Vyjadřuje ne tak bohatství či vynikající chuť majitelů, jako jejich smysl pro humor a ochotu experimentovat.

Humor a hippie prvky v obývacím pokoji pop art

Moderní klasika

Moderní klasika

Klasické prvky dekoru lze vložit do moderního bytu, pokud do interiéru přidáte kontrast a bohaté detaily. Na fotografii nahoře je takový detail lesklou podlahou a výrazným kontrastem mezi světlými a tmavými odstíny.

Uspořádání „stopky“

Stalinovy ​​byty jsou krásné tím, že mají vysoké stropy a poměrně dobrý standard. Staré budovy postupně mizí, ale vývojáři stále staví domy, ve kterých tyto byty rozmnožují.

Uspořádání dvoupokojového „stalinka“

„Stalinka“ je spojena s sídlem inteligentní rodiny a charakteristika tohoto stylu prostředí s jistotou přichází do módy. Nepostradatelné atributy - masivní nábytek, prosklená skříň a samozřejmě lampa pod zeleným stínem.

InteriérStalinův byt

Moderní

Garsoniéra v moderním stylu

Moderní je odvážná hra s tvary a čarami. Neexistuje mnoho barev v takovýchto interiérech, na rozdíl od pop artu, není to dominantní a je přítomno pouze ve formě nenápadných akcentů. Moderní je kombinací stylu, kde na prvním místě je výrazná forma a jen na druhém místě - pohodlí. Na fotografii níže - ložnice, zcela bez pohodlných skříní a polic, ale v takové místnosti je neuvěřitelně snadné dýchat.

Ložnice se secesním stylem

Ekologický styl

Ekologické motivy v interiéru obývacího pokoje

Charakteristickými znaky ekologického stylu jsou přírodní materiály a jejich imitace. Touha učinit byt bungalovem je motivována skutečností, že obyvatel města na úrovni instinktu postrádá přírodu, čistotu a klidné barvy.

Romantický styl

Provence: romantika francouzské vesnice v interiéru městské kuchyně

Interiéry bytů v moderním stylu, fotografie kuchyní nebo lodžií, zařízené v romantickém venkovském stylu - to jsou velmi úspěšné možnosti. Pro směr Provenza se vyznačují příjemnými uklidňujícími odstíny v přirozeném rozsahu, přítomností pohodlných skříní a polic. Je hezké být tady, relaxovat a jíst.

Ložnice v romantickém stylu

Romantismus není jen výbuchem růžových mraků a lůžek pod tylemmarkýzy. Tento styl může být docela zdrženlivý a zároveň klidný - velmi smyslný a relaxační.

Související článek:

Obklady do koupelny. Foto, design . V samostatné publikaci jsou uvedeny užitečné informace o výběru obkladů a správné dekoraci koupelny.

Architektonické normy

Před zahájením oprav nebo plánováním nového interiéru je třeba rozhodnout o účelu místnosti. V tomto případě je rámec pro fantazii jasný, majitelé rozhodují, co potřebují více - ergonomii nebo design.

Moderní byt by měl být funkční a ergonomický

Kánony

Klasické styly a styly, které existovaly již dlouho, mají jasné kánony, ve kterých jsou specifikovány rozměry, tvar a umístění všech detailů interiéru. Moderní styly se nemohou chlubit těmito soubory pravidel, nicméně, tam je seznam omezení. Pomáhá vyhnout se typickým chybám začínajícího designéra.

  • Dodržujte pravidla barevné kombinace. Když se podíváte na ty nejbláznivější styly, například pop art nebo hippies, i zde návrháři striktně dodržují barevný kruh - schémata, kůra označuje kompatibilní a bezkonkurenční barvy.

Barevné kolo je hlavním nástrojem umělce

  • Nepřetěžujte místnost textilem. Záclony a přehozyextrémně expresivní, takže je musíte používat, cítit míru.
  • Pravidlo zlaté sekce je abeceda architekta. Toto pravidlo učí harmonicky umisťovat objekty do prostoru, vytvářet rovnováhu.

Studio

Recepce

  • Využití světla jako prvku prostoru. Pokud není možné vybudovat složité struktury, mohou být imitovány pomocí směrových lamp.
  • Kombinace matných a lesklých povrchů umožňuje hrát s hlasitostí v omezeném prostoru.
  • Kov a sklo jsou materiály, které jsou ideální pro veřejná prostranství, která mají velkou plochu. Málokdy přidávají pohodlí na úrovni domácnosti, takže je žádoucí omezit jejich používání.

Minimalismus v malém prostoru

Malé studio

Jak vytvořit architektonický projekt?

Vývoj projektu je záležitostí profesionála. Architekti obvykle pečlivě vypracují konstrukční část - umístění příček, vestavěný nábytek a vybavení, typ výzdoby, světelné projekty, zpracování otvorů. Sekundární roli hraje nábytek a textil, protože tyto položky lze měnit alespoň každý týden. Vývoj projektu musí začít pečlivým měřením a výpočty, a pouze s detailním výkresem v ruce, začít vyvíjet design.

Projekt bytového projektu

Dobrý interiér: co to je?

Který interiér je lepší, je věčný argument o chutích. Dobrý interiér by měl splňovat jediný požadavek - měl by oslovit obyvatele domu. Zataženo drahé a velmi rozpočtové možnosti s určitou mírou představivosti mohou být stejně úspěšné.

Video: moderní bytový design